Strona 1 z 3

Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-07, 20:45:48
autor: Krzyżak z Wyboru
Czy wybory do Rady Powiatu wzbudzają choć odrobinę emocji takich jak wybory Burmistrza? A może jest tu też miejsce żeby podyskutować o kandydatach do rady powiatu ? Może jest nam mieszkańcom łatwiej podyskutować o kandydatach do rady powiatu i o tym co byśmy chcieli żeby zrobili dla nas?
Zapraszam do dyskusji ..... jacy są kandydaci , co zrobili, co chcą zrobić .... no i jakie mają szanse.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-07, 22:18:15
autor: motocykl
Temat mało interesujący. Teraz miasto pod oblężeniem wrogich jednostek musi się bronić. Po powiecie zostały już tylko zgliszcza. Idą dalej!!! Ratujmy się!!!

Hehehe. Czołgają się bez wody i już sił im brakuje stąd dziwne i niedorzeczne zachowania.

nauczyciele w polityce

: 2010-11-12, 00:33:23
autor: martini
Czy to leży w interesie szkoły aby mieć swoich ludzi w radzie powiatu?
Dlaczego tak dużo nazwisk z SP1 jest na listach? Czy przy pomocy "swoich" ludzi w radzie można przejąć(przekształcić) szkołę?
Czy to jest dobre, dla naszych dzieci, że nauczyciele angażują się w politykę jak w szkole gołym okiem widać, że mają co robić?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-12, 10:08:07
autor: ALCHEMIK
Jeśli chodzi o szkoły podstawowe to raczej wpływ na nie, ma rada miasta. A jeśli ma się swoich radnych to można forsować swoje pomysły na dofinansowanie itp. Ale duża ilość nauczycieli jest głównie związana z tym, że można sobie dorobić jako radny i zakład pracy musi ułatwić udział w posiedzeniach rady. Kolejna przyczyna tego, że nauczyciele są na listach to taka, że są znani i robią za mięso armatnie do zbierania głosów na daną listę. Prawda jest taka, że żeby się dostać do rady to trzeba być jak najbliżej początku listy, bo inaczej jest się tylko zbieraczem głosów. :D

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-14, 13:31:47
autor: zwierzewo
kandydaci są i to nawet sporo :) na 4 miejsca w radzie mamy aż 200 nazwisk do wyboru czyli jest w czym przebierać :) oczywiście ja stawiam na nazwisko z mojej mieścinki bezpartyjnego, startującego z listy "dobry powiat" Józefa Gleba :) mam nadzieję, że nie tylko ja :)

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-16, 15:59:00
autor: kaczor
trafiła do mnie ulotka Fachowców z KWW Dobry Powiat

jednym z punktów w programie jest STOP kolesiostwu w zatrudnianiu krewnych i znajomych (i tu nawiązanie do raportu NIK w SP)

haha

To ja proponuję kontrolę NIK w OSP Ostróda. I co ciekawe p. Munje to nie jest jakaś rodzina p. Dąbrowskiego ?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-22, 16:33:21
autor: ERYK
powiedzcie kto dostał się do Rady Powiatu ?


i kto ma największą szansę na stanowisko Starosty ?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-23, 23:31:17
autor: toronto
Starostą będzie B. FIJAS jest to sprawdzona informacja

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-24, 11:35:58
autor: ALCHEMIK
:o :o :o :D :lol: :dokitu: :hahaha:

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-24, 20:00:52
autor: ERYK
Cytuję wypowiedź JFK:

"Spójrzcie na Powiat! No niby już będziemy mieli koalicję PO z Porozumieniem Samorządowym, ale wynik koalicjantów pokazuje, że Pan Włodzimierz Brodiuk może przegrać także wybór na Starostę. Wybór Starosty powinien być odzwierciedleniem poparcia społecznego. Zatem Starostą powinien zostać wybrany Pan dr Andrzej Waszczyszyn. Kolejny najlepszy wynik wśród koalicjantów osiągnął Pan Stanisław Brzozowski. A dopiero jako trzeci jest Pan Włodzimierz Brodiuk, który w takiej sytuacji może być co najwyżej przewodniczącym rady. Wyniki koalicjantów: 1. Andrzej Waszczyszyn 16,46% 2. Stanisław Brzozowski 13,26% 3. Włodzimierz Brodiuk 13,19% (% w skali okręgu) reszta koalicjantów poniżej 10% "

oraz

Tak, wyniki już są i wcale nie wynika, że to ktoś z PO miałby być Starostą. Wręcz przeciwnie. PO uzyskało mniej głosów od Porozumienia Samorządowego, które wprowadziło tyle samo radnych. Dlatego też sądzę, że Starostą powinien zostać ktoś z Porozumienia Samorządowego...sądzę, że opozycja poprzez taką kandydaturę. Jeśli PO chce mieć Starostę i Wicestarostę (ten też jakby był z PO), to reszta stanowisk musi bezwzględnie należeć do PS (przewod. i dwóch wiceprzewod.). Jeśli tak nie będzie, to sądzę, że PO nie zdoła obsadzić stanowiska Starosty. Ale oddanie stanowiska Starosty ze strony PS (uzyskali przecież więcej) byłoby nieprawidłowym posunięciem. "

Powiedzcie, czy jest możliwe ,że Pan W. Brodiuk- nie zostanie Starostą ?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-24, 20:11:25
autor: dmytro
Zapytam się na początek kto to jest dr Andrzej Waszczyszyn?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-24, 21:39:47
autor: ALCHEMIK
Eryku, a czym ty się przejmujesz, jak zostaną podzielone stołki? Może starostę wybiorą tego, który ma najmniej głosów? Albo zrobią sparing i wejdzie najsilniejszy :lol:

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-24, 23:33:55
autor: ERYK
Pan Brodziuk miał , najwięcej głosów, dlatego wychodzi, że on będzie starostą, ale życie pokarze.
Teraz walczy o burmistrza:):) :)

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-26, 21:45:09
autor: Monikal
Sesja w Powiecie 30 listopada ( wtorek) - kandydatem na Starostę będzie W. Brodiuk ( wybór na II kadencję ), a tym samym jak zostanie wybrany przez Radnych- to do II Tury wyborów na Burmistrza stanie jako świeżo upieczony Starosta na druga kadencję.

Ma takie prawo.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-27, 00:55:46
autor: Aulus
Monikal pisze:kandydatem na Starostę będzie W. Brodiuk
Niech próbuje :D, aczkolwiek nie rokuję wielkich nadziei.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-27, 06:13:54
autor: dmytro
Możesz się niestety rozczarować. Ważne, że miasto go odrzuciło i będzie "rządził" na śmietniku samorządu. Dyshonorem jest błogosławieństwo rady po tak okrutnym odrzuceniu przez społeczeństwo. Ten Pan już się skończył jako polityk.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-27, 21:05:52
autor: kibic
Mam tylko jedno pytanie , co się dzieje z najlepszym znawcą tematu pt." Starostwo " szanownym TOLEDO, chyba otrzymał zakaz od swoich kolesiów pisywania różnego rodzaju głupot i w związku z tym nie ma o czym pisać , gdyż nagiej prawdy nie odsłoni. Może wiecie gdzie się on podział .

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-27, 21:13:26
autor: toronto
A MOŻE FIJAS NA STAROSTĘ?

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 14:43:07
autor: dmytro
Toledo ma całkiem sporo kłopotów poza internetem. Przegrane wybory, fala krytyki za nieudaczny internetowy PR, kłopoty z prokuraturą itp... Jak to się mówi "kto pod kim dołki kopie...".

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 15:31:25
autor: ALCHEMIK
toronto pisze:A MOŻE FIJAS NA STAROSTĘ?
:boje: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 21:24:48
autor: toledo
kibic pisze:Mam tylko jedno pytanie , co się dzieje z najlepszym znawcą tematu pt." Starostwo " szanownym TOLEDO, chyba otrzymał zakaz od swoich kolesiów pisywania różnego rodzaju głupot i w związku z tym nie ma o czym pisać , gdyż nagiej prawdy nie odsłoni. Może wiecie gdzie się on podział .
Kibicu zanim zasiądziesz na trybunie, zanim kupisz bilet, wiesz kto z kim gra. Tak czyni kibic. A Ty, niestety, jak kibic nie postępujesz. Inaczej byś nie pisał głupot.
Nie mam o czym pisac, bo nie mam z kim dyskutować na tym forum. Zresztą nie ma o czym. Wyborcy póki co rozstrzygnęli w powiecie - będzie bez zmian, w radzie miejskiej - 9 do 9 plus PiS, który na tym wygra fotel przewodniczacego (prawdopodobnie). Natomiast druga tura raczej będzie tylko potwierdzeniem wygranej (niestety - bo uważam, ze nie jest to dobry dla ostródzian wybór) Dąbrowskiego, czyli też nie należy się w mieście spodziewać zmian. Ani w kierunkach ani w stylu i sposobie sprawowania władzy.

Swego czasu juz pisałem, że macie kiepskiego cela. Strzelacie nie do tej tarczy.
Kibicu, być może ty masz KOLESIÓW. Twoja sprawa i twój wybór. Ja obracam się wśród KOLEGÓW, ZNAJOMYCH i PRZYJACIÓŁ, więc trochę zwolnij, chłopcze, bo bardzo blisko ci już do rzeczywistych kolesiów.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 22:06:16
autor: dmytro
Nerwy cię ponoszą koleś. Wszyscy doskonale wiedzą skąd nagłe obniżenie twojej aktywności forumowej. Ty i twoi kolesie po przerżnięciu praktycznie wszystkiego zapewne kombinujecie jak stworzyć układ by starostą został Brodziuk. Pojawiają się coraz głośniejsze informacje, że niejaki profesor Andrzej Waszczysyn ma naprawdę potężną chrapkę na to stanowisko.

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 22:22:58
autor: Aulus
toledo pisze:Nie mam o czym pisac, bo nie mam z kim dyskutować na tym forum.
Aż tak źle? Hmm

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 22:24:22
autor: chochlik
drogi toledo, tego kolesia,dzięki Bogu nie mojego, ani Twojego :) ponoszą nerwy. Ciągłe wmawianie, jakie to zwycięstwo odnieśli, jest nawet zabawne, ale na krótka metę. To klasyczne Pyrrusowe zwycięstwo. Bez wątpienia wygrali batalię o burmistrza i z dwojga złego, to nawet dobrze - niech sami wypiją piwo,które nawarzyli. Dziwne tylko, że ze "zwycięzcami" nikt nie chce gadać a przecież najprzeróżniejszych "argumentów" wyłożyli na stół mnóstwo. Nie należy mówić hop, dopóki się nie przeskoczy, dlatego też nie mówię hop - bo po co. Ale koleśjest zabawny :)

aulusie, podejrzewam,że nie odnosiło się to do Ciebie, chociaż zauważ, że Twoja wymiana zdań z Toledo przerodziła się na końcu w klasyczne bicie piany. Powiem ci tylko, że dzieją się ciekawe rzeczy i "zwycięzcom", mimo buńczucznych przechwałek trochę rzednie mina. Ale poczekajmy - wszystko przed nami :)

Re: Wybory do Rady Powiatu

: 2010-11-28, 22:35:49
autor: Aulus
Drogi Chochliku, bo prawdą jest, że odnieśli. Prawdą jest też, że przeciwnicy się tego nie spodziewali i spadło to na nich jak grom z jasnego nieba. Natomiast nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu póki karty w grze. Sytuacja się sama wyjaśni w najbliższym czasie kto z kim i przeciw komu. To na razie są tylko spekulacje. Tylko zastanawiam się po co te rozgrywki?