Media a ostródzkie konflikty

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Media a ostródzkie konflikty

Post autor: toledo »

Ten temat przewijał sie w innych wątkach, a sądzę, że zasługuje na oddzielny. Zwłaszcza, że media odgrywaja w ostródzkim konflikcie dość istotną rolę.

Impulsem, do założenia tego wątku, była informacje, którą wczoraj uzyskałem od znajomego: Radio Mazury wycofało sie z czwartkowych porannych rozmów miejscowych polityków. Dlaczego? Otóż rozmowy te, wypowiedzi na temat szpitala uświadomiły ostródzianom, że chyba w konflikcie wokół szpitala to starosta ma rację. W efekcie interweniował, i to bezpośrednio u właścicielki, szara eminencja Ostródy, były dziennikarz p. Wiceburmistrz. No i radio będzie milczeć.

W naszych mediach, obok powiązań osobistych piszących i samorządowców albo prezesów, ważną rolę odgrywa kasa. Ten kto płaci, ma lepszą prasę. Np. GO. Dotychczas kolumnę ogłoszeniową wykupował tylko ratusz i o nich się pisało dobrze, a o ratuszowych przeciwnikach źle albio nijak. Teraz kolumnę wykupiło także starostwo i GO troche spasuje, chyba że ratusz sypnie więcej. Bo sympatia grona z GO jest przy SLD-owskiej grupie.

Ostatni program Vectry wskazuje, że kasa i tu zaczyna decydować. Za relacje z sesji rady miasta płaci ratusz, za sesję rady powiatu forsy nie ma, no i, po względnie obiektywnych informacjach, ostatni program ujawnił początek jednostronnych działań.

Przypadek Multimediów jest dla mnie niejasny. Ale dziwnym trafem zmieniono tam ostatnio skład zespołu. Dalczego nie wiem. Wiem, że poprzedni nie miał z ratuszem żadnych związków.

I co wy na to? Jaka jest Wasza opinia o ostródzkich mediach i ich roli?
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Nasze media są moim zdaniem kompletnie nieobiektywne, mało profesjonalne i cholernie stronnicze. Po prostu służą jedynie do czerpania informacji, których nie da się opacznie skomentować, czyli faktów, dat, zdarzeń. Reszta nie nadaje się np. w przypadku GO do podcierania pewnej części ciała :evil:
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Lysy napisal; Reszta nie nadaje się np. w przypadku GO do podcierania pewnej części ciała

hheehhehe

ja tam bym nie ryzykowal, bo jak sie posliznie to mozna plecy obsmarowac :twisted:
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

Felicjanie wymyślili pieniądze i do dziś pieniądze mają magiczną siłę.Nasze media mało profesjonalne nie miałyby racji bytu, więc są jak te chorągiewki na wietrze, bez twardego kręgosłupa, a że każdy lubi brzęg pieniędzy to co się dziwić. "sory Winetu biznes jest biznes", a ja pytam - gdzie sumienie? kiedyś ktoś się o to zapyta !!!
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

