Maciek "Av3k" Krzykowski z Ostródy MISTR

Moderator: Jacek-P

japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Maciek "Av3k" Krzykowski z Ostródy MISTR

Post autor: japa » 2007-07-09, 21:40:06

TO NIESAMOWITE MACIEK KRZYKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!!!!

http://gry.onet.pl/1568452,,Polacy_zdom ... omosc.html

Polacy zdominowali Electronic Sports World Cup!
(09-07-2007)
Aż dwa złote medale zdobyli Polacy na zakończonych w niedzielę w Paryżu mistrzostwach świata w grach komputerowych – Electronic Sports World Cup.
16-letni Polak Maciej „Av3k” Krzykowski został najmłodszym w historii mistrzem świata! Zespół PGSPokerstrategy.cc po blisko trzygodzinnym, dramatycznym finale dokładnie o 19.41 czasu polskiego odbierał gratulacje za mistrzostwo świata w dyscyplinie Counter-Strike.

To był bez wątpienia najpiękniejszy dzień dla setek tysięcy polskich miłośników gier komputerowych! Jesteśmy światową potęgą w sportach elektronicznych!Reprezentacja Polski została wyłoniona podczas krajowych eliminacji zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie – ESWC 2007 Poland by AMD. W Paryżu najlepsi z krajowych eliminacji Polacy wygrali w sumie aż 50.000 dolarów za zdobycie złotych medali w najbardziej prestiżowych dyscyplinach: Counter-Strike i Quake. Sam Maciej Krzykowski wzbogacił się o bagatela 10.000 dolarów.

W zawodach wzięli udział reprezentanci ponad 50 państw, którzy walczyli o nagrody w wysokości 180.000 $. Rywalami Polaków byli m.in. mistrzowie Danii, Chin, Szwecji, Rosji, Hiszpanii czy Brazylii.

Polacy bardzo poważnie potraktowali mistrzostwa świata. Zespół PGS wyjechał na tygodniowe zgrupowanie do Szwecji, a Maciej Krzykowski ćwiczył formę w Holandii. Najwyższa forma przyszła w idealnym momencie. Biało-czerwoni udowodnili, że zaliczają się do ścisłej światowej czołówki sportów elektronicznych.

Sporty elektroniczne dynamicznie zyskują na popularności. Nicki, czyli internetowe pseudonimy zawodników, takie jak: Neo, TaZ, kuben czy Av3k są znane młodym ludziom z całego świata nie gorzej od nazwisk najlepszych piłkarzy. Znani z Internetu a nie z telewizji zawodnicy podpisują zawodowe kontrakty z zespołami i uczestniczą w setkach turniejów i zawodów gdzie oklaskują ich tysiące kibiców. Na największym polskim turnieju Poznań Game Arena w ubiegłym roku zjawiło się ponad 13.000 kibiców.

Największe turnieje gier komputerowych relacjonowane są przez telewizje internetowe, a np. Korei Południowej, Chinach czy Stanach Zjednoczonych transmisje prowadzą ogólnokrajowe telewizje. W najpopularniejszej polskiej stacji Head Shot TV w weekend mecze oglądało kilkanaście tysięcy osób.

Polscy kibice będą mogli zobaczyć najlepszych graczy na świecie na żywo w listopadzie podczas kończących sezon 2007 w sportach elektronicznych, targach Poznań Game Arena.

„Te dwa wspaniałe zwycięstwa Polaków to dla nas najlepszy dowód na to, że decyzja o podjęciu się organizacji polskich eliminacji do ESWC była właściwa, bo tylko poprzez krajowe zawody można było wystąpić w finale. Wiedzieliśmy, że Polaków stać na wiele, ale nie spodziewaliśmy się, że już po dwóch latach od przystąpienia Polski do ESWC nasi reprezentanci zdominują mistrzostwa świata” – mówi Rafał Błachowski z Międzynarodowych Targów Poznańskich, Dyrektor polskich eliminacji ESWC.
Sport elektroniczny i przemysł gier komputerowych rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Według raportu "Global Entertainment and Media Outlook 2007-2011", przygotowanego przez firmę PricewaterhouseCoopers wynika iż globalny rynek rozrywki i mediów w 2011 roku może osiągnąć wartość 2 bilionów dolarów. W samych Chinach Według Wallace Cheunga, analityka rynku internetowego pracującego dla Crediut Suisse, rynek gier internetowych osiągnie w 2007 roku wartość 1,3 miliarda dolarów.

