Tematy polityczne

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Tematy polityczne

Post autor: DarioLee »

Proponuje przeniesienie tematow politycznych na osobny post.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Ostatnio LPR złożyło wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Być może wniosek przejdzie i czeka nas kolejna wojna wyborcza już w lutym. I znowu będzie PO oskarża PSL, PSL Samoobrone, Samoobrona SLD itd... Potrzeba świeżości na politycznych salonach. Kogoś, kto wprowadzi troche zamieszania ale w dobrym znaczeniu.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

tylko spokojnie

Post autor: sen »

Stary, daj na luz, taki mlody, a juz babrze sie w gnoju. Chyba ze masz takie zainteresowania... To moze lepiej zajmij sie biogazami - przynajmniej jakas korzysc bedzie z tego gnoju. A swoja droga - podziwiam Cie, ze wierzysz w wartosc polityki. Kazdy, kto sie w to bawi, uwala sobie raczki i ryjek - nie ma na to rady. Albo chce sie zyc w zgodzie z soba samym i wtedy jak najdalej od polityki, albo ma sie ochote na tzw. "karyjere" i daje sie nura do gowna - a potem juz zawsze smierdzisz.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Kasa i kasa a gdzie obywatel?????????????????

Post autor: Tytus Andronikus »

............o robienie pieniędzy w polityce nie trudno wystarczy jakiś przetarg czy zamówionko i juz się kręci.............
..........faktem najgorszym jest to , że obywatele mogą sobie palcem w bucie pogrzebać a i tak nic nie zrobią ,wygrywajacy wybory ma zawsze racje, choć może jej nie mieć.............
....................... ale lepsza jest demokracja niż utopia jasności jednej partii, o której lepiej już dziś nie wspominać a są już następne....................
............oczywiście polityka w tym kraju jest taka jak jego obywatele........czasem nosi krawat w paski i dla większości to jest ważne a nie to co nosi w głowie................najgorsze jest jednak to , że ludzie przychodzą i odchodzą od polityki zostawiając Polske na pastwe losu ludzi chcących tylko zarobić...........Polityka to sztuka kłamstwia o prawdzie..........polityk to również najstarszy zawód świata......"drogie panienki"
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Może i babram się w gnoju. Ty widzisz tylko gnój a pod nim jest zakopana studnia, która potrafi zaspokoić "pragnienie" przynajmniej wiekszość naszych obywateli. Zostałeś wychowany w takiej a nie innej społeczności i większość twoich poglądów zostało ci wpojonych. Trzeba samemu sobie je wyrobić, zastanowić się co można zrobić w tym kraju. Ja widze pod gnojem wode a ty widzisz tylko gnój. Wiem, że "deszcz" zmyje ten gnój i odsłoni to co jest pod nim a ty dalej sobie uważaj, że tam nic nie ma i będzie dalej tak jak jest.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Polityka to niebezpieczne zajęcie. Jest jak rosyjska ruletka. Jednak jeśli masz swój cel, uparcie do niego idziesz ale nie po trupach, tak jak to ma teraz miejsce, tylko cel altruistyczny nie egoistyczny to można zajść dalej niż miało się w planach. Uczono mnie tak jak i was, żeby się nie wychylać. Ale koniec. Jak tu się nie wychylać, skoro w tv co dzień słychać o jakiś aferach a to Rywin, a to Kulczyk, a to ten, a to tamten itd. Zresztą każdy ma prawo do swoich poglądów. Co kto z tym zrobi to już jego prywatna sprawa. Ja mam swoje poglądy wy swoje.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Jest polityka i polityka..................

Post autor: Tytus Andronikus »

Nie wiem co Chcesz powiedzieć przez słowo"wychać"???
Jeżeli politycy kradna a inni mówią ,;"to nie oni" to przecież nie znaczy , że oboje mają racje. Bo racja jest już zupełnie w innym "miejscu". Człowiek błądzi i tak już jest jeden robi to celowo a drugi , bo inaczej nie mógł zrobić. Trzeci zostaje ofiarą (czytaj Wacław P.wodociągi).
Wybory są oczywiście formoą mającą na celu odpowiedzieć kto jest lepszy ale lepszy jest każdy czyli w zasadzie żaden.
Stary zespół ISRAEL śpiewał; " Głosój na siebie" i to jest jedyna słuszna racja. Często nie ma takiej opcji która nam pasuje i jest jak najbliżej naszych poglądów. Historia i doświadczenia polskie pokazują , że polityka jest wykorzystana do robienia pieniędzy i jest to norma światowa , bo jesteśmy światem. Wielu powie , że blizej mam do Rumuni niż Europy w , której jest przecież jesteśmy.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Jakie "wychać" ????
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

sorrki

Post autor: Tytus Andronikus »