pisze się brzdęk - jestem przed kolacją
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Jeśli wice robi takie numery, to znaczy,że facet trzęsie portkami.Podobno zasiadał we władzach szpitala, kiedy chciano za 250.tyś. sprzedać szpital dla pana Sławomira J.Prezesem szpitala był w tym czasie miłosciwie nam panujący obecny burmistrz miasta.Tak przynajmiej słyszałem.Jeśli jest to prawdą , to nasi wybitni dziennikarze z G.O. mają super tematTemat bardzo gorący.Ale czy Oldzio pozwoli aby takie informacje ujrzały światło dzienne?Bardzo w to wątpię.Ale temat powróci.Podbno białostocka prokuratura wezwała w charakterze świadka .....no kogo?Nie napiszę nazwiska.Ale będzie niedługo zadyma.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Wice jest mocny dopóki dysoponuje ratuszowymi funduszami. Ale wrócmy do szanowynych mediów.
Przy piwku kolega zarzucił mi, że czepiam się Vectry. Zę GO - rozumie, po ukazaniu się tekstu wystąpienia starosty widać jak na dłoni, że przedstawiła kłamliwą realcję z sesji, ale Vectra.
Otóż to, GO nie kryje nieobiektywizmu, a TVO ukrywa pod pozorem obiektywnego przekazu. Przecież tylko przekazuje to co mówią, a jak ktoś chce więcej to niech sobie posłucha relacji z sesji. Ilu ludzi ma czas na przesłuchanie czterogodzinnej relacji? zadowalają się skróconą wersją. A tu juz pełna manipulacja polegająca na prezentowaniu tylko jednej strony konfliktu z absurdalnymi zarzutami i pomówieniami. Półprawdy oznacza kłamstwo.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Toledo chyba się trochę zapętliłeś. Jeżeli tv pokazuje transmisję z czegoś co określa sie "sesją powiatu" to aby to było obiektywne musi być w całości. I trudno, jeżeli ktoś chce mieć obiektywną wiedzę to niestety musi te obrzucanie się błotem obejrzeć. Każdy inny skrót będzie uważny za manipulację. Niestety...
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Z tego co się dowiedziałem od urzędników i członków SLD to Olo jest coraz bardziej odsuwany przez Nosewicza od wszystkiego.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Obserwatorze, niekoniecznie.
Po pierwsze: czemu służyło przytoczenie w pełni uzasadnienia wniosku, które zawierało zarzuty gołosłowne, co udowadniało wystąpienie starosty i sama dyskusja na sesji. A jeżeli już to o dziennikarskim obiektywixmie świadczyłoby przytoczenie drugiej strony. tego nie uczyniono. zatem TVO chciało spopularyzować owe zarzuty i tylko te zarzuty.
Po drugie. Informacja o strajku znowu ma te same przesłanie. W odróżnieniu od strajkow w kraju ostródzki szpital strajkuje przeciw staroście, a organizatorami jest - też inaczej niż w kraju - kierownictwo szpitala. Prezentuje się p. Kruszewskiego, ktory powtarza swe wywody z sesji (już złagodzone o nibypróbę doigadania się) i nie ma ani słowa o tym, że działania starosty opóźnia zarząd spółki PZOZ nie dostarczając bilansu za 2006 rok, który jest głównym dokumentem określającym możliwości kredytowe szpitala.
Rzetelny sprawozdawca (o dziennikarzu nie wspomnę - bo ich w Ostródzie chyba nie ma) zapyatłby, dlaczego wśród postulatów strajkujących nie ma żadania zlikwidowania przez zarząd spółki tej podstawowej bariery.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

do sprawiedliwego
marzysz? :)
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Może trochę ja zapętliłem swoją wypowiedź. Ale uważam, że sytuacja jaka dzieje się wokół szpitala jest tak zakręcona, że mieszkaniec Ostródy nie wie o co chodzi. I jeżeli już ma być transmisja z "Obrad rady powiatu" to w całości albo wcale. A z drugiej strony jakby media tego nie przedstawiły zawsze będzie to obraz w części subiektywny. Wg zasady "szklanka jest do połowy pusta lub do połowy pełna"
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Drogi Obserwatorze, wyobraź sobie taką sytuację:

jesteś właścicielem firmy, której zarządzanie powierzyłeś komuś tam,
żeby mieć kontrolę nad tym kimś, wybrałeś troje zaufanych ludzi, zeby w twoim imieniu kontrolowali poczynania tego ktosia i również im za to płacisz.
I ten ktoś przychodzi do ciebie po kasę, bo mówi,że bez tej kasy przedsiębiorstwo upadnie. Prosisz więc o dokumenty - nie tego ktosia, tylko tą trójkę ludzi, którzy w twoim imieniu kontrolują ktosia. I ci ludzie mówią, g.... cię to obchdzi,żadnych papierów nie dostaniesz, a kasę masz dać i koniec. Kiedy nie chcesz dać, bo nawet jak dajesz dziecku na lody, to sprawdzasz, czy nie kupuje narkotyków, grożą ci strajkiem ludzi, którym płacisz, jak się nie boisz strajku, to ci mówią, że se zmienią właściciela, co nie będzie pytał, tylko pokornie da kasę.
Tylko,że ten właściciel jest twardy, a czasy bolszewików się skończyły.
Oni muszą przegrać tą wojnę, bo gdyby wygrali, znaczyłoby to,że nie żyjemy w państwie prawa, tylko w jakiejś republice bananowej.
Sytuacja jest o wiele poważniejsza, bo bankructwo "prywaciarza' jak to pogardliwie bolszewicy mówią, jest tylko jego sprawą.
Brodiuk z mocy prawa odpowiada za publiczne, czyli nasze pieniądze i dopóki tego prawa nie łamie- ma rację.
Postkomunistyczny bezrzad musi się skończyć.
A Kruszewski niech nie cytuje Orwella - niech obejrzy Folwark Zwierzęcy-
już nie będę sugerował kogo powinien tam grać.
obserwator
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-10-21, 21:56:49

