Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

banitezie, Twoje obiekcje byłyby w pełni uzasadnione, gdyby chodziło o zawodowego pijarowca.
Tu chodzi o co innego.
-Ten dziennikarz podpisywał umowy w okresach eskalacji konfliktu o szpital. Był jednocześnie dziennikarzem i pracownikiem zatrudnionym na umowę zlecenie przez, mówiąc w skrócie - Szpital.
Nie ma się co dziwić, że wszystkie artykuły przedstawiały władze szpitala jako tych, co bronią interesu publicznego, a władze powiatu i innych ludzi, którzy nie zgadzali się publicznie na to co się w ZOZ-ie dzieje jako czarne charaktery, nieudaczników, którzy chcą zniszczyć publiczny majątek. Powiem tak: to jest naruszenie wszystkich standardów zawodowych i etycznych obowiązujących dziennikarza, to jest złamanie prawa.To w sposób ostateczny pokazuje, kto w tym konflikcie miał i ma rację.
Ten dziennikarz powinien natychmiast stracić pracę, jeśli Gazeta Olsztyńska chce uniknąć kompromitacji. Wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni poprzez publikacje Gazety Ostródzkiej mają w kieszeni wygrane procesy z wysokimi odszkodowaniami. Wiarygodność G.O. legła całkowicie w gruzach, bo nikt o zdrowych zmysłach tej ekipie już w nic nie uwierzy.
Bardzo się zdziwię, jeśli Gazeta Olsztyńska nie będzie miała paru przegranych procesów, ale to się im należy. Redaktor Naczelny Olsztyńskiej doskonale wiedział, co tu się dzieje i on, i B.Ch.L. powinni ponieść konsekwencje tej zbrodni na zawodzie dziennikarskim.
Bez wątpienia z takim zakłamaniem i brakiem etyki jeszcze się nie spotkałem, a to co spotkało pana Mariusza, to tylko kolejny dowód, jak bardzo zdeprawowana jest ekipa tej gazetki.
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: banitez »

Dlatego napisałem
Gdyby ten człowiek należał do społeczności PR'owców
..., całe szczęście, że nie należy.
Idę odpocząć od GO!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Sceptyku, optymistą jednak jesteś. Żadnych procesów nie będzie. Redaktor naczelny też nie będzie interweniował, bo gdyby był czuły na wiarygodność swego pisma to juz dawno zrobiłby w tym oddziale porządek. Ryba śmierdzi od głowy, a gazeta jest taka jak naczelny. Nie tylko będąca do południa osoba pub;liczna, a po południu prywatną, kierowniczka. Stowarzyszenie dziennikarzy tez się sprawą nie zajmie, bo żadna z tych "gwiazd" ostródzkiej GO chyba do stowarzyszenia nie należy. Smród zaś żyjącym w smrodzie nie przeszkadza. To też przecież zapach. Bojkot tego dodatku i brak sponsora miejskiego: to jedyna droga do normalności.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

