Gdzie ta ekologia?

Moderator: Jacek-P

wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Gdzie ta ekologia?

Post autor: wsciekly »

Gdzie tu widzicie ochronę środowiska ze strony Morlin czy miasta? To taaaaaaaka hipokryzja. Każdy w Morlinach wie gdzie Morliny wyżucają mierzwę, każdy wie skąd bakterie koli w studniach w Tyrowie, każdy wie że w Samborowie jest kolektor zrzutu wody z Morlin po "oczyszczeniu" jej w pobliskiej oczyszczalni do drwęcy, a więc gdzie tu motyw walki ochrona środowiska, jak nam od lat przygotowują bombę ekologiczną. No i na koniec każdy wie że Burmistrz miał konkretną zabawę przy tej całej szopce z tym kronospanem no bo czemu się nie przyłączyć do kopiących jak wszyscy kopią ten powiat i gminę to ja też a co. Ale nie alternatywa to Centrum szkoleniowe w Koszarach. Ja się pytam jakiego głąba teraz znajdą w sądzie żeby ostródzki sąd teraz odsprzedał ten największy budynek w koszarach, którego są właścicielem, za takie same pieniądze jak kupił? Może Burmistrz zmusi szantażem powiat i gminę żeby odsprzedały bo to wiadomo w bezpośrednich wyborach wybierani to znowu oni będą źli bo nie chcą odsprzadać i nie powstanie contrum to pewnie sprzedadzą, ale ja się pytam ta reszta budynków przecież tam wszystko nosek już wcześiej za bezcen puścił, to w takim razie gdzie te centrum? Słyszałem że tam jakiś konkretny bunkier jest to może tam?
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Żegnam

Maria...

A gdzieś ty była...

Bądż konsekwentna. Nie wtrącaj się (jeśli nie rozumiesz)...
Dlaczego teraz, a nie np. 2 miesiące temu...

Ps. Nic nie rozumiesz...
Ps.2. NIC NIE ROZUMIESZ!
NIE WTRĄCAJ SIĘ!!!

Miałaś czas (np. w dniu 11 marca, kiedy Rada Gminy... itd, itp.)

NIE WTRĄCAJ SIĘ. DAJ SOBIE SPOKÓJ!!!
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

To przykre, że po tylu tygodniach walki o czyste "Warmię i Mazury"
"należy" (???) z kimkolwiek jeszcze walczyć???

Wychodzi na to, że tak... (a może nie???)...

Ps. Jesteśmy zdruzgotani...
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

ONA I TAK NIC NIE ZROZUMIE...
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

mm

Post autor: muslim »

To brzmi jak gadanie do siebie albo poczatek małej paranoji/obsesji.

Mow do rzeczy albo do ludzi, bo jak mowisz do siebei to nikt nie slucha
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Cała prawda o Kronospanie, ale niestety już po fakcie!!!!!!!

Post autor: wsciekly »

