Kto na fotel burmistrza?

Forum dotyczące wyborów samorządowych w Ostródzie w 2002 r.

Moderator: Jacek-P

Człowiek widzący!

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Człowiek widzący! »

Pan Brodziuk to typowy prywaciaż, cxzy widzieliście aby on zrobił coś uciwego czy społecznego. Ten typ prowadzi własną grę polityczną a najlepiej to kombinował na rybach sprzedawanych z chodowli uciwego kolego Siemienasa. On jako radny ma taką siłę, że Urząd Miasta kupuje od niego materiały papiernicz to jest prawdziwa i uciwa siła.
Jaś

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jaś »

Dopiero teraz widzę , że zaczęły się konkrety .No i o to chodzi Może internet stanie się miejscem , w którym dowiemy się o wielu faktach , z którego będziemy mogli czerpać wiedzę o prawdziwym obliczu naszych w "bonzów ". Nie daje takiej możliwości prasa ani radio .Błagam tylko nie róbmy ztego forum siedliska plotek i pomówień .Piszmy o faktach .Panom kandydatom życzę powodzenia.Cenzorów tego forum proszę o wyrozumiałość i obiektywizm.
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Głosuj na siebie! Strare dobre hasło! Teraz tylko dopasować, który z kandydatów na fotel burmistrzama najbliżej ma do nas.
Obcy.8 pasażer

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Obcy.8 pasażer »

A może... Kaszpirowski na burmistrza
veto

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: veto »

Co nalezy zrobic dla miasta wie każdy. Za to nikt nie wiem w jaki sposób to osiągnąć. Zapraszam do bacznego wysłuchania forum gospodarczego, który będzie na żywo transmitowane w Radio Mazury w poniedziałek o godzinie 17:00. Tam też poznają państwo siedem kandydujących nazwisk.
W naszym kraju frekwencja w wyborach lokalnych jest zawsze niższa od tych ogólnokrajowych. Czy nie powinno być odwrotnie?
Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jacek »

Widzê straszne niepokoje zwi±zane z osob± pana Ka³u¿nego. Wszyscy kontrkandydaci dziwnie mówi± jednym g³osem "Ka³u¿ny - NIE". Ciekaw jestem dlaczego. Mo¿e kto¶ wyja¶ni o co tu chodzi.
A tak na marginesie to dziwie siê, ¿e w prasie pojawiaj± siê artyku³y o "nieczystym " zagraniu pana Ka³u¿nego w ostatni± niedzielê podczas wspólnego zdjêcia.
Robi mu siê darmow± reklamê a tego bardzo chce i jak widaæ potrafi to dobrze zorganizowaæ.
ja-"Wspólnota"

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: ja-"Wspólnota" »

Pan Kałużny to jest farsa demokracji, lepiej jak biega w getrach jako sędzia sportowy. Ktoś kedyś powiedział"szakale grożą karą lub obwinieniem, jeśli ich polecenia nie zostaną spełnione.
Dlatego nich się nie słuch.
Ja mówie: niech dalej robi fikołki na w-fie w M.O.N.,jest już w NATO.
QBA

Kto na fotel burmistrza?

Post autor: QBA »

W opiniach przedmówców zgadzam się z jednym, że Ostróda nigdy nie miała szczęścia co do włodarzy z bezinteresownym powołaniem. Co dla niektórych był to przystanek do Olsztyna.Dla mnie Burmistrz to przede wszystkim osoba przedsiębiorcza.Swój typ już mam,z resztą jak "OK". Pozdrawiam
Gumiś

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Gumiś »

Popieram QBĘ! To musi być osoba przedsiębiorcza. Myślę,że jego typ jest dobry.Dajmy szansę ludziom, którzy będą pracować a nie piastować. Cześć!!
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Fact jest rzeczywiscie przedsieborczy. Powinien zalozyc kabaret. Tam by sie odnalazl.
Killer

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Killer »

Mówicie o p.Brodziuku ? W tym mieśćie jest wielu "uciwych" kandydatów. Polecam lody sprzedawane przez panią Skowrońską do jednostki gdzie szefem był jej mąż.
Mason

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Mason »

W przypadku tych dwóch Panów/ KS i RK/interes będzie polegał jednak na zaspokojeniu skrywanych nieudolnie przerostów ambicjonalnych i chęci realizacji marzeń o władzy -Bardzo rozumiem
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Wszystkim , którzy zechcieli wypowiedzieć się do tej pory na forum wyborczym przesyłam wypowiedż P.Posła Mamińskiego;Samorządy to dziury w jezdniach, a nie ideowe spory.Dziury są małe albo duże , a nie prawicowe lub lewicowe./Nie jestem sympatykiem tego Pana ale ta wypowiedż ma sens i polecam ją do przemyślenia/.
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Przepraszam ale wczorasza wypowiedz p.Olechowskiego brzmiała ta:
"Samorząd to dziury w jezdni i nie ważne, czy te dziury sa prawicowe czy lewicowe -samorząd jest po to aby te dziury załatać bo dziury nie są polityczne."
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Panie Petara dobrze , że się znamy. Jutro przekażę Panu fragment "gazety wyborczej " , z którego jednoznacznie wynika , iż była to wypowiedż szefa KPEiR.Z wyrazami szacunku. Jarek Z.
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

To dopiero autorytet ta "Gszeta Wybiórcza". Jak pisza w Wybiórczej to nie ma lipy musi być prawda (dla tych co nie mają własnego zdania)
Jarek

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jarek »

Nie twierdzę , że "Gazeta" jest super .Jednak trzeba swoją wiedzę czerpać z jakiegoś nośnika wiadomości.Jeżeli nie GW , nie GO , nie NIE, nie Trybuna, to co ? Tak na marginesie - myślę , że nie jest ważne , co czytamy-ważne jest to ,abyśmy umieli wyciągać wnioski.Nie jest dobrze jeżeli ktoś ocenia rzeczywistość jedynie na podstawie plotek i pomówień.

