Tolerancja i nienawiść

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Tak właśnie czułam... :D :D A z czego magisterka była pisana, jeśli wiedzieć można od Szanownego Pana? :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

tolerancja......smiech

Post autor: Tytus Andronikus »

tolerancja............sorry ale faktycznie jak ostatnio powiedzial mój Kolega z P.M.P na tym forum jest coraz bardziej agresywnie no fakt!......
Coraz wiecej tu kretynów i debili (autorzy wyzej)......po co truc ludziom uszy gertrychem przeciez wiadomo co onjest jak idzie do przodu i gdzie sie konczy jego intelekt....nie mówiac jaka polityka jest prze jego serwowana i do czego darzy ten "szympans".......to przypomina po prostu pytanie gluchego o droge........ludzie zmiecie swoje myslenie bo ta Polska nigdy nie wyjdzie z dziury jaka zafundowala nam komuna zwracanie uwagi na Lepersa,gertrycha czy innych Rydzyków nie pomaga w ich zwalczeni tylko ich podnieca i napawa sila....Pozrdo dla Rastagangsta z P.M.P.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

pochlałeś trochę? :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

He, tak wygląda... Mowa się nie skleja, tzw. potok słowny, to taka technika strumienia świadomości. He he, Pan Ch. i japa będą wiedzieli, o co chodzi... :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

Zajmowałem się analizą tłumaczeń poezji włoskich futurystów dokonanych przez Jalu Kurka.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Jak się nazywało seminarium magisterskie?
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
chochlik55
gaduła
gaduła
Posty: 543
Rejestracja: 2007-03-19, 21:53:54

Post autor: chochlik55 »

studentko, ale Ty jesteś upierdliwa :D
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

"Sztuka interpretacji – wariant dwudziestowieczny. Interpretacje literaturoznawcze." Niezbyt skomplikowana nazwa i mieszcząca w sobie wszystko co można wymarzyć.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

chochlik55 pisze:studentko, ale Ty jesteś upierdliwa :D
Wiem, tak mam, po prostu ciekawa jestem świata, studenci polonistyki tak mają... :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Pan.Ch pisze:"Sztuka interpretacji – wariant dwudziestowieczny. Interpretacje literaturoznawcze." Niezbyt skomplikowana nazwa i mieszcząca w sobie wszystko co można wymarzyć.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Teraz poprosiłbym o przesłanie pracy.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Bua ha ha...

Nie poproszę, bo mi niepotrzebna.. :D
Ja będę się zajmować staropolską, nie współczesną.

Koniec tematu. :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Czemu: KONIEC? Zboczyliście - przepraszam za to drażniace co poniektórych słowo - z tematu. Tymczasem problem tolerancji jest dziś chyba jednym z najważniejszych. Zwłaszcza w kontekście działań obecnych pretorian Jedynych Słusznych Rozwiązań i Jedynie Słusznej Ideologii wg. Głoszonych Przez Nas Mysli. Ale nie tylko.....


Nie popieram alterglobalistów, ani tym bardziej p. Ikonowicza, ale zgadzam się z jego opinią, że obecne elity Europy próbuja tych ideowych obrońców przyrody, człowieka i Ziemi (tak głoszą) "skryminalizować" w społecznej opinii.
Tak było w Niemczech, gdzie wykorzystując wszechobecnych zadymiarzy spacyfikowano pokojowe demonstracje. Tak było i u nas na Helu, chociaż na znacznie mniejszą skalę.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

świat zniósł nie takie rzeczy, alterglobalistów też zniesie. Mam wyjątkowo nieufny stosunek do ludzi, którzy próbują zawracać kijem rzekę i jeszcze wciskają, że robią to dla naszego dobra.Niech sobie huczą.
Inna rzecz z zielonymi. Oni zwracają uwagę na rzeczy pozornie nieistotne, bo niby tylko na jakieś tam kilka kwiatków, które mogą ucierpieć, ale suma ich działań jest bardzo ważna, bo zwracają uwagę ludzi na bardzo istotny proces.
Taki mianowicie,że "dla dobra" ludzi robi się rzeczy głupie i szkodliwe. Zabija się środowisko, truje wodę i powietrze. Bez tego nie przetrwamy. Inną sprawą, są niekiedy wątpliwe prawnie metody i ,niestety, cwaniacy, którzy pod szyldem ochrony środowiska wyciągają dla siebie grubą kasę. W Polsce takie przypadki też były
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Fakt. Cwaniacy są także wśód zielonych. Ale to nie oni stanowią o rzeczywistych działaniach i celach tego ruchu. Dlatego niesmak budziły artykuły i wypowiedzi zauszników władzy, którzy w ten sposób Zielonych dykredytowali.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