Wy ludzie jesteście jeszcze głusi i ślepi chyba tak jak ja do tej pory byłem, ale ja też się dałem nabrać na tą całą kampanię dobroci i pseudo wojowników "walczących" o nasze środowisko. Nie byłem zwolennikiem Kronospanu, ale jestem ciekaw, kiedy powstanie ten zakład w Nidzicy i jeśli się okaże, że nawet 20% tych złowróżbnych twierdzeń naszych lokalnych sprzedawszczyków "walczących" o ochronę środowiska nie ziści się, czego już po fakcie wcale nie jestem taki pewien, no to wtedy i morliny i nosek powinni ponieść konsekwencję swoich czynów. Coraz więcej się dowiaduję nieoficjalnymi kanałami i zaczyna mnie to bulwersować, że zostałem oszukany.
Jeśli chodzi o Morliny to oni już dzisiaj mogliby ponieść odpowiedzialność za to, co robią aktualnie, za przygotowywanie nam OLBRZYMIEJ BOMBY EKOLOGICZNEJ, a noska pewnie społeczeństwo i tak rozliczy w następnych wyborach.
A więc Morliny, jak pisałem wcześniej, że każdy wie gdzie morliny wyrzucają Mierzwę, napisałem źle, nie każdy wie o tej sprawie, ale mam nadzieję, że się dowie. O mierzwie usłyszałem jakiś tydzień temu, ale nie dowierzałem, wziąłem transport żeby zobaczyć naocznie i normalnie włos na głowie wypada.
Zaraz pierwszy wjazd do lasu za wjazdem do morlin jest wielkie składowisko mierzwy nie strawionych części żołądkowych, podobno tak toksycznych dla gleby jak najgorsze odpady chemiczne. To są trzy wielkie doły (działka jest własnością podobno jakiegoś prominenta z Morlin, który dostaje kaskę konkretną za to, nie wiem to plotka, nie udało mi się tego zweryfikować), trzeba wejść na ten trzeci dalej pod górkę w głąb, bo nie widać, i to już tak od 20 lat podobno Morlińskie ciężarówki z tym całym syfem zatruwającym wody gruntowe i glebę. 8 metrów warstw, aktualnie jest wysypywana kolejna świeżutka warstwa (sam widziałem) na poprzednich, a warstwy oddzielone są betonowymi płytami z dziurami żeby ciężarówki się nie zapadały. Ta 10 metrowa o powierzchni 300 metrów wielka gąbka w zimie nasiąka, a w lato wszystko spływa. Stąd bakterie Koli w studniach głębinowych w Tyrowie oczywiście, o czym dopiero teraz mój koleszka ze szkoły mi powiedział, bo wcześniej chciał się zabawić w obrońcę przyrody i mnie nie zniechęcać też do tego.
Wszystko to spływa do Drwęcy wodami gruntowymi, Ostródzianie to już od wielu lat piją. Wszystko dookoła latem śmierdzi, w zimę woda nie zamarza. Po tym co zobaczyłem wierzę.
I jak to zobaczyłem to mnie aż krew zalała czyżby tu był taki wielki wałek z tą całą hecą pt. Kronospan? Już wyjaśniam, co mi przyszło do głowy po zebraniu do całości reszty układanki, tu był głębszy motyw tej całej walki Morlin, a burmistrza przy okazji, przeciwko Kronospanowi, im nie chodziło wcale o ochronę środowiska nie bądźcie naiwni, chodzi o to i tu znowu dowiedziałem się po fakcie, że tak naprawdę obręb Tyrowo nie ma żadnego planu zagospodarowania przestrzennego do tej pory, a więc Radni Gminni wbrew (teraz już wiem) kłamstwom Gazety Ostródzkiej i Olsztyńskiej i Burmistrza nie zmieniali żadnego planu zagospodarowania, tylko uchwałą chcieli przystąpić do OPRACOWANIA miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Tyrowa. I teraz najlepsze - jak się opracowuje ten plan to zgodnie z dalszą procedurą (taki obowiązek prawny) trzeba opracować operaty wpływu danej technologii na środowisko i tu trzeba zbadać kompleksowo i dogłębnie stan obecny powietrza, ale przede wszystkim, czego Morliny się bały, to gleby, wód gruntowych w obrębie Tyrowa i oczywiście Morlin, a wyniki należy opublikować do publicznej wiadomości. Rozumiecie? Oni się tego panicznie bali, żeby nic nie wyszło na jaw, żeby stan aktualny katastrofy ekologicznej nie WYSZEDŁ NA JAW!!!!!!!!!!. Sam przecież protestowałem i dlatego teraz czuję się głupio, mam normalnie kaca moralniaka, bo widzę, że tu jest cały pies pogrzebany. Ja zrozumiałbym protestujących i łatwiej by mi było samego siebie teraz zrozumieć, moją głupotę gdyby radni rzeczywiście głosowali nad przyjęciem uchwały planu zagospodarowania przestrzennego dla Tyrowa, ale oni przecież uchwalili a potem uchylili pod naciskiem, chwałę dotyczącą tylko i wyłącznie zezwalającej na PRZYSTĄPIENIE do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Tyrowa, dopiero za parę miesięcy miała być głosowana uchwała, czy przyjąć ten plan czy nie, a więc Morliny, Nosek, a w dalszej kolejności naiwna Ostródzka tak naprawdę nie pozwoliły na wyjawienie całej prawdy o nas samych. Nie pozwolili na wdrożenie tej całej procedury, która miała tylko na celu sprawdzić wpływ technologii Kronospanu, ale dla mnie co najważniejsze zbadać stan aktualny, a dopiero na podstawie tych danych w późniejszym czasie Radni może by i tak nie uchwalili planu zagospodarowania, albo wskazali by że taki przemysł nie może być, ale przynajmniej przeprowadzono by badania stanu aktualnego środowiska w tamtym rejonie. Dla mnie teraz ta wiedza po fakcie jest normalnie takim dowodem na taką manipulację, dlaczego ja o tym nic nie wiedziałeeeeeeeeeem. AAAAAAAAAAA.
Dopiero teraz rozumiem ten cały histeryczny krzyk, żeby za wszelką cenę zablokować nie samą uchwałę już uchwalającą dany plan, ale zablokować dopiero przystąpienie do opracowania planu, a w konsekwencji zbadanie prawdy o aktualnym wpływie Morlin na środowisko. Cała ta walka pod płaszczykiem czyste „Warmia i Mazury”. No nie mogę.
Przed całą tą imprezą byłem wojującym przeciwnikiem tej całej inwestycji, dałem się wciągnąć, ale teraz jak do mnie dochodzi jak zostaliśmy strasznie zmanipulowani przez Morliny, Burmistrza i Gazetę Ostródzką to mi się chce wyć. Będę o tej sprawie pisał gdzie tylko się da. Tak nie może być. Poruszę niebo i ziemię, jeszcze tak to mnie nikt nie oszukał, a ja w tym śmiesznym proteście szedłem, jakaś młodzież przyszła, dołączyłem się jako jeden z nielicznych, nawet Burmistrz i Poseł Antochowski i myślałem, że gość jestem, że ochrona środowiska, bronię Ostródy przed jakimiś Hunami, a my tu Hunów kilometr od Ostródy mamy. O nie tak to ze mną pogrywać nikt nie będzie. O tym się duuużo ludzików się dowie.
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Post autor: Mars »

