13 grudnia Stan Wojenny '81, to historia.....

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

13 grudnia Stan Wojenny '81, to historia.....

Post autor: Tytus Andronikus »

Stan Wojenny to juz nie chluba histornia najnowsza, jak dla mnie dlatego ze do glosu dochodza Ci ktorzy urodzili sie po nim i juz tego na szczesie nie musza pamietac....jednak mimo wszystko jest to data dla mnie która zostanie w pamieci Polaka. Wiel razy zastanawialem sie co by bylo gdyby nie bylo stanu wojennego?.... albo co by bylo gdyby stalo sie jeszcze cos gorszego?.....jedna wszelkie mysli rozwiala wypowiedz Pulkownika Kuklinskiego;..."stan wojeny byl przygotowywany od roku"....to jednoznacznie okreslilo dla mnie cala historyczna wole narodu do zmian ktorych wladza ludowa nawet na chwile nie dopuszczala do swojej mysli....to oczywiscie tez wniosek- wskazuwka jak mnalezy dzis po latach patrzec na to co sie dzieje w RP.....kiedy bylem rok temu na ostwarciu wystawy poswieconej Solidarnosci pewnie dzialacz uwczesnego podziemia powuiedzal tak.." soslidarnosc byla aby naprawic socjalizm"....chyba jednak w takich chiwlach przypominam sobie sceny z wyciagniecia zwlok swietej pamieci Ks.Popieluszki.....
jestem teraz na emigracji nie politycznej ale zarobkowej.....nie trzeba pytac dla czego po prostu bo ci sami sa przy wladzy od zawsze....
Zablokowany