Bez tematu

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

...a co Wy muslicie "stawiac" WÓDE co moze zaproponowac 4 RP mlodzierzy NIC ludzie to wszystko to sciema tak jak za komuny mówiono ze jestesmy potengá- tak i teraz jestesmy potengá i to BEZROBOCIA...komuna sie toczy w nowy pryzmat który nazywa sie teraz prywata ale to juz bylo bo ludzie za komuny tez byli karmieni "stawianiem na mlodziez" kiedy czlonkowie ZSMP dostawali mieszkania po za kolejnoscia lub czlonkowie komitetu czy sluzbowcy z SB czy KC dostawali mieszkania , talony na samochody i dziwne uklady keidy to wiekszosc spoleczenstwa stala w nocy w kolejkach zaq czym do jedzenia i mogla kupic wyroby czekolado podobne w ograniczonej ilosci....co dzi zaproponuja kuroniówke wieksza do wyplaty bo ta jest tak mala ze terzeba wiedzie w pozyczkach albo grysc parapet??? dzis dobrze sie maja tylko Ci którzy nie patrzac na dziejowe wykrenty czytaj NFI postawili wszystko na jedna karte i zostali kapitalistami nawet upackanymi we wkri i pocie swoich rodaków którzy nie zalapali sie na zmiane sytemu na gospodarczy z socjalistycznego który tak naprawde byl tylko przykrywka do normalnych,naturalnych zachowan....dzis dobra biurio rochunkowe zataji zakreci i podatku nie zaplacisz ale Ci którzy maja 640Zl miesiecznie musza placic bo inaczej to ZUS......komuna mentalna...i kropka......z Bogie bo on nie potrzebuje waszych "stawian" i jest za darmo
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Post autor: jezuita »

....za kumuny dbano aby obywatela stac bylo na Wódke teraz mam rodziny patologiczne i okazuje sie ze lzy które pojawiaja sie na oczach dzieci to komercjalna metafora która z upodobanie rozwiazuje Pelnomocnik d/s alkoholizmu a (...) dalej "plynie" ulicami..wice-Burmistrz nadal pije nie swoje jak to robi kiedy byl w PRONie...
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Zastanawiam się panowie, skąd w Was tyle nienawiści do wszystkiego. Rzeczywistość nie jest aż taka czarna. :)
Krytykować wszystko w czambuł jest najłatwiej. Przypomnę, że nawet za czasów komuny ten naród istniał, nie wszyscy chlali wódę, ludzie kochali się tak samo jak teraz, powstawały piękne rzeczy, a na przykład osiągnięcia satyry w tym czasie, to mistrzostwo świata.
Obecną sytuację, oceniacie jeszcze gorzej, a ja was zaskoczę, jestem dumny z tego, co ten naród przez niespełna 30 lat osiągnął. Prawda, mógł osiągnąć znacznie więcej, ale doskonałość jest tylko w niebie.
Patrzę na obecną młodzież i się cieszę. Korzysta z wolności na potęgę, kształci się, jeździ po świecie, nie ma zamiaru dawać się wykorzystywać. W końcu nastąpi zmiana pokoleniowa i moje pokolenie, z wszystkimi resentymentami odejdzie na emeryturę, nie wiem, czy zasłużoną.
Patologie były,są i będą, bo taka jest natura człowieka, ale twierdzenie, że jesteśmy gorsi i bardziej zdeprawowani niż wcześniejsze pokolenia to bzdura.
więcej optymizmu życzę, łatwiej się żyje :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Zastanawiam się panowie, skąd w Was tyle nienawiści do wszystkiego. Rzeczywistość nie jest aż taka czarna. :)
Patrzę na obecną młodzież i się cieszę. Korzysta z wolności na potęgę, kształci się, jeździ po świecie, nie ma zamiaru dawać się wykorzystywać.
Patologie były,są i będą, bo taka jest natura człowieka, ale twierdzenie, że jesteśmy gorsi i bardziej zdeprawowani niż wcześniejsze pokolenia to bzdura.
więcej optymizmu życzę, łatwiej się żyje :)
Brawo, sceptyku, brawo!!!