Jeżeli to co napisałes o Morlinach jest prawdą,
to jest to jednocześnie argument za "NIE" dla Kronospanu.
Przecież zwolennicy Kronospanu dowodzili, że wspaniałe
nasze prawo o ochronie środowiska oraz prężnie działające organa
powolane do stania na straży tegoz prawa, nie pozwolą aby cokolwiek
wydostało się z zakładu "tajnym wyjściem", aby emisja pyłów do atmosfery była ponad wyznaczoną normę, a tu proszę "żywy dowód".
Może nie tylko Ty, nie byłeś "poinformowany" ....?
Może warto to sprawdzić ....
korab
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2005-05-08, 18:14:39

Administrator

Post autor: korab »

Wzystkie te informacje w tym długim poście niejakiego 'wsciekłego', nalezy poddać weryfikacji, dlatego też postanowilismy zebrać grupę i dogłębnie obejrzeć ten teren
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

NIe zbudują u nas, wybudują w Olsztynie.

http://www.wm.pl/index.php?ct=home&id=722531
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Podziękowania

Post autor: wsciekly »

Dziękuję Panu Burmistrzowi Mistrzowi Noskowi w Tak wielgachnym kłamstwie, Panu Olgierdowi, Panu Młynarczykowi za szantaż żeby Kronospan u nas nie powstał.
Zobaczymy panowie te centrum szkoleniowe jak mi pośladki się zrosną to może zobaczymy. Mam nadzieję, że was Panowie społeczeństwo rozliczy za te kłamstwa na temat tej fabryki jak ona powstanie w Olsztynie i to w mieście a nie tak jak u nas miała powstać 5,5 km od Ostródy. To dopiero będzie dla was drzazga w oku przy następnych wyborach.
Zapraszam do przeczytania mojego postu tego największego powyżej, o największym przekręcie ostatnich lat przez SLDowską sitwę ramię w ramię z Panem Młynarczykiem z Morlin która pozbawiła Ostródzian dodatkowych co najmniej 600 miejsc pracy + ileś napewno więcej niż 600.
BRAWO Barany protestujące ja też nim byłem pogratulujmy sobie że tak naiwnie daliśmy się nabrać Noskowi i tej całej reszcie obłudników.
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

fabryka

Post autor: to se ne vrati »

Wsciekly

Jakies wnioski?
Czy juz prowadzisz kampanie wyborcza?
Wszedzie widzisz teoriie spisku i czerwona pajeczyne?
To moze rozlicz tez te inna czerwona spod znaku Solidarnosci, one duuuuuuuuuuuuzo zrobila w miescie.
(no chyba ze juz nie pamietasz jak miasto umieralo o 22.00 itp itd)

A tak swoja droga chcesz Kronospana w Ostrodzie zeby dopiec Morlinom, bo taki tok myslenie wychodzi z tych postow?
... ciag dlaszy nastapi...
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

"wściekły" jest naprawdę wściekły, bo widocznie czuje się oszukany i trochę sfrustrowany. Pierwsza zasada "wściekły" - nie wierz politykom. Nie ma takiego polityka, który jest uczciwy i działa dla dobra społecznego. Nawet jeśli zaczyna swoją aktywność ze szczytnymi zamiarami, to prędzej czy później i tak się sk..wi. Niektórzy - bardzo nieliczni - robią rachunek sumienia i odchodzą z tego bagna, tak jak robi to Cimoszewicz.
Co do centrum w Białych Koszarach, też nie mam najlepszych przeczuć. Obserwując dotychczasowe zabiegi miasta w tej sprawie, poziom i sposób budowania programu - "przypuszczam, że wątpię", jak powiadał pewien stary warszawiak Walery Wątróbka.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

