Gazeta Ostródzka

Moderator: Jacek-P

Gucio

Gazeta Ostródzka

Post autor: Gucio »

Bolą mnie pierdoły wypisywane w Gazecie Ostródzkiej. Dziś przeczytałem w niej, że Gazeta Ostródzka jest najczęściej czytaną gazetą lokalną. Gdyby nie to, że jest ona dodatkiem do Gazety Olsztyńskiej to mało kto by ją kupował i czytał. A szczególnie to dyrdymały które sa tam wypisywane.
CEZAR

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: CEZAR »

Oczywiście drogi Guciu,że masz rację.Cała redakcja a szczególnie"migi"to miernoty a ich potencjał redakcjny byłby wystarczający do redagowania miesięcznika Gazeta Dąbrówna.
Pszczółka Maja

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Pszczółka Maja »

Nie obrażajcie tygodnika Gazeta Dąbrówna bo jest a właściwie był lepszy o 1000 razy.
Aleksander

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Aleksander »

Gazeta lokalna jest dobra tylko wtedy , gdy współtworzą ją mieszkańcy.
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: szacila »

Przychodzi mi do głowy taka myśl. Większość mieszkańców Ostródy siedzi jeszcze głęboko w przekonaniu, że czytelnik ma być bierny "Czekalskim". A może by tak od czasu do czasu odezwać się do lokalnych gazet, napisać coś, zasugerować. Czytelnik i prasa muszą być interaktywni, inaczej ich cele się rozminą, a intencje zostaną błędnie odczytane.
Czasy "my wam mówimy a wy nas macie słuchać" już dawno powinny zostać za nami. A jak prasa ma słuchąć milczącego tłumu?
Nie chcę bronić Gazety Ostródzkiej, bo nie jest to w moim interesie. Chcę zwrócić uwagę na kompletną niewydolność komunikacyjną społeczności i ostródzkich środków przekazu.
:))))
Larry

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Larry »

Szaciła, bardzo cię lubię, ale nie masz racji. Nie oczekuj na sygnały od społeczeństwa. Obowiązkiem dziennikarza jest samemu wyniuchać gorące tematy. Ty jesteś w tym niezła. I tak trzymaj!!!!!
Skubi

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Skubi »

Zgadzam sie z Larym co do joty, obowiązkiem dziennikarza jest pisać o wszystkim co sie dzieje w mieście, gminie , powiecie itd. Gazeta Ostródzka niestety tego nie robi a więcej manipuluje informacjami - jedne podając do publicznej wiadomości a innych nie.
Droga Szaciło! Przed tobą otwierają się ciekawe perspektywy dobrej pracy dziennikarskiej - nie zamarnuj tego.
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: szacila »

Dziękuję za te słowa. Prosze też nie odbierać moich słów tak kategorycznie. Jest fizyczną niemozliwościa aby dzienikarz dotarł wszędzie i wiedział wszystko. Takie zadanie mają agenci specjalni :))) Nie może też siedzieć przy komputerze lub przy telefonie i czekać na wiadomości, jak na zbawienie. Skrajności nigdy nie były dobre.
Kontakt z czytelnikiem jest bardzo ważny, nie tylko jako źródło tematów, lecz (podkreślam) jako żródło wiedzy na temat jego oczekiwań.
Szacila (zaskoczona, jak nie co dzień)
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Klapaucjusz »

I tak nie macie racji!!! Gazeta Ostrodzka jest jedna z najlepszych gazet lokalnych. Profesjonalizm dziennikarzy i spektrum poruszanych przea nich tematow nie maja sobie rownych. Ich krytyczny stosunek do poruszanych tematow to przyklad swietnego rzemiosla. No i ta szata graficzna! Patrzcie i uczcie sie. Co tydzien z niecierpliwoscia czekam do piatku, aby znowu spotkac moich ulubionuch dziennikarzy, ktorzy wyjasnia mi zawilosci ostrodzkiego zycia politycznego, skrytykuja to co nalezy skrytykowac i pochwala to co nalezy pochwalic. Mysle, ze niewiele miast powiatowych ma tak profesjonalna prase nnnnjak my. To jasny promyk na szarym rynku mediow ostrodzkich. Dziekujemy Wam GO!!!

