GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Moderator: Jacek-P

szwejo

GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: szwejo »

wiem że dla wielu z was to trudny temat, ale cz teraz kiedy rozlicza się tak wiele faktów z przeszłości, kościół i chrześcijaństwo - przybierające maskę "świętości" jest wciąż wiarygodny, czy wystarczy zwykłe słowo przepraszam, za ogrom cierpienia i zniszczenia spowodowany przez kościół i chrześcijąństwo w przeszłości i zło wyrządzane nagminnie również obecnie?
stiff

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: stiff »

kościół przepraszał za różne rzeczy, ale jest bardzo wiele rzeczy o których się do dziś nie wspomina, wymienię choćby spalenie biblioteki aleksandryjskiej przez chrześcijan- bogactwo starożytnej wiedzy z powodu głupoty fanatyków poszło z dymem, do dzisiaj zresztą chrzścijanie mają skłonności do mówienia co jest dobre a co złe i cenzurowania,poza tym krucjaty przeciw albigensom we francji - zginęło 30 tysięcy ludzi to przecież ludobójstwo!!! z powodu wyznawania kataryzmu.można tak wyliczać bez końca. I co ? ani słowa przeprosin chociażby.
morfeusz

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: morfeusz »

to samo z pedofilią w kościele, przecież to masowe zjawisko, okazuje się że występuje we wszystkich krajach, a kler mysli że okaże skruchę i będzie dalej tak samo.
czarek

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: czarek »

a inkwizycja?
proces Galileusza, który potwierdził teorię Kopernika i za to zginął na stosie?
Kościół "rozgrzeszył" go dopiero w 1992 roku!!!!!
i jak ufac takiej organizacji?
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Klapaucjusz »

Troche sie rozpedziles - Galileusz nie zginal na stosie. Za to musial na kleczkach zaprzeczyc swoim pogladom.
Klapaucjusz
czarek

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: czarek »

masz rację, Galileusz nie spłonął na stosie, spędził tylko ostatnie 8 lat życia w więzieniu, reszta się zgadza,
natomiast na stosie zginął Giordano Bruno, który przebywając w Anglii, również bronił w Oxfordzie teorii Kopernika, kiedy po osmiu latach podróży wrócił do Włoch, aresztowano go (Święte Oficjum)i po długotrwałych torturach skazano na śmierć. Zginął na stosie w 1600 roku.Kościół nigdy go nie rahabilitował.
Był jeszcze Campanella, włoski mistyk, który za poglądy filozoficzne, spędził cwierć wieku w więzieniu, poddawany torturom i cudem tylko udało mu się zbiec do Francji.
Anonymous

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Anonymous »

Listą błędów a nawet mówiąc grzechów kościoła można budować zawsze. Nie możnością jest aby ludzie nie popełniali grzechów. Historia kościała jest potwierdzeniem, iż watykan nie oszczędzał ludzi ani kasy, aby dominować nad światem. Pytanie jest tylko takie:"mimo różnych fatów jaką drogą pójdzie i poszedł kościół dziś ?" Jak myślę to pytanie do ludzi kościoła a ja za takiego się nie uwarzam, choć jestem wierzący. Mimo dużej wiedzy na temat historii kościoła nie będę budował negatywnej listy. Wybaczam kościołowi wszystko nawet to czego nie wiemy -dlaczego??? Czas aby zacząć myśleć pozytywnie, odrzucając ludzkie wady.
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Klapaucjusz »

Brawo Petara!
Pasujesz do tematu Toleracja. Wybaczasz tu wybaczasz tam, to milicjantom, to Kościołowi, i tym co nie myślą pozzytywnie.
No imasz dużą wiedzę na temat historii koscioła.
Klapaucjusz
Anonymous

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Anonymous »

To doświadczenie życiowe i Jezus !!!
czarek

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: czarek »

Fajnie że jesteście tacy tolerancyjni, ale to nie zmienia faktu że taka postawa, odpowiada koscielnej machinie, która wcale nie zamierza się zmieniać, ani wyrażąc skruchy za popełnione w przeszłości zbrodnie na cywilizacji zachodniej
(dowodem jest to że tej skruchy nie wyraża poza paroma spektakularnymi przypadkami - ze względu na stworzenie odpowiedniej atmosfery w czasie wizyt papieskich np. w krajach islamu),
a wrecz przeciwnie uzurpuje sobie miano twórcy kultury zachodniej, co świadczy albo o ograniczonej znajomości historii kościelnych hierarchów (co odrzucam od razu jako nieprawdopodobne)albo o nadmiernej chęci do przypisywania sobie cudzych sukcesów i zapominania o włąsnych smrodach.
Anonymous