[quote="sen"]"wściekły" jest naprawdę wściekły, bo widocznie czuje się oszukany i trochę sfrustrowany. Pierwsza zasada "wściekły" - nie wierz politykom. Nie ma takiego polityka, który jest uczciwy i działa dla dobra społecznego. Nawet jeśli zaczyna swoją aktywność ze szczytnymi zamiarami, to prędzej czy później i tak się sk..wi.

szczera prawda !!!!!!! ci nasi "wspaniali " politycy grożą naszym dzienikarzynom z gazety nOstródzkiej pisaniem na ten temat, przed wyborami wszyscy są wspaniali
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Miażdżąca siła argumentów!!!

Post autor: wsciekly »

"To se ne vrati". Albo jesteś umoczony politycznie i stronniczo i nie ważne, jakie dowody ci przedstawię na poparcie moich tez albo też jesteś tępym zjadaczem polnej trawy i beczysz tam gdzie cię twój Pan zapędzi. Bo nikt nie umoczony politycznie i stronniczo w tej sprawie nie odpowiedziałby na moje wyżej sformułowane tezy w ten sposób jak ty odpowiedziałeś. Jak już mówiłem dla mnie polityk to polityk a w moim osobistym słowniku polityk wywodzi się od słowa "Politio" czyli umoczony he he he. Dla mnie nie ważna jest opcja lewa czy prawa i nie będę bronił żadnej z nich za wszelką cenę tak jak ty. Dla mnie ważna jest sprawa i będę ją bronił a sprawą dla mnie ważną jest oszustwo w sprawie centrum szkoleniowego i oszustwo w sprawie kronospanu a dokładniej sprawa rzekomego motywu walki morlin o "ochronę środowiska" w świetle tego co wyżej pisałem o mierzwie koło morlin którą wyrzucają pomijając już kolektor zrzutu wody "Oczyszczonej" do Drwęcy w samborwie też z morlin. Dla mnie to jest ewidentny dowód obalający motyw ich walki, który według nich był motywem ochrony środowiska w świetle tego, że sami tworzą nam bombę ekologiczną. Dla mnie jest ważna ochrona środowiska a nie dla takich, obsmarkańców jak nosek czy morliny i widzę, że dla ciebie tak naprawdę ochrona środowiska też nie jest ważna a kronospan to był tylko pretekst do walki politycznej pod płaszczykiem ochrony środowiska.
Ja jestem ochroną środowiska nie ważne komu się dostanie za to, środowisko jest najważniejsze i jeśli ktoś w tej sprawie mnie oszukał tak jak zrobił to nosek i młynarczyk w kontekście mojego powyższego postu to ja tego nie daruję "to se ne vrati". Możesz mnie straszyć, dyskredytować i co tam jeszcze jeśli ty oceniasz te wszystkie moje powyższe tezy z poprzedniego postu jako snucie dziejowej teori spiskowej to odwiedź miejsce gdzie morliny dalej wyrzucają mierzwę. Masz Pan dowód ewidentny nie jakieś tam moje pisanki. A każdy kto odwiedzi to miejsce Morlińskiej bomby ekologicznej (przypominam następny wjazd do lasu za morlinami trzeci dół pod górkę) to zrozumie że próba twojej dyskredytacji mnie zamienia się w żałosną szczekaninę jakiegoś zdesperowanego lokalnego poplecznika sldowskiej sitwy pod ksywą "To se ne wrati". Dla mnie to jest następny dowód na czułe miejsce tego nosewiczowskomłynarkowskiego spisku ostródzkiego. Dowód jest przed wami Panowie i czeka na odkrycie he he he.
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Odpowiedz

Post autor: to se ne vrati »

Polityk- osoba rzadzaca panstwem, miastem z gr. politikia - sprawy panstwowe.
A swoje definicje zachowaj dla kolezkow.

1. Umoczony politycznie nie jestem i nie bede. Jak chcesz sie babrac w gownie to twoja sprawa.
Ostatni raz glosowalem w wyborach prezydenckich na Pietrzaka, ale jestes szczawik i pewnie nie pamietasz nawet tamtych wybrow. Tyle mojej stycznosci z polityka.
Z tonu slow domyslam sie skolonnosci do LPR, Mlodziezy Wszechpolskiej czy tez innych Rydzykow.