:brawo:

Piękne podejście do rzeczywistości. Gratuluję.
I tak ma być, a nie narzekają jak stetryczałe zgredy. :D
Od narzekania jeszcze świata nie zmieniono, dlatego może właśnie lepiej przestać narzekać i poszukać pozytywów. :)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Prawdata

Post autor: Tytus Andronikus »

....moze i troszku nazekam ale nie ma "litosci dla skur......nów" jak spiewa Kazik piszac o patologi pokazale Ci jak system PRL robil z ludzi "kieliszki" dzis nikt nie che sie za to czuc odpowiedzialny za stelanie do narodu na ulicach polskich ulic tez nie ma winnych za chwile pomysle ze komuna to fikcja literacka ze przez 50 lat bylo "supre" a wracajac do DZIS pewnie ze jest lepiej ale to nie znaczy aby zapominac dzieki komu bylo gorzej....
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Prawdata

Post autor: studentka »

Tytus Andronikus pisze:....moze i troszku nazekam ale nie ma "litosci dla skur......nów" jak spiewa Kazik piszac o patologi pokazale Ci jak system PRL robil z ludzi "kieliszki" dzis nikt nie che sie za to czuc odpowiedzialny za stelanie do narodu na ulicach polskich ulic tez nie ma winnych
Jakby tak dalej pójść, to wiesz, też prawdą jest, że za Holocaust też mało kto czuje sie odpowiedzialny, za ciąganie ludzi po Syberiach i innych tym podobnych również, za najnowsze próby odbierania mienia Polakom przez Niemców także... Daj spokój, sprawiedliwości nie było, nie ma i nie będzie na świecie.
A ch.... nie wyplenisz...
Wiem, że trudno jest się z tym pogodzić, pewnie, że tak, ale co możesz zrobić... Narzekaniem nic nie zmienisz, a czasu też nie zmienisz..Historia rządzi się własnymi prawami...
Dlatego uszy do góry i do przodu!!! :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Oj Ty studentko- konformistko. To kto ma wierzyc w sprawiedliwość jak nie wy, młodzieży. My, stare zgredki doświadczone przez życie?
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A co to jest sprawiedliwość? Jak prawda wg górala. Moja prawda, twoja prawda, g..... prawda. Najczęściej jest to włąśnie ta ostatnia prawda. Zwłaszcza w czasach prawa i sprawiedliwości.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Oj Ty studentko- konformistko. To kto ma wierzyc w sprawiedliwość jak nie wy, młodzieży. My, stare zgredki doświadczone przez życie?
Może i konformistka..
Wierzyć w sprawiedliwość? Boże, jakim romantyzmem, mesjanizmem i czym tam jeszcze zaleciało...Aż mi się zakręciło w głowie... :kreci:
Właśnie my, młodzi ( jak ja nie lubię tego podziału młodzi- starzy...), albo nie, będę mówić w swoim własnym imieniu.. Ja mam racjonalne podejście do życia, sceptyku, optymizm i pesymizm wyważone, dlatego jeśli widzę, że sprawiedliwości nie ma na świecie od zarania dziejów, to cóż mam zrobić?
Wierzyć w sprawiedliwość.. W ludzką czy światową sprawiedliwość NIGDY wierzyć nie będę...Chyba raczej zmieniać świat wokół siebie..No i kierować się ogólnie pojętym dobrem....
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

toledo pisze:A co to jest sprawiedliwość? Jak prawda wg górala. Moja prawda, twoja prawda, g..... prawda. Najczęściej jest to włąśnie ta ostatnia prawda.
Zgadzam się.
Człowiek nie ma pojęcia o sprawiedliwości...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

nie zgadzam się. Sprawiedliwość jest skodyfikowana nie tylko prawem ale i normami etycznymi i moralnościa.
Sprawiedliwość może różnić się w zależności od kultury i systemu prawnego, ale jej pojęcie jest klarowne.
Poza tym istnieje boska sprawiedliwość :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

biba chiba

Post autor: Tytus Andronikus »

