Kibel na ostródzkim zamku!

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

W jednym z postów na dole tego tematu "bartgee" napisał

"Myślę, że Pan Burmistrz i tak tego nie czyta"


NIe wiem czy Pan Burmistrz to czyta czy też nie. Ale uważam, że to medium informacyjne należy do jednego z największych w Ostródzie.
Wyrażane opinie na Forum są opiniami obywateli miasta, którzy chcą zachowiać swoja anonimowość - jednakże proszę spojrzeć na ilość wpisów, które sięgają kilkuset czy kilkutysięcy wpisów.
Na większość (poza jednym) nikt z urzędników nie odpowiada!

Przypomninam:
W Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta w Ostródzie w § 36 zapisano:
"Kierownicy komórek organizacyjnych odpowiadają za prawidłową organizację przyjmowania obywateli w kierowanych przez siebie jednostkach w sprawach skarg i wniosków, badanie źródeł ich powstania oraz eliminowanie ujemnych zjawisk sygnalizowanych w skargach i krytyce prasowej."
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Co do rycerzy i ich "darmowej egzystencji" na zamku...

U pana Dyrektora, na biurku leży pismo wystosowane po ukazaniu się artykułu z dołączoną listą imprez, jakie stowarzyszenie w tym roku zorganizowało bądź, w jakich brało udział reprezentując miasto, powiat, gminę, CK oraz ile z tych imprez było dochodowych dla stowarzyszenia, a ile nie. Czekamy na sprostowanie.

Stowarzyszenie Bractwo Rycerzy Gwiazdy Zarannej Zamku Ostródzkiego
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Jest spraw i jej nie ma.................

Post autor: Tytus Andronikus »

....czy podjęto pisemną formę wstępnej umowy?
Maria
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2004-06-13, 08:04:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Powiat Ostródzki

Post autor: Maria »

Tak dalej być nie może.
Chylę czoło przed amatorami i społecznikami, ale to co działo się np. w piątek przed wizytą Wicemarszałka Sejmu na sali reprezentacyjnej zamku jest nie do przyjęcia.
Myślę, że tym ludziom (amatorom śpiewakom) brak jest po prostu odpowiedniego "trenera", a to już rola dla osób, które spokojnie (chyba bez najmniejszego wstydu) przysłuchiwały się występom.
Anonymous

co z tego

Post autor: Anonymous »

Dalej bedzie tak jak jest nic nie zmienicie chyba ZE ZASIĄDZIECIE W RADIE MIASTA PISANIE NIC TU NIE ZMIENI BURMISTRZ B\NAPEWNO TEGO NIE CZYTA!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Niedawno "morgenstern" napisał:

"Co do rycerzy i ich "darmowej egzystencji" na zamku...
U pana Dyrektora, na biurku leży pismo wystosowane po ukazaniu się artykułu z dołączoną listą imprez, jakie stowarzyszenie w tym roku zorganizowało bądź, w jakich brało udział reprezentując miasto, powiat, gminę, CK oraz ile z tych imprez było dochodowych dla stowarzyszenia, a ile nie. Czekamy na sprostowanie. "

No i co, Pan dyrektor Was olał? Bo jakoś nigdzie sprostowania nie widziałem.
Anonymous

jest partner

Post autor: Anonymous »

Anonymous

hehe

Post autor: Anonymous »

"KIBEL JEST KIBEL BYŁ I KIBEL BĘDZIE"
renifer
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2005-01-03, 20:16:02
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

moze niektorzy maja tego dosc,ale...