2. Twoja wersja wydarzen: zablokowanie budowy fabryki Kronospanu to sprawka Morlin, SLD a z nazwisk Nosewicz, Dabrowski, Młynarczyk zeby ukryc sposob utylizacji odpadow przez Morliny.

Morliny to sprawa dla SANEPIDU Ochrony Srodowiska a i pewnie dla prokuratury.
To co robia polityce to ich interes - walcza o nastepna kadencje :twisted:
Jezeli masz pretensje osobiste, do tych osob, ktore wymieniles z nazwisk, to sie z nimi umow na spotkanie albo wodke i dowiedz sie dlaczego?

3. A baranem to chyba Sam jestes jezeli nadal masz zamiar sie babrac w polityce.

4. Centrum szkoleniowe to juz inna bajka. Biale koszary to mialo byc centum handlowo - uslugowe, a juz tam jest fabryka odziezy, ekskuzywnej zreszta, no ale 200 miejsc pracy :lol:
Na koniec pewnie zrobia tam jeszcze hute, stocznie i olbrzymia elektrocieplownie na wegiel z Irlandii.
Pozostale budynki sie wyburzy, drzewa zetnie i bedzie duuuuuuuuuuuzo miejsca na inne fabryki.
... ciag dlaszy nastapi...
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Cos do poczytania

Post autor: to se ne vrati »

... ciag dlaszy nastapi...
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Argumenty to większa broń niż broń.

Post autor: wsciekly »

To se ne vrati człowieku spoko. Nie nazwałem cię baranem, dla mnie jesteś człowiekiem inteligentnym i wyartykułowalnym możesz być dla mnie co najwyżej kłamczuszkiem kłamiącym na rzecz tylko i wyłącznie jednej opcji politycznej niezależnie od skutków. Dowód? Znowu okłamałeś i przesadziłeś. To ja już taki szczawik wiem (takie o mnie masz zdanie) to se ne vrati że w koszarach w tej szwalni to MIAŁO pracować 200 osób, ale pracuje 50-55 osób i powiedzmy sobie szczerze więcej nie będzie tyle gwoli ścisłości. To od mojej zatyranej koleżanki dane. Po drugie powtarzasz to samo kłamstwo na które ja wcześniej dałem też się nabrać że Młynarczyk i Nosek z Morlinami zablokowali powstanie Fabryki. Przeczytaj sobie uchwałę w tej sprawie. Ja naprawdę to śledzę profesjonalnie i tam nie ma żadnej wzmianki o Kronospanie w tej uchylonej uchwale tylko było o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Tyrowa. Sama uchwała uchwalająca taki plan to jeszcze była by długa sprawa, w której nie jest powiedziane że byłby zapis pozwalający na taki przemysł, ale Rada Gminy Ostróda wystraszyła się chyba tej całej obłudnej kampanii. Przecież ja sam się dałem nabrać. M.in. Też długo myślałem że to jest pozwolenie na budowę Fabryki dlatego też walczyłem. Ja bym przynajmniej na miejscu radnych jeszcze odczekał i pozwolił na uruchomienie procedury sprawdzającej uwarunkowania środowiskowe wokół Morlin i Tyrowa i zbadał stan aktualny. No ale Polak mądry po szkodzie też przyznaję się do błędu. Może na tym śmiesznym wiecu oprócz haseł przeciwko kronospanowi krzyczałbym jeszcze że żaden polityk nie będzie mnie wykorzystywał do własnych celów ja bym krzyczał „Dzisiaj walka z kronospanem, a jutro walka z Nosewiczem i Mierzwą Morlińską”. A co się tyczy tej sprawy, że morlinami powinien się zająć Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska WIOŚ (bo to on ma instrumenty, do tego jest powołany i ma przede wszystkim prawny obowiązek monitorować aktualny stan szczególnie obszarów zaludnionych, a w szczególności obszarów na których umiejscowiony jest przemysł, a zakłady mięsne są zawsze potencjalnym największym trucicielem wód gruntowych i gleby), to przeczytaj sobie najbardziej aktualny Raport o stanie środowiska województwa warmińsko mazurskiego za 2003 rok. Nie ma tam żadnej wzmianki o tak karygodnej sprawie jak mierzwa niczym nieosłonięta od gruntu, a jedyna wzmianka o Morlinach w tym raporcie to taka cytuję „Składowisko Zakładów Mięsnych Morliny zostało przekwalifikowane na magazyn tymczasowego składowania odpadów” koniec cytatu. To farsa. A na zapytanie odnośnie tej całej sprawy na maila olsztyn@pios.gov.pl do inspektoratu WIOŚ Olsztyn otrzymałem następującą odpowiedź, cytuję
„Odpowiednie służby cały czas monitorują wszelkie kwestie związane z naruszeniami wynikającymi z ustawy o ochronie środowiska w obrębie Zakładów Mięsnych usytuowanych w miejscowości, Morliny, dlatego też usilnie prosimy o zaprzestanie samodzielnego badania tej sprawy, co może być niebezpieczne z uwagi na charakter takiego odpadu, jakim jest „mierzwa” zwierzęca” koniec cytatu.
A tak na marginesie to jakaś groźba?. To jest FARSA. Ja czekam tylko na odpowiedź krajowego inspektoratu ochrony środowiska, przedstawiłem im takie dane i mały szantażyk, że nie ma bata muszą się tym zająć he he he.
To Se Ne Vrati jeśli ty mi zarzucasz że ja snuję jakieś spiski to dla mnie ta cała sitwa jest tak oczywista że ja się pytam?
1. Ile wziął Nosek od Młynarczyka żeby ten mu pomógł nakręcić kampanię niby obrońców przyrody w kontekście rozpatrywania już na samym początku tylko możliwości sprawdzenia funkcjonowania takiego zakładu jak Kronospan czy on może funkcjonować na terenie Tyrowa, co w efekcie nie pozwoliło na uruchomienie całej kosztownej procedury, sprawdzenia m.in. bieżącego stanu środowiska w obrębie Morlin i Tyrowa, zaznaczam niezależnie od WIOŚ.
2. Ile bierze Boss inspektoratu WIOŚ w Olsztynie od każdego następnego szefa Morlin żeby ten przedstawiał w swoich corocznych raportach o środowisku nic. Dosłownie żeby nie przedstawiał NIC o aktualnym stanie rzeczy i aktualnej Bombie Ekologicznej pod Ostródą.
Dowód? cały czas widoczny, śmierdzący i trujący. Cały czas mieszkańcy Ostródy i okolic są truci tym wszystkim co spływa z tego wielkiego odpadu mierzwy Morlińskiej do wód gruntowych i rzeki Drwęcy. Koniec i kropka kłamczuszku To Se Ne Vrati.
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

