W sprawie "kultury"

Moderator: Jacek-P

szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

W sprawie "kultury"

Post autor: szacila »

Jutro (3 luty) o godzinie 10. ma się odbyć na zamku spotkanie robocze dotyczące opracowania "strategii kultury w mieście". Ma być dyskutowane miejsce i rola CK w polityce kulturalnej miasta (prawda, że poważnie brzmi?). Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że na spotkanie zostali zaproszeni wybrańcy i ci, którym udało się wcisnąć (spotkanie jest zamknięte), a przecież w programie poza wyjątkowo ważnym wystąpieniami powinien pojawić się "głos ludu", jakaś artykulacja potrzeb.

Mam pytanie w związku z tym wszystkim: jak sobie wyobrażacie kulture na zamku i jakie zadanie powinien zamek spełniać by w ogóle stać się centrum kultury. Przykro mi to stwierdzać i nie ujmując tym, którzy się udzielają (rycerze, Mazur, Ostródzianie, orkietrsa, chór) w gminnym ośrodku kultury w Samborowie jest więcej sekcji i zwykłych zajęć dla młodzieży niż tu. Bardzo bym chciała się dowiedzieć z czego to wynika. Zobaczymy jak ta jutrzejsza dyskusja będzie wyglądała.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Czekamy na sygnał centrali...............

Post autor: dr Jamajczyk »

Działalność CK winna być normalna!
Czy taką jest ? To pytanie do wszystkich , którzy mają w tej sprawie jakiś sensowny pogląd. Jak widać, to spotkanie polegające na wypracowaniu nowych form kontaktu. Teraz pracownicy CK będą znali nr telefonów, które najeży odbierać na baczność.
O pracy CK wielu już mówiło ale tylko pracownicy na zamku mieli to głęboko w d.......... Obawiam się jednego , że te czy inne spotkanie niczego tu nie zmieni. Szkoda, bo powinno tam pracować o 1/2 mniej ludzi i działań winno być o 1/2 więcej.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Nihil novi

Post autor: Mały Mistrz »

- Wytrzeć tam stoły i światła naniecić: księżna Anna Danuta na odpoczynek się tu zatrzyma.
A wtem przez drzwi weszła księżna - pani średnich lat, ze śmiejącą się twarzą, przybrana w czerwony płaszcz i szatę zieloną, obcisłą, z pozłoconym pasem na biodrach, idącym wzdłuż pachwin i zapiętym nisko wielką klamrą. Za panią szły panny dworskie, niektóre starsze, niektóre jeszcze niedorosłe, w różowych i liliowych wianuszkach na głowach, po większej części z lutniami w ręku. Były i takie, które niosły całe pęki kwiatów świeżych, widocznie uzbieranych po drodze. Zaroiła się izba, bo za pannami ukazało się kilku dworzan i małych pacholików. Weszli wszyscy raźno, z wesołością w twarzach, rozmawiając głośno lub podśpiewując, jakoby upojeni pogodną nocą i jasnym blaskiem księżyca.
- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! - ozwała się księżna, stając w pośrodku świetlicy.
Mieczów ci u nas dostatek...
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Anna Księżna Baron ???

Post autor: Tytus Andronikus »

PKP -brawo !
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

CK Dezerterzy

Post autor: mojsa »

Zeby nie bylo ze sie czepiam - to powiedzmy sobie slyszalem o takiej sytacji dziejacej sie gdzies w Polsce. Tam gdzies zrobili Centrum Kultury.
I tu mam pytanie. Kto z osob kierowniczych na zamku spelnia kryteria dotyczace zatrudnianych w Centrach i Domach Kultury.
W zwiazku z powyzszym proponuje maly quiz.

Czy osobami zatrudnionymi w Centrum Kultury powinni byc:

1)Sedzia sportowy od siatkowki
2)Aktor dramatu (pod wplywem"sztuki")
3)Jeden Mazur na etacie
4)Kiero-galernik z ambitnymi wystawami ze swietlic srodowiskowych

Wszelka zbieznosc i podobienstwo sa przypadkowe.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

CK Dezerterzy

Post autor: Skomand »

Szczerze mowiac, to mnie nie interesuje, czy ktos jest Mazurem, Sedzia, siatkarzem, galernikiem czy dramatnikiem. Jezeli swoja prace robi dobrze, jest kreatywny i komunikatywny. Tego niestety na Ostrodzkim zamku nie widze. Ci panstwo nie maja zadnych ciekawych pomyslow na kulture w miescie. Na dole rysunki, na gorze imprezka z "wlasnym koszykiem, WSTEP WOLNY!!!"
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Zastanawia mnie jedna kwestia, jak to się dzieje, że instytucja powołana do rozwoju kultury nie robi prawie nic, aby tą kulturę rozwijać.
Nie podoba mi się, że jedynymi imprezami kulturalnymi na zamku są, co jakiś czas wykłady o kulturze antycznej, "własny koszyk", występ "Kapeli Ostródzianie". Galeria też marnie sobie radzi. Zamek dysponuje takim zapleczem, że mogłoby się tam dziać znacznie więcej. Duża sala koncertowa jest niemal nie używana, a powinny się tam odbywać regularnie koncerty recitale, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatr itp. Nie przekonuje mnie mówienie, że na to trzeba pieniędzy, czasu, czy czegoś tam jeszcze. Ludzie tam pracujący właśnie za to dostają pieniądze, żeby coś się działo. Zasada "im więcej tym lepiej" powinna być przewodnią w tym miejscu. Jak nie ma wyboru to nie ma zainteresowania.
Ada Biedrzyńska nie wypełni rocznego plany imprez czy to się pani Baronowej podoba czy nie. Co z młodzieżą, która nie ma się gdzie podziać? Jest tylu młodych zdolnych i chętnych do robienia czegoś innego niż tylko picie piwa na bulwarze, że aż dziw bierze, że nikt na zamku tego nie zauważa. Nie ma żadnych zajęć, za wypożyczanie sali na potrzeby kulturalne trzeba płacić (chora i niezrozumiała sytuacja). Kiedy to się w końcu skończy?
Lubię grupę takajaskaska są oryginalni i dobrzy w tym, co robią, rycerze trochę przycichli, ale też dobrze że są. Jest świetna grupa teatralna "Zmysł". Ale niestety mimo profesjonalizmu i zaangażowaniu ludzi biorących w tym udział, nie są oni w stanie wypełnić ogromnej luki w ostródzkiej kulturze. Jesteśmy kulturalną pustynią, a oaza jest tuż za wydmą. Niestety tą wydmę cały czas ktoś usypuje. Jak długo jeszcze będzie się na to pozwalać?
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Ada Biedrzyńska nie przyjechała bo, jak twierdzi Baron, lokalna gazeta coś tam o niej napisała.
Ale ciekaw jestem czy w Ostródzie odbędzie się koncert Leszczy? I co wtedy powie Baron. Na kogo spadnie tym razem wina jeśli koncert sie nie uda?
Anonymous

