Forum Online

Forum dyskusyjne serwisu Ostróda Online
Ostróda Online : Forum : Mapa : Galeria : Chat
Teraz jest 2018-04-20, 21:09:46

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-12-05, 13:16:40 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Czytałem ostatnio artykuł na http://www.ostrodaonline.pl pt. „Ostróda: Olgierd Dąbrowski i Jacek Dudzin spotkają się w II turze” i zastanawiam się czy mam płakać, czy też wziąć jakiś środek przeciwbólowy na ogarniający mnie śmiech.
Swego czasu był jeden z bardzo mądrych ludzi, a nazywał się Albert Einstein. Ten ów że człowiek w pierwszej dekadzie minionego wieku pracował nad Ogólną Teorią Względności, za co w 1921 r. otrzymał nagrodę Nobla. Einstein powiedział wówczas, że:
„Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.”
I jak się temu wszystkiemu przyglądam do ja upewniam się co do tej drugiej, którą coraz bardziej reprezentują przedstawiciele jednej i jak to oni powtarzają „dominującej , mającej większość w mieście i powiecie” partii. Nie wiem co za abderyta próbował interpretować zapisy ustawy z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta oraz zapisów „Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 1 grudnia 2010 r. w sprawie zasad postępowania, gdy w sytuacji odroczenia ponownego głosowania w wyborach wójta (burmistrza, prezydenta miasta) wystąpią przesłanki do skreślenia kandydata.”, tak aby doprowadzić do plebiscytu lub ewentualnie w związku z posiadaniem większości w Radzie Miasta wsadzić na Urząd Burmistrza pseudoPOlityka ze swojego ugrupowania. Art. 4 wyżej wymienionej ustawy w ustępie 3 określa zasady wyboru kandydatów do „Ponownych Wyborów”, czyli II tury wyborów na Burmistrza Miasta Ostróda. Cytuję art. 4 ust. 3:
„W ponownym głosowaniu wyboru dokonuje się spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnie oddanych głosów. W przypadku gdy dwóch lub więcej kandydatów otrzyma tę samą liczbę głosów uprawniającą do udziału w ponownym głosowaniu, o dopuszczeniu kandydata do wyborów w ponownym głosowaniu rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa - rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez gminną komisję wyborczą. W losowaniu mają prawo uczestniczenia wszyscy kandydaci lub pełnomocnicy ich komitetów wyborczych.”
Sprawa jest jasna jak słońce, jednakże chciałbym przypomnieć szanownym Panom pseudoPOlitykom, że kandydatów było pięciu z określoną liczbą otrzymanych głosów:
1. Olgierd Dąbrowski - 5459 głosów
2. Włodzimierz Brodiuk - 2388 głosów
3. Czesław Najmowicz - 2337 głosów
4. Jacek Dudzin - 1325 głosów
5. Jan Kopczyński - 159 głosów
W związku z powyższym PKW wytypowała panów nr 1 i 2. Stosujemy zapis pierwszej część ust. 3, druga część Ostródy nie dotyczy, ponieważ liczby głosów były różne.
Dnia 30 listopada z wyborów wycofał się kandydat nr 2. W związku z tym stosujemy zapis ust. 4 ustawy, który brzmi:
„ Jeżeli którykolwiek z dwóch kandydatów, o których mowa w ust. 3, wycofa zgodę na kandydowanie, utraci prawo wyborcze albo umrze, w jego miejsce do wyborów w ponownym głosowaniu dopuszcza się kandydata, który otrzymał kolejno największą liczbę głosów w pierwszym głosowaniu.”
Wówczas do wyborów startuje kandydat nr 1 i nr 3. A tu nagle 1 grudnia kandydat nr 3 złożył oficjalną rezygnację z kandydowania, wówczas stosujemy zapis ust 4 ustawy. W związku z tym do wyborów stają kandydat nr 1 i nr 4 (i tak do ostatniego kandydata). Koniec kropka.