...

Post autor: to se ne vrati »

A widzisz, jednkak potrafisz mowic jak czlowiek
i nie traktowac wszytkich jak stado baranow
O tak wypowiedz mi chodzilo
nie tylko inwektywy i insynuacje

Swoja droga temat na nowy post.
Co sluzby odpowiedzilane za monitorowanie stanu srodowiska w naszym regionie, zrobily, robia lub zamierzaja zrobic?
... ciag dlaszy nastapi...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Czy możesz przybliżyć:
GDZIE i CO SPŁYWA???

Kłamczuszku...
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Halo, Halo - Kolego "to se ne vrati"...
Czyż nie zauwałyłeś tego, że "On" istnieje tylko dzięki Tobie???

Przestań dyskutować...

Ostróda mówi NIE - i to jest fakt...
Co ma do rzeczy "mierzwa"??? Odpowiedź brzmi: (...)...

Skupmy siły np. na NIDZICY - oni (władze, radni Nidzicy) są zachwyceni KRONOSPANEM...

Ps. Ale (...)...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Oj Mistrzu, przesadziłeś.
Znów emocje wzięły górę, ale oczywiście masz rację.
Nawet jeżeli istnieje problem mierzwy, to nie ma on nic wspólnego z Kronospanem. Chyba, że jako argument po stronie "NIE", podkreślający małą skuteczność służb odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa z zakresu ochrony środowiska.
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Mów swoje a oni swoje

Post autor: wsciekly »

