Gdzie spędzamy wolny czas?

Moderator: Jacek-P

Gdzie chętniej spędzasz wolny czas?

Czas głosowania minął 2004-06-21, 20:28:09

Pasaż i jego okolice
2
33%
Bulwar nad J. Drwęckim
4
67%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Gdzie spędzamy wolny czas?

Post autor: Jacek-P »

Czy waszym zdaniem Pasaż i sąsiadujący z nim park można określić jako najpopularniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsce w mieście?
W wielu rozmowach można usłyszeć, że to właśnie tam chodzi się najczęściej na zakupy, do pubów, do ciastkarni czy do parku. Czy uważacie, że Pasaż może konkurować z bulwarem nad jeziorem Drwęckim o miano najchętniej odwiedzanego miejsca w Ostródzie?
Ostatnio zmieniony 2004-05-10, 21:39:52 przez Jacek-P, łącznie zmieniany 1 raz.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Źle postawione pytanie...

Post autor: Mały Mistrz »

Na pytanie: "Czy uważacie, że Pasaż może konkurować z bulwarem nad jeziorem Drwęckim o miano najchętniej odwiedzanego miejsca w Ostródzie?";
Odpowiedź brzmi: najchętniej odwiedzanym miejscem w Ostródzie są kościoły... Konkurować może jeszcze dworzec PKP i PKS, PUP i MOPS.
Pytanie mogłoby brzmieć: Czy częściej odwiedzasz bulwar, czy Pasaż? (definiując Pasaż).
No właśnie: co znaczy w pytaniu "najchętniej"? To wcale nie musi znaczyć: często - bo chcę (np. wiem, że muszę), bo lubię, bo jest pięknie itd, itp... Należy zważyć ponadto, że idąc na bulwar (większość ostródzian mieszka na południu) - "odwiedzam" Pasaż... Zakładając, że należy wrócić - mamy wynik 2:1 (to co najmniej odpowiedź w temacie "najpopularniejsze").

PS. W ankiecie (w zasadzie retorycznej) oddałem 1 głos na bulwar (wówczas stanowiło to 100%). Ankieta jest OK, pytania nie w pełni...
Mieczów ci u nas dostatek...
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Pasaz znajduje sie w nowym, przypadkowo wykreowanym, centrum miasta. Przecinaja sie tu drogi znacznej grupy mieszkancow Ostrody. Doklada sie do tego niewatpliwa atrakcyjnosc tego miejsca, ale jest to rzecz drugorzedna. "Zageszczenie" jest zatem efektem naturalnego cyklu codziennosci mieszkancow Ostrody.
Nadjeziorny bulwar jest z kolei miejscem, o ktorym sie marzy, ktorego wizje sie ma. Przyciaga woda, a cala reszta to tylko namiastka tego, czego by sie chcialo. Dzialania Ostrody na tym terenie przypominaja kaszlniecia starego gruzlika, ktory miedzy nawrotami choroby probuje budowac cos z klockow, ale przy kazdym kaszlnieciu klocki ukladaja sie jak chca.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Źle postawione pytanie...

Post autor: Jacek-P »

Mały Mistrz pisze:...
Odpowiedź brzmi: najchętniej odwiedzanym miejscem w Ostródzie są kościoły... Konkurować może jeszcze dworzec PKP i PKS, PUP i MOPS.
Pytanie mogłoby brzmieć: Czy częściej odwiedzasz bulwar, czy Pasaż? (definiując Pasaż).
No właśnie: co znaczy w pytaniu "najchętniej"? To wcale nie musi znaczyć: często - bo chcę (np. wiem, że muszę), bo lubię, bo jest pięknie itd, itp... Należy zważyć ponadto, że idąc na bulwar (większość ostródzian mieszka na południu) - "odwiedzam" Pasaż... Zakładając, że należy wrócić - mamy wynik 2:1
...
Kościoły faktyczne są, ale z pewnością najczęściej niekoniecznie najchętniej odwiedzanymi miejscami w Ostródzie. Przyznasz, że to spora różnica.
Pytanie dotyczy dwóch wybranych miejsc i skupmy się na nich.
Odpowiedź na pytanie czy częściej odwiedzasz Pasaż czy bulwar już z góry znana. Będzie to Pasaż z racji swojego położenia (co zresztą sam napisałeś). Sens pytania jest taki jak to napisałem. Najchętniej odwiedzane miejsce, czytaj ulubione, gdzie chcemy odpocząć, spędzić wolny czas itp. Miejsce gdzie pozostaniemy przez dłuższy czas.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Źle postawione pytanie...