Po pierwsze głosowanie nie zostało odroczone, a zgodnie z ustawą następuje ponowne głosowanie, po drugie kandydat nr 2 nie chciał stawać do walki o fotel Burmistrza i wycofał się na 4 dni przed ponownym głosowaniem, kandydat nr 3 na 3 dni przed terminem ponownych, a nie odroczonych wyborów. Po drugie pozostało jeszcze dwóch następnych nr 4 i nr 5, a oni się nie wycofali. Ustawa sama w sobie nie ma w słowniku takiego pojęcia i Ordynacja Wyborcza również, jak odroczenie lub odroczone wybory. Mówi się tylko o ponownych wyborach. Odroczyć coś tzn. przerwać ustalony tok jakiejś sprawy, przesuwając na później wykonanie, kontynuowanie czegoś. Z tego co wiemy jest to normalna zgodna z trybem i ustawami kontynuacja wyborów. Biorąc powyższe pod uwagę, zapis „Wyjaśnienia” PKW i jego interpretacja :
” W przypadku, gdy w już odroczonym ponownym głosowaniu (art.4 ust. 4 ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta) uczestniczyć ma dwóch kandydatów i przed dniem głosowania jeden z kandydatów wycofa zgodę na kandydowanie, (…)”
nie ma tu zastosowania (przed dniem głosowania , czyli 4 grudnia). A tego zjawiska też tu nie było. Do zrobienia plebiscytu na Burmistrza musieliby wycofać się wszyscy kandydaci. Najpierw Ustawa a potem interpretacje. Dopiero gdyby kandydat nr 4 złożył rezygnację dnia 18 grudnia, wówczas następuje odroczenie ponownego głosowania. Jednakże z zapisem ustawy art. 4 ust 4 pozostaje kandydat nr 5. 
A teraz to o czym marzycie Panowie pseudoPOlitycy, aczkolwiek zapomnieliście o pkt. 2 tego „Wyjaśnienia (…)"
„Jeżeli w okresie do dnia przeprowadzenia odroczonego ponownego głosowania na liście kandydatów dopuszczonych, w związku z art. 4 ust. 4 ustawy, do tego głosowania nie pozostanie żaden kandydat z powodu wycofania zgody na kandydowanie, utraty praw wyborczych lub śmierci, gminna (miejska) komisja wyborcza, na podstawie art. 11 ust 5 i 6 ustawy, podaje do publicznej wiadomości fakt, iż głosowanie nie zostanie przeprowadzone, a wyboru wójta, (burmistrza, prezydenta miasta) dokona rada gminy (miejska).”
, a Pan Dąbrowski jeszcze jest.
Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie PO Waszej myśli, ale prawo jest prawem i każdy inteligentny człowiek, który ma z tym do czynienia potrafi to interpretować, ewentualnie zgłaszać sprawy do Sądów Administracyjnych i Trybunału Konstytucyjnego.
I tak jak w kultowym filmie „Killer 2”w momencie kiedy wylądował na spadochronie płk Morales, niejaki Siara powiedział: „No i w pizdu, i wylądował. I cały misterny plan, też w pizdu.”.
Tworzeniem takich teorii szkodzicie sobie, a jak do tej pory każde z podejść jest wyśmiewane i wystawia o Was Panowie tak rewelacyjną opinię, że w następnych wyborach możecie nie wyjść nawet z bloków startowych. Planowanie takich pomysłów, które przerastają wyobrażenia tych osób, nie dawajcie zatrudnionym w sztabie wyborczym ludziom, którzy w ramach swoich codziennych obowiązków wynikających z zatrudnienia w urzędzie administracji samorządowej, występują, przemawiają w czyimś imieniu; tym, którzy są wyrazicielami pewnych poglądów; tym, którzy występują w obronie kogoś lub czegoś, którzy popierają jakąś sprawę i tworzą wizerunek kogoś lub czegoś oraz pewnym innym Kuriozalnym ludziom z wrogiej Wam programowo kolorowej jak PiSanka organizacji.
Nie stosujcie do ludzi zasady jaka zapisana jest w Ewangelii wg Św. Mateusza - rozdział XII - „Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: (…)Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.(…)” bo to nie przynosi żadnych korzyści.

