Koszary na sprzedaz ???

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Koszary na sprzedaz ???

Post autor: muslim »

Ktos cos wie, czy to tylko plotki?

Podobno posprzedawali cos jeszcze w bialych koszarach.

Budynki ktore mialy juz miec jakies przeznaczenie.

Dla firmy doradczej z okrutna kasa.
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

"Pokawalkowane" biale koszary

Post autor: sen »

No i zaczelo sie. Kawalek po kawalku podzielony zostanie obszar, ktory powinien miec jedna spojna koncepcje rozwoju.
Ktos powie - "co ten kretyn chce, powstalo przeciez 70 miejsc pracy, a ma byc 200! W sytuacji Ostrody to zbawienne posuniecie wladz miasta!" A ja uwazam inaczej. Stworzono precedens, ktory otworzy droge do dalszego przehandlowywania cennej miejskiej przestrzeni. czy to jest czesc tego oslawionego programu rewitalizacji koszar?
Niestety, nie pierwszy to przyklad chaosu przestrzennego, jaki fuduje sobie Ostroda w srodku miasta. Jakis czas temu na bardzo szczytny cel - i pisze to bez szyderstwa - oddano budynek po bylej bibliotece przy ul. Sienkiewicza. Bo cel rzeczywiscie jest szczytny - pomoc bezdomnym i najubozszym. czy jednak wczesniej ktos pomyslal o tym, ze oddajac zrujnowany, wymagajacy kapitalnego remontu budynek, slabej finansowo instytucji, nie majacej szans na przeprowadzenie takiego remontu, tworzy sie bardzo skomplikowana sytuacje spolecza. Usunac te instytucje z budynku przy Sienkiewicza bedzie teraz trudno, bo znalezc drugi obiekt dla tak specyficznych celow socjalnych to zadanie nielatwe, tym bardziej, iz nie przypuszczam, zeby ktos z o to wladz zabiegal. Rujnacja obiektu bedzie postepowac, bo ta dorazna latanina wnetrz i wymiana okien niczego nie zmieni - remontu wymaga konstrukcja budynku. I w ten sposob kochana wladzunia w jednym z aktrakcyjniejszych miejsc zafundowala miastu blokade nie do przejscia.
Koszmarne jest to, jak w Ostrodzie patrzy sie na przestrzen miejska. To iscie zabia perspektywa, a ta zaba na dodatek ma poteznego zeza.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

To jeszcze nic.
1. Krótko po przejeciu białych koszar władzunia rozpatrywała mozliwość sprzedazy placów apelowych na terenie kompleksu jedenmu panu co to buduje dużo w Ostródzie i okolicy. Miały tam na tych placach apelowych powstac domki. Radni najpierw przyklasneli pomysłowi ale potem część z nich powiedziała "nie" i interes jakos narazie nie wyszedł. Brawo pałnie Włodku!
2. Sen zobacz w temacie "Projekt likwidacji cmentarza! Co władzunia zamierza zrobić z XIX wieczna nekropolią przy ul. Czarnieckiego!!!!!
3. W tym mieście sprzedaje się wszystkie tereny które mozna zabudowac - nie mysli sie o tworzeniu skwerów, parków i zieleńców. O placach zabaw dla dzieci nie wspomnę.
4. Zadanie dla ekologów - za Manhatanem władzunia zasypuje i osusza podmokły teren pod nowe inwestycje - a tam Panie jest ostoja ptactwa i różnegoooo! Naprzód Zieloni - ratujcie te biedne ptaszki.

A to raptem jest połowa kadencji samorządowców. Jeszcze nastepne dwa lata i znów przyjdą nastepni - ale TU już mało terenów jest do sprzedania.
Bushi
początkujący
początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 2004-11-24, 15:29:09
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Bushi »

no to jak koszary poszły na sprzedaz to trzeba szukać miejsca na reggae festiwal:D
pozdro
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Otwarcie zakładu produkcyjnego „Caterina Colection” było huczne. Wstęgę przecinały aż trzy osoby. Dwie mogę jeszcze wytłumaczyć, ale ta trzecia... z jakiej racji...?
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

.................

Post autor: Tytus Andronikus »

Nazywajmy rzeczy po imienu, czyli kto Ci się tam nie podobał ? Dla mnie to mogło i przecinać 10 osób, nic to nie zmieniło.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Prezes AMW -„Caterina Colekcion”?

Post autor: Marcelina »

Oczywiście, że nic to nie zmieni.
Białe Koszary to wyjątkowy zabytek. Jego cząstkowe rozdysponowywanie zniszczy go.
Uroczyste otwarcie miało prawdopodobnie „wyciszyć” głosy sprzeciwu.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

jak..........