Post autor: Marcelina »

Pytanie: "Czy uważacie, że Pasaż może konkurować z bulwarem nad jeziorem Drwęckim o miano najchętniej odwiedzanego miejsca w Ostródzie?" byłoby pytaniem dobrze postawionym, gdyby wcześniej została udowodniona teza "bulwar nad jeziorem Drweckim jest najchętniej odwiedzanym miejscem w Ostródzie" co bez ustalonych ograniczeń np. wiek ankietowanych lub cel odwiedziń mogłoby być trudne i tu Mały Mistrz ma rację chyba jednak Kościoły są najchętniej (nie tylko najczęściej) odwiedzanym miejscem. Nie ma jednak racji łącząc slowo "najchętniej" ze słowami "czesto bo muszę", zdecydowanie "najchetniej" to "często bo chcę". "Często bo muszę" to po prostu "najczęściej"
Ostatnio zmieniony 2004-05-10, 07:38:32 przez Marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

To smutne

Post autor: mojsa »

Tak to smutne, że stawia się pytanie tylko dotyczace dwóch miejsc w Ostródzie. Co nie ma innych? A Pub w Chacie, Smutas, Na Tarasie lub inne? Nie każdemu chce sie drałowac na bulwar czy do Pasażu.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Niedzielny spacer

Post autor: Marcelina »

Wrociłam właśnie ze spaceru. Byłam i na Bulwarze i w Pasażu (właściwie jak jest prawidłowo "w Pasażu" czy "na Pasażu")W tym drugim miejsu pusto. Najwyraźniej Pasaż słuzy tylko do załatwainia inetesów.
Na Bulwarze szukamy zagubionych marzeń.
Anonymous

... maly ten wybor ....

Post autor: Anonymous »

.. ale jezeli malbym wybierac pomiedzy tymi dwoma miejscami to wybralbym bulwar ... jakos przy wodzie lepiej alkohol wchodzi... choc jeszcze lepiej wchodzil mi w gorach ... Bulwar nie jest jednak miejscem gdzie najchetniej spedzam czas ... wole jakies domowe imprezki .. takie ze nawet gdy pojde spac nie kontrolujac tego .. nie obudze sie brudny...

Habip
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Zaświeciło słońce...
i na bulwarze zrobiło się tłoczno.

Zbyt tłoczno.....
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Przyjdzie KRONOSPAN - i zrobi porządek...

Już wkrótce "Na pewno nie będzie tłoczno..."
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

I wtedy najcześciej odwiedzanym miejscem będzie "Bar tlenowy", żeby "posmakowac" czystego powietrza.
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Mały Mistrz pisze:Przyjdzie KRONOSPAN - i zrobi porządek...

Już wkrótce "Na pewno nie będzie tłoczno..."

WYJEDZIESZ........?
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Kronospan

Post autor: muslim »

Bardzo dobre pytanie Mario

Czy mm odpowie na nie?
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Nie odpowie. Nie zadaje sie z pospólstwem, ewentualnie czasami z braku.....
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Już odpowiadam, tylko:
"jak brzmi pytanie"?
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Chyba nie "WEJEDZIESZ?"
Bo jak na to odpowiadać?

WejedęIII...???
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Post autor: Mały Mistrz »

Zamknij mor...
K. jedna....