Post autor: obserwator »

Drogi Sceptyku (zostańmy a takiej formie)
Ja nie kwestionuję prawa a właściwie obowiązku Starosty jako właściciela do tego aby mieć pełną wiedzę o finansach szpitala.
Nawet gdzieś napisałem "że jest o zasrany obowiązek zarządu to dostarczyć". I czy to Starostą jest Brodziuk czy Pec czy Fijas czy ktokolwiek inny.
Ja tylko pisałem o transmisji obrad powiatu - albo całość albo dajmy sobie spokój. Przynajmniej jak trwa ta żenada.
Powiem tak "Starosta (nie koniecznie Brodziuk) ma prawo i obowiązek ŻĄDAĆ od zarządu dokumentów finansowych spółki. A zarząd ma je dostarczyć i jeszcze spytać czy tak może być.
Nie ma niewinnych, są źle podsłuchani!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

więc mamy na sprawę podobny pogląd.
Tylko tak się składa, że wszyscy starostowie, którzy pytali i pytają, są w sposób bezwzględny usuwani. To już orwellowski scenariusz - nie własciciel wybiera osoby do zarządzania, tylko osoby do zarządzania chcą sobie wybierać właściciela.
Komentarze mediów sa jakie są i są sprawą wtórną- jak do wszystkiego, trzeba byc w stosunku do nich ,nomen omen, sceptycznym.

Przez dekady rządów jedynie słusznej władzy, prawo było w głębokiej pogardzie. To się musi zmienić, bez względu na to, co sobie media wymyślą. Tam też pracują tylko ludzie i to na dodatek, jak widać, miałkich charakterków.
P.S.
Od początku śledzę twoje posty i zauważam ewolucję poglądów, czyli warto rozmawiać :) Pozdrawiam.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

W materiałach dziennikarskich zasadą jest prezentacja dwóch stron. W propagandzie, jak w reklamie, prezentujesz tylko stronę, która płaci. I o tym właśnie mówię. Subiektywizmem kieruje się jako zasadą tylko propagandzista, albo najemnik.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Ja również uważam, że TVO nadała nieobiektywny materiał odnosnie wniosku o odwołanie Starosty - co to jest?? Fijas czyta cały swój "wniosek", który nie jest poparty dowodami. Papier wszystko przyjmie i można napisać co się chce, byle mądrze... Czy "wniosek" odczytany przez Fijasa poparty jest dowodami??? Żadnego komentarza ze strony Starostwa Powiatowego - chyba że za takie dziennikarze TVO wzięli wizerunek Starosty słuchającego wywodów Fijasa. Żenujący poziom przekazu dziennikarskiego. Za to zdziwiła mnie Gazeta, która w tym numerze nie atakowała Starosty (chyba za to że zamieścił list do mieszkańców). Więcej Nawet zamieściła dużą fotkę Starosty Brodiuka, który wręcza nagrody policjantom. Proszę, proszę...
Już nie będzie złośliwych kometarzy prawie na każdej stronie włącznie ze sportem???

