Burdel na mieście - roboty drogowe

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Rzeczywiście ruszyła moda na wysepki. To rodzaj swoistej szykany, która ma ograniczyć prędkość samochodów i tworzyć azyl dla przechodniów. Trend ten widać nie tylko w Ostródzie. Wraz z mikro-rondami mają spowolnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. Są bardziej skuteczne od zakazów i nakazów kodeksowych, są wymuszeniem fizycznym . I nic dziwnego, że sie nie podobają. A czy wszędzie są potrzebne? To już inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

Dziś na skrzyżowaniu przy "Fiołku" zainstalowano system firmy MSR Traffic (3 wideodetektory Autoscope ). System służy do wideodetekcji ruchu i z pewnością będzie połączony z nową instalacją świetlną na tym skrzyżowaniu.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

łuuuu
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

moderator pisze:System służy do wideodetekcji ruchu i z pewnością będzie połączony z nową instalacją świetlną na tym skrzyżowaniu.
i pewnie do namierzania jak jadę z niezapiętymi pasami ;) :P (zaraz pewnie mnie wszyscy święci zrugają co pamiętają o tym przepisie ;)
A straż miejska z czasem pewnie się podłączy i będzie podglądać kto jeździ z niezapiętymi pasami ,
wtedy nie będzie potrzeby wychodzenia przez nich na ulicę, bo moga ludzi oglądać w kamerach.
Póki co na razie jeżdżą samochodami i ani razu w tym roku nie widziałem pieszego patrolu, za to widziałem niezłe harce na skuterach :P
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

mnie to ciekawi jak jak sobie starsze osoby poradzą z "nowością" na przejściach dla pieszych.

wkoncu robią zatoke autobusową na Chrobrego przy kościele.
Piotr
początkujący
początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2007-01-06, 12:34:27
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Piotr »

Witam!

Zgadzam sie ze wszystkimi, którzy krytykują przebudowę ulic w oklicach przejazdów !!!
Dlaczego ktoś to zatwierdził, skoro od początku było wiadomo, ze przyniesie to rezultaty przeciwne, niż te o których się mówiło. Wystarczylo trochę zdrowego rozsądku i/lub zajrzenie chociażby na opinie na forum przed zatwierdzeniem projektu. Chociaz pisali je laicy, to sprawdziły się. (swoją drogę czy nie powinno być konsultacji społecznych przed podpisaniem takich projektów??)
Tak tylko sobie gdybam, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .....
Piotr
Piotr
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Jacek-P »

Są postępy, plus dla drogowców.
Obrazek
Znak został przestawiony za słup po prawej stronie

Obrazek
Również ten słup ze środka trafił na prawą stronę. Jak widać wystarczą tylko dobre chęci ;)

Na ulicy Herdera i Armii Krajowej wprowadzono ruch jednokierunkowy. Nie można też wyjechać z Pasażu w ulicę Czarnieckiego. Szkoda że kierowcy nadal jeżdżą na pamięć. Widziałem już parę niemiłych sytuacji na drodze. Pieszym też brakuje rozwagi. Nadal przechodzą w miejscach, gdzie już nie ma pasów. Przy pomniku na rogu Czernieckiego i Sienkiewicza, przy Fiołku i oczywiście omijają i przechodzą przez jezdnię za środkowym przejazdem. Kolejny minus dla drogowców za brak koordynacji działań. Mickiewicza można było rozkopywać do woli jak była zamknięta ulica a nie teraz jak już jest duży ruch. Źle oznaczone przejścia dla pieszych. Nie wiadomo czy stare nadal funkcjonują czy już trzeba korzystać z nowych. Przed starymi przejściami powinny natychmiast pojawić się barierki. Szczególnie tam gdzie są blisko siebie stare i nowe przejście. Prosto, tanio i bezpiecznie dla wszystkich.

Mimo kilku "podknięć" uważam, że przebudowa i zmiana organizacji ruchu przynosi efekty. Pamiętajmy że nie wszystko jeszcze zostało zrobione. Pamiętajmy również, że reorganizacja ruchu miała poprawić drożność ciągów komunikacyjnych. Nie zaś zlikwidować problem zamkniętych przejazdów. Nie o to tu chodziło.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

coś kiepsko działają nowe światła przy Fiołku (albo jeszcze nie został włączony ten system)
Awatar użytkownika
dhareck
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2007-11-21, 10:25:17
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: dhareck »

moderator pisze:Pieszym też brakuje rozwagi. Nadal przechodzą w miejscach, gdzie już nie ma pasów.
wcale nie dziwne skoro tyle lat sie chodzilo po tych samych miejscach a tu powstawiali jakies barierki, nie tylko kierowcy ale nawet i piesi zanim wyjda musza sie zastanawiac jak tu isc.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: RobertP »

moderator pisze:Są postępy, plus dla drogowców.
Obrazek
i to bardzo znaczne postępy
zdjęcie z dzisiaj z samego rana, jeszcze szaro było ...
Obrazek

dobrze, że kasy jest sporo to można dwa, może i więcej razy robić to samo ;)
przypomina mi to pewien rysunek (chyba pamiętacie) przedstawiający uśmiechniętego Syzyfa
wtaczającego kamień, opatrzony komentarzem: "Robota może głupawa, ale za to pewna".
Awatar użytkownika
Rybson
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-28, 00:04:42
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Samborowo