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Anonymous »

Ludzie dlatego wierzę w apokalipse może nie w tym wieku może w innym ale tak naprawdę bedzie bo ludzie tu ch... i nie warzne co zrobią bo i tak wszystko spier.... Moje poglądy oparte są na Jezusie i dlatego mam takie podejście do życia. Tak naprawdę ludzie zawsze zostają tacy jacy chcą ja chcę być inny od tego "watykańskiego palca w dupie"+
Ronio

qqq

Post autor: Ronio »

Niech cie Jezus prowadzi
tomek

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: tomek »

Powiedzcie czy masturbacja jest grzechem?Bo ciekawi mnie to pytanie.Albo czy dwaj faceci moga się ozenić czy mają grzech.
Kacper

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: Kacper »

Kościół już dawno zabił swojego Boga!
Zmora Jaskini

Jezus żyje nawet kiedy w niego nie wierzysz !

Post autor: Zmora Jaskini »

To co robił kościół w swojej historii już dawno zostało nazwane i określone. Dziś jednak każdy wierzący musi zrobić miejsce dla Jezusa. To właśnie On jest naszym ratunkiem w tym ziemskim padole. Są ludzie wierzący w innego boga myślę, że często potwierdza się pogląd , że jest jeden Bóg. To jednak jest już potwierdzeniem „choroby” człowieka, bo tak naprawdę to właśnie człowiek buduje nowe wieże Babel. Nie można też zapominać o teorii kościoła „że ziemia jest płaska”. Dziękuję Panu Bogu za Kopernika, przynajmniej Watykanowi trochę wyprostował "kościelne nierówności płaskości".
nowy

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: nowy »

masturbacja nie jest grzechem, mastrurbacja to inaczej onanizm, samogwałt i coś tego rodzaju. Pojecie grzech jest wyrazem umownym okreslającym jakieś naganne, nieaprobowane społecznie zachowanie przez grupę wyznaniową. Upraszaczając masturnacja nie jest grzechem a jedynie zaspokojeniem podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka jak jedzenia, wydalanie, oddychanie, miłowanie itp. Czyny społecznie naganne są z reguły przestepstwami lub wykroczeniami, jeżeli ustawa tak stanowi. Ustawa nie stanowi, że masturbacja jest czynem karalnym, więc mozna to robić. Ważne aby tego nie robić publicznie czyli w miejscach publicznych bo wtedy byłby to wybryk nieobyczajny.
Umowny grzech i przestępstwo mają cechę wspólną, jest nią zakaz np.
ZABÓJSTWO

V NIE ZABIJAJ ART. 148 KK Kto zabija człowieka podlega
karze ............
VII nie kradnij (...) Kto zagarnia cudze mienie ruchome podle
ga karze pozbawienia wolności ........
nowy

Re: Jezus żyje nawet kiedy w niego nie wierzysz !

Post autor: nowy »

Zmora Jaskini-nie zmieniaj tematu, tu nie chodzi o Jezusa ale o kościół rzymsko katolicki, którego pazerność nie zna granic. Kiedyś morodował za herezję, przejmował majątki zamordowanych (nazywano to konfiskatą mienia). Obecnie jego funkcjonariusze sięgają po wszystko co mozliwe, wyłudzają majatki (mało o tym pokazuje TV, wciąz im mało pomimo, że już tyle dostali od społeczeństwa i na koszt społeczeństwa, sa nienapasieni. Nie spłacają długów zaciągniętych, brak jest słów. Chętnie niektórzy z nich wrócili by do palenia na stosie, do tortur i innych form unicestwiania. Po co im te szpitale, szkoły, przedszkola, nieruchomosci za darmo. Bo to biznes. Jezus dawał, nauczał za darmo, preferował ubóstwo, nie grzeszył pychą, od nikogo nie brał. Masz rację, Jezus jest naszym ratunkiem na tym ziemskim padole. Pisz prawdę, nic nie zostało nazwane i określone, ludzie chcą prawdy. Przebaczenie tak ale niech grzesznik prosi o przebaczenie, zadośuczyni i odkupi swoje winy poprzez zwrócenie majatków na rzecz Skarbu Państwa
głupiec

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: głupiec »

JEZUS PRZEBACZA ZAWSZE,
KOSCIÓŁ NIGDY
nie wierny

Re: GRZECHY KOŚCIOŁA - czy powinniśmy wybaczyć?

