Pijany do UM

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Pijany do UM

Post autor: muslim »

Podobno w srodowej panoramie lokalnej, bylo wspomniane, ze ktos przyszedl do pracy w UM w Ostrodzie pijany.
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Niestety.....
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Choć z drugiej strony, 1,3 promila to jeszcze nie rekord.
Znam takich, co po "połówce" wsiadają za kierownicę ....
albo po dwudniowej libacji przychodzą do pracy .... i nic.
Chyba mają niezwyklłe szczęście ...

PS. Oczywiście nie bronię Pana X. Nie wolno podejmować pracy w stanie nietrzeźwym, ale niewątpliwie KTOŚ na to czekał.
Awatar użytkownika
xCIUREKx
początkujący
początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 2004-10-25, 12:58:44

Post autor: xCIUREKx »

jelsi mozna byl bym wdzieczny gdyby ktos podal doklade nazwisko bo ejstem bardzo ciekawy:)
pro life- bo największym grzechem jest mordowanie dzieci
vegan- bo nasze życie nie pozwala na to abyśmy niszczyli życie innych istot i naszej planety
straight edge- bo życie jest tylko jedno i należy je szanować
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

Jeśli urzędnik, który w tym dniu był w pracy i pełnił obowiązki służbowe pod wpływem alkoholu, powinien być tego samego dnia zwolniony dyscyplinarnie z pracy. Nie może być pobłażania dla takich zachowań. Tym bardziej, że sprawuje funkcję kierowniczą.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
olka
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 270
Rejestracja: 2005-04-28, 10:50:00
Gadu-Gadu: 3145064
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Post autor: olka »

wiem z bardzo wiarygodnego źródła że nie był to wynik powyżej 1 ale 0,ileśtam. odpowiada ta ok 1 piwa lub mniej. czy to świadczy o tym że ktoś jest pijany? prawia w każdej robocie pracownik pije sobie rano szklaneczke czegoś z procentem na rozruch. nie róbmy z tego afery. są większe problemy w naszym mieście.
zawsze zwycięsko wychodzi z chaosu ten kto do końca walczy uczciwie ...
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

* Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza wynosi od 0,1 mg do 0,25 mg

* Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25mg
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

pijacki urząd?

Post autor: mojsa »

Do Olki: jasne, nie róbmy z tego afery! hahaha... A co tam, wypił sobie kierownik w Urzędzie Miasta i wielkie mi halo, wiceburmistrz też kiedyś dmuchał w alkomat w pracy, no nie :o !! .
Pisze olka tak: "prawia w każdej robocie pracownik pije sobie rano szklaneczke czegoś z procentem na rozruch."

Wniosek z tego taki: nie marnujmy pieniędzy na takie stanowiska jak pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Po co taki pełnomocnik skoro kierownik wydziału administracyjnego urzędu miasta przychodzi do pracy na gazie i "mamy nie robić afery?" bo "prawia w każdej robocie pracownik pije sobie rano szklaneczke czegoś z procentem na rozruch."

Poczytaj sobie ustawę o wychowaniu w tzreźwości i obowiązek kierownika zakładu pracy w tym przypadku.

Wypraszam sobie, żeby z moich pieniędzy (jako podatnika) płacono pensję w Urzędzie Miasta nierobom na zwolnienieach lekarskich i osobom pod wpływem alkoholu!!!!!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

olka pisze:wiem z bardzo wiarygodnego źródła że nie był to wynik powyżej 1 ale 0,ileśtam. odpowiada ta ok 1 piwa lub mniej. czy to świadczy o tym że ktoś jest pijany? prawia w każdej robocie pracownik pije sobie rano szklaneczke czegoś z procentem na rozruch. nie róbmy z tego afery. są większe problemy w naszym mieście.
Co to za wiarygodne źródło? Czy sugerujesz, że policja przekazuje nieprawdziwe informacje do mediów? Informację o ilości promili (dokładnie 1,3) podało wiele mediów. Czy gazeta, radio i telewizja kłamią?
Co do picia w pracy "czegoś na rozruch", to chyba tylko w twoim zakładzie pracy pracownicy tak robią.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Hehehe, czyżby olko pracował w Urzędzie?
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Rozruch

Post autor: muslim »

Mimo, ze do UM mam dwa kroki, to na rozruch wole dobra, ciepla kawke i fajeczke na swiezym powietrzu.
Chyba jestem nienormalny :o
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Tymoteusz
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2005-11-26, 00:09:40
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Tymoteusz »

Gość przesadził poprzedniej nocy(nim przyszedł do pracy) choć z opinii jakie zasłyszałem był to jeden z najbardziej ambitnych pracowników UM, punktualny, konkretny, stanowczy. Czasami lepiej po balandze wziąść wolne lub przyjść później, niż narażać sie na takie konsekwencje. A co do Clapnięcia przed robotą, ja takich ludzi nie znam,możegdzieśkiedyś wksiążkach czytałem. Jest to chyba trochę obraźliwa opinia, niesprawiedliwie oceniająca wszystkich pracujących (choć czarne owce się zdarzają).
Awatar użytkownika
Ruda
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2005-04-21, 19:13:26

Post autor: Ruda »

Dlaczego był?
Nie pracuje?

Przecież był tego dnia na urlopie.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Protokół Nr XLV/2005
z sesji Rady Miejskiej w Ostródzie, odbytej dnia 14 listopada 2005r
w sali Nr 21 Urzędu Miejskiego w Ostródzie.
(...) Ad. 6
Pytania wnioski i informacje; interpelacje i zapytania radnych.