Maciej „Av3k” Krzykowski (16 lat, Ostróda)

Maciej Krzykowski pochodzi z 35-tysięcznej Ostródy.
To Jego pierwszy tak wielki sukces, choć przed rokiem notował już wygrane w światowych, prestiżowych turniejach. W finale ESWC Maciej pokonał Antona „Coollera” Singova, z którym wygrał już m.in. na organizowanym w Poznaniu turnieju z udziałem światowych gwiazd – PGA. Cooller był dla Macieja wzorem, zdecydowanie najlepszym zawodnikiem świata, co młody Polak podkreślał w licznych wywiadach. Teraz uczeń przerósł mistrza. Av3k podczas całych mistrzostw rozegrał 10 spotkań, w których nie stracił nawet jednej mapy. Mimo młodego wieku w pojedynku o złoto wykazał się taktyką godną najbardziej doświadczonych graczy. Na początku obu części finału brawurowo atakował Rosjanina, zyskał sporą przewagę, której umiejętnie bronił do końca pojedynków. W ten sposób Maciej został najmłodszym w mistrzem świata w historii organizowania tego turnieju!

PGSPokerstrategy.cc

Skład:

Jakub „kuben” Gurczyński (18 lat, Toruń)
Filip „Neo” Kubski (20 lat, Poznań)
Łukasz „LUq” Wnęk (23 lata, Warszawa)
Wiktor „TaZ” Wojtas (21 lat, Warszawa)
Mariusz „LorD” Cybulski (20 lat, Warszawa)
World Cyber Games, zwyciężyli w mistrzostwach świata ESWC. Wytrwałość, doskonała strategicznie gra, mnogość opracowanych i wyćwiczonych taktyk to podstawy sukcesu młodych Polaków. Polacy udowodnili, że są najlepsi na świecie. Przed rokiem weszli na szczyt, a teraz dokonali rzeczy dużo trudniejszej – w świetnym stylu, bez przegranego meczu utrzymali się na szczycie. W finale po niespodziewanie zaciętym i wyrównanym spotkaniu Polacy pokonali duński Team NOA. Kiedy po pierwszej wygranej mapie Polacy osiągnęli bardzo dużą przewagę w drugiej wydawało się, że szybko rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Niespodziewanie Duńczycy zagrali fenomenalnie i po dwóch dogrywkach wyrównali stan meczu. Ostatnie trzecia mapa, podobnie jak druga rozpoczęła się od przygniatającej przewagi Polaków. I mimo iż Duńczycy ambitnie starali się dogonić swoich rywali, to PGS ze spokojem wypunktował rywali. Finałowy mecz trwał ostatecznie ponad dwie i pół godziny i przyniósł Polakom astronomiczną wygraną 40.000 dolarów.

Electronic Sports World Cup 2007

Mistrzostwa świata w grach komputerowych odbywają się na świecie od 2003 roku. Polacy po raz pierwsi mogli uczestniczyć w krajowych eliminacjach do tej imprezy w ubiegłym roku. Organizatorem polskiej edycji ESWC są Międzynarodowe Targi Poznańskie, które organizują również największe polskie targi Poznań Game Arena. W tegorocznej edycji ESWC udział wzięli reprezentanci ponad 50 państw z całego świata. Pula nagród w mistrzostwach świata wynosiła 180.000 dolarów. Ostatecznie aż 50.000 $ zabrali ze sobą Polacy.

Mistrzowie świata ESWC 2007

Dyscyplina Counter Strike: PGSPokerstrategy.cc (Polska)
FINAŁ: PGSPokerstrategy.cc – Team NOA = 2:1
Dyscyplina Quake 4: Maciej “Av3k” Krzykowski (Polska)
FINAŁ: Maciej „Av3k” Krzykowski – Anton „Cooller” Singov 2:0
Dyscyplina Warcraft 3: Seong Deok Lee (Korea Płd.)
Dyscyplina Pro Evolution Soccer: Sven “S-Butcher” Wehmeier (Niemcy)
Turniej dodatkowy: Counter Strike Women: SK Gaming (Stany Zjednoczone)

sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk » 2007-07-10, 07:55:08

Jak widać jest sporo wybitnie utalentowanej młodzieży w tym mieście. Pięknie. niech rozwijają skrzydła i fruną w świat :) :) :)

Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen » 2007-07-10, 11:22:09

Tylko pogratulowac, zdolnosci ale rowniez wytrwalosci,sprawnosci i zawzietosci, zeby byc tak dobrym ;> w tej dyscyplinie trzeba spedzac wiele godzin przy kompie.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo » 2007-07-10, 12:42:24

Gratulacje mistrzu!

Zablokowany