Zasady obowiąują? Jakie i kogo?

Moderator: Jacek-P

marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Z tego co pamiętam to działacze PO z Warszawy zawiadomili prokuraturę o przekrętach ludzi Tuska jeszcze 2 lata temu i to jest dalsza częsć śledztwa. Wedle PO w czasie kampani powinna byc amnestia dla ludzi delikatnie to ujmując "korzystających na lewo".

Nie rozumiem czasem ani Toledo ani Sceptyka związanych chyba z PO.
Krzyczycie czasem na forum jakby ktos kogoś ze skóry obdzierał.

Spokojnie jesli PiS jest taki zły, jesli narobił tyle szkód to my wyborcy go ocenimy.
Ani PiS nie jest taki wspaniały, ani Platforma świeta.

z tego co informują media przesłuchiwani sa tez ludzie związani z PiS i LPR, a Ziobro pozwał juz Gazete W do sądu.

Trzeba pamiętac o jednym że media przekazuja różne głupoty i nieprawdziwe informacje nadwyraz wyuszczając żeczy mało istotne nad te które powinny byc istotne.

Do tej pory żadna z partii nie przedstawiła tak naprawdę programu. NIe mówi o tym programie.

PIS cos tam będzie nadal walczył z korupcją i oligarchami.
PO - to chyba sama ze swoimi słabościami, bo nie wiadomo o co jej naprawdę chodzi.
LID - walczyc będzie z PiSem i jak wierny pies służył Merkel jak kiedys Moskwie.
Samoobrona szkoda gadać
PSL - wydaje sie najbardziej zrównoważony a Pawlak zamienia sie w księdza pokoju
o innych nie wspominam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Jezu, marlon, przestań powielać tą PiSowską propagandę.

1. Kto tu krzyczy. Krzykiem można zwać w piśmie jedynie epitety, a ja jak chyba już wiesz raczej ich unikam.

2. Jasne, praworządny PiS wyciąga sprawę sprzed dwóch lat akurat w okresie przygotowawczym do wyborów tylko i wyłącznie w trosce o naprawienie krzywd PO. I kto w to poza aktywem uwierzy?

3. ziobro już nie tylko skarżył, ale i skazywał bez sądu, tak więc poczekajmy na orzeczenie sądu. Póki co sam też jest w kilku sprawach oskarżany. W trosce o praworządność powinniśmy temu panu powiedzieć do widzenia. Stanie sie to jednak dopiero za pewien czas, kiedy "ciemnemu ludowi" (to określenie Kurskiego) spadną z oczu łuski i odczyta właściwości "ziobrotoku".

4. Media rzeczywiście przekazują często rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ale ja się ratuję nie czytając "Naszego Dziennika " i nie słuchając Radia Maryja i TV Trwam.

5. Zgadza sie, żadna partia nie prezentuje programu, bo poddała się zasadom narzuconym przez PiS, podobnie jak z pozwoleniem na dalsze sprawowanie władzy przez ekipę p. Kaczyńskiego, który to maksymalnie w wyborczej potrzebie wykorzystuje.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

I tak apropo's tematu - zebrane z innych forów:

Wsparcie PiS przez Radio Maryja.
Fragment relacji mszy św. przez to medium. Kazanie o. Stanisława Kuczka, redemptorysty z Torunia:
" Mamy wątpliwości, na kogo głosować. Ja tylko powiem: mam głosować na PiS, jedynie ma szanse coś zrobić dla Polski. Idą wybory. Ludzie mnie pytają: Ojcze, na kogo głosować. Nigdy nie powiem. Ja tylko powiem: W tej chwili mam głosować na PiS, jedynie ma szanse coś zrobić dla Polski. Inni nie mają szans. Ale to moje zdanie, wasza sprawa jest inna.
Natomiast co zrobicie z sumieniem, jeżeli zawiesicie dekalog, idąc z kościoła do punktu wyborczego? I tam się okazuje, że się nie liczycie ani z aborcją, bo partia, której krzyżyk postawiliście, jest za aborcją, eutanazją, małżeństwami homoseksualnymi, miękkimi narkotykami? A przecież to partie, nawet jedna jest bardzo popularna, rywalizuje z PiS, jest za tym. Jak pogodzicie to z sumieniem swoim? Czy jeszcze raz powiecie, że mieszamy się do polityki? Ale ja wołam: dlaczego ktoś zawiesił dekalog, idąc do urny? I tu jest grzech, i tu jest problem spowiedzi i poprawy."

I komentarz biskupa Pieronka w rozmowie z Olejnik:
Znam to i jest to po prostu obrzydliwe. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o mówienie o tego rodzaju rzeczach podczas homilii na mszy świętej. To nie jest modlitwa, to nie jest żadne ustawianie sumień. Jest to po prostu obrzydliwa agitacja polityczna. I tego księdzu w rozgłośni, która się zwie katolicką robić nie wolno.