Radny Włodzimierz Brodiuk poinformował, że dostał list – anonim i jest bardzo zbulwersowany tym, co się ostatnio dzieje. Między innymi tym co pisze Gazeta Olsztyńska i co mówi się w telewizji.
W związku z zaistniałymi faktami jakie miały miejsce w Gazecie Olsztyńskiej, telewizji i otrzymanym listem – anonimem radny W. Brodiuk zwrócił się do p. Burmistrza o wyjaśnienie i przybliżenie tematu.

Ponieważ p. Burmistrz zapytał radnego W. Brodiuka o jaką materie chodzi – radny W. Brodiuk odczytał anonim, który otrzymał w dniu dzisiejszej sesji ( anonim stanowi załącznik do niniejszego protokółu)

Pan Burmistrz odpowiedział, że nie udziela odpowiedzi na anonimy, bo w anonimach można pisać, to co się chce. Niemniej jednak dopowiedział, że są dwa wątki:
Jeden wątek, to jest sprawa pracownicza i nie będę się ustosunkowywał do tej sprawy jako, że ona leży wyłącznie w mojej kompetencji a druga sprawa, to dalsze działania Policji i tego tematu nie będę komentował, bo od tego jest Policja – powiedział p. Burmistrz.
„Porozumienie” – zwrócił się do p. Burmistrza, z prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
- Czy prawdą jest, że udzielił Pan urlopu dla p. Naczelnika Cezarego Wawrzyńskiego?
- Czy prawdą jest, że na liście obecności na której pracownicy składają swoje podpisy w tym dniu, gdzie podpisuje się p. Cezary Wawrzyński była dokonywana jakakolwiek korekta?

Pan Burmistrz - nie przeglądam listy obecności, natomiast sprawa druga, to jest coś takiego jak urlop na żądanie i tutaj właściwie pracodawca żadnej łaski żeby nie udzielić takiego urlopu, nie ma.

W związku z tym, że jest tak dużo niejasności w tej materii radny Z. Babalski uważa, że Przewodniczący Rady, powinien zgłosić fakt do Prokuratury, w sprawie zaistniałej sytuacji i w świetle anonimu jednak mimo wszystko, w celu zbadania okoliczności jakie miały miejsce 9 listopada tego roku. Nie kieruje tu żadnych oskarżeń ani podejrzeń ale uważam, że tej sprawy radni nie powinni tak zostawić – powiedział radny Z. Babalski.

Rady Ryszard Kowalski syn Kazimierza jest przeciwny temu stanowisku.

Rady Z. Babalski odpowiedział radnemu R. Kowalskiemu, że Urząd Miasta, to nie jest normalny zakład jak każdy inny. Ten zakład pracy jest zakładem szczególnym w sensie obsługi interesantów, powagi sytuacji i przede wszystkim należy pamiętać, że ten zakład pracy jest utrzymywany z podatników, którzy mieszkają na terenie m. Ostródy.

Przewodniczący Rady poddał pod glosowanie zgłoszony wniosek radnego Z. Babalskiego.

Za skierowaniem zapytania do Prokuratury o zbadanie okoliczności głosowało:
„za” – 12 radnych,
„przeciwko” – 2 radnych,
„wstrzymało się” – 4 radnych
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Kto mi odpowie - dlaczego w BIP Ostróda nie ma załączników do protokołu z Sesji Rady Miasta?
Ponieważ p. Burmistrz zapytał radnego W. Brodiuka o jaką materie chodzi – radny W. Brodiuk odczytał anonim, który otrzymał w dniu dzisiejszej sesji ( anonim stanowi załącznik do niniejszego protokółu)
czyli gdzie jest ten załącznik? Dlaczego nie ma go w formie elektronicznej?
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Tymoteusz pisze:(...)był to jeden z najbardziej ambitnych pracowników UM, punktualny, konkretny, stanowczy(...)
i CZłOWIEK HONORU
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

moral bez bajki

Post autor: muslim »

Zła Królowa raz na ścieżkę
wywiodła Królewnę Śnieżkę
i kazała, by gajowy
pozbawił dziewczynkę głowy.

Niestety, leśnik pijany
zasnął pośrodku polany,
a królewna po cichutku
uciekła do krasnoludków
i w ich grocie [czy też "w dziupli"]
żyła z garstką tych kurdupli.

Więc królowa, stara kwoka
podrzuciła jej jabcoka
dolawszy tam izotopu.
No to Śnieżka żłopu - żłopu ...
wyżłopała pięć kwaterek
i grzmotnęło nią o skwerek.

Nie dość, że się sama hukła,
to krasnali też zatłukła,
którzy właśnie ze swej groty
szli na szóstą do roboty,
a pod ciężarem jej zadka
została z nich marmoladka.

Morał: najbardziej są bici
mali, trzeźwi, pracowici!

Nie przepracowywuj się!
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

No to w czwartek [5.01] odbyła się rozprawa w sądzie.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

jakieś konkrety w tymwzględzie? Kto miał rozprawę - naczelnik?
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

naczelnik miał rozprawe. w piątkowej Olsztyńskiej jest wzmianka. jak znajde to napisze.
Awatar użytkownika
Ruda
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2005-04-21, 19:13:26

Post autor: Ruda »

Ciąg dalszy 23 stycznia....
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Nie ma co się ekscytować.

Wynik w zasadzie jest pewny, ale będąc na urlopie w zasadzie nie powinien przebywać na terenie Zakładu, tym bardziej w stanie nietrzeźwym.

Oczywiście "odkręcą" ...
Siła władzy.

Gratulacje PanieW. kolejny raz Pan pokaże, że zwykłych ludzi ma Pan w d...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

SPROSTOWANIE

Sprawdziłam.
Będąc na urlopie pan W. mógł przebywać w swoim zakładzie pracy w stanie nietrzeźwym.
"Wynik" pana W. to 1,3 w wydychanym powietrzu (nie we krwi).
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Zablokowany