Post autor: renifer »

01.01.2005 r. wpadlem na pomysl,by przejsc sie do knajpy na ostrodzkim zamku.Liczylem na to,ze spotkam znajomych,z ktorymi nie moglem- z roznych powodow- spedzic razem sylwestra.I...sie przeliczylem.Nie zdazylem nawet sie rozejrzec- kto jest i czy jest ktos znajomy,a w mgnieniu oka znalazl sie przy mnie pan ochroniarz(do niego nic nie mam-wykonuje polecenia szefa knajpy,tak mysle).Grzecznie poinformowal mnie,ze mam opuscic knajpe,bo...MAM BLUZE Z KAPTUREM.Nie wydaje sie Wam to dziwne???pozdrawiam i zyze wszystkego dobrego w nowym roku.
Anonymous

Re: kibel

Post autor: Anonymous »

mojsa pisze:Jednak "akcja napoleńska" tak jak szybko sie zaczęła tak szybko się skończyła. Poza tym muzeum jest odrębną komórką na zamku Ostródzie.

Ostatnio w Gazecie NOStródzkiej, CK Dyrektor udzielił wywiadu co to niby Centrum Qlktury szumnego robi ... Na pytanie: "Czym zaskoczy nas ostródzkie Centrum Kultury w nowym sezonie" Dyrektor odpowiedział:

- Prowadzimy cały czas 5 stałych sekcji. Są to zespoły tańca Mazur i teatralny, jest orkiestra miejska, chór kameralny, kapela Ostródzianie. Ich na pewno zobaczymy i usłyszymy. Poza tym dobrze nam się układa współpraca z Kaliningradem i Litwą, będziemy do nas zapraszać ich zespoły. Co jeszcze? Oczywiście biesiady, spektakle teatralne, koncerty."

Czyli niczym nas nie zaskoczy bo ta chała trwa od paru lat.

Na pytanie Co się dzieje z rycerzami? Pan Dyrektor mówi:

"Część rycerzy założyło stowarzyszenie.My im bezpłatnie udostępniliśmy pomieszczenia w piwnicach zamku, oni w zamian za to mają nam bezpłatnie zorganizować kilka pokazów. Stowarzyszenie powstało na początku tego roku, jak na razie nie skorzystaliśmy z ich usług. Chyba trochę "moda" na rycerzy zmalała. Jeśli organizuje się coś rok w rok i jest to cały czas to samo, to może się znudzić."

Czyli co, rycerze korzystają z pomieszczeń za darmo !!!!?

Jak dłogo trwać będzie ta zamkowa farsa?
Pani Baron w "Gazecie"powiedziała , że jej marzeniem to spotkanie z Burmistrzem-prawdziwa biedaczka
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

i nie tylko to powiedziała....

Ciekawe zwierzenia.
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Post autor: Klapaucjusz »

Pani Baron mnie rozbraja!!
Przeciez burmistrz ma godziny przyjec i wystarczy sie zapisac. Jest az tak malo inteligentna ze tego nie wie?
A moze czeka az burmistrz naciagnie wlosiennice, posypie glowe popiolem i na kolanach przejdzie z UM do zAMKU?
Klapaucjusz
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Witam,

Jako obecny prezes Stowarzyszenia Ostródzka Grupa Rekonstrukcji Historycznych, pod którego skrzydłami działa sekcja Bractwo Rycerzy Gwiazdy Zarannej Zamku Ostródzkiego, chciałbym chociaż trochę zdementować pogłoski o naszym nieróbstwie i darmowym korzystaniu z pomieszczeń zamkowych.

A więc jeśli chodzi o „nie korzystanie” CK i UM a także UG z naszych usług to poniżej przedstawiam listę imprez które organizowaliśmy, współ organizowaliśmy lub do których użyczaliśmy naszego prywatnego sprzętu:

Rok 2004:
  • *Sylwester - Powitanie Nowego Roku na Zamku
    *Pomoc przy organizacji koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
    *Przekazanie mostu wylicytowanego na aukcji z okazji Orkiestry *Świątecznej Pomocy
    *Światełko Betlejemskie
    *Ferie zimowe - impreza charytatywna dla dzieci na dziedzińcu zamkowym.
    *Obchody 1 Maja - wstąpienie do UE
    *Obchody 3 Maja
    *Pokazy dla szkół podstawowych w Ostródzie i okolicach (kilka imprez cyklicznych)
    *Pokazy na Zamku organizowane wraz z biurem Traveland w celu wypromowania Zamku Ostródzkiego jako atrakcji turystycznej (kilka imprez cyklicznych)
    *Sielawa Blues - II miejsce za aranżację stoiska i III miejsce w konkursie na najlepsza karczmę regionalną. Oba tytuły zostały przyznane Zamkowi w Ostródzie. Bractwo było reprezentantem Zamku.
    *Rajd Rowerowy na Dylewską Górę.
    *Zielone Szkoły - 17 spotkań (9 tyg.) na zamku w raz z kilkudziesięcioosobowymi grupami młodzieży szkolnej z rodzin patologicznych i bardzo ubogich. Oprócz oglądania pokazu i piwnic zamkowych, na każdym spotkaniu grupa odwiedzała Muzeum Zamkowe (płacąc za bilety) oraz pola grunwaldzkie z przewodnikiem z naszego Stowarzyszenia.
    *Unijny Dzień Dziecka.
    *Festiwal Smoczych Łodzi.
    *Pomoc przy rozstawianiu stoisk na Dni Ostródy.
    *Promocja Miasta na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku.
    *Turniej Rycerski organizowany przy Zamku w Ostródzie.
    *Tour de Polotne.
    *Warsztaty dla młodzieży z OHP.
    *Imprezy organizowane na Zamku we współpracy z Ostródzkimi harcerzami.
    *"Pochód Świętego Marcina"
Rok 2005:
  • *Targi w Rostoku – użyczenie sprzętu Stowarzyszenia
    *Zakończenie ferii zimowych – ognisko dla młodzieży
    *Światełko do nieba
    *Impreza CK „Kaziuki” – użyczenie sprzętu Stowarzyszenia
    *Targi w Berlinie – użyczenie sprzętu stowarzyszenia
    *Targi w Warszawie „Tour de Pologne”
Oprócz w/w imprez, Stowarzyszenie podjęło w tym roku rozszerzoną współpracę z Ostródzkim OHP przy projekcie „Żywe lekcje historii”, mającym na celu wspieranie rozwoju młodzieży i jej zainteresowań poprzez realizowanie się w programowych zajęciach tematycznych. Dodatkowo planujemy zorganizowanie lub wzięcie udziału w szeregu innych imprez. Najbliższe to promocja Miasta na targach w Warszawie 23 kwietnia i „Dni otwarte OHP” które odbędą się od 16 do 20 maja.

Jeśli natomiast chodzi o nasze „darmowe” korzystanie z piwnic zamkowych. To w artykule w Gazecie Ostródzkiej, pojawił się pewien błąd. Wg spisanej między Stowarzyszeniem a CK i UM umowy, Stowarzyszenie wynajmuje piwnicę zamkową, w zamian za organizację lub współ organizację określonej liczby imprez dla CK lub UM. Stowarzyszenie nie jest w żaden sposób finansowane przez CK lub UM czy też UG. Wszystko co posiadamy zostało zakupione lub zrobione własnymi środkami Stowarzyszenia lub jego członków.

Mam nadzieje, że powyższe rozwieje co nieco domysły na temat okropnych rycerzy jadących na podatnikach :) Po więcej informacji o nas proszę sięgnąć tu http://213.77.168.174/ogrh/ (na stronie znajdują się również linki do stron konkretnych sekcji – obecnie jest tylko 1 ale wierzymy że niedługo będzie ich więcej).


Z poważaniem
Maciej Świerzewski
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

proste nie jest proste

Post autor: Tytus Andronikus »

nikt nie słucha bo każdy podją już decyzje o tym jak zachowywac sie w w/w przypadku
Anonymous

Post autor: Anonymous »

Tia, niestety takie podejście to norma w naszym kraju...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan z jeziora
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: jan z jeziora »

A ja dodam tylko tyle, ze strona OGRH zmienila adres na bardziej dla oka przystepny - http://www.ogrh.pl
Myśl ludzka to nurek przyszłości w akwalungu z reklamówek "Lewiatana".
Zablokowany