I ciekawe skojarzeni o. Rydzyka, który nieświadomie sam siebie określił:
"Diabeł miał kiedyś dużo trudniejsze zadanie, bo musiał kusić każdego z osobna. Dzisiaj diabeł ma uproszczone zadanie, wystarczy, że ma do dyspozycji gazetę, radio czy inne media z internetem

Nivc dodać, nic ująć
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

A pamiętacie taką partię, która nazywała się Z.Ch.N.?Kosciół bardzo zaangażował się wtedy w kampanię wyborczą.Efekt był tego taki, że popierając określoną partię polityczną, nastąpił bardzo duży spadek zaufania do koscioła katolickiego.Większość hierarchów koscioła dobrze pamięta te czasy i woli nie angażować się w wyborach.Dla PiSu fakt iż kosciół znowu straci za sprawą Rydzyka nie ma większego znaczenia.Dla utrzymania władzy gotowi są zawrzeć pakt nawet z diabłem.Kosciół katolicki zapłaci za to bardzo wysoką cenę.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

już płaci. Rozłam jest widoczny, a schizma niewykluczona
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

cytat

Wśród nowo wybranych radnych Rady Miejskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej są byli członkowie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zatajenie tego faktu podczas kampanii wyborczej zbulwersowało grupę słupszczan. Platforma w swoich zamierzeniach miała się odciąć od byłego aparatu ucisku i osób z nim związanych.

Tymczasem w swoich szeregach ma aż cztery osoby związane wcześniej z PZPR. To Zdzisław Sołowin, Romuald Machaliński, Ewa Kumik oraz Jan Lange. Przeszłość nowych radnych nie przeszkadza liderowi PO w Słupsku -Zbigniewowi Konwińskiemu.

Dziennik Bałtycki | 2006-11-21 11:34, aktualizacja: 2006-11-21 12:41:33


cytat

Przecież Donald Tusk miał napisane na plakatach "Człowiek z zasadami"...

- Jeżeli "człowiek z zasadami" nadal będzie tolerować kłamstwo, partyjną prywatę, niejasne związki z biznesem oraz ludzi PZPR czy komunistycznych wojskowych służb, z szeregów PO odejdą wkrótce najbardziej wartościowe osoby. W opolskiej PO jest miejsce dla funkcjonariusza WSI, byłej radnej SLD, która nie tak dawno oklaskiwała Millera, wielu członków PZPR o niejasnej i nieznanej przeszłości. A nie ma miejsca dla tych, którzy mówią "nie" korupcji partyjnej i dominacji ludzi poprzedniej epoki, pchających PO w objęcia SLD. Zwracam uwagę, że to się dzieje w Opolu, w którym główni notable SLD zostali aresztowani. Doskonale wiemy tu, czym są rządy komunistów w samorządach. Próba absorpcji tego typu ludzi, zamiast ludzi młodych, ideowych, jest czymś niesłychanym.

5wladza.blogspot.com
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Liderzy Platformy Obywatelskiej mają nowych przyjaciół. Usunięcie z list wyborczych konserwatywnych działaczy partii to rzucenie się w ramiona Aleksandra Kwaśniewskiego.

Kamionka, niewielka śląska miejscowość leżąca na trasie Gliwice–Mikołów. Tuż przy głównej szosie stoi popularny góralski zajazd. Kilkudziesięcioosobowa grupa gości doskonale bawi się przy piwie i zakąskach. To radni Platformy Obywatelskiej zacieśniają towarzyskie więzi ze swoimi nowymi kolegami postkomunistami. Przy jednym stole siedzą dawny opozycjonista z lat 80. Piotr Zienc i były minister w rządzie Mieczysława Rakowskiego Michał Czarski. Atmosfera jest wyśmienita. Panowie dzielą stanowiska w śląskim sejmiku.

Liczą, że uda im się odwołać marszałka województwa. O tym, że Czarski mógłby zostać przewodniczącym sejmiku, mówiło się głośno już podczas Rady Regionalnej PO w marcu. Niestety konserwatywni działacze zrobili wówczas zbyt wiele szumu. Od tego czasu minęło pół roku. Dziś nie ma ich już w partii. Nie ma ludzi, którzy przypominaliby o „solidarnościowych” wartościach. Są za to wspólne interesy z LiD.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Kontakty biznesowe polityków Platformy z lewicą nie są niczym nowym. O interesach Grzegorza Schetyny z posłem SLD Janem Chaładajem i Jerzym Szmajdzińskim we Wrocławiu krążą od lat legendy.

Robienie wspólnych interesów w polityce będzie więc naturalną konsekwencją ich obecności w biznesie.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Członkami PZPR było wielu aktywnych ludzi. Byli nimi KOR-owcy, działacze Solidarności. To było w szczytowym okresie ponad 3 mln osób. Dzis są oni we wszystkich liczących się partiach, łącznie z PiS.