Post autor: nie wierny »

niewybaczymy im bo oni wiedzieli co czynią i czynią to dalej
pedofile wśrud ksierzy to rzecz tak powszechnia jak dawanie an tace w celu wybudowania nowej zachrystji czy kupna nowego służbowego samochodu dla naszebo proboszcza
a watykan sie tylko przygląda
Cumulus

Re: Cumulus do Nowego

Post autor: Cumulus »

To grzechy KLERU nie Koscioła.
Nowy

Re: Cumulus

Post autor: Nowy »

Kto przyspaża kościołowi, pazeni funkcjonariusze. Kto rządzi kościołem? Kto przyspaża kościołowi majątku. Proszę z uwaga przeczytać to co napisał Zmora Jaskini i to co ja napisałem.
Marcelina

Re: Do Nowego

Post autor: Marcelina »

Witam Pana
Chmura Kłębiasta ma rację i w zasadzie Pan to potwierdził.
To nie są grzechy Kościoła lecz kleru, a dokładniej mówiąc reźimu duchowieństwa tj. osób rządzących stowarzyszeniem o nazwie kościół katolicki. Członkiem tego stowarzyszenia jest każdy, kto przyjął chrzest. Ja również, podobnie jak prawie każdy Polak. Ale czy grzech spalenia G. Bruno na stosie jest moim grzechem. Czy powinnam za niego odpowiadać. Być może, że tak. Wszak przyzwolenie na grzech jest również grzechem.
Uważam, że władze kościóła wyznając swoje grzechy w formie "kościół zgrzeszył" krzywdzi zwykłych wyznawców Jezusa. I jest to kolejny dowód na ich przebiegłość i umiejetność manipulowania Duszami.

Pozdrawiam
Marcelina
Ewelina

Re: Jezus żyje nawet kiedy w niego nie wierzysz !

Post autor: Ewelina »

To jest nie okościele??????????????????????????????
"To co robił kościół w swojej historii już dawno zostało nazwane i określone. Dziś jednak każdy wierzący musi zrobić miejsce dla Jezusa. To właśnie On jest naszym ratunkiem w tym ziemskim padole. Są ludzie wierzący w innego boga myślę, że często potwierdza się pogląd , że jest jeden Bóg. To jednak jest już potwierdzeniem „choroby” człowieka, bo tak naprawdę to właśnie człowiek buduje nowe wieże Babel. Nie można też zapominać o teorii kościoła „że ziemia jest płaska”. Dziękuję Panu Bogu za Kopernika, przynajmniej Watykanowi trochę wyprostował "kościelne nierówności płaskości"."
M jak Miłość

Re: Do Tomka i Nowego

Post autor: M jak Miłość »

Grzech to złamanie zakazu doktryny religijnej, przestepstwo to złamanie ustawy obowiazujacej w jakiś państwie.
Masturbacja nie jest przestepstwem np. w naszym panstwie, ale jest grzechem w myśl doktryn Kościoła Rz.-K.
Czy powinna rzeczywiscie być grzechem. Nie wiem.
Masturbacja jest alternatywnym sposobem zaspakajania popedu płciowego, ale nie powinna byc jedynym, a juz na pewno docelowym.
Niestety w naszym zabieganym, nastawionym przede wszystkim na karierę społeczeństwie coraz częściej tak się dzieje.
Masturbacja działa jak narkotyk. Daje chwilowe zaspokojenie, ale powoli niszczy organizm, w konsekwencji doprowadzając do zachowań neurotycznych, które z kolei uniemożliwiają zaspokojenie kolejnej (wymienionej przez Nowego) potrzeby człowieka tj. potrzeby miłowania, a przecież:
czasami trzeba usiąść obok
i czyjąś dłoń
zamknąć w swojej dłoni.
Wtedy nawet łzy
moga smakować jak szczęście.
(Tadeusz Buryła)
Awatar użytkownika
pewien ekolog
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Miasto nad Rzeką i Jeziorem Ostródą zwane

Re: Do Tomka i Nowego

Post autor: pewien ekolog »

...dekalog jest najważniejszy...reszta się nie liczy...10 przykazań i wsio...a reszte to ludzie wymyślili, nawet twierdząc, że pod wpływem ducha św...ja w to nie wierzę...hołk pobożni...
...obywatelu dołóż starań!!!
...My ci też dołożymy...
Zablokowany