....PRAWDA...nie bede kombinowal ja po prostu mysle tak teraz wiekszosc tych co sympatyzuje z SLD albo PO udaje ze prawda jest inna niz ta prawda ktora glosi Pipa i Smiech....rzeczywistosc jest tak naprawde inna a prawda nie lerzy nawet ani blizej jednych ani drugich bo oba te przypadki sa zaklamane i glodne na kase z naszych podatków....Prawda jest taka ze to najbiedniejsi placa 80% podatku dochodowego i nie mmozna ukrywac ze jest inaczej...tak samo sie ma sprawa z Vatem który jest jak nie od 7% do 22% w cenie kazdgo towaru...najciekawsze jest to ze tych 80% spoleczenstwa nikt nie slucha a do tego wybory wygrywaja partie które nie zdobywaja nawet 30 % poparcia spolecznego lecz ci którzy zdobywaja 305 frekwencji...Prawda taki to prawdziwy swiat stworzyli Ludzie Ludziom parafrazujac za komuny czlowiek czlowieka a dzis ten drugi tego pierwszego i od PRAWDA.....pozdro
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

a co to zmieni ze bedziemy tutaj siedziec i pierdzielic czy sie zgadzamy czy nie. po prostu czynmy dobro i tyle...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Trzeba najpierw określic co się rozumiema pod pojęciem sprawiedliwości, a potem dopiero dyskutować.
Jednak sprawiedliwość to tylko ideał do którego sie dąży bez możliwości osiągnięcia. Jest zatem mityczna Boska Sprawiedliwość w wierze śmiertelników. Nie ma jej jednak na ziemi w w formie uniwersalnej. Sprawiedliwości nie mozna wiązać z prawem, bowiem prawo to jedynie skodyfikowane normy współżycia ludzi na tym nędznym padole, w każdej formacji politycznej odmienne, a do tego zróżnicowane kultiurowo.

Prawda i sprawiedliwość są więc w czystej formiie pojęciami całkowicie abstrakcyjnymi. Gorzej, że nawet prawo, które ma być równe dla wszystkich (w tej więc płaszczyźnie sprawiedliwe) pod rządami partii odwołującej się do ideału sprawiedliwości różnicuje ludzi na swoich i obcych.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Nie zgadzam się. Właśnie po to ludzkość kodyfikuje normy współżycia, moralność, etykę, prawo aby pojęcie sprawiedliwości było łatwe do zdefiniowania. To, o czym mówisz, to jest zaprzeczanie tej kodyfikacji i nazywa się niesprawiedliwością. Oczywiście sprawiedliwość nie jest pojęciem absolutnym i jej normy zależą od czynników takich jak: umowa społeczna zwana prawem, normy etyczne i moralne. Dobrym przyczynkiem do naszej rozmowy, jest dyskusja o karze śmierci.
Studentko, pierdzielić jest o czym a twój apel szlachetny acz naiwny.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:
Studentko, pierdzielić jest o czym a twój apel szlachetny acz naiwny.
Nie wydaje mi się.
Może przestańmy uprawiać filozofię, co i weźmy się za jakieś działania?
Gadanie bez sensu, jeden przez drugiego próbuje udowodnić, że jest tak a nie tak....Naprawdę jak stare zgredy, bez obrazy...
:?
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

ale mnie się wydaje :) Niech każdy zostanie przy swoim. Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Pozostańmy przy swoim. Sprawiedliwości skodyfikować sie nie da, tak jak moralności czy prawdy (nie mylic z faktami, ale i tym wszak sie zaprzecza). Zawsze będzie punkt odniesienia, który będzie reprezentował określony punkt widzenia. Ongis - w społeczeństwie plemiennym i z tej racji w miarę jednorodnym - mozna było dość precyzyjnie skodyfikować (nie koniecznie w formie pisanej) zasady postępowania, które przyjęła dana społeczność pod groźbą z niej usunięcia. Dziś mamy społeczeństwa niejednorodne, wielokulturowe, wieloreligijne, I dlatego to co piszesz jest po prostu nie możliwe.
Pozostańmy zatem przy swoim ... I przy absolucie (ten z zakrętką może być dodatkiem).
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