Współdziałanie to rzecz normalna w polityce. Łatki zresztą też.

Twoje odpowiedzi marlon niczego nie zmieniają, pokazują normalność i w odróżnieniu od moich pelne są "opinii" "ocen" i insynuacji typu: co lewicowe to złe i wszyscy co nosili czewone legitymacje to podejrzane osobniki. I tym różnią się moje cytaty złożone z faktów i oczyszczone z opisów i epitetów od Twoich.

No i przestań mi przypisywać legitymację PO. Już raz pisałem, że bliżej mi do lewej strony sceny politycznej. Chociaż w Ostródzkich wyborach samorządowych głosowałem na PO i ich sojusz z PiS. Lewicy to tu nie widać.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Marlon, to że nie uważam polityke PiS Kaczyńskich za szkodliwą dla Polski i zwiekszająca dystans do rozwiniętych krajów nie oznacza, że nie lubię ludzi z tej partii. Mam wśród nich nawet szereg kolegów.

pozdrawiam
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

Toledo nie chodzi mi o walke na słowa. Chciałbym ci tylko uswiadomić że trzeba sie wkoło czasem rozejrzec, ludzie maja inne poglądy niż ty i to chyba dobrze. Przyjaciele i koledzy sa nie zaleznie od wyznania politycznego, bo właśnei za to ich szanujemy ze są trochę inni od nas a zarazem tak podobni.

Powiem ci że nie ważne kto wygra te wybory w Polsce i tak zasadniczo sie nie zmieni. Ludzie będą wybierac mniejsze zło czyli PiS bo juz je znają. PO jest niewiadoma przez działania Tuska jest niewyrazista. Ludzie nie lubia samego Tuska.

Lokalnie w Ostródzie ludzie PO, PiS i innych parti na szczęście sie dogadują i żałuje że nie jest tak na samej gorze.
Uważam że Polska potrzebuje teraz spokojnej nie agresywnej 4 letniej kadencji sejmu.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

drogi marlonie, po co sięgasz tak daleko, żeby pokazać jaka Platforma jest be?
W Ostródzie prawicowy radny, przewodniczący Rady, kandydat na burmistrza z PiS chodzi grzecznie na smyczy Oldzia i Czarcia i tylko mi nie mów, że robi to dla dobra czegoś tam.
ale wracając do meritum... Ty nie lubisz Tuska, ja Kaczyńskich i jesteśmy na remis.
Nie opowiadaj o wyborze jakiegoś mniejszego zła, bo PiS to nie jest wcale takie małe zło.
Jak PiS stracił dziewictwo z Samoobroną, z której teraz startuje Miller i Oleksy, to opowiadanie w kategoriach grozy o współpracy PO z lewicą zakrawa na kpinę. Zapamiętaj raz na zawsze. Czasy gdzie o koalicjach decydowała historia, dzięki PiS-owi już się skończyły i nie podgrzewaj atmosfery, bo ludzie tego typu gadki zaczynają mieć gdzieś.
Oczekuję od Platformy, że zrealizuje swój program, a z kim to zrobi, mam głęboko gdzieś.
Na marginesie, bardzo namawiałem ostródzką Platformę do ścisłej współpracy z PiS, bo to na naszym rynku politycznym był najbardziej sensowny i przewidywalny wybór i sprawdza się ta koalicja z małymi wyjątkami. O jednym już pisałem, a drugi, to zaskakująca postawa jednego radnego powiatowego z PiS, który zaczął tokować już nie z lewicą, ale z tym patologicznym układem jaki mamy w mieście, żeby zaszantażować Brodiuka w sprawie wyboru dyrektora zawodówki.
Więc nie pieprz, że PiS to dziewica jeszcze nie ruszana, kiedy widać, że sypia z kim się da... :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Niestety muszę przyznać rację Sceptykowi.Ja również słyszałem, że przewodniczący rady miasta łyka wszystko co mu Olgierd sprzedaje.Zresztą popatrzcie na obrady rady miejskiej.To co reprezentuje sobą przewodniczący to jest po prostu kupa smiechu.Czytać nie potrafi, jąka się co chwila i w ogóle robi wrażenie człowieka zagubionego.Taka ofiara losu.Z drugiej strony oglądałem kilkakrotnie sesje rady powiatu z jej przewodniczącym panem Purzyckim.Cóż za klasa.Sądziłem,że Najmowicz będąc przewodniczącym rady wypromuje się na pierwszą gwiazdę prawicy w Ostródzie.Miał wszystko podane na tacy.Niestety okazał się facetem bez jaj. I myślę sobie ,że ta sytuacja bardzo Olgierdowi odpowiada.Przy dukaniu Czesia Nosewicz wypada rewelacyjnie.I o to właśnie chodzi.Jeszcze nie jest za póżno aby dokonać zmiany na stanowisku przewodniczącego.Ale czy radni podejmą taką próbę?To jest przecież również w ich interesie.Chociaż z drugiej strony każdy z nich w następnej radzie będzie mógł ubiegać się o stanowisko przewodniczącego.Czesio tak obniżył poprzeczkę, że teraz każdy z nich będzie mógł powiedzieć że się do tej funkcji nadaje.I to byłoby na tyle.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