[%sig%]
Klapaucjusz
Jacek
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Jacek »

Klapaucjusz napisa³(a):
>
> I tak nie macie racji!!! Gazeta Ostrodzka jest jedna z
> najlepszych gazet lokalnych. Profesjonalizm dziennikarzy i
> spektrum poruszanych przea nich tematow nie maja sobie
> rownych. Ich krytyczny stosunek do poruszanych tematow to
> przyklad swietnego rzemiosla.

Szczegolnie podoba mi sie warsztat P. Giniewicza. Te g³êbokie przemy¶lenia, doskona³e wyczucie, umiejêtno¶æ wyboru i opisu wybranego tematu mog³aby byæ przyk³adem dla innych dziennikarzy. Tak dalej trzymaj.
> No i ta szata graficzna!
> Patrzcie i uczcie sie.
Szata graficzna te¿ jest dobra, ale Klapaucjuszu dziennikarze nie robi± szaty graficznej, to rola grafików i niech tak zostanie.
Co tydzien z niecierpliwoscia czekam
> do piatku, aby znowu spotkac moich ulubionuch dziennikarzy,

Ja tez czekam z niecierpliwo¶ci±, szczególnie lubiê przepisy kulinarne i t± nowa rubrykê o stronach internetowych. Jest ¶wietna.
Malko

Kurier najlepszy!

Post autor: Malko »

W Kurierze napisali, ze prezes Izby Gospodarczej powiedzial na balu "Dziekuje poprzednim (wladzom) za wspolprace, mam nadzieje na owocne układy z obecnymi." Brawo! Pierwsza gazeta, ktora bez sciemy pisze o ukladach biznesu i samorzadow!
Misia

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Misia »

Gazeta Ostródzka to niestety bardzo mierny tygodnik lokalny. Ciekawsze artykuły to zazwyczaj przedruki które się ukazały w ciągu tygodnia w Gazecie Olsztyńskiej a dotyczą naszego powiatu. Pozatym jest to typowy wytwór z udziałem kapitału zagranicznego, który boi się poruszać drażliwe tematy. Najlepiej idą im sensacje i plotki. A redakcja!!!!!!!!!!! Zupełny brak profesjonalizmu. Nawet nie mają własnego archiwum!!!!!!!!!!!!!Jednym słowem nie jest to wytwór prasowy który możnaby zdefiniować jako prasa lokalna, ponieważ ta ma kreować społeczeństwo, a Gazeta Ostródzka na pewno tego nie czyni. Pozdrawiam
ktoś

do Misi

Post autor: ktoś »

słuchaj dzieweczko, po tym co wypisujesz śmiem twierdzić, że twój stopień inteligencji jest równy 22. Dla twojej informacji - pies myśliwski ma 27. Jesteś sfrustrowana, czy co ? GAZETA OSTRÓDZKA jest najlepsza na naszym rynku czy ci się to podoba czy nie? A sądząc po tym co piszesz, znaczy ją czytasz i być może kupujesz. Dlaczego? Jeżeli jest taka zła jak twierdzisz to nie dawaj im zarobić. I jeszce jedno, co z tego, że ma kapitał zagraniczny ? Gdyby nie ten kapitał, zdaje się, że ludzie straciliby pracę. Prawda ? Pani mądralińska?
Max

Re: do Misi

Post autor: Max »

Popieram. Olsztyńska(Ostródzka) jest najlepsza.
Kurier Ostródzki (czytaj Kurier SLD-owski) i cień na rynku Głos Ostródy odpadają w przedbiegach.
demokrata

Kurier nie jest żadną SLD-wską gazetą.

Post autor: demokrata »

Kurier nie jest żadną SLD-wską gazetą, nie jest niczyim organem prasowym. Fakt, że redaktor naczelna sympatyzuje z SLD to naturalna sprawa jest przecież demokracja. Są ludzie, który nie rozumieją życia np.: p. maciora z Ligi Przyjaciół Rympałka, który bardzo jest podenerwowany rozwojem mediów. Zapomniał chyba tylko, że Polska to kraj wolnością słowa od 13 lat.
Misia

Re: do Misi

Post autor: Misia »