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Ostatnio edytowano 2010-12-05, 16:00:41 przez Aulus, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-05, 15:02:30 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-11-18, 01:22:05
Posty: 121
No to dałeś chłopakom orzech do zgryzienia.

W ustawie powinni dopisać, że ktoś kto rezygnuje ze startu w II turze wyborów powinien być pozbawiony praw publicznych na okres jednego roku a jego organizm wywieziony z aktualnego miejsca zatrudnienia na taczce.

POżegnamy wszystkich pANÓW już wkrótce. Skończą się oni i przyjdzie czas na senatora i w mieście znowu pojawi się słońce. Acha ponoć dostał order od Mongołów. Czy można go nazywać teraz Mongołem?

_________________
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 14:28:20 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
im bardziej przekonujesz że wszystko jest ok, tym bardziej mam prawo domniemywać, że jest właśnie odwrotnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 14:40:05 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Wcale Ciebie nie przekonuję, tylko stwierdzam fakt. Jednakże co Ty sobie myślisz i co masz zamiar sobie domniemywać to tylko Twoja sprawa. Ale czy będziesz o tym przekonany? :)

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 15:24:20 
Offline
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-09-23, 08:55:04
Posty: 483
A jak się ma do tego wszystkiego fakt, że Dąbrowski O. został zaprzysiężony na radnego? Czy to nie koliduje ze startem na fotel burmistrza?

_________________
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 17:08:26 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Alchemiku zgodnie z prawem do momentu zakończenia i ogłoszenia przez Państwową Komisje Wyborczą Burmistrzem jest pan Jan Nosewicz, a zastępuje go pan Olgierd Dąbrowski i to jest jeszcze stara kadencja. Natomiast Rada Miasta jest nowym po wyborach składem. Rada może podejmować tylko i wyłącznie decyzje związane z ich wewnętrzna organizacyjną pracą samej Rady i ustalaniem składów rożnych komisji, itp. Natomiast stary Burmistrz tylko i wyłącznie nadzoruje funkcjonowanie Urzędu i nie może nic zrobić, składać wniosków, przedstawiać projektów dla nowej Rady. Czyli de facto jest, ale dla nowej Rady tak jakby go nie było.

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 20:20:27 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
:lol: Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.
Jak to wytłumaczysz, och mądry Alusie? Wszakże Jan Nosewicz i Olgierd Dąbrowski złożyli ślubowanie na radnych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 20:57:01 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
W odpowiedzi na art. 24lit b. ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym pozwolisz ostrodzianinie, że odpowiem pytaniem. A jesteś pewny przebiegły Ostrodzianinie, że nie złożyli? :lol: :lol: :lol:

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 21:29:52 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
Aulus napisał(a):
W odpowiedzi na art. 24lit b. ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym pozwolisz ostrodzianinie, że odpowiem pytaniem. A jesteś pewny przebiegły Ostrodzianinie, że nie złożyli? :lol: :lol: :lol:


Jestem pewien że złożyli, widziałem w tv. A Tobie zadałem Tobie proste pytanie. Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują? Masz jakąś trudność z odpowiedzią (?), skoro odpowiadasz pytaniem?? Już nie jest Tobie do śmiechu? Myślisz, że nie zachodzi tu podejrzenie o popełnienie przestępstwa art. 231 ust. 2 kodeksu karnego?? Jak sądzisz jak do sprawy podejdzie prokurator?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-06, 22:44:27 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Odpowiedź w formie pytania do Ciebie była odpowiedzią, którą napisałeś ponieważ widziałeś w TV.
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. :) A to, że tam są o niczym nie świadczy.
ostrodzianin napisał(a):
Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują?
W związku z tym Twoja dywagacje są bezzasadne, bo w myśl prawa nie pracują. Natomiast § 2 nie ma tu zastosowania - bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć. Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-07, 16:48:55 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-05-01, 12:54:47
Posty: 81
To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy. Ci ludzie chorzy na władzę nie odpuszczą do końca. Uważają się za najmądrzejszych i jedynych zdolnych do rządzenia miastem. Tak dążą do objęcia władzy ,że wszelkie moralne zachowania mają schowane głęboko gdzieś. Wyborców mają za nic, ich demokratyczne wybory nie interesują, chyba że w nich wygrają. Ciekawe czy w następnych wyborach panowie Brodiuk i Najmowicz wystartują na burmistrza, mam nadzieje że chyba nie będą z siebie robić pośmiewiska , skoro nie chcą startować w II turze teraz to nie powinni kandydować w następnych wyborach. Chyba nie będą na tyle bezczelni by to zrobić, są skończeni. Radni PO I p. Najmowicz dopiero teraz będą robi szopkę na sesjach rady miejskiej, oni za wszelką cenę będą chcieli doprowadzić do nowych wyborów i jestem pewny ,że przy pierwszym głosowaniu nad udzieleniem absolutorium dla burmistrza będą glosować przeciw . W ten sposób będziemy mieli nowe wybory i tak będzie do chwili aż któryś z panów z PO będzie burmistrzem a oni będą mieli większość w radzie miasta . Takich mamy mądrych ludzi zachłannych władzy w platformie. Dziwię się panu Najmowiczowi, chyba już zapomniał jak zachowali się radni z PO, jak wyśmiewali się z niego, jak musiał tłumaczyć się w prokuraturze w wymyślonych afer wykrytych przez PO. współczuje panu, teraz będzie musiał pan tańczyć jak mu zagra platforma, a muszę powiedzieć że oni fałszuję okrutnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-07, 18:49:53 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
jasko56 napisał(a):
To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy.
Z tym jak najbardziej mogę się zgodzić. :)
jasko56 napisał(a):
Ciekawe czy w następnych wyborach panowie Brodiuk i Najmowicz wystartują na burmistrza, mam nadzieje że chyba nie będą z siebie robić pośmiewiska
Tu jesteś w błędzie. Bez względu na to co się stanie i tak będą startować, bo jeden z nich powiedział kiedyś, że nie ważne gdzie się jest, najważniejszym jest być tam gdzie są pieniądze. Im cały czas wydaje się, że to co robią, robią skrycie i w jak największej tajemnicy przed mieszkańcami Ostródy. Ktoś tu kiedyś na tym forum napisał, że w każdym postępowaniu takich ludzi jest drugie dno, i pisząc to miał rację. A to dno jest pozbawione moralności, współczucia, chęci niesienia pomocy, itd. itd.. To przemożna chęć władzy. Zawsze powtarzam, że Ostróda to małe miasto, a wszelkie organizacje są jak durszlak.
jasko56 napisał(a):
Radni PO I p. Najmowicz dopiero teraz będą robi szopkę na sesjach rady miejskiej
I w tym wszystkim to radni PO to najmniejszy pikuś. Natomiast p. Najmowicz nie jest tu wiodącą osobą z PiS. Dał się wkręcić w to jak dzieciak i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. Poza jego plecami chłopcy z PO nabijają się z niego, że jest taka kukła na sznurkach, zwana marionetką. Szkoda mi faceta, bo z dnia na dzień ludzie tracą do niego zaufanie. W gronie radnych PiS jest jedna Kuriozalna osoba, która próbuje kręcić i dogaduje się z chłopcami z PO. Jego największym błędem i wadą jest egoizm, który zasłania zdroworozsądkowe myślenie, a niby jest taki elokwentny i doświadczony. To pozory współpracy z chłopcami z PO, jak sytuacja się zmieni będzie szukał innych możliwości - podpisałby nawet cyrograf z diabłem.
Natomiast jeśli chodzi o sytuację w Radzie Miasta, to ona się zmieni, a wtedy będzie rozpacz i zgrzytanie zębami i stosowanie różnych zagrywek aby zyskać większość.

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-07, 20:14:46 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
Aulus napisał(a):
Odpowiedź w formie pytania do Ciebie była odpowiedzią, którą napisałeś ponieważ widziałeś w TV.
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. :) A to, że tam są o niczym nie świadczy.
ostrodzianin napisał(a):
Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują?
W związku z tym Twoja dywagacje są bezzasadne, bo w myśl prawa nie pracują. Natomiast § 2 nie ma tu zastosowania - bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć. Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:


SĄDZIŁEM ŻE JESTEŚ NA TYLE INTELIGENTNY, ŻE WIESZ O CZYM ROZMAWIAMY. ALE JAK WIDAĆ TAK NIE JEST, WIĘC ALBO ZA MAŁO SZARYCH KOMÓREK ALBO MASZ JE NA MIEJSCU TYLKO ROBISZ ŚCIEMĘ. NIE NAPISAŁEM ŻE WIDZIAŁEM JAK SKŁADAJĄ WNIOSEK O URLOP TYLKO WIDZIAŁEM W TV JAK SKŁADALI ŚLUBOWANIE. ŚLUBOWANIE NA RADNEGO. TWOJE SZYBKIE PRZEKIEROWANIE TEMATU NA INNE TORY ŚWIADCZY O TYM ŻE PRAWDOPODOBNIE ISTNIEJE SPRZECZNOŚĆ W TYM TEMACIE, W SZCZEGÓLNOŚCI DOTYCZYĆ TO MOŻE DĄBROWSKIEGO KTÓRY ZŁOŻYŁ ŚLUBOWANIE NA RADNEGO A WIĘC ISTNIEJE DOMNIEMANIE ŻE NIE MOŻE WYKONYWAĆ PRACY W RAMACH STOSUNKU PRACY W URZĘDZIE GMINY W KTÓREJ UZYSKAŁ MANDAT. WIĘC PROKURATOR BĘDZIE MIAŁ SIĘ CZYM ZAJMOWAĆ. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-07, 21:11:07 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Widzisz Ostrodzianinie poziom inteligencji świadczy o kulturze prowadzenia dyskusji i kulturze osobistej piszącego. A jeśli nie wiesz co to jest kultura, to polecam słownik języka polskiego, w którym jest definiowana "jako umiejętność obcowania z ludźmi". Jak też "Kultura jest zbiorem zjawisk wyuczonych (czyli przekazywanych nie za pośrednictwem genów, lecz na drodze wychowania i uczenia się)" - to po pierwsze.
Po drugie, jeśli chcesz prowadzić dyskusje to czytaj wszystko od dechy do dechy, przemyśl, wyciągaj wnioski, a potem komentuj. Ślubowanie na radnego jest jedną z rzeczy jakie dana osoba może złożyć lub z rożnych przyczyn może złożyć w terminie późniejszym. A złożenie wniosku o urlop jest obowiązkiem danej osoby przed złożeniem ślubowania.
W związku z powyższym, trzymając się Twojego wątku o Panu Dąbrowskim, który złożył ślubowanie na Radnego obowiązkiem jego było złożenie wniosku o urlop bezpłatny w ciągu 7 dni(art. 24 lit. b. ust. 1 ustawy o samorządzie...). I tu pojawia się moje pytanie, "Skąd wiesz, że takiego wniosku nie złożył?"(przed przystąpieniem do wykonywaniem mandatu, bo o tym określa zapis ustawy, a nie po złożonym ślubowaniu).
ostrodzianin napisał(a):
W SZCZEGÓLNOŚCI DOTYCZYĆ TO MOŻE DĄBROWSKIEGO KTÓRY ZŁOŻYŁ ŚLUBOWANIE NA RADNEGO A WIĘC ISTNIEJE DOMNIEMANIE ŻE NIE MOŻE WYKONYWAĆ PRACY W RAMACH STOSUNKU PRACY W URZĘDZIE GMINY W KTÓREJ UZYSKAŁ MANDAT
I tu wkleję swoją wypowiedź
Aulus napisał(a):
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. A to, że tam są o niczym nie świadczy.
a w związku z tym art. 231 § 2 kodeksu karnego też nie ma tu zastosowania.
Aulus napisał(a):
bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć.
I na tym temat ślubowania (czyli Twojego argumentu dyskusji) oraz złożenia wniosku o urlop bezpłatny (to moja argumentacja)został wyczerpany.
Reasumując podtrzymuję moja puentę
Aulus napisał(a):
Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:

Labor et patienta omnia vincunt - to na dobranoc

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Ostatnio edytowano 2010-12-08, 12:54:57 przez Aulus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-07, 23:29:03 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
znam ludzi u których kultura osobista nie idzie w parze z inteligencją a już na pewno nie z dobrym wychowaniem. I to tytułem zakończenia wątpliwej przyjemności wymiany zdań z kimś, kto uważa się za kogoś kim nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 00:27:02 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
ostrodzianin napisał(a):
znam ludzi u których kultura osobista nie idzie w parze z inteligencją a już na pewno nie z dobrym wychowaniem. I to tytułem zakończenia wątpliwej przyjemności wymiany zdań z kimś, kto uważa się za kogoś kim nie jest.
Rozumiem, że miałeś tą niesamowitą przyjemność spojrzeć w lustro. Poza tym chciałem Ci przypomnieć definicje inteligencji - "inteligencja - umyslowa zdolnosc do postrzegania, analizy i optymalnej (lub zblizonej do optymalnej) adaptacji do zmian otoczenia". Reasumując zanim o coś zapytasz to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, przeanalizuj swój problem, a potem dostosuj się nie doszukując się oszustwa, podstępu lub spisku.