Post autor: marlon »

pOWIEM SZCZERZE SZKODA Z WAMI DYSKUTOWAC JESTESCIE TAK PRZESIĄKNIECI DOTKRYNA tUSKOWA ŻE SZKODA GADAĆ ZACHLAPIECIE WSZYSTKICH NAWET GDY MA INNE ZDANIE NIZ WY.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

tak najłatwiej. Wy pisiaki, jak już nie macie argumentów, to obrażacie wszystkich wokoło i płaczecie, jak to się nad wami, jedynymi sprawiedliwymi znęca platformerska i czerwona hołota. stara śpiewka :)
Pozdrowienia dla ostródzkiego koalicjanta :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

marlon pisze:Uważam że Polska potrzebuje teraz spokojnej nie agresywnej 4 letniej kadencji sejmu.
Otóż to. To jest podstawopwy argument za wyborem opcji działania, a nie walki w myśl zasady divida et impera al'a PiS Kaczyńskiego. Polska to nie teren do podbicia, to kraj, który zasługuje na spojrzenie w przyszłość i na wykorzystanie znakomitej koniunktury stworzonej przez poprzednie rządy, którą PiS próbuje wykorzystać jako swój sukces. W tej dziedzinie sukcesem PiS-u jest to, że nie zdążył niczego zepsuć. Ale jak wygra będzie mógł.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Post autor: Walter »

Gadacie jakies głupoty Toledo, sceptyk i marlon.
Wedle jednych Pis to samo zło, ciekawy jestem jak PO by rzadziło i czy nie było by jeszcze większym złem. Wedle marlona PO sa skumani z komuchami.
Zgodzę sie z jednym że w PO jest wielu działaczy (byłych SLD), nawet w Ostródzie, no ale ludzie marlon maja prawo do zmiany poglądów.

Co do przewodniczącego Rady miejskiej jak dobrze pamiętam to Panowie jest kooalicja PoPis-owa w mieście + Dobro wspólne, więc gdzie wasza lojalność wobec koalicjantów :lol:
Klasa Panowie polega na tym że Najmowicz prowadzi obrady bez kłótni i zwad. W porównaniu do tego co dzieje sie na sesjach rady powiatu.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

chciałem zwrócić Ci uwagę, że to drogi koalicjant PO z Ostródy-PiS rozpoczął grę, pomawiając członków Platformy o rzeczy niecne, oczywiście zrobił to w ramach przyjaznej współpracy :)
Masz prawo być wyznawcą Kaczorka, a co mi tam... :) Ale pozwól, że każdy z nas będzie miał na ten temat własne zdanie. Ja je mam- uważam, że napsuliście tyle w naszym pięknym kraju, że więcej nie zrobiłaby horda Hunów na czele z Attyllą, którzy podobno są dla was wzorem. Sorry, może pomyliłem z Wandalami :)
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Drogi Walterze.Gdyby Najmowicz prowadził obrady rady powiatu i musiałby poradzić sobie z chorym z nienawisci do wszystkiego i wszystkich Czarusiem toby Czesiu po prostu się z nieporadnosci popłakał.Sesje miejskie są nudne i nie postawiły jeszcze Czesia w trudnych sytuacjach.Zobaczymy jak poprowadzi pan Czesław obrady kiedy dojdzie do sesji w której trzeba będzie się wykazać.Czarno to widzę.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Zapomniałem napisać,iż bardzo cenię pana Najmowicza za działalność sportową.Na tym polu zdziałał dużo i za to bardzo mu dziękuję.Polityk z nigo jednak żaden.I nie jest to żadna ujma.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

dołączam się :) Dodam jeszcze,że jest po prostu porządnym człowiekiem
Ale my rozmawiamy o czym innym
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Sceptyk, chodząc na pasku u Cezarego i Dąbra traci wszystko z czym wcześniej mógł się kojarzyć,
NATOMIAST POLITYK Z NIEGO ŻADEN PRZEZ CO WYRZĄDZI KOALICJANTOM JESZCZE NIE JEDEN NUMER PRZEZ TO ,ŻE DAJE SIĘ MANIPULOWAĆ.
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Czy możesz podać konkretne przykłady manipulowania, czy tylko tak ci się wydaje?
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

zycie

Post autor: morderator »

Sorry Pan Najmowicz, to wieczny ministrant.....
Zablokowany