Czarno to wszystko widzisz Toledo. Oni bojkot mają gdzieś. Są wystarczające podstawy prawne, żeby nie to towarzystwo, ale Gazetę Olsztyńską zaskarżyć o sponsorowane podawanie nieprawdy do publicznej wiadomości. To przestępstwo. Inną sprawą jest odcięcie kasy G.O., które jest konieczne i sądzę, że radni miejscy o to się postarają. Teraz mają moralne i ekonomiczne podstawy, żeby to zrobić. Lepiej późno, niż wcale.
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Jestem dziennikarzem, ale nigdy nie dopuściłabym do napisania takiego materiału, bez sprawdzenia faktycznych sytuacji i zdarzeń. Panowie, proponuję zdjąć z półki zakurzoną etykę dziennikarską i poczytać. Po pierwsze prawda - rzetelna prawda, potem odpowiedzialność. I mam nadzieję, że takowa zostanie wyegzekwowana. Nie wyobrażam sobie, aby mogło dojść do takiego "czegoś". Przecież to niedopuszczalne! Wina w tym dziennikarza, ale i redaktora, który frywolnie dopuścił do wydrukowania takiego artykułu. Ja rozumiem, kasa, ważna rzecz, ale czy nie ważniejsza jest ludzka godność, przecież Wy też żyjecie, egzystujecie w tym naszym małym miasteczku.
Poza tym, jeśli ktoś nie odróżnia posiadania nielegalnego oprogramowania od kradzieży to współczuję. W dziennikarstwie ważny jest, Panowie, dobór słów. Czasami jednym takim można sobie nieźle nas...ć, że nie dokończę, z czystej kultury osobistej. Jeśli tak stawiacie sprawę, to jak znam życie, większość z Was też jest "złodziejami", tyle, że jeszcze nikt się Wam do tyłka nie dobrał. I nie są to nieprzemyślane słowa - i pogróżki też nie, daleka jestem od tego!
Widzę brakuje Wam sensacji w naszym mieście. Porozglądajcie się, a znajdziecie wiele innych tematów, za które należy się zabrać z czystego obowiązku, bo taka Wasza rola w tym społeczeństwie lokalnym.
Ale co ja będę, od razu widać braki w warsztacie, do nauki, bo gazeta całkiem upadnie pod względem, nie, pod każdym względem. Mi to się już czerwony długopis kończy od poprawiania błędów, ale o tych merytorycznych to wolę nie pisać, szkoda moich palców.
Pokory i odwagi do przyznania się do błędu, nie wspominając o sprostowaniu - chyba nie muszę przypominać gdzie powinno być i jak powinno ono wyglądać?
Panie Mariuszu, a Panu to życzę siły ducha, bo dziś to się nie spodziewa człowiek, a mu wszystko zarzucą - wiem coś o tym! Czekamy tylko, aż się pokornie z przeprosinami wybiorą "pismaki", bo co się człowiek nacierpi to jego, a im się nie wywinie, bo wie Pan: "kto mieczem wojuje...". Cieszcie się, że są ludzie, którzy nie wyciągają człowiekowi z przeszłości świństw, eeeeeeeee błędu młodości, a w Pana przypadku popełnia go 8/10 społeczeństwa, i daje możliwość rehabilitacji. Choćby ciężką pracą,a tu nie - sensacji się zachciewa. Patrzcie na siebie, bo Wam się nóżka może powinąć, nie chcę krakać.
Zaczęłam przynudzać, więc kończę!
Powodzenia i oby do wyrównania rachunków! Pozytywnie zakręcona!!!
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Roma »

jeśli to prawda że dziennikarz tej gazety pracował na dwa fronty to na miejscu redaktorki naczelnej zwolniłabym go z pracy
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: cdn »

A co, jeśli red.naczelna wiedziała by o tym, a po lekturze Gazety Ostródzkiej na to wychodzi?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Po tylu tendencyjnych i mijających się z prawdą tekstach w GO nie sądzę, by starostwo nie prostowo tych bzdur na swój temat. Dziwne, że tych sprostowań tak mało zostało opublikowanych. Albo więc starostwo nie prostowało w każdym przypadku, albo GO olewało prawo prasowe, co się dość często w naszym kraju zdarza. Stąd duża liczba sądowych wyroków nakazu publikacji sprostowań.

Nawet jednak te, które sie ukazały powinny zainteresować naczelnego GO, że coś dziwnego w Ostródzie ma miejsce. Jeżeli tak sie nie stało, a brak widocznych reakcji tego pana o tym świadczy, to znaczy, że on aprobuje brak rzetelności i tendendycyjne teksty, które wyraźnie wskazują na uczestniczenie Ostródzkiej w trwającej w naszym mieście walce politycznej SLD kontra pozostali. Piszący tam zaangażowani są po jednej stronie, Tak duże zaangażowanie świadczy albo o ideologicznej postawie albo o korzyściach finansowych. W świetle informacji, które krążą na tym forum i w mieście, stawiałbym na tę drugą przyczynę.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

Toledo, nie pisz - SLD. Tam jest sporo porządnych ludzi nie identyfikujących się z tym, co się dzieje. Pisz o nepotycznym układzie: władza w mieście - zdeprawowana lokalna prasa - oskarżany o korupcję i działalność niezgodną z prawem biznes. To już tak wyraźnie widać,że nie ma nawet nad czym dyskutować. Zastanawiam się tylko, jak długo to jeszcze potrwa...
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Ja przypuszczam, do kiedy to może potrwać... Młodzi kiedyś muszą dojść do władzy. Wiecznie obecni żyć nie będą, tak?? Ale w sumie, ile można wytrzymać w tym bałaganie i kłamstwie, gdzie wszyscy wszystkich oszukują, kręcą na boku i kombinują? Opamiętajcie się ludzie, czas na emeryturę!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: sceptyk »

majesio, to Ty chcesz osłabić budżet państwa wysyłając ludzi na przedwczesną emeryturę :)
Problem nie w wieku, tylko w postawie etycznej i moralnej. Towarzystwo z G.O., to w większości młodzi ludzie. W każdym pokoleniu są ludzie z klasą i kreatury. Tak było i tak będzie, więc Twoje oczekiwania, że młodość to samo dobro, są bardzo naiwne. Nie wpisuję się w walkę pokoleń :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Pisząc o SLD miałem na myśli ostródzką grupę trzymającą władzę.