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Rybson »

Czy nawierzchnia ul. Jana Pawła II oraz wokół przejazdu bedzie również modernizowana (czyt. nowy asfalt) czy pozostanie bez zmian?? Dzisiaj przejeżdzałem ul. JP pierwszy raz od momentu zdjecia jednokierunkowej i stan nawierzchni jest conajmniej fatalny po tych wszystkich rozkopach :/
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

będzie na wiosne wylewana warstwa ścieralna tylko na tych odcinkach gdzie została położony nowy kawałek asfaltu.

1. przydała by sie straż miejska by temperować przechodniów na nowych światłach. dalej się pchają tam gdzie już przejścia nie ma.
2. coś nie podoba mi sie długość cykli dla poszczególnych pasów i dla pieszych.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Jacek-P »

Obrazek
Jak widać można i to całkiem zgrabnie. Nie można było tak od razu?

Obrazek
Za krawężnikiem wystają jakieś przewody. Nawierzchnia zapada się podobnie jak i studzienka. Jeszcze kilka TIRów i będzie problem.

Obrazek
Barierki nie przeszkadzają niektórym żeby przejść jeszcze w starym miejscu. Co niektórzy to mają zacięcie ;)

Co do nawierzchni na Jana Pawła i pozostałych ulicach. Wszystko wskazuje na to, że dopiero w przyszłym roku. Temperatury nie pozwalają na położenie nowej warstwy asfaltu.
Przechodziłem dziś przez Armii Krajowej. Kierowcy nie patrzą na znaki. W niecałe 2 min. przez AK pod prąd przejechało 9 samochodów. Podobnie na Herdera. Co chwilę ktoś skręcał z Grunwaldzkiej.
Załączniki
Barierki w miejscu starego przejścia dla pieszych
Barierki w miejscu starego przejścia dla pieszych
Na zakręcie mocno zapada się nawierzchnia i studzienka.
Na zakręcie mocno zapada się nawierzchnia i studzienka.
Znaki zawieszono na słupie energetycznym.
Znaki zawieszono na słupie energetycznym.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

a barierki na starym przejściu przy przejeździe zostały poprawione ?? bo też były sporo od krawęźnika.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Jacek-P »

kaczor pisze:a barierki na starym przejściu przy przejeździe zostały poprawione ?? bo też były sporo od krawęźnika.
Niestety nie. Istotnie są daleko od krawężnika. W tym miejscu mogłyby być znacznie bliżej. Poprawiono jedynie murek ale zaraz za nim jest słup ze znakami i w sumie niewiele to zmieniło. Nadal jest wąsko.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: RobertP »

moderator pisze:Kierowcy nie patrzą na znaki. W niecałe 2 min. przez AK pod prąd przejechało 9 samochodów. Podobnie na Herdera. Co chwilę ktoś skręcał z Grunwaldzkiej.
to jest nic :)
jechałem dwa dni pod rząd o tej samej godzinie ok. 8-ej z ulicy Mickiewicza na 11 listiopada
oczywiście przez pierwszy przejazd
poniedziałek, jedzie ze Słowackiego pani swoją zieloną audi B4 śmiało wali pod prąd (jak dawniej)
czyli ze Słowackiego w stronę Mickiewicza centralnie po zakazie :)
jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem ją dnia następnego też jechała pod prąd
i chciała skręcić ze Słowackiego w środkowy przejazd na Czarnieckiego, ale niestety nikt
jej nie wpuścił, nawet "uprzejmy" Pan z autobusu PKSu i biedaczka nakręciła się kierownicą
żeby zawrócić na kawałku drogi, z daleka widziałem że nieźle się napociła ;), pomyślałem szkoda
że nie mam aparatu, dopiero później dotarło do mnie że mam w komórce, ale to już po fakcie... :( ,
co za babka...pomyślałem niezła jest w te klocki ;), myślę że spotkam ją na mieście jeszcze nie raz ;]
kaczor pisze:1. przydała by sie straż miejska by temperować przechodniów na nowych światłach. dalej się pchają tam gdzie już przejścia nie ma.
niestety są zarobieni ;) , muszą jeździć samochodem a nie stać na powietrzu i każdym przejściu ;]
kaczor pisze:2. coś nie podoba mi sie długość cykli dla poszczególnych pasów i dla pieszych.
masz rację, w pierwszy dzień jak światła zostały uruchomione, z JPII wyjeżdżałem
a właściwie czekałem dokładnie 5min. na wjazd na Czarnieckiego (po 3 samochodach znowu czerwone :( )
coś te kamery słabo sterują ruchem ;)
Rybson pisze:stan nawierzchni jest conajmniej fatalny po tych wszystkich rozkopach
ale pomyśl bardziej pozytywnie ;) , do diabła z nawierzchnią ;)
pomyśl ile mamy za to fajnych wysepek i rond w Ostródzie
do tego ile mamy ulic jednokierunkowych :P , pomyśl, że mamy
kolejne światła (to akurat bardzo pozytywnie), pomyśl też pozytywnie
jak to Krzyżacy musieli się namęczyć idąc na grunwald całą armią
i ile razy w tym czasie przejazd kolejowy mieli zamknięty ;)
to dopiero był ból a jeszcze było lato to się napocili i pić się chciało ;)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