zgadzam się na to ostatnie i chętnie zrobiłbym to razem :) :) :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
Eee, a skąd ja mam pewność, że Ty starszy jesteś??? Ja nikogo nie pouczam.


Słyszałam kiedyś taki tekst obcokrajowca:" Wy, Polacy, za dużo narzekacie i nie umiecie się cieszyć z tego co macie".Pomyslałam: a co ty, człowieku możesz wiedzieć o Polsce?
Ale teraz sobie mysle, ze miał sporo racji..skoro człowiek nie znajacy Polski zauwazył taka rzecz na pierwszy rzut oka to chyba cos w tym jest.
wiec moze czas przestac tylko narzekac i uzalac sie nad swoim losem,co?

KONIEC TEMATU
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
Eee, a skąd ja mam pewność, że Ty starszy jesteś??? Ja nikogo nie pouczam.


Słyszałam kiedyś taki tekst obcokrajowca:" Wy, Polacy, za dużo narzekacie i nie umiecie się cieszyć z tego co macie".Pomyslałam: a co ty, człowieku możesz wiedzieć o Polsce?
Ale teraz sobie mysle, ze miał sporo racji..skoro człowiek nie znajacy Polski zauwazył taka rzecz na pierwszy rzut oka to chyba cos w tym jest.
wiec moze czas przestac tylko narzekac i uzalac sie nad swoim losem,co?

KONIEC TEMATU
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
Eee, a skąd ja mam pewność, że Ty starszy jesteś??? Ja nikogo nie pouczam.


Słyszałam kiedyś taki tekst obcokrajowca:" Wy, Polacy, za dużo narzekacie i nie umiecie się cieszyć z tego co macie".Pomyslałam: a co ty, człowieku możesz wiedzieć o Polsce?
Ale teraz sobie mysle, ze miał sporo racji..skoro człowiek nie znajacy Polski zauwazył taka rzecz na pierwszy rzut oka to chyba cos w tym jest.
wiec moze czas przestac tylko narzekac i uzalac sie nad swoim losem,co?

KONIEC TEMATU
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
Eee, a skąd ja mam pewność, że Ty starszy jesteś??? Ja nikogo nie pouczam.


Słyszałam kiedyś taki tekst obcokrajowca:" Wy, Polacy, za dużo narzekacie i nie umiecie się cieszyć z tego co macie".Pomyslałam: a co ty, człowieku możesz wiedzieć o Polsce?
Ale teraz sobie mysle, ze miał sporo racji..skoro człowiek nie znajacy Polski zauwazył taka rzecz na pierwszy rzut oka to chyba cos w tym jest.
wiec moze czas przestac tylko narzekac i uzalac sie nad swoim losem,co?

KONIEC TEMATU
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Na marginesie, niegrzecznie jest pouczać starszych :)
Eee, a skąd ja mam pewność, że Ty starszy jesteś??? Ja nikogo nie pouczam.


Słyszałam kiedyś taki tekst obcokrajowca:" Wy, Polacy, za dużo narzekacie i nie umiecie się cieszyć z tego co macie".Pomyslałam: a co ty, człowieku możesz wiedzieć o Polsce?
Ale teraz sobie mysle, ze miał sporo racji..skoro człowiek nie znajacy Polski zauwazył taka rzecz na pierwszy rzut oka to chyba cos w tym jest.
wiec moze czas przestac tylko narzekac i uzalac sie nad swoim losem...
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Oł dżizas, coś mi się poprzestawiało i wysłałam ten sam post 3 razy..
Ajm sory.... :oops:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Zablokowany