Wybór burmistrza

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Wybór burmistrza

Post autor: Jacek-P »

Kampania przedwyborcza, czy jak niektórzy ją nazywają spektakl wyborczy już ruszył.
Pierwsze oznaki tego można dostrzec w wypowiedziach lokalnych samorządowców w szczególności radnych. Tematy poruszane przez nich podczas sesji Rady Miasta oraz kwieciste mowy jednoznacznie potwierdzają rozpoczęcie wyścigu.
Jak co 4 lata najbardziej emocjonujące są wybory burmistrza.
Czy ponownie niechlubną tradycją ostródzkich kampanii będą ulotki i plakaty mające niewiele wspólnego z promowaniem kandydatów na fotel burmistrza? Przede wszystkim chciałbym Was zapytać o kandydatów. Kogo widzielibyście na fotelu burmistrza? Czego oczekujecie od osoby kandydującej na to stanowisko?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Respecta »

ja tam widziałbym siebie 8)
a tak poważnie to widziałbym osobę nie związaną z żadną partią
która "stołki" obstawi nie swoimi przydupasami, lecz specjalistami w swoich dziedzinach
lub ludzi którzy się znają na swojej robocie

dopóki jednak w naszym kraju politycy nie będą wiedzieli co robią
będzie to wyglądało tak jak wygląda

wybory wygra nie ten kto będzie chciał realnie dobrze
tylko ten kto więcej naściemnia, że "będzie" dobrze
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: czarny0 »

:D ja też proponuję SIĘ! :D -nie bede kwieciście godać ,bo ni umne:D nie bede sie wyścigować,bom nie struś pędziwiatr :D plakacić ni ulotkować też nie chce,bo szkoda szmalu na produkcję śmieci :D foteli w chacie mam sztuk 4 więc mi burmistrzowski się nie nada,bo i po co :D A czego ode mnie bedzieta oczekiwać -to piszta i sie nie bójta -nic nie obiecuje,ale bić nie będę:D :D :D ...a i jeszcze!-do mojego kontrkandydata Respecty :-D -A pokaż Ty mi polityka{tfu-przez lewe ramię},który nie ściemnia,bom takowego jeszcze nie spotkała :D -byłby to ewenement przeczący samej definicji polityki{tfu-przez lewe ramię} PA PA PA :-D Panowie :aniol: :diabel:
Awatar użytkownika
Respecta
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 410
Rejestracja: 2007-09-21, 15:05:26
Gadu-Gadu: 11228942
Kontakt:

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Respecta »

polityk który nie ściemnia ?
Ryszard Ochódzki :twisted: poseł mniejszości litewskiej ;)
mój idol i wzór do naśladowania 8)


Poseł oszalał i mówi jak jest 8)
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

"Heavy metal" - muzyka okrutna dla słuchacza. "Death metal" - muzyka śmiertelna dla słuchacza
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Re: Wybór burmistrza

Post autor: JJ23 »

The best is Marian Macidłowskki-superman.He is a very, very good man.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Czym się różni programista od polityka?
Programiście płaci się tylko za funkcjonujące programy.
Awatar użytkownika
Bond
początkujący
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 2009-02-04, 08:53:06
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Bond »

Po czym się poznaje, ze polityk kłamie?
- Po tym, ze porusza ustami...

Jasio przychodzi do taty i pyta:
tato co to jest polityka?
Tato mówi:polityka synku to:
-kapitalizm, ja jestem kapitalizm bo ja zarabiam
-twoja mama to rząd bo rządzi pieniędzmi
-dziadek to związki zawodowe bo nic nie robi
-pokojówka to klasa robocza bo sprząta i pracuje
- ty synku jesteś ludem bo tworzysz społęczeństwo
-a twój mały braciszek to przyszłość
Jasio mówi: tato ja się z tym prześpie i może zrozumie
Jasio poszedł spać.w nocy budzi go płacz małego brata który zrobił w pieluszkę.Jasio poszedł do pokoju po mamę, ale nie mógł jej obudzić więc poszedł do pokoju pokojówki.
Wchodzi a pokojówka zajęta z tatą,a przez okno zagląda dziadek, Jasia nikt nie zauważył bo szybko wyszedł, wrócił do swojego pokoju uspokoił braciszka i poszedł spać.Rano Jasio wstał i zszedł na dół tato mówi do niego:
-no i co jasiu już wiesz co to jest polityka ?
-tak tatusiu wiem
-Kapitalizm wykorzystuje klasę roboczą, związki zawodowe się temu przyglądają podczas gdy rząd śpi, lud jest ignorowany, a przyszłość leży w gównie.
To jest polityka tatusiu.