władza nie bardzo lubi tych, którzy przeszkadzają rządzić, naruszając błogi spokój. Podejrzewam, że gdyby nie to, że społeczeństwo jest konieczne, żeby mieć kim rządzić, to władza chętnie pozbyłaby się społeczeństwa :o
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Sposób na pozbycie jest dwojaki. Jak zwykle, z każdej sytuacji. Zniszczyć lub wychować. Zniszczyć można fizycznie lub mentalnie, czyli wychować. I tak wpadłem we własne sidła. Na szczęście nie władzy. Ta niszczy i wychowuje równocześnie, kijek - jakeś przeciw, marchewkę (która np. posadka bywa) - jakeś z nami.
Tak było, jest i będzie. z tym, że natężenie bywa rózńe, jako i władzy bezczelność.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

ale jest jeden dobry władca- telewizyjny Włatca Móch
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Zacznę oglądać, bo tęsknota za dobrym panem jest w NAS przeogromna.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Wracając do tematu; po szopce władców naszego kraju i orzeczeniu Braci Redemptorystów w sprawie Rydzyka oraz braku reakcji Braci Bliźniaków stawiam na potęgowanie nienawiści.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Ja jestem bardzo zmartwiony. Obaj Kaczyńscy mają ideę fix. Nazywa się ona : "rozprawienie się z postkomuną", czyli również ze mną, bo żyłem w tamtych czasach i jestem w jakimś tam stopniu homo sovietikus .
Zakładając, że oni nie są umoczenii w tamtą rzeczywistość, co jest totalną bzdurą, to zastępowanie jednej dyktatury ideologicznej drugą jest tak samo grożne. Poza tym tworzą państwo policyjne, gdzie nie przestępca, ale zwykły obywatel ma czuć się zagrożony. Zobacz, co się dzieje. Coraz więcej obszarów naszego życia mają regulować nie normy moralne i etyczne, ale coraz bardziej represyjne prawo, które niedługo zrobi z ogromnej części społeczeństwa przestępców z wyrokami.
Ironią tej sytuacji jest to, że ta niby odnowa moralna odbywa się w cieniu zwykłych złoczyńców, jakimi są Lepper i jego spółka oraz chorych z nienawiści narodowców na czele z Rydzykiem i Giertychami. Rzeczywistość zrobiła się strasznie ponura. Przetrzymamy wszystko, bo ten naród nie takie hece przetrwał, ale się wstydzę i jestem zażenowany, że dopuściliśmy do władzy takie kreatury.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Toż to łaskawcy nasi. Kolega czeka do pierwszego żeby za darmo przejąć od spółdzielni mieszkanie )i smieje sie ze mnie, że je wykupiłem), a w dzisiejszej Rzeczpospolitej wyczytałem, że rząd przygotował projekt ustawy o przekształceniu gruntów dzierżawionych we własnośc dzierżawców przy bonifikacie do 90 procent wartości. Wysokośc bonifikaty uzależniona ma być od dochodu dzierżawcy: im mniejszy dochód tym wyższa bonifikata i mniejsza zapłata. A ja dureń myślałem, że wkraczamy w kapitalistyczny system gospodarki rynkowej.

Mówię o tym koledze, a ten tylko wzrusza ramionami zły, bo od teścia dzierżawy nie przejął i stracił. pociesza się jednak, bo dowiedział się, że dostanie kilka tysięcy premi z książeczki mieszkaniowej na poczet przekształcenia swego mieszkania, a że przekształcenie będzie kosztowało koło 500 złotych, to trochę mu zostanie na zmianę samochodu. facet dostanie kilkadziesiąt tysięcy wartości mieszkania i jeszcze kilka patyków na samochód.

Kolega nie narzeka, chociaż drań twierdzi, że i tak na kaczorów głosować nie będzie. Niewdzięcznik.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

właśnie mamy znakomity przykład w temacie tolerancja i nienawiść.
Prominentna urzędniczka ministerstwa Giertycha, w dodatku lekarz, pokazała czym jest nienawiść odbierająca rozum.
Od trej pory honorowy krwiodawca będzie musiał przedatawić swiadectwo moralności:
- jest dziewicą lub prawiczkiem
- jest małżonkiem i seks uprawia po bożemu
- czyta Dobraczyńskiego
- słucha tylko muzyki w Radiu Maryja a inne dekadenctwo ma w pogardzie
- przed oddaniem krwi odmówił paciorek celem zabezpieczenia się przed brudną strzykawką
- kocha giertych miłością platoniczną- tylko i wyłącznie
- w lesie zbiera wszystkie grzyby łącznie ze sromotnikami,ale rydzyków nie rusza bo święte
( można dopisywać.)
Albo pojedzie do Niemiec i odda krew za dużą kasę, bez świadectwa moralności. W ostateczności poczyta sobie Brechta.

Boże, słyszysz i nie grzmisz!!!?
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Post autor: morderator »

ciekawe ze tacy jak ty powoluja sie na Boga i równie sprytnie jak ci którzy te glupoty wymyslaja ale widac - Sceptyków i Gertrychów trzeba na wakacje na syberie wyslac bo tam nie ma czasu na glupoty
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

bardzo chętnie. Syberia jest piękna. Będziesz fundatorem wczasów?
Wątpię niestety, bo przy twoim poziomie inteligencji zarabiasz jakieś sześć stów, albo korzystasz z opieki społecznej - fundusz dla oggraniczonych :D :evil:
Zablokowany