Jak wiesz poglądy mam raczej lewicowe, ale na GPW ktoś przecież głosuje, ktoś ich wybiera.
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Ja mówiłam o emeryturach dla rządzących, hi hi hi
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: cdn »

Panu Mariuszowi jakiś "życzliwy" pociął opny w jego samochodzie. Czy to jest kolejny sposób na zwalczanie konkurencji ?
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

A to już chamstwo, rozbój w biały dzień. Ja bym na policję poszła z ostatnim numerem gazety i zgłoszeniem popełnienia przestępstwa, jakim jest właśnie to, co cdn pisze! To się już nawet robi niesmaczne, komu zależy, aby człowiekowi życie popsuć, PARANOJA!
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Konkurencję to można zwalczać dobrym rzetelnym dziennikarstwem i właściwym sposobem życia, a nie tak. To, w porównaniu do posiadania nielegalnego oprogramowania, o którym wspomnianio w GO, jako o kradzieży, gorsze przestępstwo, bo to podchodzi pod zniszczenie mienia, a może nawet swego rodzaju groźbę, ale po co to wszystko. Niedługo Was na stosie spalą, drodzy "bandyci".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

A to "zbieg okoliczności" raczej nieprawdopodobny. Z kilku aut wybiera się tylko jedno i niszczy. Tylko jedno, ale za to dokładnie?

Tak postępują bandziory przy zastraszaniu restauratorów, sklepikarzy, konkurencyjnych "biznesmenów" z branży, itp. Ale informatyka? Aż taki groźny?

Policja powinna to jak najszybciej wyjaśnić.
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Dokładnie, i to jak najszybciej. Nie ma aż takich zbiegów okoliczności... O czym między wierszami wspomniałam (żeby zabrać ostatni nr GO).
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: toledo »

Tylko, żeby nie prowadzili tego pod nadzorem ostródzkiej prokuratury. Dziwnym "przypadkiem" śledztwa przeciw bandziorom bywają tu zbyt często umarzane.
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

O tym nie pomyślałam... Zatrudnijmy W11, hi hi hi
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

żaden z redaktorów nawet w tej sprawie nie piśnie na tym forum, może myślą że się wygadamy i będzie spokój - otóż nie przegieliście i to bardzo i tego wam nie zapomnimy, możecie być pewni redaktory
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

Owszem, nie obejdzie się bez echa! Niech wiedzą, że tu, oprócz osób, które zauważyły problem (a proszę mi wierzyć, że wielu ludzi wierzy w te bzdury zamieszczone w GO - słyszałam na własne uszy), odezwą się, nie tylko na forum. Ale ile byśmy nie pisali do gazety i tak nie wydrukuje "miłego", ale "rzetelnego" listu do redakcji.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: ostrodzianin »

a co do przebitych opon to znów pewnie przeczytamy tekst w gazecie, że to "spiskowa teoria dziejów" - ileż to razy już to czytałem na łamach gazety, a te opony to pewnie przeciął ktoś ze starostwa?
Majesia
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2008-01-20, 00:15:27
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: Majesia »

a jak... albo przypadkiem drobni przestępcy...
konopka
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2007-12-13, 09:51:05
Gadu-Gadu: 0

Re: Strona internetowa w Starostwie- Artykuł w G.O.

Post autor: konopka »

A czy wiecie Państwo, że pracownicy Gazety Ostródzkiej ogłosili jak co roku konkurs na najlepszego sportowca Powiatu? A czy wiecie Państwo, że firmy, które zgodziły się wesprzeć konkurs wpłacały kwoty pieniężne na prywatne konto Pana Marcina Tchórza, tzn. na konto firmy reprezentowanej przez w/w Pana. Toż to przekret w biały dzień. Nie dość, że pseudoredaktorzy, to jeszcze kombinatorzy i przekręty. Proszę o wyjasnienia!!!
Zablokowany