Uwaga! Zakładam partię! ! !

Moderator: Jacek-P

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

leśny, czy Ty zastanowiłeś się chwilę nad tym, co napisałeś?
Jak możesz obrażać uczciwie pracujących ludzi, bez względu na to czy kopią doły, czy są inżynierami. Rozumiem,że rościsz sobie prawo do bycia inteligentem, bo nie obrażałbyś roboli. Ale ja Ci tak powiem. Bycie inteligentem zobowiązuje do etycznego i kulturalnego zachowania. To co napisałeś, jest obrzydliwe - nadajesz się na pretorianina Kaczyńskiego. Taka sama pogarda dla człowieka. Wstyd. :o :o :o :P
Awatar użytkownika
lesny09
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 158
Rejestracja: 2006-10-21, 14:32:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: lesny09 »

Masz rację,nie zastanowiłem się nad tym,że obrażam pracowników fizycznych określeniem "robole".Ale użycie takiego,a nie innego sformułowania rodzi się z innej kwestii.Robol to(mówię o moich przekonaniach) człowiek,który jest poniżany przez rząd i pracodawców.To człowiek bez prawa do pełnego wypoczynku i do w pełni godziwego życia, jakie pracodawca powinien zapewnić.Chodzi mi o czarną stronę bycia pracownikiem fizycznym w Polsce (na Zachodzie takie zachowania wobec pracowników są nie do pomyślenia,jest większa tolerancja).Moi rodzice są robolami i śmiem ich tak nazywać, bo są poniżani i mnie to rusza. Pracują uczciwie,ale nie są uczciwie traktowani.
Więc aby nie razić innych przestaję używać owego sformułowania.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

cieszę się, że tak zareagowałeś. :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

:brawo:
Zablokowany