Świat wartości- Jezus i moc!

Moderator: Jacek-P

dp.Pertarix

Świat wartości- Jezus i moc!

Post autor: dp.Pertarix »

Idąc przez życie, człowiek czy tego chcesz czy nie, trzyma się określonego świata wartości. Dla części społeczeństwa jest to dość, dochodowa sposobność. Podróż przez życie z czasem staje się rytmem a człowiek czuje, że jest sobą. Często zdarza się, że dziwi się sobie, że kiedyś robił to czy tamto. Dorastając jest stwarzany w określony klucz, czasem dziwny a nie kiedy, zupełnie obcy dla siebie świat. Są jednak pewne sprawy, które trzymają go w całości. Dla większości świat wartości prowadzi przez prawdę wiary. Z wiary jesteśmy w stanie nawet ginąć. Oczywiście taki schemat pracuje w człowieku bez wiary.
Czasem odczuwam, że jestem nie w pożądku wobec samego siebie. Ktoś kiedyś powiedział mi :".. jeżeli się modlisz, to nic nie robisz..". Kiedy o tym spokojnie myślę, mówię :"czy mogę żyć bez wiary?". Odpowiedz jest jedna "NIE". Pomyślicie, o co w tym chodzi ? Jezusa i mocy tu trzeba, po prostu wiary!

[%sig%]
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

swiat wartosci cd ...

Post autor: muslim »

Stworzony jesteś do działania, aby być kimś, do czego nie jest stworzony nikt inny. Zajmujesz swoje miejsce w świecie Allaha: miejsce nie zajęte przez nikogo innego. Mało znaczy, czy jesteś bogaty, czy biedny, poniżany czy szanowany przez ludzi: Allah Ciebie zna i wzywa po imieniu. On powierzył Ci pracę, której nie przydzielił nikomu innemu. Posiadasz swoją misję. W pewien sposób jesteś niezbędny w Jego zamiarach, tak niezbędny na swoim miejscu, jak archanioł na swoim. On nie stworzył Cię przypadkowo. Czynić masz dobro, wykonując Jego pracę. Będziesz aniołem pokoju, głosicielem prawdy w miejscu,które On Ci wyznaczył, nawet jeżeli do końca tego nie rozumiesz... Obyś jedynie śledził Jego przykazania i służył swemu powołaniu...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Bóg ma wiele imion ja wybieram JEZUS !

Post autor: Tytus Andronikus »

Ńie jestem żydem, poganinem ani budystą. Określiłem się jako JEZUITA.
Żaden Bóg nie chce aby przez niego zabijać i mordować i wiem , że tak właśnie jest z Alachem :D . Więc stawiam pytanie retoryczne po co ludzie to robią ? Tylko i wyłącznie dla pieniędzy! Amen
Anonymous

... zali wracz potrzebny ...

Post autor: Anonymous »

... zabijaja poniewarz sa ofiarami najwiekszego na swiecie uposledzenia umyslowego ... zeby zrozumiec tych ludzi czlowiek musialby samemu oszalec ... to juz nie jest wiara .. ci ludzie uwazaja ze robia to dla wiary .... byc moze jakis odlam islamu jednak na pewno nie stworzony przez czlowieka bedacego w pelni wladz umyslowych ...

ŁOSAMA
Anonymous

wielki piątek

Post autor: Anonymous »

samobójstwo jest po za prawem i zasadami ale JEST ! Samobójstwo nie ma politycznego czy religijnego odniesienia do rzeczywistości. To może byc raczej sposobem. W brew pozorom kreowanym przez guru różnych teorii, ideii, racji? Ludzie którzy wybieraja samo-nieistnienie nie myślą o kolorach czy czasie!
Anonymous

.... jednak ...

Post autor: Anonymous »

... ja jednak uwazam ze czlowiekowi popelniajacemu samobojstwo przed smiercia staje cale zycie przed oczami ... jenak do ostatecznego kroku popycha go to ze widzi tylko zle duchy z przeszlosci ... samobojstwo ... akt desperacji i szalenstwa ...

HABIP
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

grzesiu pomieszalo ci sie chyba wszystko gadasz jak bys sie nacpal
Anonymous

... wiem ze zle robie .. .ale robie ...

Post autor: Anonymous »

.. a czy ja kiedykolwiek mowilem ze jestem normalny ... palic tez kiedys przestane ...

Habip
Zablokowany