Wybory samorzadowe

Moderator: Jacek-P

Tomek

Wybory samorzadowe

Post autor: Tomek »

Jak uwazacie kiedy beda wybory samorzadowe na wiosne czy na jesieni??
Anonymous

Re: Wybory samorzadowe

Post autor: Anonymous »

Trudno powiedzieć. Wydaje mi sie, że będą na jesieni, ale kto to może teraz wiedzieć. Poczekamy, zobaczymy. Dla kandydatow lepszym terminem będzie jesień. Będą mieli więcej czasu na przygotowanie się do wyborów. Ciekawe jakimi hasłami bedą nas czarować.
Mysia

Re: Wybory samorzadowe

Post autor: Mysia »

Według informacji "Wiadomości" z dnia 23.01.2001 r. godz. 19.30 - wybory odbędą się 12.06.2001 r. Rząd ma trzy miesiące na przygotowanie odpowiednich ustaw. Tylko czy zdąży. Jedno jest pewne będziemy głosować bezpośrednio na wójtów i burmistrzów.
Stefan

Re: Wybory samorzadowe

Post autor: Stefan »

Gry wyborcze toczą się już od jakiegoś czasu, ale już mamy pierwsze rezultaty.
Jeden z głównych kandydatów do fotela burmistrza, został zdyskalsyfikowany przez swoich konkurentów i pozbawiony pracy. Mam nadzieję, że ten młody człowiek nie podda się i dalej będzie startował w wyborach jesiennych. Pozdrawiam - Stefan.
Anonymous

Re: Wybory samorzadowe

Post autor: Anonymous »

Sekretarz miasta W.G został usunięty nie dlatego, że był niewinny, tylko za uprawianie własnej kampanii politycznej w urzędzie. I wcale się nie dziwię, że został usunięty. Może i jest (lub był) jednym z poważniejszych kandydatów na stanowisko burmistrza, ale nie wydaje mi, aby po jego wyborze poprawiło się w mieście. Śmiem twierdzić, że miasto będzie i tu zacytuję tytuł jednego z polskich filmów "miastem prywatnym".
Wybór należy do nas, nie zmarnujmy go. Głosujmy i wybierzmy kandydata godnego tego stanowiska, który wyciągnie miasto z zapaści.
Tomek

Re: Wybory samorzadowe

Post autor: Tomek »

Uprawianie prywaty na urzędzie zawsze powinno wiązać się z konsekwencjami.
Zadziwia fakt że tak długo pozwalano na to zastanawia-może ścieżki sie rozeszły?
Urzędnicy bez WYJĄTKU powinni postepować zgodnie z literą prawa która zabrania im wykorzystywania stanowisk do czerpania własnych korzyści.
Skorumpowane środowiska nie zawsze pozwalają na stosowanie tego zapisu.
Tu stało się inaczej.
Ciekawe czy konsekwencje obejmą innych?
Obawiam się że nie.
Może więc zrobimy ranking tych do wytypowania?
Zablokowany