[%sig%]
Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jacek »

Poniewa¿ prawda zawsze lezy po ¶rodku-czytaæ mo¿na wszystko. Fakt, ¿e s³owa bardzo podobne zosta³y u¿yte przez obu Panów pos³ów to po prostu tylko zbiek okoliczno¶ci. Z drugiej za¶ strony w 1998 roku by³em jednym z pierwszych czytelników "Gazety .Wyborczej", kiedy by³em pracownikiem "lolalnych mediów" nawet wspó³pracowa³em z ni± i nie szuka³ bym, argumêtów przeciw atorytetowi, bo to ¶mieszne. Dlaczego? W mówieniu przeciw pogl±dowi, nale¿y mieæ w³asny a najlepiej o nim mówiæ. Pani Daria nie przedstawi³a alternatywnego ¿ród³a informacji. "Powiem" z groz± skoro nie umie czytaæ to jak czyta info. na portalu?
P.S. Sk±d ten cytat:" Nie krytykuj przesadnie. Krytykanctwo oddala Ciê od drugiego cz³owieka" .

[%sig%]
Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jacek »

Jest Petara, ale na imiê mam Jacek.Sory za zamêt. W pzrysz³o¶ci wrócê do imienia Petara.

[%sig%]
Petara(Jacek)

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Petara(Jacek) »

To działa, BRAWO! Jak tam nasza kol.Daria?

[%sig%]
Petara(Jacek)

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Petara(Jacek) »

To działa, BRAWO! Jak tam nasza kol.Daria?

[%sig%]
Anonymous

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Anonymous »

Jacku Petaro, nie narzekam, co do alternatywnych źródeł informacji polecam "Rzepę", czyli "Rzeczpospolitą".

Ale nam się forum nudne zrobiło, kiedy trzeba sie logować. Mało postów, niedługo pewnie Jacku Petaro zostaniemy sami.

Widziałeś plakat NOSA?

Tytuł: Ciemny burmistrz wróży ciemna przyszłośc miasta

Czy na takiego burmistrza czekasz Koteczku?
Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Jacek »

To fakt ma³o postów. Ale kameralne dyskusje te¿ maj± swoje uroki :)
Rozkrêcimy to forum.
Zastanawiam siê jak odbierac plakat NOS-ewicza z Audi. ¯e niby po wyborach wszyscy urzêdnicy bêd± takimi je¿dziæ.
Baseny, hipermarkety to i mo¿e port prze³adunkowy nam zrobi± lub lotnisko :)
Petara(Jacek)

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Petara(Jacek) »

Czasem nie wiem czy jesteście, z buszu czy z miasta. Pan Nosewicz jest jednym z 7, nawet powiem szczerze, nie będę zdziwiony , kiedy wygra wybory po lini partyjnej. Społeczeństwo myśli, jak wrócić "nowe" to dopiero się zmieni. Jedyni aktywni do przesady uczestnicy wyborów to działacze i emeryci i ręciści. Prawda jest tak , że 50 % emerytów to zwolenicy SLD. Przez 50 lat ukształtował się w ludzkich głowach pogląd, że PLR był dobry. Może i był dobry a kojarze kolejki i czasy gierka kiedy było wszysko a 7 lat póżniej, ktoś powiedział ; "trzeba za to zapłacić". Jestem jeszcze młodym człowiekiem bo urodziłem się 1971. Nie chcę oceniać komuny, bo to nie moja sprawa, a chcę dziś normalnie żyć. Jeżeli chodzi o p.Nosewicz będzie, czy nie, to oceni wyborca. Moim kandydatem jest p.Bieliński i nie mam, się czego wstydzić, może czasem błędów ortograficznych, który otrzymałem z solidnym PRL-wski wychowaniem. Kiedy to mieszkałem z bratem w kuchni przez 10 lat. Bratem ,który w 1985 roku był szefem ZSMP.
Rzeczwistoś zmieniła sie już 13 lat temu. Komuna się rozpadła na życzenia panów z PZPR, tych samych co uwłaszczyli się a nawet sprywatyzowali co mogli. Dziś ludzie na czołowych miejscach SLD to nie socjaliści lecz ludzie, którzy o socjalizmie mówią. Naprawdę jednak dla większość politycznych (czytaj partyjnych) chodzi o wpływy i pieniądzie i jeszczse raz pieniądze. Byłem od 1991-1994 Radnym Miasta Ostróda dziś jestem kandydatem K.W.W. "Wspólnota" więc wszystko co "mówie" jest świadome i "politycznie" celowe .

[%sig%]
Petara(Jacek)

Re: Kto na fotel burmistrza?

Post autor: Petara(Jacek) »

Widziałem plakat p.Nosewicz, jest to smutne , że do wyborów 16 dni a jak narazie to jedyny plakat na słupie. Co do treści to słowa użyte na ulotce i plakacie są lekko na wyrost.
Na logikę
-jak Ostródzianie wybrali, skoro nie wybrali?
To nie jest przyjemna i wesoła kampania.
Forma raczej ostrasza wyborców.
Pan Nosewicz jest normalnym gościem i nie jest oszołomem (Ciechocinek 2001).

[%sig%]
Zablokowany