Czy Bonisławski przegiął?

Moderator: Jacek-P

bjoneq
początkujący
początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-06, 23:43:35

Post autor: bjoneq »

czytając powyższe posty nie umiem pozostawić ich bez odpowiedzi, a więc droga martini pytasz kto ma prawo wydawać twoje pieniądze, tak? Posuwając się do granicy rozpaczy pytasz jaki to ustrój? A czy decyzja o wprowadzeniu mundurków nie została wprowadzona większością w sejmie? A czy ten nasz polski sejm nie został wybrany w sposób demokratyczny i czy ta koalicja, która przegłosowała ustawę o mundurkach nie została wybrana przez większość społeczeństwa? W końcu to Polacy tak wybrali ! Pytając "jaki to ustrój" tęsknisz chyba za czasami PRL skoro demokratyczne decyzje koalicji, poparte większością uprawnionych do głosowania nazywasz bezprawiem.
Do JJ23: skoro tak kiepsko ci się powodzi i intrygują cię "sprawy społeczne", to proponuje prace jako "informator społeczny" jak kto woli dawniej "osobowe źródło informacji", myślę że świetnie byś się sprawdził/a, a może znajdzie się jakiś wolny etat. :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

A w którym częsci mojej wypowiedzi jest napisane,że zle mi się powodzi?Nic takiego nie pisałem.Natomiast koalicja która uchwaliła mundurki już nie istnieje.Plują byli koalicjanci na siebie ile tylko mogą.Chłopie obudz się.Mamy wybory,ponieważ warchoły i chamy nie mogą na siebie patrzeć.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

do: bjoneq

Post autor: martini »

Pytając "jaki to ustrój" tęsknisz chyba za czasami PRL skoro demokratyczne decyzje koalicji, poparte większością uprawnionych do głosowania nazywasz bezprawiem.

Czytając Twój post mam wrażenie, jakby go napisał sam Bonisławski, czyli dużo ale nic na temat.

W żadnym moim poście, nie twierdzę, że pomysł umundurowania dzieci nie jest ok.

Moje wątpliwości budzi sposób rozwiązania tego zadania w SP1.
Proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego w bardzo wielu sprawdzonych przeze mnie szkołach: w Warszawie, Poznaniu czy tez Olsztynie mundurki moga kosztować ok 60 - 70 zł,-
Przy max dofinansowaniu 50zł dla rodzin najubozszych, wydatek 20 zł nie jest tak samo odczuwalny jak przy cenie mundurka - 130zł
W naszej ukochanej Ostródzie, może mieć miejsce, w moim odczuciu GRABIEŻ!!!
To smutne, nie będę dzieci uczyć patriotyzmu, postaram się aby jak najprędzej znalazły się w jakimś normalnym kraju.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A może u nas jeszcze nie jest za późno na normalność?
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

NORMALNOŚĆ

Post autor: martini »

Być może, kiedy Ostródę nie będzie można nazywać - "KOLESIOWEM"
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Nic samo sie nie staje.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

Co masz na myśli? Jak?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

To idealistyczne być moze odniesienie, ale kolesiostwu sprzyja z reguły aprobata społeczna lub obojętność (brak reakcji).

Przykład: jeżeli juz po pierwszym wyborze Nosewicza na burmistrza problem kolesiostwa zaczął byc dostrzegany, to jego powtórny wybór został odebrany jako aprobata tego typu związków.

Przeciętny obywatel ma szanse wpływać na zdarzenia publiczne jedynie poprzez wybory. często zniesmaczony (to określenie robi dziś karierę) olewa wybory 9i w ten sposób aprobuje to co go zniesmacza.

Zatem "nic samo sie nie staje", zawsze mamy w tym swój udział.

Pozdrawiam.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

Zgadza się, ale nie wystarczy tych kilka osób, przeciw...
Zdaje mi się, że Ci co wiedzą jak głosować to głosują.
Jak oświecić Naród??
Znam kilka osób "światłych" które by Cię zjadły jak nie zagłosujesz na Nosa.

Mam jeszcze kilka pytań:
Jakie to są korzystne warunki dla firmy w której pracuje żona Burmistrza?
Jakie wynagrodzenie ma osoba, która przeszła z firmy ACUS do SP1?
Ile wydało nasze miasto na szkolenia w firmie ACUS CONSULTING?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Akurat na Nosa nie zagłosuję. Będę głosować na LiD, ale w Warszawie.

Nie potrafie odpowiedzieć na Twoje pytania. Tak blisko urzedów ostródzkich nie siedzę, a moje kontakty z urzednikami są zbyt sporadyczne. Ale na tym forum są ludzie, którzy pracuja w Urzedzie Miejskim, chociaż nie sądzę by właśnie oni Ci odpowiedzieli.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartt
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2007-10-07, 21:04:17
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Bartt »

martini pisze:Zdaje mi się, że Ci co wiedzą jak głosować to głosują.
Jak oświecić Naród??
Wiedzą "jak głosować" to znaczy zgodnie z Twoimi poglądami, tak!?
"Oświecić Naród" to znaczy... żeby wreszcie zmądrzał i głosował tak, jak Ty byś chciał!?
[/quote]
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

Przepraszam, oczywiście źle to zostało ujęte przeze mnie.

Chodzi mi o to jak dotrzeć do np. wiernych słuchaczy Radia Maryja, do których dociera w tej chwili tylko jedno medium.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Do nich już nikt inny nie dotrze.
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

wracając do tematu mundurków

Post autor: martini »

W szkole można podpisac się po pismem o treści, zapraszam wszystkich chętnych.

Zwracamy się do Pana Dyrektora z prośbą, o zmniejszenie kosztów związanych z mundurkami szkolnymi dla naszych dzieci.
Uważamy, że skoro to my, rodzice ponosimy koszty związane z zakupem, to do nas należy decyzja ile pieniędzy i na co wydamy.
Rozumiemy potrzebę wprowadzenia jednolitego stroju i zrealizowania rozporządzenia Ministra Oświaty, jednak nie wyrażamy zgody na tak wysoki jego koszt. Rozporządzenie nie określa kwoty, która ma być przeznaczona na powyższy cel. Dofinansowanie dla rodzin najuboższych jest w kwocie max 50 zł i uważamy, że koszt mundurków dla dzieci nie powinien przekroczyć tej kwoty.
Kryterium dofinansowania stanowi Kwota 351 zł. To kwota bardzo niska. W związku z tym niewiele rodzin będzie miało możliwość uzyskania dofinansowania, pomimo, że tę kwotę przekraczają nieznacznie.
Filozofia wprowadzenia jednolitego stroju skierowana była w szczególności do dzieci z rodzin gorzej sytuowanych. W naszej szkole te właśnie rodziny najbardziej ucierpią na wprowadzeniu tak drogich strojów.
W różnych szkołach, dyrektorzy różnie rozwiązywali problem. Niektórzy posunęli się tak daleko, że to dzieci projektowały i wybierały mundurki np. w konkursie plastycznym. Jednak ostateczną decyzję dyrektor oddawał rodzicom, bo to ich pieniądze miały zostać wydane.
Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o zmniejszenie kosztów mundurka do kwoty max 50 zł.
Z poważaniem
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Iława - najtanszy 38zł ; najdroższy 100zł

jak to jest w Iławie
martini
początkujący
początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2007-09-30, 16:08:44

Post autor: martini »

Mam nadzieję, że nowa władza zajmie się tematem szybko :)











-----------------------------------------
PIS SKISŁ
Zablokowany