POPiSowa szopka Wyborów 2010

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Czytałem ostatnio artykuł na http://www.ostrodaonline.pl pt. „Ostróda: Olgierd Dąbrowski i Jacek Dudzin spotkają się w II turze” i zastanawiam się czy mam płakać, czy też wziąć jakiś środek przeciwbólowy na ogarniający mnie śmiech.
Swego czasu był jeden z bardzo mądrych ludzi, a nazywał się Albert Einstein. Ten ów że człowiek w pierwszej dekadzie minionego wieku pracował nad Ogólną Teorią Względności, za co w 1921 r. otrzymał nagrodę Nobla. Einstein powiedział wówczas, że:
„Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.”
I jak się temu wszystkiemu przyglądam do ja upewniam się co do tej drugiej, którą coraz bardziej reprezentują przedstawiciele jednej i jak to oni powtarzają „dominującej , mającej większość w mieście i powiecie” partii. Nie wiem co za abderyta próbował interpretować zapisy ustawy z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta oraz zapisów „Wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 1 grudnia 2010 r. w sprawie zasad postępowania, gdy w sytuacji odroczenia ponownego głosowania w wyborach wójta (burmistrza, prezydenta miasta) wystąpią przesłanki do skreślenia kandydata.”, tak aby doprowadzić do plebiscytu lub ewentualnie w związku z posiadaniem większości w Radzie Miasta wsadzić na Urząd Burmistrza pseudoPOlityka ze swojego ugrupowania. Art. 4 wyżej wymienionej ustawy w ustępie 3 określa zasady wyboru kandydatów do „Ponownych Wyborów”, czyli II tury wyborów na Burmistrza Miasta Ostróda. Cytuję art. 4 ust. 3:
„W ponownym głosowaniu wyboru dokonuje się spośród dwóch kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnie oddanych głosów. W przypadku gdy dwóch lub więcej kandydatów otrzyma tę samą liczbę głosów uprawniającą do udziału w ponownym głosowaniu, o dopuszczeniu kandydata do wyborów w ponownym głosowaniu rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa - rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez gminną komisję wyborczą. W losowaniu mają prawo uczestniczenia wszyscy kandydaci lub pełnomocnicy ich komitetów wyborczych.”
Sprawa jest jasna jak słońce, jednakże chciałbym przypomnieć szanownym Panom pseudoPOlitykom, że kandydatów było pięciu z określoną liczbą otrzymanych głosów:
1. Olgierd Dąbrowski - 5459 głosów
2. Włodzimierz Brodiuk - 2388 głosów
3. Czesław Najmowicz - 2337 głosów
4. Jacek Dudzin - 1325 głosów
5. Jan Kopczyński - 159 głosów
W związku z powyższym PKW wytypowała panów nr 1 i 2. Stosujemy zapis pierwszej część ust. 3, druga część Ostródy nie dotyczy, ponieważ liczby głosów były różne.
Dnia 30 listopada z wyborów wycofał się kandydat nr 2. W związku z tym stosujemy zapis ust. 4 ustawy, który brzmi:
„ Jeżeli którykolwiek z dwóch kandydatów, o których mowa w ust. 3, wycofa zgodę na kandydowanie, utraci prawo wyborcze albo umrze, w jego miejsce do wyborów w ponownym głosowaniu dopuszcza się kandydata, który otrzymał kolejno największą liczbę głosów w pierwszym głosowaniu.”
Wówczas do wyborów startuje kandydat nr 1 i nr 3. A tu nagle 1 grudnia kandydat nr 3 złożył oficjalną rezygnację z kandydowania, wówczas stosujemy zapis ust 4 ustawy. W związku z tym do wyborów stają kandydat nr 1 i nr 4 (i tak do ostatniego kandydata). Koniec kropka.
Po pierwsze głosowanie nie zostało odroczone, a zgodnie z ustawą następuje ponowne głosowanie, po drugie kandydat nr 2 nie chciał stawać do walki o fotel Burmistrza i wycofał się na 4 dni przed ponownym głosowaniem, kandydat nr 3 na 3 dni przed terminem ponownych, a nie odroczonych wyborów. Po drugie pozostało jeszcze dwóch następnych nr 4 i nr 5, a oni się nie wycofali. Ustawa sama w sobie nie ma w słowniku takiego pojęcia i Ordynacja Wyborcza również, jak odroczenie lub odroczone wybory. Mówi się tylko o ponownych wyborach. Odroczyć coś tzn. przerwać ustalony tok jakiejś sprawy, przesuwając na później wykonanie, kontynuowanie czegoś. Z tego co wiemy jest to normalna zgodna z trybem i ustawami kontynuacja wyborów. Biorąc powyższe pod uwagę, zapis „Wyjaśnienia” PKW i jego interpretacja :
” W przypadku, gdy w już odroczonym ponownym głosowaniu (art.4 ust. 4 ustawy o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta) uczestniczyć ma dwóch kandydatów i przed dniem głosowania jeden z kandydatów wycofa zgodę na kandydowanie, (…)”
nie ma tu zastosowania (przed dniem głosowania , czyli 4 grudnia). A tego zjawiska też tu nie było. Do zrobienia plebiscytu na Burmistrza musieliby wycofać się wszyscy kandydaci. Najpierw Ustawa a potem interpretacje. Dopiero gdyby kandydat nr 4 złożył rezygnację dnia 18 grudnia, wówczas następuje odroczenie ponownego głosowania. Jednakże z zapisem ustawy art. 4 ust 4 pozostaje kandydat nr 5. 
A teraz to o czym marzycie Panowie pseudoPOlitycy, aczkolwiek zapomnieliście o pkt. 2 tego „Wyjaśnienia (…)"
„Jeżeli w okresie do dnia przeprowadzenia odroczonego ponownego głosowania na liście kandydatów dopuszczonych, w związku z art. 4 ust. 4 ustawy, do tego głosowania nie pozostanie żaden kandydat z powodu wycofania zgody na kandydowanie, utraty praw wyborczych lub śmierci, gminna (miejska) komisja wyborcza, na podstawie art. 11 ust 5 i 6 ustawy, podaje do publicznej wiadomości fakt, iż głosowanie nie zostanie przeprowadzone, a wyboru wójta, (burmistrza, prezydenta miasta) dokona rada gminy (miejska).”
, a Pan Dąbrowski jeszcze jest.
Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie PO Waszej myśli, ale prawo jest prawem i każdy inteligentny człowiek, który ma z tym do czynienia potrafi to interpretować, ewentualnie zgłaszać sprawy do Sądów Administracyjnych i Trybunału Konstytucyjnego.
I tak jak w kultowym filmie „Killer 2”w momencie kiedy wylądował na spadochronie płk Morales, niejaki Siara powiedział: „No i w pizdu, i wylądował. I cały misterny plan, też w pizdu.”.
Tworzeniem takich teorii szkodzicie sobie, a jak do tej pory każde z podejść jest wyśmiewane i wystawia o Was Panowie tak rewelacyjną opinię, że w następnych wyborach możecie nie wyjść nawet z bloków startowych. Planowanie takich pomysłów, które przerastają wyobrażenia tych osób, nie dawajcie zatrudnionym w sztabie wyborczym ludziom, którzy w ramach swoich codziennych obowiązków wynikających z zatrudnienia w urzędzie administracji samorządowej, występują, przemawiają w czyimś imieniu; tym, którzy są wyrazicielami pewnych poglądów; tym, którzy występują w obronie kogoś lub czegoś, którzy popierają jakąś sprawę i tworzą wizerunek kogoś lub czegoś oraz pewnym innym Kuriozalnym ludziom z wrogiej Wam programowo kolorowej jak PiSanka organizacji.
Nie stosujcie do ludzi zasady jaka zapisana jest w Ewangelii wg Św. Mateusza - rozdział XII - „Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: (…)Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza.(…)” bo to nie przynosi żadnych korzyści.
Ostatnio zmieniony 2010-12-05, 16:00:41 przez Aulus, łącznie zmieniany 3 razy.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: dmytro »

No to dałeś chłopakom orzech do zgryzienia.

W ustawie powinni dopisać, że ktoś kto rezygnuje ze startu w II turze wyborów powinien być pozbawiony praw publicznych na okres jednego roku a jego organizm wywieziony z aktualnego miejsca zatrudnienia na taczce.

POżegnamy wszystkich pANÓW już wkrótce. Skończą się oni i przyjdzie czas na senatora i w mieście znowu pojawi się słońce. Acha ponoć dostał order od Mongołów. Czy można go nazywać teraz Mongołem?
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

im bardziej przekonujesz że wszystko jest ok, tym bardziej mam prawo domniemywać, że jest właśnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Wcale Ciebie nie przekonuję, tylko stwierdzam fakt. Jednakże co Ty sobie myślisz i co masz zamiar sobie domniemywać to tylko Twoja sprawa. Ale czy będziesz o tym przekonany? :)
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ALCHEMIK »

A jak się ma do tego wszystkiego fakt, że Dąbrowski O. został zaprzysiężony na radnego? Czy to nie koliduje ze startem na fotel burmistrza?
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Alchemiku zgodnie z prawem do momentu zakończenia i ogłoszenia przez Państwową Komisje Wyborczą Burmistrzem jest pan Jan Nosewicz, a zastępuje go pan Olgierd Dąbrowski i to jest jeszcze stara kadencja. Natomiast Rada Miasta jest nowym po wyborach składem. Rada może podejmować tylko i wyłącznie decyzje związane z ich wewnętrzna organizacyjną pracą samej Rady i ustalaniem składów rożnych komisji, itp. Natomiast stary Burmistrz tylko i wyłącznie nadzoruje funkcjonowanie Urzędu i nie może nic zrobić, składać wniosków, przedstawiać projektów dla nowej Rady. Czyli de facto jest, ale dla nowej Rady tak jakby go nie było.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

:lol: Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika w jednostce organizacyjnej tej gminy. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu osoba ta obowiązana jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy.
Jak to wytłumaczysz, och mądry Alusie? Wszakże Jan Nosewicz i Olgierd Dąbrowski złożyli ślubowanie na radnych.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

W odpowiedzi na art. 24lit b. ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym pozwolisz ostrodzianinie, że odpowiem pytaniem. A jesteś pewny przebiegły Ostrodzianinie, że nie złożyli? :lol: :lol: :lol:
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

Aulus pisze:W odpowiedzi na art. 24lit b. ust. 1 Ustawy o samorządzie gminnym pozwolisz ostrodzianinie, że odpowiem pytaniem. A jesteś pewny przebiegły Ostrodzianinie, że nie złożyli? :lol: :lol: :lol:
Jestem pewien że złożyli, widziałem w tv. A Tobie zadałem Tobie proste pytanie. Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują? Masz jakąś trudność z odpowiedzią (?), skoro odpowiadasz pytaniem?? Już nie jest Tobie do śmiechu? Myślisz, że nie zachodzi tu podejrzenie o popełnienie przestępstwa art. 231 ust. 2 kodeksu karnego?? Jak sądzisz jak do sprawy podejdzie prokurator?
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Odpowiedź w formie pytania do Ciebie była odpowiedzią, którą napisałeś ponieważ widziałeś w TV.
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. :) A to, że tam są o niczym nie świadczy.
ostrodzianin pisze:Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują?
W związku z tym Twoja dywagacje są bezzasadne, bo w myśl prawa nie pracują. Natomiast § 2 nie ma tu zastosowania - bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć. Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: jasko56 »

To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy. Ci ludzie chorzy na władzę nie odpuszczą do końca. Uważają się za najmądrzejszych i jedynych zdolnych do rządzenia miastem. Tak dążą do objęcia władzy ,że wszelkie moralne zachowania mają schowane głęboko gdzieś. Wyborców mają za nic, ich demokratyczne wybory nie interesują, chyba że w nich wygrają. Ciekawe czy w następnych wyborach panowie Brodiuk i Najmowicz wystartują na burmistrza, mam nadzieje że chyba nie będą z siebie robić pośmiewiska , skoro nie chcą startować w II turze teraz to nie powinni kandydować w następnych wyborach. Chyba nie będą na tyle bezczelni by to zrobić, są skończeni. Radni PO I p. Najmowicz dopiero teraz będą robi szopkę na sesjach rady miejskiej, oni za wszelką cenę będą chcieli doprowadzić do nowych wyborów i jestem pewny ,że przy pierwszym głosowaniu nad udzieleniem absolutorium dla burmistrza będą glosować przeciw . W ten sposób będziemy mieli nowe wybory i tak będzie do chwili aż któryś z panów z PO będzie burmistrzem a oni będą mieli większość w radzie miasta . Takich mamy mądrych ludzi zachłannych władzy w platformie. Dziwię się panu Najmowiczowi, chyba już zapomniał jak zachowali się radni z PO, jak wyśmiewali się z niego, jak musiał tłumaczyć się w prokuraturze w wymyślonych afer wykrytych przez PO. współczuje panu, teraz będzie musiał pan tańczyć jak mu zagra platforma, a muszę powiedzieć że oni fałszuję okrutnie.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

jasko56 pisze:To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy.
Z tym jak najbardziej mogę się zgodzić. :)
jasko56 pisze:Ciekawe czy w następnych wyborach panowie Brodiuk i Najmowicz wystartują na burmistrza, mam nadzieje że chyba nie będą z siebie robić pośmiewiska
Tu jesteś w błędzie. Bez względu na to co się stanie i tak będą startować, bo jeden z nich powiedział kiedyś, że nie ważne gdzie się jest, najważniejszym jest być tam gdzie są pieniądze. Im cały czas wydaje się, że to co robią, robią skrycie i w jak największej tajemnicy przed mieszkańcami Ostródy. Ktoś tu kiedyś na tym forum napisał, że w każdym postępowaniu takich ludzi jest drugie dno, i pisząc to miał rację. A to dno jest pozbawione moralności, współczucia, chęci niesienia pomocy, itd. itd.. To przemożna chęć władzy. Zawsze powtarzam, że Ostróda to małe miasto, a wszelkie organizacje są jak durszlak.
jasko56 pisze:Radni PO I p. Najmowicz dopiero teraz będą robi szopkę na sesjach rady miejskiej
I w tym wszystkim to radni PO to najmniejszy pikuś. Natomiast p. Najmowicz nie jest tu wiodącą osobą z PiS. Dał się wkręcić w to jak dzieciak i wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle. Poza jego plecami chłopcy z PO nabijają się z niego, że jest taka kukła na sznurkach, zwana marionetką. Szkoda mi faceta, bo z dnia na dzień ludzie tracą do niego zaufanie. W gronie radnych PiS jest jedna Kuriozalna osoba, która próbuje kręcić i dogaduje się z chłopcami z PO. Jego największym błędem i wadą jest egoizm, który zasłania zdroworozsądkowe myślenie, a niby jest taki elokwentny i doświadczony. To pozory współpracy z chłopcami z PO, jak sytuacja się zmieni będzie szukał innych możliwości - podpisałby nawet cyrograf z diabłem.
Natomiast jeśli chodzi o sytuację w Radzie Miasta, to ona się zmieni, a wtedy będzie rozpacz i zgrzytanie zębami i stosowanie różnych zagrywek aby zyskać większość.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

Aulus pisze:Odpowiedź w formie pytania do Ciebie była odpowiedzią, którą napisałeś ponieważ widziałeś w TV.
Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. :) A to, że tam są o niczym nie świadczy.
ostrodzianin pisze:Są radnymi - nie mogą więc pracować w urzędzie. Dlaczego więc pracują?
W związku z tym Twoja dywagacje są bezzasadne, bo w myśl prawa nie pracują. Natomiast § 2 nie ma tu zastosowania - bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć. Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:
SĄDZIŁEM ŻE JESTEŚ NA TYLE INTELIGENTNY, ŻE WIESZ O CZYM ROZMAWIAMY. ALE JAK WIDAĆ TAK NIE JEST, WIĘC ALBO ZA MAŁO SZARYCH KOMÓREK ALBO MASZ JE NA MIEJSCU TYLKO ROBISZ ŚCIEMĘ. NIE NAPISAŁEM ŻE WIDZIAŁEM JAK SKŁADAJĄ WNIOSEK O URLOP TYLKO WIDZIAŁEM W TV JAK SKŁADALI ŚLUBOWANIE. ŚLUBOWANIE NA RADNEGO. TWOJE SZYBKIE PRZEKIEROWANIE TEMATU NA INNE TORY ŚWIADCZY O TYM ŻE PRAWDOPODOBNIE ISTNIEJE SPRZECZNOŚĆ W TYM TEMACIE, W SZCZEGÓLNOŚCI DOTYCZYĆ TO MOŻE DĄBROWSKIEGO KTÓRY ZŁOŻYŁ ŚLUBOWANIE NA RADNEGO A WIĘC ISTNIEJE DOMNIEMANIE ŻE NIE MOŻE WYKONYWAĆ PRACY W RAMACH STOSUNKU PRACY W URZĘDZIE GMINY W KTÓREJ UZYSKAŁ MANDAT. WIĘC PROKURATOR BĘDZIE MIAŁ SIĘ CZYM ZAJMOWAĆ. :lol:
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Widzisz Ostrodzianinie poziom inteligencji świadczy o kulturze prowadzenia dyskusji i kulturze osobistej piszącego. A jeśli nie wiesz co to jest kultura, to polecam słownik języka polskiego, w którym jest definiowana "jako umiejętność obcowania z ludźmi". Jak też "Kultura jest zbiorem zjawisk wyuczonych (czyli przekazywanych nie za pośrednictwem genów, lecz na drodze wychowania i uczenia się)" - to po pierwsze.
Po drugie, jeśli chcesz prowadzić dyskusje to czytaj wszystko od dechy do dechy, przemyśl, wyciągaj wnioski, a potem komentuj. Ślubowanie na radnego jest jedną z rzeczy jakie dana osoba może złożyć lub z rożnych przyczyn może złożyć w terminie późniejszym. A złożenie wniosku o urlop jest obowiązkiem danej osoby przed złożeniem ślubowania.
W związku z powyższym, trzymając się Twojego wątku o Panu Dąbrowskim, który złożył ślubowanie na Radnego obowiązkiem jego było złożenie wniosku o urlop bezpłatny w ciągu 7 dni(art. 24 lit. b. ust. 1 ustawy o samorządzie...). I tu pojawia się moje pytanie, "Skąd wiesz, że takiego wniosku nie złożył?"(przed przystąpieniem do wykonywaniem mandatu, bo o tym określa zapis ustawy, a nie po złożonym ślubowaniu).
ostrodzianin pisze:W SZCZEGÓLNOŚCI DOTYCZYĆ TO MOŻE DĄBROWSKIEGO KTÓRY ZŁOŻYŁ ŚLUBOWANIE NA RADNEGO A WIĘC ISTNIEJE DOMNIEMANIE ŻE NIE MOŻE WYKONYWAĆ PRACY W RAMACH STOSUNKU PRACY W URZĘDZIE GMINY W KTÓREJ UZYSKAŁ MANDAT
I tu wkleję swoją wypowiedź
Aulus pisze:Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. A to, że tam są o niczym nie świadczy.
a w związku z tym art. 231 § 2 kodeksu karnego też nie ma tu zastosowania.
Aulus pisze:bo niby jaką korzyść majątkowa mają tu osiągnąć.
I na tym temat ślubowania (czyli Twojego argumentu dyskusji) oraz złożenia wniosku o urlop bezpłatny (to moja argumentacja)został wyczerpany.
Reasumując podtrzymuję moja puentę
Aulus pisze:Prokurator do tego podejdzie w ten sam sposób jak ja, wniosek byłby oddalony, ponieważ nie ma znamion przestępstwa. Ale skoro chcesz się narazić na pośmiewisko - uczynisz jak zechcesz, to jest wolny kraj. :lol: :lol:
Labor et patienta omnia vincunt - to na dobranoc
Ostatnio zmieniony 2010-12-08, 12:54:57 przez Aulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

znam ludzi u których kultura osobista nie idzie w parze z inteligencją a już na pewno nie z dobrym wychowaniem. I to tytułem zakończenia wątpliwej przyjemności wymiany zdań z kimś, kto uważa się za kogoś kim nie jest.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

ostrodzianin pisze:znam ludzi u których kultura osobista nie idzie w parze z inteligencją a już na pewno nie z dobrym wychowaniem. I to tytułem zakończenia wątpliwej przyjemności wymiany zdań z kimś, kto uważa się za kogoś kim nie jest.
Rozumiem, że miałeś tą niesamowitą przyjemność spojrzeć w lustro. Poza tym chciałem Ci przypomnieć definicje inteligencji - "inteligencja - umyslowa zdolnosc do postrzegania, analizy i optymalnej (lub zblizonej do optymalnej) adaptacji do zmian otoczenia". Reasumując zanim o coś zapytasz to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, przeanalizuj swój problem, a potem dostosuj się nie doszukując się oszustwa, podstępu lub spisku.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: dmytro »

Aulusie nie warto tłumaczyć lemingowi bo ten i tak za stadem ruszy.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: jasko56 »

Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO i osobiście pana byłego kandydata na burmistrza Brodiuka, który bez walki się wycofał. Więzy krwi do czegoś zobowiązują, widzę jesteście tej samej narodowości i nie dziwi mi te patriotyczne przywiązanie. Z jednej strony należy zazdrościć wam tego przywiązania i determinacja w popieraniu swoich ziomków. Żeby tak Polacy stali murem za swoimi to byłoby wspaniale.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

:shock: Jestem w szoku hehe :-D
jasko56 pisze:Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO (...)
Jasko56 czy Ty brałeś co dzisiaj rano? :lol:
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: ostrodzianin »

Aulus pisze:I tu wkleję swoją wypowiedź
Aulus pisze:Skoro złożyli wniosek o urlop bezpłatny, a wniosek został przyjęty, a więc nie świadczą pracy (nie pobierają za to wynagrodzenia) na rzecz urzędu, więc art. 24 lit. b. ust. 1 Ustawy nie ma zastosowania. A to, że tam są o niczym nie świadczy.


Gdzie oni są, TAM? czyli gdzie w Urzędzie? i co siedzą TAM? i tak sobie rozmawiają, tak? I przekonujesz, że nie świadczą pracy, tak?

i co my tu mamy:
naszaostróda.pl

W środę 8 grudnia w ostródzkim ratuszu podpisano umowy na realizację drugiego etapu zagospodarowania turystycznego nabrzeża Jeziora Drwęckiego.
http://www.naszaostroda.pl/index.php?op ... Itemid=485

dalej www.wm.pl
http://ostroda.wm.pl/28788,W-styczniu-r ... eatru.html


PYTAM SIĘ SKORO NIE ŚWIADCZĄ PRACY TO KTO PODPISAŁ DZIŚ UMOWY NA AMFITEATR?

Miałem nie dyskutować z Alusem, ale doprowadza mnie do śmiechu tym swoim przekonywaniem i namawianiem wszystkich do czytania ze zrozumieniem. :| Plączesz się w zeznaniach kolego, lepiej przygotuj jakąś wersję bo przecież będziesz musiał co powiedzieć w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

Nieznajomość prawa szkodzi, tak mówili starożytni - ostrodzianinie. Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, bo i tak to nie zmieni Twojego wyobrażenia o teraźniejszości. Rzucasz się na każda nowinkę jak ujadający wściekły pies przy budzie. Tylko pamiętaj, że łańcuch się w pewnym momencie kończy. Pokrzycz najpierw sobie przed napisaniem postu, to Ciebie troszkę uspokoi i nabierzesz dystansu, będziesz rozładowany, odprężony. Coraz bardziej przekonujesz mnie do teorii Einsteina.
Wiesz co to znaczy sformułowanie "świadczenie pracy"? To najpierw poczytaj, a potem polemizuj.
A wiesz, że stary burmistrz urzęduje do momentu wybrania nowego? Jak nie wiesz to poczytaj troszkę ustaw, a potem opieraj się na informacjach podanych w internecie.
Te dwie sprawy są różne od siebie i nie mają związku.
To, że nasze prawo jest ułomne - sorry ale nie do mnie pretensje.
Chyba posłucham Dmytra :)
dmytro pisze:Aulusie nie warto tłumaczyć lemingowi bo ten i tak za stadem ruszy.
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: dmytro »

Aulus pisze::shock: Jestem w szoku hehe :-D
jasko56 pisze:Nie dziwię się że ty Dmytro tak bronisz i zachwalasz PO (...)
Jasko56 czy Ty brałeś co dzisiaj rano? :lol:
Następny nadużywający alkoholu? :roll: :D

Gdzie podział się nasz wąsaty grubasek? Może w Brukseli u swojego zioma Jureczka.
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
wrotawm
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-10, 18:41:51
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: wrotawm »

jasko56 pisze:To dopiero początek szopki POPISowskej ekipy. Ci ludzie chorzy na władzę nie odpuszczą do końca. Uważają się za najmądrzejszych i jedynych zdolnych do rządzenia miastem. Tak dążą do objęcia władzy ,że wszelkie moralne zachowania mają schowane głęboko gdzieś. Wyborców mają za nic, ich demokratyczne wybory nie interesują, chyba że w nich wygrają.
POpisowe „demokratyczne” Wybory

Wybory, wybory ileż to roboty, problemów i komplikacji.
Nie u Przewodniczącego Zarządu Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur w Olsztynie, POlityka i Radnego Rady Miejskiej w Ostródzie Pana H.H. W przeszłości nie miał on żadnych takich problemów.
Na zebrania sprawozdawczo-wyborcze władz ZSNWiM zapraszał z niemieckich organizacji terenowych swoich zaufanych członków, co pozwalało mu w głosowaniu osiągać wyniki jak za dobrych czasów PRL. W tym roku przy wyborach do wojewódzkich władz Związku (27.03.2010) w Olsztynie ta taktyka zawiodła, ponieważ te wybory, a także jego okoliczności spowodowały sprzeciw niektórych działaczy. Podczas obrad Walnego Zgromadzenia nie przestrzegano statutu Związku oraz jego postanowień. Naruszono wiele paragrafów dotyczących wyboru przewodniczącego i zarządu Związku. Delegaci powinni być wybierani w swoich macierzystych stowarzyszeniach (§ 16 Pkt. 1 Status Związku) a nie imiennie wyznaczani przez Przewodniczącego Związku Pana H.H. Brak aktualnej uchwały zgromadzenia członków stowarzyszenia o wyborze swoich kandydatów, było jednoznaczne z tym iż w Walnym Zebraniu brały udział osoby do tego nieuprawnione (§17 pkt. 4 Status Związku). Tym samym wybór Przewodniczącego Pana H.H. był niezgodny ze Statutem i regulaminem Związku, a zatem w myśl postanowień Statutu nie jest on Przewodniczącym w/w Związku. Te tak ustawione Wybory powinie być powtórzone zgodnie z brzmieniem Statutu i regulaminu Związku. Biuro Pełnomocnika Prezydenta Miasta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w swoich listach (PO. 5010-30/10) z dnia 7 i 10.06.2010 „…udzieliło ostrzeżenie władzom stowarzyszenia, wskazując na konieczność ścisłego przestrzegania zapisów Statutu”. Organ nadzoru wskazał też, że za „…niezgodności z prawem działań podjętych przez stowarzyszenie postanowień statutu ,może wnioskować do sądu o rozwiązanie stowarzyszenia jeżeli jego działalność wykazuje rażące lub uporczywe naruszenie prawa lub statutu”. Dziwne jest to, że Pan H.H. który w swojej pracy na rzecz Związku Niemców na Warmii i Mazurach sam będąc na bakier z prawem i normami moralnymi, podgryza i manipuluje ludźmi, do tego ma czelność na forum publicznym ich wyzywać, obrażać a nawet pouczać, tylko dlatego, ze znają doskonale jego niechlubną przeszłość i wiedzą kim jest naprawdę. Czas najwyższy Panie H.H. spojrzeć na swoje popełniane przewinienia, których niestety bardzo wiele już się nazbierało. Tak dalej być nie może!!!!!
Awatar użytkownika
Aulus
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2010-11-22, 20:02:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: Aulus »

No proszę i na Pana Heinricha już zaciągają pętlę. Może dowiemy się jeszcze czegoś ciekawego. Hmmm
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra
"Cudze winy mamy na oku, własne za plecami"
dmytro
początkujący
początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22:05
Gadu-Gadu: 0

Re: POPiSowa szopka Wyborów 2010

Post autor: dmytro »

Bardzo mi się podoba platformiana hipokryzja. Banda starosty (wkrótce mam nadzieję byłego) na temat pięknego Olgierda wkleja gdzie się da komentarze o jego przynależności do PRON i poparciu wprowadzenia stanu wojennego. Co robi Bronisław Komorowski? Honoruje gen. Jaruzelskiego czyniąc z niego swego doradcę. Z Urbanem i Kiszczakiem reżimowe media prowadzą wywiady. Gdzie różnica?

Coś cicho o skandalu z PCPR. Cisza przed burzą? ;)
Mam kilka nowych ciekawych informacji... - ORKAN podczas rekrutacji.
Zablokowany