Wchodzi facet do biblioteki i pyta bibliotekarki:
-Jest książka o koalicji PO i PIS
-Fantastyka piętro wyżej.

Jak nazywa się kogoś w budynku Sejmu, kto jest uczciwy, etyczny i inteligentny?
- Uczestnik wycieczki szkolnej... :D
Albowiem Bóg stworzył ludzi,
ale to Samuel Colt uczynił ich równymi.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

:brawo: :brawo: :brawo:
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ERYK »

Pewne jest jedno- Dąbrowski nie uzyska wiele głosów.

Po prostu bez szans żeby ten jegomość wygrał :D
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Wybór burmistrza

Post autor: mmgg »

ERYK pisze:Pewne jest jedno- Dąbrowski nie uzyska wiele głosów.

Po prostu bez szans żeby ten jegomość wygrał :D
skoro jesteś taki wszechwiedzący i wiesz co będzie za pare miesięcy , to graj w totka lepiej na tym wyjdziesz
ten człowiek na pewno będzie startował w II turze , lokalna lewica ma zbyt wiele do stracenia ' a to czy wygra będzie zależało od tego czy platformersi będą się w stanie dogadać z innymi kontrkandydatami
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
ERYK
początkujący
początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 2009-03-28, 20:23:38
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ERYK »

O czym Ty mówisz, ten człowiek, nie ma szans na II turę. on odpadnie w przedbiegach !!!!!!!!!

On jest antyludzki , nie pomocny zwykłym obywatelom

on tylko lubi i umie, trzymac palec w du........... dla Biznesmenów typu Słowik.........
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Walter »

Moim kandydatem bez wątpienia będzie mój były psor Pan Czesław Najmowicz. Tylko on jest uczciwy z całej tej puli "dziwnych" kandydatów.

Bez wątpienia ma spore szanse aby wygrać wybory na burmistrza Ostródy.
Panie Czesławie apeluje do Pan gdy będą Pana opluwać na tym forum to zgłaszać to wszystko do prokuratury i to w trybie wyborczym.

Wiem że Pan jest człowiekiem honoru i wierzę w Pańskie zwycięstwo.
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

:o :o :D :D :lol: :lol: sam nie wiem czy w związku z twoim postem mam wybuchnąć śmiechem, czy płaczem :?: Czy to jest zaślepienie, a może brak wiedzy, czy po prostu nie przyjmowanie faktów do wiadomości?
Ale jednak przeważa u mnie nuta współczucia :beksa:
Moje kondolencje w związku z wyborem.....
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Walter »

co masz na myśli alchemiku, boisz się opluwać POwskim jadem. Na całe szczęście PO nie ma godnego kandydata.
Młodzi Ostródzianie w większości poprą psora Najmowicza jestem tego pewien. Zresztą każdy inny kandydat dla młodych to obciach. :)

Psor Najmowicz zawsze był w porządku wobec młodych ludzi, nas uczniów.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Wybór burmistrza

Post autor: FinChan »

Panie Walterze, Panie Darku S., jako nauczyciel nie powinien się Pan w ten sposób wypowiadać.
Faktycznie, jest Pan człowiekiem młodym i jak widać niedoświadczonym.
Co do godności- to ścisła współpraca szefa PiS Najmowicza z SLD była w tej kadencji bardzo ścisła ( proponuje obejrzeć Sesje miejskie- są wszystkie w internecie ) od Wawrzyńskiego Sekretarza Urzędu Miejskiego począwszy a na z-cy burmistrza Dąbrowskim skończywszy.

Pozdowienia dla Ekonomika.......... :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: ALCHEMIK »

Ja opluwać się nie boję, ale też nie widzę powodu bym miał to robić! Może dla uczniów Najmowicz jest OK, więc niech zajmie się nauczaniem w szkole. W polityce zdecydowanie się nie sprawdził. Po prostu nie toleruję dwulicusów. Albo trzyma się jednych poglądów i ideałów, albo zostaje się sprzedawczykiem.
Rozumiem, że zdarza się, że ktoś zmienia poglądy i partię, ale zachowanie Najmowicza w tej kadencji przekroczyło wszelkie normy moralne i etyczne. W polityce nie da się grać z lewicą, a startować z PIS.
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Walter »

Widzisz FinChan skucha nie jestem żadnym Darkiem S Ale dla ciebie mogę być nawet Wojtkiem G lub Włodzimierzem B lub kim tam chcesz.
Chcesz to możemy bawić się w dalszą zgadywankę a może to Cezary W.
Widać że słabo czytasz me posty.