Sorry :"wychylać"- to mój błąd..................................
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Nie wychylać tj. stać w jednym rzędzie z innymi i nie odstawać od nich. Jakbyś nie wiedział.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

jedni plują a drudzy mówią , że d

Post autor: Tytus Andronikus »

Mam 33 lata i takie formułki to dla mnie śmiech.............Myślałem o innym znaczeniu a raczej o tym jak Ty to rozumiesz widać tylko regułki Ci w głowie, więc nie podyskutujemy. Dla mnie czas cenzury to był zły czas. Dziś kiedy mamy jawność życia publicznego zachowania w styli „wychylać” nabierają bladego koloru.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

do DŻI- słuchaj Habakuka

Post autor: dr Jamajczyk »

ROZCZOCHRANY ŁEB

tekst: Wojciech Turbiarz

G G e e
C C D D

Ja i Ja - rozczochrany łeb,
Moja krew jak wino, moje ciało jest jak chleb.
Ja i Ja - rozczochrana banda,
Duchowa rewolucja, nie babilońska propaganda.
Ja i Ja - rozczochrany łeb,
Moja krew jak wino, moje ciało jest jak chleb.
Ja i Ja - rozczochrana banda,
Duchowa rewolucja, nie babilońska propaganda.

Księże proboszczu i panie policjancie,
Może zapalicie dzisiaj po blancie.
Polityk pali gandzie, policjant pali gandzie.
Boże dzieci powstańcie.
Panie polityku i panie generale,
Do waszej armii nie podłączam się wcale.
Niech żaden z was mego splifa nie tyka.
Nasz jest haj, wasza jest polityka.

Ref:
Nie, to nie koniec nasz.
Planeta obróci się jeszcze nie raz.
Nie, to nie koniec nasz.
Planeta obróci się jeszcze nie raz.
Nie, to nie koniec nasz.
Planeta obróci się jeszcze nie raz.
Nie, to nie koniec nasz.
Planeta obróci się jeszcze nie raz.

Ja i Ja ...

Nie będę śpiewał żałobnych pieśni.
Broda przynosi wam dobre wieści,
Opowieści rodem z nowego Syjonu.
To kolejny rym o upadku Babilonu.
Nie chcę śpiewać: to nie mój czas, to nie moja pora.
Ze świętego miasta moment wygnania potwora.
Na zawsze razem, żyjemy tu i teraz.
Nieraz wystarczy tylko jeden wyraz.

Ref: Nie, to ...
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

POLSKA

Post autor: dr Jamajczyk »

Posłanka Samoobrony - mistrzyni uników

Aż 14 razy prokurator bezskutecznie wzywał na przesłuchanie Marię Zbyrowską z Samoobrony. Wśród posłów jest jedną z rekordzistek w unikaniu wymiaru sprawiedliwości - podaje "Gazeta Wyborcza".

Śledztwo przeciwko Marii Zbyrowskiej dotyczy wysypywania zboża z wagonów w 2002 r. na stacji kolejowej Warszawa Praga Północ. Działacze Samoobrony protestowali w ten sposób przeciwko importowi zachodniego zboża. Prokurator uznał, że popełnili przestępstwo. Postępowaniem oprócz Zbyrowskiej objęci są też Alfred Budner, Krzysztof Filipek i sam szef partii Andrzej Lepper - pisze dziennik.
Vinn
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2004-07-17, 16:57:42
Gadu-Gadu: 0

Co mnie boli?

Post autor: Vinn »

Mnie np. boli dzisiaj noga, ale nie wiem czy to jest akurat temat polityczny ale zawsze cos a moze..... to przez pana Leppera chociaz nie przez niego to conajwyzej moze bolec glowa albo brzuch ze smiechu:) :D :D :D :D
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Za jakiś czas tydzień, miesiąc a może rok albo i dwa czeka nas mała rewolucja w polityce. Wiem to z dobrze poinformowanych źródeł. :) A więc póki co należy czekać. :)
Vinn
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2004-07-17, 16:57:42
Gadu-Gadu: 0

q

Post autor: Vinn »

no pozyjemy i zobaczymy jak to bedzie Dario pamietaj ze to tylko i moze az Polska :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Dla mnie "az" Poslska. Urodziłem się tu, żyje tu i będę tu żył bo kocham ten kraj. Jest możliwość wyjazdy stąd ale ja chce zostać, tu jest tyle do zrobienia i mam zamiar troche "naprawić" tym kraju.
Vinn
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2004-07-17, 16:57:42
Gadu-Gadu: 0

b

Post autor: Vinn »