Reasumując: mamy fatalne media. To po pierwsze. Po drugie: są ludzie, którzy wywieraja różnego rodzaju naciski na redaktorów. Trzy: Chyba jedynym obiektywnym medium w tym ostródzkim grajdole jest to Forum. I juz się dziś mocno zaniepokoiłem, gdy gdzieś tak około 15-16 były jakies kłopoty ze stroną. Ale jak widac działa!!! I niech działa dalej - niech ludzie dowiedza z tego serwisu jak najwięcej - skoro na innych mediach nie można polegać. Panie Jacku! Tak trzymać!
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

SONDA

Post autor: przekleta »

Oczywiście jest to skandal forma i przekaz przez media tej całej sytuacji ze szpitalem. Zero prawdziwych informacji. Gorzej, wstrzymywanie wszelkich obiektywnych informacji. Większość dowiedziałam się z tego forum, a dzięki temu wiedziałam o co pytać i w większości to się potwierdziło, a z lokalnych mediów można odnieść wrażenie że chcą zlikwidować szpital, i jedynym obrońcą na białym koniu w żelu we włosach to jest główny protegowany wiadomo kto, wiadomo kogo. Dlatego proszę moderatora o utworzenie prostej sondy dotyczącej lokalnych mediów.

Które z Ostródzkich mediów jest najbardziej nieobiektywne i stronnicze w przekazywaniu informacji dotyczących konfliktu wokół Ostródzkiego Szpitala, który to konflikt w skrócie dotyczy:
Problemu rozbudowy bloku operacyjnego Ostródzkiego Szpitala, ale przy założeniu że opozycja powiatowa chce finansować ten projekt jak najszybciej w całości za pieniądze własne szpitala i powiatu (co jest w oczywisty sposób niemożliwe - i każdy myślący i niezależny dziennikarz mógłby to w ten właśnie sposób skomentować i zdemaskować prawdziwe motywacje i intencje osób które forsują taki właśnie pomysł), Natomiast koalicja powiatowa chce finansować ten projekt w większości za pieniądze pozyskane z UE, ale nie może bo do tej pory nie ma żadnej dokumentacji ze strony szpitala (celowo i z premedytacją) potrzebnej do rozpoczęcia procedury umożliwiającej staranie się o te środki:
1. Gazeta Ostródzka ??
2. TVO ??
3. Radio Mazury ??
4. Wszystkie są obiektywne.
5. Wszystkie są nieobiektywne.

Konkursik taki proponuję ogłosić wszem i wobec na jakiś tydzień głosowania, tak żeby jak największa liczba internautów mogła zagłosować. Umówimy się my wszyscy jako forumowicze, że link z sondą, a później wyniki prześlemy właścicielom tych mediów, czyli kolejno Gazecie Olsztyńskiej, w przypadku TVO to nie ma sensu, a w przypadku Radia Mazury to nie wiem kto jest właścicielem. Tak żeby z wielu komputerów zasypać ich mejlami, żeby ci właściciele uświadomili sobie, że coś w tych lokalnych mediach jest bardzo nie tak. 4 władza nie podlega ocenie???? A kto tak powiedział. Proszę o poparcie.
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

A piszcie sobie co chcecie....
osoby zupełnie nie mające pojęcia o dziennikarskim dostarczaniu informacjii polemizują o tym własnie, jak wszyscy jestescie tacy mądrzy to zalozcie swoją wlasną gazetę i ją wydajcie z pozytywnym skutkiem, ostatnia taka mróba miała miejsce hyba w tym lub zeszłym rku i wyszło ile... 8 numerów? po tych 8 numerach cała "gazeta" splajtowała, GO jest silnym medium z żetelnymi informacjami, jeżeli by tak nie było dziennikarze piszący w niej mieli by rozprawę za rozprawą, pensja dziennikarza nie jest wcale wielka więc w krutkim czasie albo musieli by zaczac pisac prawde co robią albo pisać co chwila sprostowania, czego nie robią.
wniosek nasuwa się sam, to że mysle że GO jest nieżetelna nie znaczy że tak jest, a te "donosy" są wywalane do śmieci przez wydawce, lub co najwyzej zawieszane w gazetce pod hasłem "humor" jak chcecie dostarczać takich śmiesznym ankiet to prosze bardzo ;] chetnie sie posmieje ;]
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