Co do współpracy z SLD to chyba wódz Tusk i Komorowski najlepiej wiedza jak to wygląda. Komentarza nie trzeba.
Pozdrowienia dla urzędników starostwa zajadle tropiących.

Szukajcie dalej a znajdziecie, tylko zdziwicie się gdzie.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

ALCHEMIK pisze: (...) W polityce nie da się grać z lewicą, a startować z PIS.
Da się, da... Dopóki pozwolą wyborcy. A skoro wyborcy pozwalają.... zwycięża cynizm.
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: jasko56 »

FinChanie zarzucasz panu Najmowiczowi współpracę z SLD, zapominałeś że PiS i PO było w koalicji na początku kadencji . Ci radni nie mogli ze sobą współpracować gdyż mieli wysokie aspiracje i walczyli o stołki i władzę. Nie jestem zwolennikiem PiSu , ale doceniam pana Najmowicza za to , że potrafił dla dobra miasta dogadać się z SLD. Ta niby koalicja zrobiła dużo dla miasta. Pewnie oglądałeś sesje Rady Miasta w internecie i widziałeś jak zachowują się radni PO. Radni Ci mają zawsze najwięcej do powiedzenia , ale nic dla miasta nie robią. Nie potrafią pracować z radnymi innych opcji, są nastawieni negatywnie do każdej propozycji. Byli przeciwni budowie stadionu z kompleksem relaksacyjnym, nie chcieli budowy mieszkań socjalnych ,a powstały one tylko dzięki uporowi Burmistrza Nosewicza. Jestem niemal pewny ,że Radni PO z nikim nie potrafią współpracować.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Wybór burmistrza

Post autor: FinChan »

Walterze, Darku.
Twoje posty są charakterystyczne. Idealnie pasują do Ciebie, do Twoich wypowiedzi - tych w Ekonomiku również. Dlatego zważ co mówisz i komu co mówisz.

Pozdrowienia dla Ekonomika....... :oops: :oops: :oops:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wybór burmistrza

Post autor: toledo »

Następcy obecnej ekipy w mieście będą się musieli mocno nagłówkować jak zmniejszyć zadłużenie miasta, a jednocześnie zapewnić środki na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania mało produktywnego (przed i po dwóch tygodniach EURO 2012) mienia komunalnego.

Każdy z każdym potrafi współpracowac jeżeli znajdzie wspólne interesy. Pytanie czy te interesy dotyczą miasta czy są jak najbardziej prywatne.
Mam podstawy sądzić, ze należą one do tych bliższych ciału i kieszeni.....
jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Wybór burmistrza

Post autor: jasko56 »

Masz rację każdy z każdym powinien umieć współpracować , ale radni PO tego nie potrafią . A jeśli chodzi o zadłużenie miasta , to lepiej jest się zadłużyć i wykorzystać środki unijne do rozbudowy miasta , aniżeli biadolić i wszystko negować. Jeśli chodzi o następną ekipę to aby nie PO. Jak będą tak rządzi jak to robi starosta to w Ostródzie nic nie będzie a długi będą olbrzymie. Wydawanie publicznych pieniędzy przez starostę dla własnej przyjemności jej znana, choćby zaproszenie sparingpartnerów znanych aktorów na mecz w którym się promowali działacze PO. d
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Wybór burmistrza

Post autor: FinChan »

Zasady premiera Jarosława Kaczyńskiego:

1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem.

2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.

3. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.

4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy.

5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PiS.

6. W-ce Minister Sprawiedliwości nie ścigał i nie osądzał w więzieniu działaczy opozycji w latach 70.

7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.

8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.

9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.

10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.

11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.

12. Marcinkiewicz to premier na całą kadencję.

13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).

14. Zredukujemy administrację państwową.

15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.


Dla mnie, raz dane słowo, jest święte...
Jarosław Kaczyński, 10 VII 2006

:beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa: :beksa:
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Walter »

FinChan możesz mnie uważać za kogo chcesz Twoja sprawa i twój wybór. Zawsze można prowadzić dyskusje jak się chce. Twoje posty przypominają informacje Wojtka itp.
Jeszcze raz powtarzam ci że nie pracuje w żadym ekonomiku i nie jestem tym za kogo mnie masz oczywista oczywistość.
Ale jak dla ciebie wygodnie mogę być i Dariuszem.

Życzę ci mimo wszystko powodzenia w tropieniu i rozejrzyj się wokół siebie komu powtarzasz dyrdymały bo możesz mocno się zdziwić kim naprawdę jestem. A Pana Darka jak spotkam przekażę mu twoje pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wybór burmistrza

Post autor: Jacek-P »

Proszę trzymać się tematu wątku :)
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Zablokowany