Poziom inteligencji człowieka który śmie obrażać kogokolwiek za jego pogląd na daną sprawę jest równy 10 = poziom inteligencji chomika, bo do szczura to mu jeszcze brakuje bardzo wiele.
Nie mam nic przeciwko kapitałowi zagranicznemu w prasie ale tylko wtedy gdy nie blokuje on dostępu do informacji (Każdej). A w przypadku Gazety Ostródzkiej tak właśnie się dzieje informacje są bardzo starannie selekcjonowane i w praktyce ludzie czytają lekko strawną papke (czyli pierdoły). To raz. Po drugie dlaczego szanowny ktoś nie odpowiedział na zarzuty iż wiekszość zamieszczanych informacji w Ostródzkiej są to przedruki artykułów zamieszczanych w ciągu tygodnia w Olsztyńskiej. ?????????????
Trzecia to sprawa artykułu który ostatnio przeczytałam w Gazecie Ostródzkiej zawiązanego z jej 7 rocznicą powstanie. Jest to dosłownie ten sam artykuł, który został zamieszczony w 5 rocznice urodzin gazety oraz 2. Zmienione zostały tylko detale. A to że gazeta jest najlepszym periodykiem na lokalnym rynku to już bardzo gruba przesada!!!!!!!!!!!!!!!
A jeżeli chodzi o mnie to nigdy nie wydałam złotówki na zakup tego czegoś. Ale autorowi odpowiedzi na moją opinię nie przyszło pewnie do głowy iż znajduje się ona w każdej bibliotece w powiecie (głównie z racji tego że jest dodatkiem do gazety regionalnej). A pozatym warto utwierdzać się w przekonaniu ze ma sie rację. A tak apropos to chciałabym się miło rozczarować, ale jak na razie nie widze perspektyw.
A tak wogóle zwolennik Gazety Ostródzkiej (najprawdopodobnie jeden z jej twórców) miałam kontakt z nimi wszystkimi (tu niestety kolejne rozczarowanie) obraził moją osobę, zamiast polemizować w kulturalny i inteligentny sposób.
Sen

Re: Kurier nie jest żadną SLD-wską gazetą.

Post autor: Sen »

Powiedzmy sobie szczerze - rynek prasowy w Ostrodzie nie istnieje, poniewaz nie ma tu zadnych gazet. To, co sie ukazuje, to dyletanckie proby. Aby prowadzic dyskusje o wolnosci prasy (i slowa), trzeba najpierw ja miec.
defragmenator

Re: Kurier nie jest żadną SLD-wską gazetą.

Post autor: defragmenator »

Człowieku nie jestem w stanie tego zaakceptować. Jeżeli mówisz:"aby prowadzic dyskusje o wolnosci prasy (i slowa), trzeba najpierw ja mieć". W Ostródzie jest kilka tytułów to mam rozumieć , że ich nie ma? Jestes osobą, która miała problem z wolnością słowa ? Proszę o przykłady.
Misia

Re: Kurier nie jest żadną SLD-wską gazetą.

Post autor: Misia »

Zgadzam sie z ta opinią dotyczaca braku tytułu prasowego z prawdziwego zdarzenie na ostródzkim rynku
kamil

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: kamil »

niestety - tez mialem okazje - podobnie jak misia - widziec prace tych "wspanialych" ludzi z ostrodzkiej, ktorzy tak lubia sie nazywac dziennikarzami. na miescie mozna ich rozpoznac (z racji tego, ze ich foty sa w gazecie) i golym okiem widac, ze nic, ale to absolutnie nic nie maja wspolnego z dziennikarzem. zawzze usmiechniecie, nigdy sie nie spiesza a wysoko uniesione czola widac juz z konca ulicy (wtedy chyba krzyczec nalezy: ze patrzcie - to ci z ostrodzkiej0. I kiedy taki polglowek dojdzie juz tam, gdzie mial dojsc - wypije kawe z bohaterem artykulu, umowi sie na wodke i wraca do redakcji (puszac sie przy tym w ten sam sposob, w jaki szedl robic material). a pozniej czytamy w gazecie: polaczenie intelektualnej miernoty z jak najbardziej subiektywnym podejsciem do bolaczek miasta.
i jeszcze jedno....... nie raz rozmawialem z dziennikarzami z olsztynskiej (tu wiecej jest takich, ktorzy nawet sie tak nie chca nazywac). mowia oni, ze to takich miejsc jak ostroda, specjalnie zatrudnia sie malo ambitnych i zawsze dajacych sie korumpowac dziennikarzy, by ci, niepodkakiwali wladzy. jesli ktos umrze pod kolami auta - to temat na jedynke ( i niby afera0 a jesli polityk da dupy - to juz sie pisze, ze wcale nie dal, a jesli juz - to przeciez wczesniej sie umyl. gdyby w ostrodzie nikt nie wreczal pucharow, medali, niebyloby imprez i kwiatkow dla wladzy - to gazeta by zdechla - bo niemialaby o czym pisac.
jak nie mam papieru - biore ostrodzka. polecam przy naglych posiedzeniach.
autor

