dofinansowanie ze środków unijnych

Moderator: Jacek-P

przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Analizka

Post autor: przekleta »

No cóż jestem rzeczywiście laikiem w tych sprawach, ale dla mnie jest jasne jak 2 + 2. Miasto Ostróda prawie 40 tyś mieszkańców, a Gmina Ostróda chyba ponad 16 tyś mieszkańców. Miasto Ostróda 0 pozyskanych środków z UE podczas mijającej kadencji, a Gmina Ostróda ponad 4 mln pozyskanych środków z UE podczas mijającej kadencji. Czyli według twojej filozofii Marcelina, że nie powinno się wrzucać do jednego worka jednostek samorządowych z różną liczba mieszkańców i je porównywać to rzeczywiście masz rację.
Miasto Ostróda w takim razie przy ponad dwa razy większej liczbie mieszkańców powinno pozyskać ponad 8 mln zł. z UE jeśli odniesiemy się do Gminy Ostróda jako ten model wzorcowy dla naszej małej analizy tak? :)
Ja powiem od razu z góry, zawsze byłam przeciwniczką rządów SLD w Ostródzie bo oni z założenia fundowali nam tylko igrzyska i zabawy, a tu nie o to chodzi dla miasta, a te moje obawy świetnie obrazuje i uwiarygodnia właśnie ten powyższy przykład dotyczący pozyskanych środków z UE. Jest to świetny argument dla wszystkich kontrkandydatów obecnego Burmistrza Nosewicza, że taka śmieszna gminka pod nosem miasta tak świetnie potrafi sobie poradzić z pozyskiwaniem środków z UE, a Miasto śpi. I proszę cię Marcelina nie da się usprawiedliwić tego takim gadaniem o wrzucaniu do jednego worka. Zrozumiała bym twój argument gdyby jakieś środki pozyskane były. Tak więc życzę każdemu przeciwnikowi obecnego Burmistrza zwycięskiej walki w nadchodzących wyborach i proszę bardzo, daję darmowy i świetny argument, jako jeden z wielu, który w nadchodzącej kampanii powinien przyczynić się do osiągnięcia tego celu.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Nie według mojej filozofii a według zasad unijnych.
Obszary wiejskie (czytaj gmina Ostróda) ma większe szanse na środki, ma też według tychże zasad większe potrzeby (jeden z podstawowych celów funduszy: wyrównywanie szans rozwoju, innymi słowy: "podciągnięcie" wsi). Nie można więc do "jednego wora" wpychać gmin miejskich i wiejskich. To pierwszy wyróżnik, drugi (juz w obrębie tego samego rodzaju gmin) to liczba mieszkańców. Większe gminy miejskie mają niestety większe szanse na uzyskanie funduszy. Ostródę (miasto) można więc porównać np z Iławą (choć w tym wypadku też należałoby rozpatrzeć inne dodatkowe czynniki), ale nigdy z gminą Ostróda czy miastem Olsztyn.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Porównania są jak najbardziej na miejscu. Nie z Olsztynem czy Gminą Ostróda ale np. z Iławą, Lubawą, Szczytnem, Działdowem itd. Tylko nie pisz, że jest 100 różnic między wymienionymi gminami. Różnica jest jedna i to zasadnicza. Burmistrz Ostródy to człowiek bez wizji i bez autorytetu. Widzę to z punktu mieszkańca Gminy Ostróda, gdzie co by nie powiedzieć władze są co najmniej dobre. Zobacz jak wygląda praca w urzędach kierowanych przez J. Nosewicza i G.M. Brzezina a odpowiedź w sprawie funduszy przyjdzie sama
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Masz rację.

Ratuszowi urzędnicy nie są doskanali, ale trzeba szczerze przyznać, że w porównamiu do tego co reprezentowali za poprzedniego burmistrza jest poprawa, i to niemała. Niestety są jeszcze tacy, co nie chcą zdjąć klapek z oczu, ale są i tacy co poddali się "reformie".

Pamiętam dokumenty wychodzące z UM z błędami nie tylko ortograficznymi, ale i merytorycznymi np. co do nazw ogranów. W tym zakresie zrobiono krok milowy.

Przyznam, że nie wiem jak działa Urząd Gminy, ale nie postrzegam p. MGB jako wspaniałego gospodarza, również negatywnie oceniam jego chęci do współpracy z innymi gminami i z powiatem.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Wstyd dla miasta Ostróda

Post autor: przekleta »

Co nie zmienia faktu że na dzień dzisiejszy to gmina Ostróda pozyskała już prawie 5 mln złotych z funduszy zewnętrznych, a co do organizacji urzędu w tym zakresie to w całym roku 2005 gmina złożyła 25 wniosków do UE. Co prawda parę tylko przeszło (z tego co pisali), ale chyba o to chodzi. A więc jeśli nawet taki urząd jest w stanie złapać 25 srok za ogon i zawsze coś z tego wyciągnąć no to ja jestem pełna podziwu dla Wójta Ostródy i tym bardziej wyobrażam sobie że potrafiłby to urząd miasta, a tu sromotna klapa. Już nie wspominając o wzorowej współpracy rady i wójta, a rady miasta i burmistrza miasta. I na prawdę Marcelina proszę cię po raz drugi nie uprawiaj demagogii bo twoje odpowiedzi dają dużo do myślenia w kontekście twojego usytuowania czy aby nie powiatowego?
Ja dopiero zaczynam się orientować w tych wszystkich lokalnych zależnościach, ale tą hipokryzję jaką widzę ze strony lokalnego establishmentu powiatowego i miastowego zaczynam naprawdę coraz bardziej rozumieć. Już nawet pomijając tą kwestię środków z UE, to skok gospodarczy jaki dokonał się w ostatnich 4 latach na terenach tak zapadłych jak Gmina Ostróda i porównując w tym względzie Miasto Ostróda, które czeka na mannę z nieba chyba, to myślę że nic dodać nic ująć.
Ja celowo cały czas porównuję Gminę Ostróda (taką śmieszną gminkę) :) (która ma nieporównanie gorszą sytuację od miasta w wielu dziedzinach i to jest Marcelina bezsprzeczne) do Miasta Ostródy bo wydaje mi się, że to jest tak świetny argument w walce wyborczej dla wszystkich walczących z obecnym układem w Ostródzie w przyszłych wyborach samorządowych, że aż razi po oczach taka dysproporcja osiągnięć.
Tylko czerpać garściami takie porównania i takie argumenty Marcelina i cieszę się z tego, że pośrednio (mam taką nadzieję) ta „śmieszna gminka” poprzez swoje osiągnięcia pokazując co można wyczynić jeśli jest się dobrym managerem przyczyni się do zmiany tego układu, bo jak pisałam wcześniej jestem oświeconą przeciwniczką obecnego porządku w Mieście.
Gmino gratulacje i tak trzymać!!!!!!! I kiedy w końcu ujawnią się kontrkandydaci na burmistrza w Ostródzie?. Myślę że kto by nie był to jest tak źle że na pewno każdy będzie lepszy od obecnej władzy w Ostródzie :)
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Cucullus non facit monachum.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Kaptury z głów!!!

Post autor: przekleta »

a fructibus eorum cognoscetis eos. I nie uważasz że tu jest wszystko jasne?
Zablokowany