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 04:54:27 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-11-18, 01:22:05
Posty: 121
Aulusie nie warto tłumaczyć lemingowi bo ten i tak za stadem ruszy.

_________________
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 07:10:26 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-05-01, 12:54:47
Posty: 81
Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO i osobiście pana byłego kandydata na burmistrza Brodiuka, który bez walki się wycofał. Więzy krwi do czegoś zobowiązują, widzę jesteście tej samej narodowości i nie dziwi mi te patriotyczne przywiązanie. Z jednej strony należy zazdrościć wam tego przywiązania i determinacja w popieraniu swoich ziomków. Żeby tak Polacy stali murem za swoimi to byłoby wspaniale.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 12:52:11 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
:shock: Jestem w szoku hehe :-D
jasko56 napisał(a):
Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO (...)
Jasko56 czy Ty brałeś co dzisiaj rano? :lol:

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 16:03:40 
Offline
rozkręcający się
rozkręcający się

Dołączył(a): 2007-08-11, 07:32:06
Posty: 179
Aulus napisał(a):
I tu wkleję swoją wypowiedź
Aulus napisał(a):
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. A to, że tam są o niczym nie świadczy.


Gdzie oni są, TAM? czyli gdzie w Urzędzie? i co siedzą TAM? i tak sobie rozmawiają, tak? I przekonujesz, że nie świadczą pracy, tak?

i co my tu mamy:
naszaostróda.pl

W środę 8 grudnia w ostródzkim ratuszu podpisano umowy na realizację drugiego etapu zagospodarowania turystycznego nabrzeża Jeziora Drwęckiego.
http://www.naszaostroda.pl/index.php?op ... Itemid=485

dalej www.wm.pl
http://ostroda.wm.pl/28788,W-styczniu-r ... eatru.html


PYTAM SIĘ SKORO NIE ŚWIADCZĄ PRACY TO KTO PODPISAŁ DZIŚ UMOWY NA AMFITEATR?

Miałem nie dyskutować z Alusem, ale doprowadza mnie do śmiechu tym swoim przekonywaniem i namawianiem wszystkich do czytania ze zrozumieniem. :| Plączesz się w zeznaniach kolego, lepiej przygotuj jakąś wersję bo przecież będziesz musiał co powiedzieć w tej sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-08, 16:22:24 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
Nieznajomość prawa szkodzi, tak mówili starożytni - ostrodzianinie. Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, bo i tak to nie zmieni Twojego wyobrażenia o teraźniejszości. Rzucasz się na każda nowinkę jak ujadający wściekły pies przy budzie. Tylko pamiętaj, że łańcuch się w pewnym momencie kończy. Pokrzycz najpierw sobie przed napisaniem postu, to Ciebie troszkę uspokoi i nabierzesz dystansu, będziesz rozładowany, odprężony. Coraz bardziej przekonujesz mnie do teorii Einsteina.
Wiesz co to znaczy sformułowanie "świadczenie pracy"? To najpierw poczytaj, a potem polemizuj.
A wiesz, że stary burmistrz urzęduje do momentu wybrania nowego? Jak nie wiesz to poczytaj troszkę ustaw, a potem opieraj się na informacjach podanych w internecie.
Te dwie sprawy są różne od siebie i nie mają związku.
To, że nasze prawo jest ułomne - sorry ale nie do mnie pretensje.
Chyba posłucham Dmytra :)
dmytro napisał(a):
Aulusie nie warto tłumaczyć lemingowi bo ten i tak za stadem ruszy.

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-09, 00:44:34 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-11-18, 01:22:05
Posty: 121
Aulus napisał(a):
:shock: Jestem w szoku hehe :-D
jasko56 napisał(a):
Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO (...)
Jasko56 czy Ty brałeś co dzisiaj rano? :lol:


Następny nadużywający alkoholu? :roll: :D

Gdzie podział się nasz wąsaty grubasek? Może w Brukseli u swojego zioma Jureczka.

