Czy chuligan ma mniejszy żołądek?

Moderator: Jacek-P

wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Czy chuligan ma mniejszy żołądek?

Post autor: wyborca »

Można za złe zachowanie zabrać uczniom pieniądze na jedzenie, czy nie można? Wychowawcy z Hufca Pracy w Ostródzie uznali, że można. - Tak się nie traktuje nawet zwierząt, a co dopiero ludzi - mówi Wiesława Serej, komendant wojewódzki OHP

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,4248858.html
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Tego typu kary stosowano nagminnie w ośrodkach resocjalizacyjnych i obozach systemów totalitarnych, w tym w obozach koncentracyjncych - faszystowskich i gułagach, ajko element eksterminacji.
Tego typu postępowanie nie dziwi u żadnego zwolennika dyktatorskich rządów.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ostrooo... Ale syf...
No tak, toledo masz racje, rzeczywiście to przypomina totalitaryzm... Odbieranie jedzenia jako sposób na utrzymanie karności i dyscypliny....
Dla mnie mocno niesmaczna sprawa, ktoś się powinien tym zająć....
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Jestem przekonany, iż tekst w "żydorczej" był pisany na zamówienie. Jest ewidentnie tendencyjny, jednostronny i perfidny tak samo jak metoda w nim opisana. Nie zawiera zdania władz centralnych i lokalnych OHP. Na miejscu kierownika zarządałbym sprostowania w trybie ustwawy prawo prasowe, a jeśli nie, wytoczył proces cywilny i wywalczył odszkodowanie za straty osobiste na rzecz OHP.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

serca moje

Post autor: morderator »

1.Wybacie ale ten Shp to w budynku PKPS gdzie zelazna rka zadzi Pani ZDON !!! Ludzie to przeciez krwiopijca Ona na wszystkim robi interes a jak widac ponownie zabrala sie za dofinasowanie z budzetu panstwa....
2. Co do metody "zabieram kase" to jest to odwrotny kierunek bo Ci mlodziecy sa jeszcze bardziej zdeprymowani aby pieniadze pozyskac w inny sposów(kradziez czy napad).
3.Szefem OHPów w Polsce(centrala) zostal ostródziak znany jako Kerozal wiec kolega Pani Tereski juz widze jego smiech......hahah
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

Łysy pisze:Jestem przekonany, iż tekst w "żydorczej" był pisany na zamówienie. Jest ewidentnie tendencyjny, jednostronny i perfidny tak samo jak metoda w nim opisana. Nie zawiera zdania władz centralnych i lokalnych OHP. Na miejscu kierownika zarządałbym sprostowania w trybie ustwawy prawo prasowe, a jeśli nie, wytoczył proces cywilny i wywalczył odszkodowanie za straty osobiste na rzecz OHP.
Uważaj z epitetami gnoju!
zagadkowa
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-03, 07:36:20

Post autor: zagadkowa »

PanieCh. wydaje mi się, że wyrażanie opini bez wulgaryzmów jest kulturalną formą wypowiedzi. (Łysy) i forum jest po to żeby właśnie tą opinię wyrażać. A Pan widać nie radzi sobie z emocjami...

Pozdrawiam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A proszę odpowiedzieć: jaka jest rózńica między określeniami "żydorcza" i "gnój".?
Dla mnie oba - w przytoczonym odniesieniu - są epitetami. I jako takie nie powinny być na tym forum używane.
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

A różnica toledo jest taka, że jeśli ktoś używa epitetów narodowościowych w celu ubliżenia komuś, to jest zwykłą szmatą i określenie go - w ten czy inny sposób - powinno być obowiązkiem!