Ja juz pierd... ten kraj i dla mnie to tylko Polska tak wiec mam inny stosunek do tego ale Dariolee polityka to najwieksza k... pamietaj o tym. Ale popieram ludzi ktorzy chca cos zmienic chociaz to walka z wiatrakami i nic wiecej bo z pustego i Salomon nie naleje a w Polsce nie ma cudotworcow a gadki ze bedzie lepiej sa w stylu Leppere-(...) a nie ludzi na poziomie wiec Dario jestem z toba ale............wkraczasz swoimi wypowiedziami w populizm a nie tedy droga. Od tego mamy tepych ludzi z samoobrony i swietojebliwych z LPR. I tak zle i tak nie dobrze. SLD sie spalilo a PO i PiS to tylko odkurzanie starych smieci nic wiecej Ci ludzie sa juz dokumentnym zerem. Cuz Zycze powodzenia i jak tylko bede mogl to pomoge Dariolee ale nie oczekuj po Polsce zbyt wiele bo to tylko Polska
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

W jakimś filmie był cytat: " Od cudów to był taki jeden co po wodzie chodził". Ja chce tylko żeby coś sie ruszyło w naszym regionie, być może da to przykład dla reszty Polski ale póki co zajmijmy się swoim "podwórkiem".
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Wierzysz w ludzi. To dobrze, ale boli....

Nie zapominaj. W naszym mieście sukces w wyborach to sukces polityczny, a sukces w polityce to prawie zawsze fałsz , cwaniactwo, lojalność wobec niekoniecznie uczciwych i pokora w grupie.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Mysle, ze to nie wiara w ludzi, tylko mloda naiwnosc - jednym slowem normalka. Nie ma takiej mozliwosci - i tu zgadzam sie z pania Marcelina - zeby przy okazji polityki nie ubabrac sie w blocie.
Jakis kretyn, nie wiem - w Grecji czy Rzymie, a moze i wczesniej (trza by zapytac R.Sajkowskiego) - wymyslil rzady poltyczne i ciagnie sie to za nami jak smrod za skunksem.
Czy jest inny wybor? Nie wiem, ale wiem, ze niekoniecznie trzeba w tym gmerac, a juz szczegolnie w Polsce. Jakaz to Europa? Chyba tylko wlasnie na ustach politykow i zonglerow slownych. Kiedys powiadalo sie - przedmurze Europy, choc tak naprawde byl to koltunski zascianek. I takim pozostala Polska do dzisiaj. Na zdrowie!
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Młoda naiwność ?? Dobre sobie. To już dawno temu mineło. Jakbyscie troche poczytali dzieła wielkich filozofów, teologów i psychologów i zastanowili sie nad tym, to zupełnie inaczej spojrzelibyście na świat i to co w nim można zrobić. Macie swoje wyobrażenie o tym świecie a ja swoje, które jest lepsze nie wiadomo. Chcecie siedzieć w swoich "ciasnych mieszkaniach" to siedzcie ale niech mi nikt nie mówi, że popadłem w młodzieńczą naiwność.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Stary (sic!), skoro piszesz o teologach i takich innych, to znak, zes nie tylko mlody naiwny, to jeszcze teoretyk. Czy Tobie sie wydaje, ze wszedlszy do polityki, bedziesz sam dla siebie sterem i okretem? Nawet jesli Ci nie przejda Twoje idealistyczne zapedy, zaraz obskocza Cie rozmaite kundelki, ktorych skutecznosc przekracza Twoje wyobrazenie. Dosc szybko poczujesz ich przasna siermieznosc. I wtedy masz dwa wyjscia: zasmiardnac od swedu tego chlewu albo czym predzej stamtad wyjsc. Zapewniam Cie - nie ma innego wyjscia.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Nawet nie wiesz co już w swoim życiu widziałem i przeżyłem, to skąd możesz wiedzieć co zrobie ?? Sam jesteś teoretyk. Wiele z prac które przeczytałem wprowadziłem w życie i póki co działają bardzo dobrze. I jest też trzecie wyjście, ale to nie na twój rozum i poglądy. Nawet nie będę go opisywał bo i tak nie zrozumiesz tej "siły".
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Z Twojego ostatniego postu wyraznie wynika, ze brak Ci pokory, bo skad mozesz wiedziec, co ja wiem i co rozumiem. A brak pokory to pierwszy i podstawowy brak do sprawowania funkcji publicznych.
Rzecz druga to taka, zes mlokos, bo skoro brakuje Ci lat do kandydowania, to nawet jeslis cos przezyl, to sa to przezycia na skale mlodocianego etapu zycia, a cos, co sie sprawdza w indywidualnym wymiarze Twojego zycia, nigdy nie bedzie adekwatne do skutkow w dzialaniu dla dobra innych; powinienes to wiedziec z onych psychologicznych lektur.
Wiecej pokory mlodziencze!
Zablokowany