kogo lub czego?

Moderator: Jacek-P

Anonymous

kogo lub czego?

Post autor: Anonymous »

proponuję nowy temat. Kogo lub czego nie tolerujecie? z naciskiem na pierwszą kategorię, no i oczywiście dlaczego?
Anonymous

Re: kogo lub czego?

Post autor: Anonymous »

Chamstwa i głupoty. A dlaczego? W towarzystwie ludzi z pierwszą cechą czuję się po prostu źle. Głupota i bezmyślność natomiast są przyczyną większości nieszczęść na tym świecie. Szczególnie, gdy do głosu dochodzi mądrość tłumu (nie mylić z mądrością ludu). Stereotypowe myślenie, chłonność na każdą propagandę, idealne możliwości przystosowania się do większej machiny w roli jakiegoś trybika - bierze się z bezmyślności. Dlatego tego nie umiem tolerować. Natomiast każdą indywidualność cenię, a każdą "inność" (kulturową, obyczajową, itp) chętnie poznaję. A mądrość i wolna wola pozwala zachować własne poglądy i szanować cudze bez konieczności zgadzania się z nimi.
stiff

Re: kogo lub czego?

Post autor: stiff »

islamu, pojmowanego nie jako kultura, ale jako doktryna. szcególnie dotyczy to stosunku muzułmanów do kobiet i inych religii. Jest to chyba jabardziej nietolerancyjny system, z wyjątkiem oczywiście sufistów. Ogólnie oczywiście nie mam nic do samych ludzi, którzy sa wytworem tego systemu.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: kogo lub czego?

Post autor: Skomand »

Ja chyba tez przstaje tolerowac muzulmanow...
szwejo

Re: kogo lub czego?

Post autor: szwejo »

nie toleruję skłonności Papieża do trzymania włądzy w ręku, dlaczego facet nie chce zrezygnować, z całym szacunkiem ale on przecież wygląda tragicznie,
POLO

Re: kogo lub czego?

Post autor: POLO »

Papiez nie bedzie zbawiony za wyglad lub czyny lecz za wiare.
szwejo

Re: kogo lub czego?

Post autor: szwejo »

jasne, ja go nie dyskryminuję z powodu jego choroby i starości, ale to przecież urzędnik, może czas by zastąpił go ktoś sprawniejszy, młodszy z szerszymi horyzontami, kto wprowadził by jednak kościół w XXI wiek.

poza tym nie wiem dlaczego sądzisz że czyny, nie decydują o zbawieniu - jedynie wiara? wiara może być ślepa.
małgorzata

znieczulica

Post autor: małgorzata »

Fałszu i obłudy .
co na jedno wychodzi , wykorzystywania wrażliwych ludzi , podłości , małości , wulgaryamów itd...
Korupcji , sprzedajności , chamstwa , draństwa a najbardziej maltretowania niewinnych dzieci.Bandytyzmu , egoizmu i mogę tak w nieskończoność !
]
Czy to coś zmieni w mentalności ludzkiej / pfe! to słowo "ludzki" wywołuje u mnie odruch wymiotny!!!
Czy już tak nisko upadliśmy , że to słowo brzmi tak nieludzko???
Zablokowany