z tego co zauważyłem to znacznie się zwiększył ruch na Kopernika i Drwęckiej a po otwarciu przejazdu już w ogóle jest kicha na skrzyżowaniu. już nie jednokrotnie było pisane tu na forum że przydało by się rondo !! tylko zanim sie doczekamy to minie spoooooro czasu. tak samo Pieniężnego i Czarnieckiego. czy nie warto się wzrócić z tym do GDDKiA w tej sprawie ?? warto tylko nikt sie nie kwapi.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

RobertP pisze:
kaczor pisze:1. przydała by sie straż miejska by temperować przechodniów na nowych światłach. dalej się pchają tam gdzie już przejścia nie ma.
niestety są zarobieni ;) , muszą jeździć samochodem a nie stać na powietrzu i każdym przejściu ;]
no tak ! oni wolą się urzerać ze źle zaparkowanym samochodem kiedy nie ma właściciela w pobliżu niż z żywą osobą.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: Henryk G. »

jest u nas czasami tak ,ż b. grzeczni kierowcy dają pierwszeństwo tym co go nie mają i tak okazuje sie że ci co jadą ul 11 listopada w kierunku przejazdu dostaja pierwszeństwo od tych z Carnieckiego. Człowieka szlag trafia bo jest wielu niezdecydowanych i wtedy może dojść do kolizji zupełnie niepotrzebnej. niech każdy jedzie zgodnie z przepisem a będzie ok. Pamiętam jak stojący za mną ciężarowy trąbił na tego co nie miał pierwszeństwa aby jechał. Z góry sznur aut akurat nie chciał ustąpić i prawidłowo, jak ktoś ma pecha to musi odczekać tak jest w Ostródzie w tym miejscu i póki nie będzie wiaduktu nie pomogą pomysły ostatnich miesięcy
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

co do barierek dupnie ustawionych to są też ustawione sporo od krawężnika przy salonie Orange na Mickiewicza. znaki drogowe też lipnie wbite są na Grunwaldzkiej. toć to specjaliścli robią zapewne.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: kaczor »

ehh miało być lepiej a jak dla mnie jest gorzej (a może to tylko dziś bo świeta). na Chrobrego kolejka do skrzyżowania ok11 godz. zaczynała się już na wysokośći nowego pasażu. koło Fiołka też nie lepiej. miała być synchronizacja ze szlabanami ale raczej tak nie jest. trafił mi sie zamkniety przejazd a od strony Jana Pawła dalej ciągle świeci się czerwone a z dołu Czarnieckiego nic nie jedzie. jak zamkniety jest przejazd to nawet sie nie da z JPII w Sienkiewicza skręcić bo wysepki blokują przejazd. ale oczywiście Socha powie że wszystko jest pięknie i cacy. pasy koło fiołka też porażka. czemu ludzie przechodzą tam gdzie nie powinni ?? bo jest łatwiej i szybciej.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: mmgg »

poczekaj jak spadnie sporo śniegu ,zasypie wszystko i będzie ładnie ;)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Burdel na mieście - roboty drogowe

Post autor: toledo »

kaczor pisze:(...) pasy koło fiołka też porażka. czemu ludzie przechodzą tam gdzie nie powinni ?? bo jest łatwiej i szybciej.
Swego czasu we Francji chodniki w dużych osiedlach budowano po śladach wydeptanych przez pieszych. Zrezygnowano. Powód. Piesi błyskawicznie wydeptywali nowe skróty. No bo łatwiej i szybciej....
Zablokowany