Pani Porucznik:...
Jakie te słowiańskie języki do siebie podobne...
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
muslim
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 266
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode Ostpreussen od 60 lat polsko brzmiąca nazwa Ostróda.

Post autor: muslim »

Maria pisze:
Mały Mistrz pisze:Przyjdzie KRONOSPAN - i zrobi porządek...

Już wkrótce "Na pewno nie będzie tłoczno..."

WYJEDZIESZ........?

To jak malutki wyjedziesz?
Czy dalej bedziesz sie bawił w gierki słowne?

Wyjedziesz/Wejedziesz, tylko na taka literowka cie stac, ale sens jest wiadomy :P
Wiek średni poznajemy po tym,
że szeroki umysł i wąska talia
zamieniają się miejscami.
Awatar użytkownika
to se ne vrati
początkujący
początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2004-01-16, 15:39:31
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: z Kątowni
Kontakt:

Pasaz czy bulwar?

Post autor: to se ne vrati »

No to chyba plus dla pasazu.
Za wieeeeeele tysiecy powstanie w parku obok pasazu fontanna ze swiatelkami :o :o :o

Szkoda ze termin okonczenia wypadnie w polowie wakacji, ktos chyba dobrze to zaplanowal.

I kto za to placi, pan placi, pani placi, my wszyscy placimy cale spoleczenstwo placi (Rejs i Maklakiewicz - dla mniej rozgarnietych)
... ciag dlaszy nastapi...
Bruno
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2004-02-29, 17:19:38

Re: Źle postawione pytanie...

Post autor: Bruno »

moderator pisze:
Mały Mistrz pisze:...
Odpowiedź brzmi: najchętniej odwiedzanym miejscem w Ostródzie są kościoły... Konkurować może jeszcze dworzec PKP i PKS, PUP i MOPS.
Pytanie mogłoby brzmieć: Czy częściej odwiedzasz bulwar, czy Pasaż? (definiując Pasaż).
No właśnie: co znaczy w pytaniu "najchętniej"? To wcale nie musi znaczyć: często - bo chcę (np. wiem, że muszę), bo lubię, bo jest pięknie itd, itp... Należy zważyć ponadto, że idąc na bulwar (większość ostródzian mieszka na południu) - "odwiedzam" Pasaż... Zakładając, że należy wrócić - mamy wynik 2:1
...
Kościoły faktyczne są, ale z pewnością najczęściej niekoniecznie najchętniej odwiedzanymi miejscami w Ostródzie. Przyznasz, że to spora różnica.
Pytanie dotyczy dwóch wybranych miejsc i skupmy się na nich.
Odpowiedź na pytanie czy częściej odwiedzasz Pasaż czy bulwar już z góry znana. Będzie to Pasaż z racji swojego położenia (co zresztą sam napisałeś). Sens pytania jest taki jak to napisałem. Najchętniej odwiedzane miejsce, czytaj ulubione, gdzie chcemy odpocząć, spędzić wolny czas itp. Miejsce gdzie pozostaniemy przez dłuższy czas.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

?

Post autor: sen »

Czyzbys chciala przez ten obrazek zasugerowac, ze wolny czas spedzamy pod pomnikiem Tadzienka. Nie da sie ukryc, ze skladanie wiazanek kwiatow troche trwa i jest to jakas forma spedzania wolnego czasu...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

W zasadzie dla podkreślenia wczorajszego wykładu .... jako sympatyczny akcent z przeszłości i element bulwaru, mojego ulubionego miejsca na spacery, szczególnie w ponure dni.
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Mały Mistrz pisze: Jakie te słowiańskie języki do siebie podobne...
Pisałeś o Grossrost..., a może o pewnym nieodpowiedzialnym za swoje czyny i słowa gas ruach....?
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Post autor: Mars »

Mały Mistrz pisze:Zamknij mor...
K. jedna....

Pani Porucznik:...
Jakie te słowiańskie języki do siebie podobne...
A może jednak spojrzysz na tego OSŁA ! ! !
Zablokowany