SoundTrack ty chyba wierzysz we wszystko co zostało wydrukowane, co? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w stosunku do przeczytanych informacji można się odnieść krytycznie.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

fachowcu od dziennikarstwa zacznij pisać poprawną polszczyzną, albo angielszczyzną albo chińszczyzną - byle poprawną.
specowi nie wypada pisać tak niepoprawnie :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

ST. Jeżeli jesteś znawcą to powinienieś wiedzieć, że:

1. Ostródzka jest dodatkiem do Olsztyńskiej i to jest jej główny atut. Także finansowy. Z potentatem kapitałowym wydawnictwa nie moze się równać żadna miejscowa inicjatywa wyadwnicza.

2. Podawanie półprawd, insynuacji w zakamuflowanej formie troski, przemilczanie faktów - to nadaje się tylko, zgodnie ze znanym Ci prawem prasowym, wyłącznie do sprostowań, co się czyni małym drukiem na pośledniej stroniczce. I w ten sposób unika się sądowego nakazu.

3. Rzetelność dziennikarska - o tym też pewnie wiesz - opiera się o podawanie wieśći sprawdzonych u źródła. Czyli jeżeli pisałbym o Tobie, że coś np.zrobiłeś, to zapytałbym się Ciebie, czy rzeczywiście to zrobiłeś, a nie opierałbym się w swojej rewelacyjnej wiadomości na opowieści Twego antagonisty, z którym od lat toczysz spór. A taki właśnie - odmienny od tego czego uczą nawet na licencjatach dziennikarskich - sposób produkuje większośc swoich tekstów broniona przez Ciebie GO.
SoundTrack
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 215
Rejestracja: 2007-01-19, 13:07:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: SoundTrack »

A ja słyszałem, że toledo to też wice tylko nowy i w zupełnie innym urzędzie. Dostał stołek, bo wiernie służył pewnemu panu z ambicjami, który został wazny z nadania politycznego, bo nie wyborcy go wybrali. I teraz broni jak wierny pies swego pana i swojej niemałej urzędniczej pensji. Nawet będzie pouczał dziennikarzy o rzetelności... Dobre sobie!!!!. Panie P, przecież to śmieszne! I kto tu co robi za pieniądze? To już czysta hipokryzja. A zmienić zarząd w szpitalu tez trzeba po to, by nagrodzić stołkami wiernych. Może pobawimy sie w zgadywankę, kto zostanie nowym prezesem? I z jakiej jest partii? A może policzymy nowo zatrudnionych urzędników w starostwie. I niech mi ktos powie dlaczego to sami emerytowani wojskowi? Najlepis są? Tacy młdzi i zdolni, prawda?
Straight Edge - Bo Życie Jest Tylko Jedno I Należy Je Szanować

Arkę wybudowani amatorzy a Titanica profesjonaliści.

http://s9.bitefight.pl/c.php?uid=97937
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

S.T. idź się kochany polecz w tym szpitalu, chociaż i tak ci to nie pomoże :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

S.T. Ubawiłem się. Ty myślisz, że wszystko odbywa sie według wzorów z Urzędu Miejskiego oraz myslenia a'la Fijas, Pec, Wawrzyński czy Kruszewski?
W tak młodym wieku nie powinieneś tracić nadziei na to, że nie wszystko jest oszustwem, a działa się tylko we własnym interesie. Mój drogi są jeszcze ludzie, którzy odróżniają bandziora od zwykłego człowieka, bełkot od logiki, a brednie od faktów.
Jak chcesz sam sie dowiedzieć jak to wszystko odróżnić, to zacznij zadawać proste pytania: dlaczego, kiedy, czy możesz pokazać, etc. I przeanalizuj wypowiedzi: im więcej przymiotników tym mniej faków, tym bardziej śmierdzi mydleniem oczu, bajerowaniem, kłamstwem. Powodzenia.

A pisząc te głupotki, jestes tak blisko prawdy jak Ostróda nad Drwęcą blisko Nowego Yorku .
Zablokowany