Marcelina no kurczę w którym miejscu przynajmniej w tym ostatnim poście informuję że kwestia mierzwy to jest argument za tak dla kronospanu? Czu ty uważnie czytasz czy tylko szybko przewijasz? Ja tu mówię o konkretnym problemie który wszyscy mają gdzieś. Albo znowu bla bla bla że to jest wina instytucji odpowiedzialnych za to. No i co? jest wina, a mierzwa dalej truje i co? Jak ja piszę że zatrucie gleby i wód podziemnych jest dla mieszkańców ostródy i okolic parokrotnie groźniejsze niż zatrucie powietrza przez ten kronospan to w którym miejscu ty tu widzisz argument dla tak dla kronospanu?. A swoją drogą co za hipokryzja małą dżazgę każdy widzi a belki nikt nie widzi że ośmielę się zaparafrazować pewną księgę he he he. Ja wskazuję na poważny problem ufając iż na fali niby obrońców przyrody (Nosek, Morliny i inni niby zieloni) ktoś doprowadzi tę walkę do końca. Ja myślałem że dzisiaj kronospan a jutro mierzwa. (przynajmniej tak myślę od niedawna). Pomachali szbelkami pomachali i gdzie są ci obrońcy przyrody. Albo tekst Morlin że kronospan zatruje drwęcę kiedy same morliny zrzucają do drwęcy w samborowie kolektorem "oczyszczoną" wodę a z Morlińskiej mierzwy sączy się nieprzerwanie strumyczek do drwęcy i wód gruntowych kolejny syf. Marcelina w którym miejscu powiedz mi ja tu dałem ci argument do tego żebyś sądziła iż jestem za kronospanem albo że moje argumenty przemawiają za kronospanem. No chyba że znowu mam doczynienia z politycznie umoczoną osobą i nie jest ważne jak jesteśmy truci ale jest ważne że ktoś na fali protestów przeciwko kronospanowi zyskał i tak lepiej zostawić. Nie ma co drażnić politycznych sprzymieżeńców dawnych weteranów w walce z kronospanem, takich jak Morliny, bo mogłyby się odgryźć tak? Jak to z tobą jest Marcelina? Kogo ochraniasz kosztem swojego, swoich dzieci i naszego zdrowia?
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Prawda wyjdzie!!!

Post autor: wsciekly »

Mały mistrzu!!!! Mi ust nie zamkniesz. Kronospan i mierzwa to nie odrębne sprawy. To kwestia ochrony środowiska a więc dwie itegralne sprawy. Z miedzy wierszy w twoim tekście można wyczuć małą panikę oraz chęć skierowania tej dyskusji na śmieszną Nidzicę, kiedy my tu mamy aktualnie problem o wiele groźniejszy i rzeczywisty w postaci Mierzwy Morlińskiej. Udało się z Kronospanem i z Mierzwą też się uda. Ręczę ci to Mały mistrzu. Ani mnie nie zdyskredytujesz ani mnie nie zamkniesz wiesz dalczego? Ponieważ dowód tej Morlińskiej bomby ekologicznej jest tak wielki i widoczny że jakby nawet chcieli to zatuszować to musieli by w to włożyć grube miliony. A czy ty myślisz że Campofrio ot tak sobie sprzedało grupie Animex Morliny? (Włąściciel Animexu to oczywiście największy truciciel Smithfield Foods) Ja twierdzę że Campofrio się wystraszyło wielomilionowych inwestycji rekultywacyjnych kiedy oszacowali ten cały bajzel jeśli sprawa wyjdzie na jaw. A czy wy myślicie że Młynarczyk pochwalił się o tym Animexowi? Że Animex kupił Zakład obciążony bombą ekologiczną potencjalnie bardzo kosztowną jesli sprawa wyjdzie na jaw? Oczywiście że się nie pochwalił bo by poleciał a więc dalej będziemy truci i to my musimy coś z tym zrobić. A więc Mały mistrzu dla ciebie Kronospan i walka z nim to była zabawa czy to kwestia ochrony środowiska. Bo jeśli to kwestia ochrony środowiska to byś tak łatwo nie rozgraniczał dwóch integralnych spraw Mierzwy Morlińskiej i Kronospanu ponieważ aktualnie To mierzwa Morlińska jest na pierwszym froncie walki w obronie naszego środowiska w Ostródzie. Jeśli chcesz zajmować się Nidzicą i tym kronospanem w Nidzicy to może to jednak jest głębsza kwestia. Może to jest strach przed tym że taki zakład tam powstanie i z tych naszych czarnych wizji spełni się tylko 10% i nasza walka zostanie ośmieszona i zdyskredytowana? Jeśli tak postrzegasz walkę w obronie środowiska toś kmiot. Aktualnie to my mamy olbrzymi problem tu i teraz i nie wmawiaj mi że Kronospan w Nidzicy jest ważniejszy, bo Nidzicę i Ostródę dzieli setki kominów z których wyziewy łykasz codziennie jak młody pelikan. Ja mam nadzieję na zdrową wodę w Ostródzie a narazie to ją sobie kupuję w butelkach i wam też radzę.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Wściekły, wiem jesteś wściekły, ale spróbuj odgarnąć z oczu chociaż odrobinę tej wściekłości i spójrz obiektywnie:

Po pierwsze, nie dziw się ludziom, że są powściągliwi. Trudno jest bowiem uwierzyć, że"COŚ" co widac "gołym okiem" uchroniło się przed chociażby lokalnymi organami (Wójtem Gminy Ostróda, Starostą Ostródzkim, Powiatowym Lekatrzem weterynarii, Sanepidem) mającymi COŚ do powiedzenia w sprawie.
Po drugie, na jakiej podstawie twierdzisz, że Burmistrz miasta wiedział i Ciebie okłamał. Akurat z lokalnych władz, on ma najmniej do powiedzenia w tej sprawie, a może tak jak Ty czuje się oszukany?
Po trzecie, nie jestem politycznie umoczona, nikogo nie bronię.
Po czwarte, to co napisałeś o mierzwie brzmi jak horror. Przyznaję, nie sprawdziłam. Nadrobię. Jeżeli okaże się prawdą, na pewno spotkamy się.....w walce (oczywiście po tej samej stronie).


Pozdrawiam
Marcelina
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Raz a dobrze

Post autor: wsciekly »

Marcelinko ja tylko napiszę jeszcze raz jaką odpowiedź dostałem z Wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska bo może piszę za duże posty i nie czytałaś wyżej - olsztyn@pios.gov.pl w sprawie mierzwy, cytuję:
„Odpowiednie służby cały czas monitorują wszelkie kwestie związane z naruszeniami wynikającymi z ustawy o ochronie środowiska w obrębie Zakładów Mięsnych usytuowanych w miejscowości, Morliny, dlatego też usilnie prosimy o zaprzestanie samodzielnego badania tej sprawy, co może być niebezpieczne z uwagi na charakter takiego odpadu, jakim jest „mierzwa” zwierzęca”.
To tyle jeśli chodzi o instytucje mające środki i instrumenty żeby załatwiać te sprawy. Masz rację lokalne władze mogą o tej sprawie nic nie wiedzieć, a utwierdziłem się w tym przekonaniu po tym jak hardo i twardo bez mrugnięcia okiem Morliny lansowały iż podstawowym motywem ich walki z kronospanem jest ochrona środowiska, co w kontekście mierzwy obala dzisiaj ten motyw sromotnie. Ale ich pewność siebie wtedy, jest dowodem że byli tak pewni siebie że nigdy ta sprawa nie wyjdzie na jaw, a paradoksalnie o mierzwie Morlińskiej dowiedziałem się na tym wiecu. Jeśli chodzi o Burmistrza to mnie okłamał i nas wszystkich odnośnie uchwały rady gminy że jest ona pozwoleniem na budowę kronospanu tu jest kłamstwo i jego największy grzech. Nigdzie Marcelinko nie pisałem że wiedział o całej tej aferze Mierzwy Morlińskiej. On poprostu został naiwnie wykorzystany przez Morliny i chcąc dobrze wywiązywać się ze swojej roli palnoł to i owo trochę naciągając fakty o czym ja też już dowiedziałem się po sprawie. A morliny poprostu jak pisałem wyrzej zablokowały całą procedurę dzieki m.in. Noskowi pozwalającej na sprawdzenie stanu aktualnego środowiska w obrębie morlin. Bo jak wiesz zapewne uchwała dotyczyła nie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Tyrowa, a konkrenie dla tego obrębu gdzie miała być fabryka, ale tylko i wyłącznie PRZYSTĄPIENIA do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu, a to jest wielka różnica. Także paradoksalnie Burmistrz, ja i reszta przyczyniliśmy się owszem do zablokowania budowy fabryki, ale zrobiliśmy to za szybko, trzeba było pozwolić na wdrożenie całej procedury i m.in. sprawdzenie tamtego obrębu pod kontem aktualnego stanu żeczy, a dopiero wyrażać swój sprzeciw za parę miesięcy jak by rada gminy uchwalała już sam plan. A tak Morliny ukryły prawdę, Nosek nie doś że dał się oszukać to jeszcze sam oszukiwał, ja dałem się oszukać i nieświadomie oszukiwałem, ale co najważniejsze stan aktualny największej katastrofy ekologicznej ostatnich kilkudziesęcioleci został zakrzyczany. I ja się pytam jeszcze raz gdzie ci obrońcy przyrody? Gdzie Nosek, gdzie te stowarzyszenie zielona coś tam nie pamiętam. no gdzie? Marcelinko ja za emocjonalnie żeczywiście do tego podchodzę także się nie gniewaj na mnie. Twój obiektywizm mnie uspokaja :-D
Zablokowany