_________________
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-13, 07:31:17 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-12-10, 18:41:51
Posty: 3
jasko56 napisał(a):
To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy. Ci ludzie chorzy na władzę nie odpuszczą do końca. Uważają się za najmądrzejszych i jedynych zdolnych do rządzenia miastem. Tak dążą do objęcia władzy ,że wszelkie moralne zachowania mają schowane głęboko gdzieś. Wyborców mają za nic, ich demokratyczne wybory nie interesują, chyba że w nich wygrają.


POpisowe „demokratyczne” Wybory

Wybory, wybory ileż to roboty, problemów i komplikacji.
Nie u Przewodniczącego Zarządu Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur w Olsztynie, POlityka i Radnego Rady Miejskiej w Ostródzie Pana H.H. W przeszłości nie miał on żadnych takich problemów.
Na zebrania sprawozdawczo-wyborcze władz ZSNWiM zapraszał z niemieckich organizacji terenowych swoich zaufanych członków, co pozwalało mu w głosowaniu osiągać wyniki jak za dobrych czasów PRL. W tym roku przy wyborach do wojewódzkich władz Związku (27.03.2010) w Olsztynie ta taktyka zawiodła, ponieważ te wybory, a także jego okoliczności spowodowały sprzeciw niektórych działaczy. Podczas obrad Walnego Zgromadzenia nie przestrzegano statutu Związku oraz jego postanowień. Naruszono wiele paragrafów dotyczących wyboru przewodniczącego i zarządu Związku. Delegaci powinni być wybierani w swoich macierzystych stowarzyszeniach (§ 16 Pkt. 1 Status Związku) a nie imiennie wyznaczani przez Przewodniczącego Związku Pana H.H. Brak aktualnej uchwały zgromadzenia członków stowarzyszenia o wyborze swoich kandydatów, było jednoznaczne z tym iż w Walnym Zebraniu brały udział osoby do tego nieuprawnione (§17 pkt. 4 Status Związku). Tym samym wybór Przewodniczącego Pana H.H. był niezgodny ze Statutem i regulaminem Związku, a zatem w myśl postanowień Statutu nie jest on Przewodniczącym w/w Związku. Te tak ustawione Wybory powinie być powtórzone zgodnie z brzmieniem Statutu i regulaminu Związku. Biuro Pełnomocnika Prezydenta Miasta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w swoich listach (PO. 5010-30/10) z dnia 7 i 10.06.2010 „…udzieliło ostrzeżenie władzom stowarzyszenia, wskazując na konieczność ścisłego przestrzegania zapisów Statutu”. Organ nadzoru wskazał też, że za „…niezgodności z prawem działań podjętych przez stowarzyszenie postanowień statutu ,może wnioskować do sądu o rozwiązanie stowarzyszenia jeżeli jego działalność wykazuje rażące lub uporczywe naruszenie prawa lub statutu”. Dziwne jest to, że Pan H.H. który w swojej pracy na rzecz Związku Niemców na Warmii i Mazurach sam będąc na bakier z prawem i normami moralnymi, podgryza i manipuluje ludźmi, do tego ma czelność na forum publicznym ich wyzywać, obrażać a nawet pouczać, tylko dlatego, ze znają doskonale jego niechlubną przeszłość i wiedzą kim jest naprawdę. Czas najwyższy Panie H.H. spojrzeć na swoje popełniane przewinienia, których niestety bardzo wiele już się nazbierało. Tak dalej być nie może!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-13, 10:07:11 
Offline
początkujący
początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-11-22, 20:02:15
Posty: 72
Lokalizacja: Ostróda
No proszę i na Pana Heinricha już zaciągają pętlę. Może dowiemy się jeszcze czegoś ciekawego. Hmmm

_________________
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2010-12-15, 04:18:30 
Offline
początkujący
początkujący

Dołączył(a): 2010-11-18, 01:22:05
Posty: 121
Bardzo mi się podoba platformiana hipokryzja. Banda starosty (wkrótce mam nadzieję byłego) na temat pięknego Olgierda wkleja gdzie się da komentarze o jego przynależności do PRON i poparciu wprowadzenia stanu wojennego. Co robi Bronisław Komorowski? Honoruje gen. Jaruzelskiego czyniąc z niego swego doradcę. Z Urbanem i Kiszczakiem reżimowe media prowadzą wywiady. Gdzie różnica?

Coś cicho o skandalu z PCPR. Cisza przed burzą? ;)

_________________
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL