Termin wyborów

Moderator: Jacek-P

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Termin wyborów

Post autor: chochlik »

Rozmowa niepotrzebnie zeszła na Jana Nosewicza, a nie bezpośrednio on jest przyczyną konfliktu.
Agresja, jaką kierują przeciwko Brodiukowi, jest spowodowana zemstą i strachem:
- zemstą, bo zagroził interesom ludzi związanych ściśle z panami Dąbrowskim i Wawrzyńskim. Odebranie władzy nad starostwem, a co za tym idzie, nad lukratywnym władztwem nad szpitalem jeszcze by ścierpieli. Ale za wyrugowanie z miasta tak pięknie zapowiadającego się interesu hazardowego przebaczenia nie będzie.
- strach, bo boją się, że utracą również miasto - ostatni bastion starego układu.
Żeby była jasność - do tej grupy interesu nie zaliczam panów Słowika i Klonowskiego, oni robią swoje i jak sądzę, obecny układ zaczyna im coraz bardziej ciążyć, czemu wcale się nie dziwię.
Jeśli chodzi o szpital, to wojna z tym układzikiem trwa od 2001 r i przypomina scenariusz filmu sensacyjnego.Może kiedyś opiszę całą historię z datami, dokumentami i nazwiskami. Zapewniam że dla wielu nie będzie to przyjemna lektura.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Jacho, zacząłeś jak dyskutant a skończyłeś epitetami jak wszyscy (większość?) z sympatyków Ola i Czarusia. Odpowiadając więc części "normalnej": nie sądzę by Brodiuk pchał się do parlamentu a nawet sejmiku wojewódzkiego. Ta sugestia to kolejna podpucha, chociaż mieszcząca się w ramach kampanijnych potyczek.
Jakbyś czytał to co napisałem to byś wiedział, że szacunek dla mego dawnego kolegi mam, ale dla tych co go wykorzystują do swoich gierek - nie.
Ne znam wszystkich znajomych starosty, ale rodziny to on w Ostródzie nie ma i to jest wiedza powszechnie znana. a jak nie ma to nie może zatrudniać: znowu Jacho puszczasz fałszywkę. Poza dwoma kluczowymi stanowiskami współpracowników (zresztą bez zwolnienia poprzedników, bo ich nie było), czyli sekretarza i rzecznika to nikogo nowego na siłę nie zatrudniał. Zostali "starzy" i to bez bojaźni o zwolnienie.

Jasne, że popieram Brodiuka: chcę normalności i porządku.

Chochliku, masz rację , o N. nie powinno się dyskutować bez N., ale sam się w to wmieszał dając zgodę na umieszczenie swego nazwiska w nazwie komitetu.
Co do reszty - chętnie bym przeczytał.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: motocykl »

toledo pisze:A czemu miałby swoje pochodzenie ukrywać? Jest obywatelem Polski, ma takie same jak każdy inny obywatel prawa. Skoro mu te prawa próbujesz odbierać to odsłoń swą twarz. Określ się: ja uważam, że Brodiuk nie może startowac w wyborach bo jest Ukrańcem. Inny tez nie powinien się znaleźc na listach wyborczych bo jest z pochodzenia Niemcem. Idź ksenofobie dalej: X jest gejem, Y - ma siostrę za kratkami, TT - jest ewangelikiem, WW - prawosławnym, a Z - lubi pijany spać na chodnikach. I tak dalej.
I to jest jedyna wasza (hrywien, motocykli i innych małych ludzików ukrytych za nickami) ksenofobiczna argumentacja: gra na najniższych instynktach. Innej argumentacji nie macie.....

A swoją drogą ciekawe, że wśród nazwisk osób publicznych jest kilka innych o ukraińskich korzeniach. Nie ruszasz ich, bo po pierwsze dują w te same dudki co cała "ratuszowa" ekipa, a po drugie odcięli się od swych babć i dziadków i teraz są "prawdziwymi" obywatelami?
Nie wiem jak prowadzić z tobą dyskusję byś chociaż odrobinę z niej rozumiał. Wszyscy już się przyzwyczailiśmy do platformersowskiego sposobu prowadzenia debat - gadanie dużo lecz o niczym a jeśli nas atakują to objeżdżajmy wszystkich ile się da. Idealnie się wpasowałeś w ten rodzaj uprawiania polityki. Różnica jest tylko taka, że jesteś malutkim nic nie znaczącym "politologiem" (po prywatniej uczelni bez prestiżu) wyznaczonym do siania propagandy na niewiele znaczącym forum, a twoi zleceniodawcy zgarniaja całość, tobie zostawiając ochłapy. Mowa o pieniądzach bo to dla nich twoi mocodawcy uprawiają politykę a nie dla idei. Co ty z tego masz? Pochwal się.
Brodziuk jest ukraińcem. Trudno, co zrobić. Miał chłop pecha :D. Jako obywatel Polski ma prawo do startu w wyborach i niech z niego korzysta. Ja mam prawo nie oddać na niego głosu i też z tego skorzystam. Mam także prawo nie lubić ukraińców i też z niego korzystam chociaż na tym forum za to bany lecą :-). Nie będę jednak na niego nie głosował z powodu jego pochodzenia. Nie będę głosował bo uważam, że ten człowiek z polityką nie powinien mieć nic wspólnego. Jego ego rozdymane do kolosalnych rozmiarów kształtuje żenującą i cyrkową otoczkę jego kariery jako polityka. Sposób i nieudane próby zniszczenia oponentów i skompromitowania ich nawet na tym forum nie robi z niego dobrego i skutecznego polityka. Kogo robi? Odpowedz sobie sam.
Najbardziej jednak należy współczuć tobie. Jako jego wasal od czarnej roboty wystawiasz się na wieczne pośmiewisko. Tyle w temacie. Wiecej nie ma sensu z tak zaślepionym człowiekiem jak ty dyskutować. Finito. Ende. Cейчас.

Edit: Gdzie jest program wyborczy Brodziuka? Gdzieś w necie można go znaleźć? Poszukamy absurdów. Na pewno ich tam dużo :-)
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Termin wyborów

Post autor: chochlik »

Taak Toledo, należy Ci się. Poza tym - uwaga - tracisz równowagę psychiczną ( ale akurat temu nie dziwię się zbytnio ) :)

Widzisz, Toledo, dla takich motocykli, czy też rewizjonistów nie ma argumentów,bo -podkreślam - bo tacy mają prawo nie lubić Ukraińców , Cyganów ,Żydów i innych tym podobnych wynalazków, bo mają. I proszę Cię, Toledo, nie odbieraj im tego prawa - w końcu to wolny kraj...
Proszę Cię nie bez przyczyny, bo ja też nie lubię i mam do tego prawo - podkreślam - mam do tego prawo, bo to wolny kraj...
A nie lubię łajdaków, złodziei, przekrętów, rasistów, ksenofobów i tym podobnych wynalazków. Nie lubię i już.... I nie pytam jakiej są narodowości, bo te wszystkie wynalazki są internacjonałami. Nie kradną, nie nienawidzą po polsku, ukraińsku, litewsku, hebrajsku... Oni są tacy, bo są po prostu ludźmi, często skrzywdzonymi, zakompleksionymi, czasami złymi, ale tylko ludźmi. A Bóg ludziom pozwolił grzeszyć, dając szansę na wieczne odkupienie...Albo piekło :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Motocyklu ładowany ksenofobią. Mozesz nie lubić, żyjemy w wolnym kraju. Tylko, że ty nie nie lubisz, ty nienawidzisz, podpuszczasz, podjudzasz. I do tego masz mizerną wiedzę. Stac cię tylko na epitety. Ale wyobraźnia kiepściutka. No cóż, harleyem nie jesteś. Raczej wuefemką.

O programy, chłopcze z ratusza, pytaj Brodiuka, Dąbrowskiego czy Najmowicza. Ja ich nie znam, bo jestem od tego daleko. Pisanie głupot nie przyćmi jednak tego co Brodiuk w powiecie zrobił i co naprawił po okołoratuszowych chłopakach. To ludzie wiedzą i goebelsowkie chwyty żadnych wuefemek faktów nie zmienią. Powtarzanie kłamstw było dobre, gdy kłamcy mieli do dyspozycji wszystkie media. Dziś - mimo że nadal niektóre z nich kontrolują pieniędzmi podatników - nie jest to już możliwe. Nawet w Ostródzie.

PS. "Siejczas" to po rosyjsku "na razie" i nie oznacza końca. Widzę, że wzorujesz się na hrywnie, albo hrywną jesteś. I na etomu kaniec.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Chochliku. Ja im prawa nie odbieram, ale - wybacz - plugastwo mnie zawsze brzydziło. I zawsze na nie reagowałem. Może niepotrzebnie, może na pewną materię lepiej nie zwracac uwagi, a - broń Boże! - nie ruszać. Ze względu na powonienie.
I też nie lubię "wynalazków", o których wspominasz, ale mogę ich ścierpieć, bo zazwyczaj są to ludzie uszkodzeni losem. Uczulony jednak jestem na cwaniaków, którzy zimno kalkulując, nie bacząc na nic, a kierując się tylko własnym cynicznym interesem, wbrew faktom, próbują kłamstwem i podjudzaniem niszczyć każdego kto staje im na drodze. Ot, tak to wyniosłem z ostródzkiego ogólniaka i z nauk jego profesorów. I to z czasów zatęchłego komunizmu, z niewolnego kraju, w którym uczono jednak szacunku dla człowieka. Howgh!!
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: motocykl »

No tak, piękne czasy gdy najlepszym przyjacielem naszego kraju było ZSRR. Wtedy nauczyli toledo szacunku do ludzi :-). W takim razie jasne staje się, po której to stronie barykady wychował się nasz moralizator - etyk - "politolog" w jednej osobie. Jednak nazywanie zwykłych nauczycieli "profesorami" jest sporym nadużyciem i nie powinno być nigdy stosowane. Na to jak i na glosy wyborców należy zapracować. Praca jest ciężka i zdecydowanie nie należy do niej prymitywny PR w wykonaniu PO i jej sympatyków. Tyle w temacie.
Szpital nadal jest chory i to nie pacjent jest w nim najważniejszy. Pójdź i poproś o pomoc. Ciekawe kiedy i czy w ogóle ją otrzymasz. To powinno być głównym kryterium "uzdrawiania" służby zdrowia. Jest inne. Nic się nie zmieni więc skończ tą ogólną podnietę.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Termin wyborów

Post autor: cdn »

FORUMOWICZE !!!
Nie dawajcie się wciągać w "jego" polemikę.
Ksenofob niech się kręci wokół własnego ogona.
Agresja, ksenofobia to jego świat.
Niech zostanie sam w tym świecie. :bije: :bije: :bije:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

Masz rację.
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: motocykl »

Potrafisz nawet przytaknąć :brawo:

Brawo dla wasala starosty. Niech żyje!
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

No i wokół ogona się kręci.......
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: motocykl »

... nasz drogi toledo.
8)
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Termin wyborów

Post autor: toledo »

:D W pustosłowiu wuefemka jest równie dobry jak jego "poprzednicy" (???) z poprzedniego okresu wyborczego. Trzeba przyznać. :D
chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Termin wyborów

Post autor: chochlik »

Toledo, naprawdę jesteś takim miłośnikiem motocykla ? Przerzuć się na hulajnogę - to większa frajda! :D
Awatar użytkownika
motocykl
początkujący
początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 2010-10-11, 21:57:19
Gadu-Gadu: 0

Re: Termin wyborów

Post autor: motocykl »

OMG! Ten jaki bystry.
"Jeśli Ja zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie."
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Re: Termin wyborów

Post autor: Łysy »

Choć nie zgadzam się z Toledo co do jego brodiukochwalczości to nie mogę ścierpieć ciągłych zagrywek Motocykla typu - "politolog po prywatnej uczelni bez prestiżu". Dowodzisz tym stwierdzeniem że znasz osobę, z którą polemizujesz jeśli szydzisz z jej wykształcenia. Forum to wypowiedzi swobodne, nie podpisywane z imienia i nazwiska więc skończcie z tym wiecznym odkrywaniem kart. Jak ktoś się podpisze pod tym co pisze to jego prywatna sprawa, a jeśli nie to tylko mało znaczący nick jakich na forach miliony. Ponadto prowadzicie zaciekłą walkę właściwie we dwójkę jak chłopcy w piaskownicy, a użytkownicy "niezależni" tego forum i goście stanowią jakiś niewielki odsetek więc dla kogo ta wzajemna walka. Wyborcy raczej tego nie czytają
Zablokowany