Po co komu kultura

Post autor: Anonymous »

Widać kultura nie jest potrzebna temu miastu.
Jak patrze na sasiednie Komturie, w ktorych rzeczywiscie cos sie dzieje to sie nie moge nadziwic. Nawet w Moragu wiecej sie dzieje. Wkrótce wyprzedzi nas Dąbrówno i Miłakowo!
Gratulacje.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Czytałem na plakacie, że koncert Leszczy się nie odbył. Powód brak zainteresowania kupnem biletów. Ich muzyka pewnie znajduje krąg odbiorców ale z całym szacunkiem, nie jest to kapela na którą warto kupić bilet.
Wyszukiwanie artystów, którzy nie są za bardzo ciekawi staje się specjalnością Agencji Kultury. Lista tych, którzy odchodzą lub odeszli do lamusa jest długa. Czy mamy przeżywać ciagłe zamieszanie z zapraszaniem do Ostródy byłych gwiazd i gwiazdeczek a potem drugie zamieszanie z odwoływaniem koncertów?
A może by tak zaprosić Mieczysława Fogga?
Może wreszcie ktoś przemówi do p. Kierownik ludzkim głosem i zwyczajnie powie, że sie nie nadaje do tej roboty.
Awatar użytkownika
Harry Barry
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2004-02-26, 11:51:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

LESZCZE SĄ SUPER!!!

Post autor: Harry Barry »

Nie zgadzam sie z opinia ze nie warto kupic biletu na koncert tego zespolu. Uwazam ze oni sa naprawde swietni. Bardzo lubie ich muzyke i jednoczesnie bardzo zaluje ze nie mialem szansy pojsc na ich koncert.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

To tylko kwestia gustu muzycznego. Pewnie znajdzie się jeszecze parę osób, które lubią Leszcze. Myślę, że dla paru osób to oni niezagrają.
Osoba, która organizuje takie koncerty powinna to wiziąc pod uwagę.
Awatar użytkownika
pewien ekolog
początkujący
początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:20
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Miasto nad Rzeką i Jeziorem Ostródą zwane

Post autor: pewien ekolog »

...litosci panowie i panie...tu nie ma co deliberowac, poniewaz kultura w naszym miescie nie zmieni sie na dlugo...moze wtedy kiedy na stolku burmistrza zasiadzie normalny czlowiek, ktory bedzie widzial bezmiar i bezkres kulturalnej matni CK...moze wtedy zmienia sie ludzie w Centrum...a na razie jest jak jest i nawet bomba wodorowa tego nie zmieni...pozdrawiam...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Czekamy na propozycje

Post autor: Marcelina »

Prosimy o konkretne rozwiazania.
W myśl hasła: wszystko zburzyć, ale przy okazji coś zbudować.
Sugestia zmiany władzy powinna byc poparta pozytywną propozycją powołania nowej.
Awatar użytkownika
veryfunnyjoke
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 2004-01-23, 09:43:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: veryfunnyjoke »

Beda zmiany! Optymizmu wiecej prosze Panstwa! Nic nie trwa wiecznie!
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Ktoś kto prosi o konkretne rozwiązania ukazuje siebie jako osobę bezsilną, nie wiedzącą co robić. Jeżeli masz możliwość podejmowania decyzji w tym zakresie już dawno powinieneś to zrobić. Nie licz na to że ktoś ci podpowie co masz robić. Weź sie w garść walnij z barana i działaj.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Czytaj uważnie.

Post autor: Marcelina »

Jeżeli twoja wypowiedz dotyczy mojej osoby, to niestety nie zrozumiałeś mojego postu.


P.S. Na jakość kultury w tym mieście mam prawdopodobnie mniejszy wpływ niż ty.
Prymas niewoli
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 2004-03-18, 11:26:25

Post autor: Prymas niewoli »

co do kutury w naszym mieście to jak to jest, że kilku zwykłych kolesi teoretycznie nie wykształconych, przygotowanych i opłacanych potrafi zorkanizować koncert na 100 lub 150 osób jak to miało miejsce ostatnio kilka razy, a instytucja to tego celu przystosowana organiuzuje koncerty , które z powodu małego zainteresowania wogóle się nie odbywają lub przychodzi na nie 30 osób a po dwóch piosenkach zostaje połowa (koncert witaminy w ferie) o co chodzi?
Zablokowany