Idę o zakład, że ta kreatura pół Żyda na oczy nie widziała.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Panie Ch. Podzielam Twój pogląd na temat rasizmu, bo tak trzeba to nazwać. Z Żydami to jest ciekawa sprawa, prawie tak jak z UFO nikt nie widział, a wszystko wie na ten temat. Szkoda słów polemiki.
Inna sprawą jest dostosowanie się do poziomu dyskusji. Nie polecam. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Oj ludzie, ludziska... :roll: < wzdycha_ głęboko>
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Ch. o co Ci biega? "Żydorcza" to bardzo popularne i powszechnie używane żartobliwe określenie gazety Michnika, ale widocznie nie w Ostródzie. Powstało to właśnie poprzez zarzucanie redaktorowi naczelnemu "GW" korzeni żydowskich przez tzw. media narodowe. Czy według Ciebie jest to obraźliwe? Jeśli tak to gratuluję. A gdybym napisał "Gazeta Żydowska to też byłaby to obelga, podobnie jak "Gazeta Polska". Żyd to określenie narodowości, tak samo jak Polak, Fin, Somalijczyk, więc epitetów w tym nie widzę. Każdy kto wypowie słowo Żyd według Was jest antysemitą. A może tak uczynić ten temat tabu i nie będzie problemu. A tak na marginesie to mam 4 kumpli żydowskiego pochodzenia, choć nie są syjonistami, jeśli wiecie co to oznacza eksperci??
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

a ja mam dwa króliki w kapeluszu - też nie syjonistyczne. Złagodzenie tonu godne pochwały, ale argumentacja rodem z przemówień Gomułki i Moczara. Oni też kochali Żydów, ale nie kochali syjonistów. Przestań, bo się ośmieszasz. :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Każde określenie moze być epitetetm. Weźmy słówko "głupolek". jak ci je szepnie do ucha kochanka to będzie to pieszczotliwe, podbnie matka mierzwiące dziecku główkę, ale w weilu innych przypadkach będzie obrazą.
Żydorcza nie jest pojęciem żartobliwym. Powstało w określonym środowisku antysemickim i jako antysemickkie jest odbierane.

Pościągajmy się........
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Uspokoić się!!!
Co za przekupy, no ja nie mogę... I to faceci....
:kreci:
<w_tym_miejscu_studentka_głęboko_westchnęła>
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Ejże, przekupy. Te paniusie rozwinęły swój cały intelekt w kierunku właśnie rozwinięcia epitetów "wykwintnych", ale nie zastanawiałyby się nad ich segregacją i dodokreślaniem.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Za Gazetą Olsztyńską ciąg dalszy afery w hufcu ostródzkim:
Proceder trwał wiele miesięcy i co najgorsze, w tym czasie przez hufiec przewinęło się co najmniej kilka kontroli! Trzeba było dopiero dziennikarzy, żeby odpowiedzialny za hufce pracy, wiceminister pracy i polityki społecznej Bogdan Socha pojawił się w piątek w Olsztynie. Był z nim komendant główny OHP Grzegorz Kierozalski, który zresztą pochodzi z Ostródy. - To przykry incydent - określił jedynie skandal w ostródzkim hufcu wiceminister Socha. - Zrobimy wszystko, by wyjaśnić sprawę, ale incydent w Ostródzie nie może położyć się cieniem na całe OHP.

Ile czasu trwał proceder? Co stało się z pieniędzmi, "zaoszczędzonymi" na niepokornych uczestnikach? W OHP w Ostródzie przebywa 50 młodych ludzi. - Tego nie wiemy, bo zaginęły dokumenty, to będzie przedmiotem dochodzenia, bo sprawa jest w prokuraturze - wyjaśnił komendant.

Wniosek do prokuratury złożyła 11 lipca Wiesława Serej, która dzień wcześniej została zawieszona przez komendanta głównego OHP w obowiązkach komendanta wojewódzkiego OHP w Olsztynie. I nie za brak nadzoru nad ostródzką placówką, ale za to, że pracownicy OHP w Ostródzie zarzucili jej mobbing. Serej powiadomiła też prokuraturę o groźbach wobec niej. Ktoś włożył za wycieraczkę jej auta kartkę, strasząc: "Już nie żyjesz, suko".


Z tego wniosek, że junaków wychowywali njeszcze lepsi gogusie od nich. A zachowanie się głównego szefa i pana wiceministra dowodzi, że ich też należałoby zacząć wychowywać. Na tydzień do hufca w Ostródzie....
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

Łysy pisze:Jestem przekonany, iż tekst w "żydorczej" był pisany na zamówienie. Jest ewidentnie tendencyjny, jednostronny i perfidny tak samo jak metoda w nim opisana. Nie zawiera zdania władz centralnych i lokalnych OHP. Na miejscu kierownika zarządałbym sprostowania w trybie ustwawy prawo prasowe, a jeśli nie, wytoczył proces cywilny i wywalczył odszkodowanie za straty osobiste na rzecz OHP.
Cieszę się, że są pisane takie teksty na zamówienie. Że są tendencyjne, jednostronne i perfidne.
Pewnie gdyby był prawdziwy, obiektywny i nie był perfidny przeszedłby bez echa. A tu patrz jednak sprawa nie jest błaha jak to się niektórym wydawało.