Post autor: Tytus Andronikus »

jak......kogo ten głos???
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Z tego co usłyszałem to w białych koszarach ma być jakieś Centrum Szkolenia i konferencyjne, tylko nie usłyszałem dokładnie jakie. A propo terenu. Jacyś IDIOCI wzieli na zakup tego obszaru ok 2 mln kredyt z oprocentowanie 10%!!!! A teraz płaczą, że odsetki maja wysokie. Przepraszam bardzo ale kto bierze kilku milionowy kredyt w złotówkach ???? Jak siebierze już taki kredyt to albo w euro albo frankach szwajcarskich to przecież powinien wiedzieć każdy mniej lub bardziej wykształcony ekonomista. A chyba w Urzędzia Miasta jest ktoś taki.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Posłuchałem dziś burmistrza Nosewicza we Włodek-TV, któren biadolił nad problematycznościa przedsięwzięcia w Białych Koszarach z powodu rozdrobnienia własności, jako że część budynków kupiła gmina wiejska, starostwo i sąd. Powstaje pytanie - kto sprzedał? Być może się mylę, ale zdaje się, że właśnie miasto, bo Agencja Mienia Wojskowego (tak to się chyba nazywa) cały kompleks zbyła Ostródzie. Nie zgłębiam na co dzień tajników geszeftów miejskich, ale nawet jeśli nieruchomości na terenie Białych Koszar te trzy wymienione wyżej administracje nabyły w momencie zbycia ich przez agencję wojskową, a nie zostały one przez miasto sprzedane później (co podejrzewam), zaś samorząd miejski zgodził się na to - to jest to najbardziej wyraziste signum kompetencji całego tego ratuszowego towarzystwa, po prostu bezwzględnego braku kompetencji w sprawach zarządzania przestrzenią publiczną. Takiego fanzolenia, jakie zapodał Nosewicz, dawno już nie słyszałem. Co się zaś tyczy Białych Koszar, to jestem bardziej niż pewny, że g...o z tego wyjdzie. I nie piszę tego z satysfakcją, tylko z irytacją i wielkim żalem.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

To miało miejsce za:
Burmistrza Jana Wasilewskiego.

Ps. Śnij dalej... Mów - jak "się obudzisz"...
Mieczów ci u nas dostatek...
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Mały Mistrzu - co Ty z tym "śnij dalej". Możesz szczegółowiej? Mam śnić, bo i tak nic się nie zmieni i myślę idealistycznie o szambie? Czy też mam śnić, bo nie mam racji? Pozdrawiam :-)
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

kolejne kłamstwo

Post autor: wsciekly »

Mały Mistrzu znowu złapałem cię na ordynarnym kłamstwie. Zaręczam ci na 100% że budynek dla gminy, starostwa i ten największy dla sądu zostały sprzedane w 2004 r., a więc za czasów noska. :-D
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

pomyłka

Post autor: wsciekly »

a nie sorki w 2003 roku. Ale wtedy też już był nosek co nie mały mistrzu? :-D
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Przygwożdżenie Małego Mistrza

Post autor: wsciekly »

Tak już gwoli ścisłości żebyś znowu jakichś kłamstw nie uskuteczniał ciągnąc ten temat zadam ci pytanie Mały Mistrzu. Kiedy miasto przejęło od agencji mienia wojskowego teren po byłych koszarach? Już ci odpowiadam, za czasów oczywiście obecnej kadencji nowego burmistrza. I nie zwalaj winy na wasilewskiego kłamczuszku. Po raz któryś z rzędu tak zawzięcie bronisz tego swojego szefa ok. Ale żeby tak kłamać? Wstyd. Niech wszyscy widzą a dowód twojego kłamstwa niech sobie wisi powyżej, brawo. Na pewno w ten sposób swojemu szefowi nie pomagasz, ale to przecież szkoła tonącej formacji, jaką jest SLD. Nie dziwi nic.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Lecz się...

Ps (prawda - jakie to krótkie?)...
Mieczów ci u nas dostatek...
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Napiszę krótko - lecz się chłopie sam, bo ostatnio zrobiłeś się tak złośliwy jakbyś przechodził klimakterium :(
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Uroczyste pożegnanie sztandaru JW 3732 odbyło sie 7 czerwca 2001 r, a więc za burmistrza Wasilewskiego. Gdyby wtedy władze miasta dołożyły wszelkich starań, aby teren przejąć, nie doszłoby do rozparcelowania.

PS. Oczywiście zarówno Powiat, jak i Sąd i Gmina nieruchomości nabyły od Agencji Mienia Wojskowego.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Właśnie chodzi o to:

"Gdyby wtedy władze miasta dołożyły wszelkich starań..."

Nie dołożyły żadnych!!!

Może zmienimy temat???
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Wielce Szanowny Kolego (Panie?) SEN.