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: autor »

skoro już Kamilu obrażasz ludzi to może się ujawnij
a tak w ogóle to robi mi się niedobrze czytając Twoje i nie tylko narzekanie
Ty i Tobie podobni malkontenci z pewnością robią w życiu same super rzeczy,
na co dzień czytasz Przekrój i Timesa w wersji orginalnej,
jesteście doskonali i stąd to czepianie się wszystkiego i wszystkich
szkoda że nie napisałeś jeszcze, że przez Ostródzką nie ma u nas pracy
nie macie argumentów godnych uwagi
żałosna hipokryzja !!!!!!!!!
Misia

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Misia »

Nie jestem malkontemtem i nie czytam Timesa. Pewnie ze nikt nie jest doskonały, ale moja zasada jest taka jak juz cos zaczynam robic staram sie zeby bylo to jak najlepiej wykonane. W przypadku Ostródzkiej zdaje mi sie tak nie jest. Świadcza o tym chociażby artykuly jubileuszowe, ktore sa prawie identyczne przy kazdej rocznicy. Redakcja chyba uwaza swoich czytelnikow za imbecyli ktorzy zadowola sie byle plotka. Ja z pewnoscia nie naleze do takich ludzi. Wiem tez ze wina nie lezy wylacznie po stronie zespolu redakcyjnego "Gazety Ostródzkie". Mozna nia obarczyc takze jej wlascicieli. I piszac to wszystko nie mam na celu obrazac kogokolwiek, chcialabym tylko zeby niektorzy uswiadomili sobie, iz ich czytelnicy sa bardzo czujni i powinni zwracac baczniej uwage na to co robia i pisza. Pozdrawiam.
Blabla

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Blabla »

Autorze lub autorko!
Nareszcie doczekałam się, jakieś riposty ze strony "Ostrodzkiej" - to jest jakiś znak że żyjecie - choć jakie to życie.
A jakie Wy macie argumenty "żałosna hipokryzjo"?
Czym zainteresujecie czytelników, których nazywacie "malkontentami" ?
Stronami o gotowaniu, kryminałkami od brata policjanta czy podlizywaniem się lokalnej władzy niezależnie czy są prawicowi czy lewicowi.
Bredzenie, że w Gazecie brakuje miejsca na więcej artykułów można miedzy bajki włożyć.
Wszyscy pseudodziennnikarze nie róbcie z Ostródy wioski.
Tu tez czytają Timesa i Przekrój.
AP

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: AP »

A może tak dla odmiany porozmawiajmy o pozostałych gazetach ostródzkich. Wcale nie są lepsze. Kurier mimo ładnej oprawy nie jest przepełniony super tekstami. Patrząc na ostatnie numery można by powiedzieć, że jedynym piszącym w tej gazecie jest redaktor Połoniewicz. (były naczelny Głosu Ostródy). Głos Ostródy - jak to możliwe, że taka słaba gazeta jest jeszcze na rynku. Rynek prasowy w Ostródzie to same dziwy i cuda.
Monia

Re: Gazeta Ostródzka

Post autor: Monia »

To jest poprostu skandal. Żadna z lokalnych gazet nie napisała, że nasze województwo, nasz region najbiedniejszy w Polsce, z najwiekszym bezrobociem - ominą inwestycje w ramach offsetu za samoloty F-16.
Gdzie byli panowie (p)osłowie z powiatu ostródzkiego. Zamiast robić głupie uśmiechy na pierwszej stronie Gazety Ostródzkiej w związku z likwidacją przedszkola powinni starać sie przyciągnąć amerykańskie dolary do Ostródy, do powiatu. Która gazeta to opisze, której z nich starczy odwagi by podjąć temat?
Zablokowany