Jednostka Białe Koszary bedą kluczem do sukcesu?

Moderator: Jacek-P

Anonymous

Jednostka Białe Koszary bedą kluczem do sukcesu?

Post autor: Anonymous »

W zakamarkach miejskich mówi się o 30 milionach inwestucji w byłe Białe Koszary.
Awatar użytkownika
jan z jeziora
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: jan z jeziora »

Wszystko ladnie pieknie, tylko jak sie panie z EVIP'u dowiedzialy o pomysle pana Gucia zdanie zmienily. No ale...przeciez bedzie fabryka. Sprawa zaczyna coraz bardziej smierdziec.

Kiedy ktoś ma brudne ręce
I rękami tymi je,
Czy powiecie, że to zdrowo,
Moi drodzy?
Bo ja nie, nie, nie!


Molo 2010 :o
Myśl ludzka to nurek przyszłości w akwalungu z reklamówek "Lewiatana".
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

dobre

Post autor: dr Jamajczyk »

dobra fotka taka nawet realna
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Post autor: Klapaucjusz »

Suma inwestycji rośnie w zastraszającym tempie - już 100 mln Eurasów.
Ciekawe ile będzie za tydzień?
Ciekawe również czy nie skończy się tylko na obiecankach cacankach?
Klapaucjusz
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Klapaucjusz pisze:Suma inwestycji rośnie w zastraszającym tempie - już 100 mln Eurasów.
Ciekawe ile będzie za tydzień?
Ciekawe również czy nie skończy się tylko na obiecankach cacankach?
Jak w filmie "Miś", cytuje:"...im więcej kosztuje, tym więcej zarabiamy..."
Drogi Narodzie Ostródy patrz i licz.........Czuwaj
Awatar użytkownika
czaja
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2005-02-18, 15:55:58
Gadu-Gadu: 0

Post autor: czaja »

100 mln Euro pewnie dopiero rodzi się na wnioskach o dotację z Unii, no może nie całe 100 bez 3.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Na marginesie tego ostrodzkiego "szalu inwestycyjnego" i w kontekscie zamierzen ostrodzkiego magistratu wzgledem bialych koszar, zrodzila sie we mnie taka oto refleksja. Kilka dni temu w telewizorze (TV3), w programie Opinie dyskutowali sobie panowie Brzezin i Dabrowski. Pan Brzezin raczkiem wycofywal sie z Kronospanu, a pan Dabrowski z emfaza opowiadal o super-hiper inwestycji w bialych koszarach. nad dyskusja obu panow dostojnie pomrukiwal samolot zblizajacy sie do ladowiska nad Jeziorem Drweckim.
Sens mojej refleksji jest taki: inwestycja Kronospanu, choc szkaradna i chwala wszystkim swietym, ze jej nie bedzie, miala ten walor podstawowy, ze strona w negocjacjach z gmina byl inwestor, czyli ktos, kto dysponuje realna kasa. Coz zas mamy w przypadku lotniska i blizszych mi bialych koszar? Otoz mamy spolki konsultingowe, czyli - poslugujac sie alegoria - cwaniaczkow, ktorzy kreca sie po "kwadracie", zeby ukrecic kase dla siebie. Rzecz nie w tym, ze kazda spolka konsultingowa to oszusci, ale rzecz w tym, ze glownym motorem dzialania takiej spolki jest jak najwiekszy zarobek przy maksymalnie niskich kosztach wlasnych.
Zastanawia mnie, dlaczego miasto, majac taka cenna strukture urbanistyczna, jaka bez watpienia sa biale koszary, nie pokusilo sie o to, by we wlasnym zakresie wykonac kwerende inwestycji na terenach powojskowych, chocby w pobliskiej Brandeburgii - wejsc w kontakt z wlascicielami, zarzadcami, postarac sie o posrednictwo w kontakcie z projektantami i inwestorami, ktorzy maja doswiadczenie w zagospodarowywaniu terenow powojskowych, stworzyc wlasny lokalny program rewitalizacji dla tego obszaru i zrobic cos w pelnoprawnym partnerstwie inwestycyjnym, bez posrednictwa jakichs spolek konsultingowych, ktore zeby nie wiem jak byly wiarygodne, zawsze na pierwszym miejscu postawia swoj interes.
Najprzykrzejsze jest to, ze to nie pierwsza i nie ostatnia paranoja w Ostrodzie.
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Odpowiedź jest prosta.

Brak wyobraźni (bo, nie uwierzę w grzech naiwności)
i odpowiedniej kadry.
Zablokowany