Wielki skandal w Środowiskowym Hufcu Pracy
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

a komu się wydawało ,że jest błacha? Chcesz się posługiwać terminem -zydorcza - nie tutaj. Gwoli wyjaśnieniac - nie czytam Wyborczej od lat, to nic nie zmienia.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Sprawa była poważna od początku i dobrze, że została nagłośniona ale niezbyt dobrze, że przez tak mało profesjonalny tekst w GW. Wydaje mi się, iż ktoś chce komuś zrobić na złość, podkopać, wykurzyć ze stanowiska. Jak zwał, tak zwał ale dobro wychowanków raczej nie stoi w tym przypadku na pierwszym miejscu. Całkiem możliwe, że jest to kolejny etap w walce Samoobrona (lis) kontra PiS. Ciekawe ile to jeszcze potrwa ale chyba pora szykować sie do kampanii bo jak już na szczeblu lokalnym jest źle to co powiedzieć o szczeblu centralnym.
Ktoś zgłasza swoją kandydaturę??
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Łysy pisze:Sprawa była poważna od początku i dobrze, że została nagłośniona ale niezbyt dobrze, że przez tak mało profesjonalny tekst w GW. Wydaje mi się, iż ktoś chce komuś zrobić na złość, podkopać, wykurzyć ze stanowiska. Jak zwał, tak zwał ale dobro wychowanków raczej nie stoi w tym przypadku na pierwszym miejscu. Całkiem możliwe, że jest to kolejny etap w walce Samoobrona (lis) kontra PiS. Ciekawe ile to jeszcze potrwa ale chyba pora szykować sie do kampanii bo jak już na szczeblu lokalnym jest źle to co powiedzieć o szczeblu centralnym.
Ktoś zgłasza swoją kandydaturę??
Jeżeli jest afera, to dywagacje kto komu chce przyłożyc są zbędne. Wiadomo: kto wprowadził absurdalny sposób dyscyplinowania, kto odpowiada za sprawy hufca środowiskowego, kto powinien dopilnować,m kto nadzorować. Wiadomo więc kto powinien za to beknąć. Nie wiadomo tylko dlaczego to co wszystkim jest wiadome , nie jest wiadome panu Kierozalskiemu i centrali OHP. I tu dopiero może być kolejna afera.
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

samoobrona głodzi

Post autor: marlon »

jestem zbulwersowany całą sytuacją. Coraz więcej informacji wychodzi na jaw. Dzis w GO ukazał sie list otwarty pracowników ŚHP, to jest przerażające. Dlaczego Serej jeszcze jest na swoim stanowisku.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A kto jest komendantem głównym. Komendanta Hufca chciała odwołać komendant wojewódzka i sama straciła pracę.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Chciałbym zauważyć, że emocjonalny list pod którym podpisało się kilka pań zawiera conajmniej parę zbyt pochopnych sformułowań w stosunku do osób i instytucji. Obawiam się, że będą ludzie, którzy mogą nie patrzeć na trudną sytuację w jakiej znalazły się owe panie a sprawa może znaleźć swój finał w sądzie w negatywnym skutkiem dla tych właśnie pań. Może należałoby po napisaniu listu dać go do przeczytania, nie wiem cioci, babci, koledze prawnikowi, znajomemu księdzu zanim zrobi się szum wokół sprawy? Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Nie wiem tylko czy to pomoże...
marlon
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 152
Rejestracja: 2007-07-27, 11:08:59

niepokuj w ŚHP

Post autor: marlon »

Myslę że list został napisany bo ci ludzie naprawdę prosza o pomoc. Ja im się niedziwie. Z tego co doszły mnie słuchy od znajomych nauczycieli z ZSZ w Ostródzie to samoobrona a głównie Aszkiełowicz poseł na Sejm zaatakował tez tą szkołe w ramach ochrony swojej protegowanej Serej. Nie rozumiem walki politycznej Samoobrony. Zreszta chyba dzieci sa tu najważniejsze a nie walki między PIS a Samoobrona.
Zablokowany