Forum - nielegalne?

Moderator: Jacek-P

euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Forum - nielegalne?

Post autor: euroostrodzianin »

bardzo zasmuciła mnie wiadomość, którą przeczytałem w wm.pl

http://ww3.wm.pl/Zapadl-wyrok-w-sprawie-redaktora,39569

(...) Ponadto prokuratura oskarżyła redaktora Gazety Bytowskiej.pl o czyn z art. 45 (wydawanie dziennika lub czasopisma bez rejestracji).(...)


Czy wynika z niego, że tego typu forum musi być zarejestrowane? Szkoda by było, żebyforum zniknęło.

pozdrawiam forumowiczów i Moderatora :beksa:
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: Forum - nielegalne?

Post autor: Tytus Andronikus »

...wiesz co Smierdzielu mysle , ze za bardzo ufasz sobie...twoja wypowiedz pieknie mi pasuje do komuny tej najgorsze mentalnej cenzury....a wracajac do forum to mysle , ze wszystkim jest OK ! bo istniej na zupelnie innych prawach.
Awatar użytkownika
ArcanusL
początkujący
początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 2007-07-16, 09:52:21
Gadu-Gadu: 14
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Forum - nielegalne?

Post autor: ArcanusL »

Witam ponownie...

Powiem jedno, artykuł który ukazał się na stronie WM.pl mija się z prawdą i ci redaktorzy nie zapoznali się dokładnie z wyrokiem Sądu Najwyższego od którego Sąd Okręgowy mógł wydać taki wyrok a nie inaczej. Sąd Najwyższy nie sprecyzował dokładnie czy portale, blogi muszą być rejestrowane jako czasopisma czy dzienniki i Sąd Okręgowy ma twardy orzech do zgryzienia.

W świetle prawa witrynę internetową nie trzeba się rejestrować, ba, nawet większość Sądów Okręgowych odrzuca wnioski o rejestrację tzw. czasopisma internetowego z powodu: "nie ma obowiązku rejestracji innych periodyków niż dzienniki i czasopisma". Tak było m.in. w Krośnie.

Pozdrawiam serdecznie
ArcanusL.
Załączniki
Postanowienie Sąd Okręgowego w sprawie rejestracji czasopisma internetowego.
Postanowienie Sąd Okręgowego w sprawie rejestracji czasopisma internetowego.
Postanowienie Sąd Okręgowego w sprawie rejestracji czasopisma internetowego.
Postanowienie Sąd Okręgowego w sprawie rejestracji czasopisma internetowego.
Aby osiągnąć sukces w życiu należy mieć odwagę aby podążać za naszymi pragnieniami...
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Forum - nielegalne?

Post autor: Jacek-P »

Regulacje prawne dotyczące portali , forów dyskusyjnych, blogów itd. nie do końca są sprecyzowane. Zdecydowana jednak większość interpretacji prawa wskazuje, że portali nie można traktować jako dzienników czy czasopism w myśl prawa prasowego. Tak więc nie podlegają one obowiązkowi rejestracji. Zapewne prawo w tej kwestii się zmieni, ponieważ media elektroniczne w tym portale internetowe wyznaczają nowe kierunki w komunikacji i często to one stanowią źródło informacji dla innych mediów. Portale podlegają jednak pod prawo prasowe w wielu jego punktach. Zawiłości prawne w tej materii są dość znaczne, a ja nie jestem na tyle kompetentny w kwestii prawa, aby jednoznacznie stwierdzać jaki jest stan prawny. Wiem natomiast jedno, forum i serwis działają jak najbardziej legalnie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Zablokowany