Po cóż nam to?

Wzajemne "opluwanie się" i udowadnianie "jaki to ja mądry..."

Jemu właśnie o to chodziło...

Jeśli Cię uraziłem - to Wybacz!!!

Nie zmieni to faktu, iż KRONO jest...
(Sam Sobie Dopowiedz)
Mieczów ci u nas dostatek...
wsciekly
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-05, 20:16:04

Alicja w krainie czarów

Post autor: wsciekly »

Kogo obchodzi kiedy nastąpiło uroczyste pożegnanie sztandaru? Jaka to przewrotna próba zrzucenia winy na wszystkich innych tylko nie na noska. W 2001 roku Agencja Mienia Wojskowego sama jeszcze nie wiedziała co z tym fantem zrobić. Dopiero w 2003 roku była możliwość przekazania tego w całości miastu za peje, a Nosek nie zrobił nic żeby przeciwdziałać rozparcelowaniu tego terenu. Jak już doszło do podziału białych koszar, a to wtedy przyszli po rozum do głowy, że można było dogadać się z agencją mienia wojskowego żeby odsprzedała całość. To miasto po prostu tej całości nie chciało, bezmyślnie patrzyli się jak kolejno gmina, powiat, sąd podpisywały umowy z agencją. A teraz to już po ptakach. Ja na miejscu sądu np. nie poddał bym się presji i nie odsprzedał bym tego największego koszarowca. Gdzie oni znajdą taką lokalizację i taki budynek za takie pieniądze za jakie go nabyli? Albo gmina, czy powiat. Chociaż w przypadku powiatu to już jest ta sama formacja SLD to nowy starosta się dogada, a w przypadku gminy pewnie ją zaszantażują, że to będzie ich wina, że nie powstanie tam centrum szkoleniowe jeśli nie odsprzedadzą. No i to teraz będzie świetnym usprawiedliwieniem ewentualnego niepowodzenia tej inwestycji w koszarach tego centrum szkoleniowego będzie tłumaczenie się, że teren jest podzielony własnościowo. Jestem przekonany, że własną niekompetencję i winę nosek teraz za ten stan rzeczy będzie chciał zrzucić na wszystkich wokoło, a to właściciele tych budynków będą winni bo nie chcą odsprzedać a to wasilewski bo coś tam a to to, a to tamto, jeszcze niedawno jedynym warunkiem tej inwestycji było nie powstanie kronospanu! Jestem ciekaw co będzie następne, kogo będzie wina że te centrum szkoleniowe w koszarach nie powstanie? Bo ja stawiam na to, że Białe koszary zostaną bezmyślnie po kolei wchłaniane przez miasto, jak upadnie koncepcja centrum szkoleniowego, która to koncepcja z oczywistych wielu względów nie ma najmniejszych szans na realizację. Ja już oszukać drugi raz się nie dam. A ty Mały Mistrzu śnij dalej po drugiej stronie lustra.
Anonymous

CO WY ROBICIE?

Post autor: Anonymous »

nie wiem nikt do tej pory nie wpadł na pomysł, ze w tym miejscu moze byc nawet po odbudowie i renowacji centrum naszego miasta, pewnie tak ale w to trzeba zainwestowac, a mamy inne wydatki podwyzszenie pensji dla naszych samorządowców! :-(
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

GDYBYM KOGOŚ CHCIAŁ "Na Śmierć" - to bym TO ZROBIŁ..

Kogo obchodzi kiedy nastąpiło uroczyste pożegnanie sztandaru? Jaka to przewrotna próba zrzucenia winy na wszystkich innych tylko nie na noska. W 2001 roku Agencja Mienia Wojskowego sama jeszcze nie wiedziała co z tym fantem zrobić. Dopiero w 2003 roku była możliwość przekazania tego w całości miastu za peje, a Nosek nie zrobił nic żeby przeciwdziałać rozparcelowaniu tego terenu. Jak już doszło do podziału białych koszar, a to wtedy przyszli po rozum do głowy, że można było dogadać się z agencją mienia wojskowego żeby odsprzedała całość. To miasto po prostu tej całości nie chciało, bezmyślnie patrzyli się jak kolejno gmina, powiat, itd... itp...

JESTEŚ CHORY (albo "absolwentem")
Zrozum!!!: Co ja mówię: ZROZUM!!!, ale jaja, co ja Mówię: Zrozum!!!
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

PS.
Do Tej Pory Mówiłeś, Że Mierzwa!!!

Wszystko Było Mierzwą!!!

Gdzie Ta mIERZWA!!!???


mierzwa!!! mIERZWA, mIERZWA.. wAMIERZWA, WOIEDMDSYXA..
Mieczów ci u nas dostatek...
Zablokowany