Ostródzkie biblioteki- co o nich sądzicie???

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Ostródzkie biblioteki- co o nich sądzicie???

Post autor: studentka »

Jak wyżej.
Co sądzicie o jakości ostródzkich bibliotek???(oczywiście poza bibliotekami szkolnymi..)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

Takie sobie szczerze to nie korzystam z biblioteki ale jak już to od święta
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
Johnny Fontane
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 280
Rejestracja: 2007-02-22, 14:21:16
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Post autor: Johnny Fontane »

W sumie wszystko ok. Mam tylko jedno male "ale". Mianowicie jestem zdania ze biblioteka miejska powinna miec jakis swoj wygospodarowany budynek ale nie na zamku. Kto sie interesuje ten wie ze ciagle sa narzekania (zreszta calkiem uzasadnione) iz nie ma sal na ekspozycje w muzeum albo ze w "Centrum Kultury w ostrodzie" nie ma sal na proby i spotkania dla grob zajmujacych sie szeroko pojmowana matura (zmysl, zespoly taneczne, tetrzyki itp). Uwazam ze sale przeznaczobne na biblioteke mozna by spozytkowac inaczej, a i bibliotece moze nawet dobrze by wyszlo gdyby dostala jakies nowe fajnie wykonczone pomieszczenia w bardziej dogodnym miejscu w miescie. Tako rzeklem...
chcesz podobać się kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem
Awatar użytkownika
Johnny Fontane
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 280
Rejestracja: 2007-02-22, 14:21:16
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Post autor: Johnny Fontane »

*kulturą - a nie matura rzecz jasna :)
takie spaczenie na dniach mam :)
chcesz podobać się kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

A jak matura, panie Johnny??????? :D :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
BMW
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2007-04-05, 08:53:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: BMW »

to raczej pozytyw ze zmysl nie moze sie rozwijac:D bo az sie boje co to by bylo gdyby Monika miala az takie pole do popisu jak sala zajmowana obecnie przez biblioteke... powstalaby na pewno kolejna (denna i podobna do wszystkich poprzednich) sztuka...

a jesli chodzi o biblioteki to pedagogiczna jest naprawde bardzo bardzo dobra ... (nawet jesli trzeba placic kary za przetrzymania ksiazek:P) jest tam wiele nowych pozycji, ktore wszedzie indziej ciezko zdobyc
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

BMW pisze:to raczej pozytyw ze zmysl nie moze sie rozwijac:D bo az sie boje co to by bylo gdyby Monika miala az takie pole do popisu jak sala zajmowana obecnie przez biblioteke... powstalaby na pewno kolejna (denna i podobna do wszystkich poprzednich) sztuka...
Ej, to ten Zmysł to naprawdę taka lipa jest??
Bo różne rzeczy już słyszałam.....
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
BMW
początkujący
początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 2007-04-05, 08:53:02
Gadu-Gadu: 0

Post autor: BMW »

jak to mowia : zalezy jak lezy

ale wg mnie ich poczatki byly najlepsze kiedy byl ten pierwszy sklad.. np "zywioly" mi sie podobaly.. ale potem jak widzialam kazda kolejna sztuke to nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac... takie silenie sie na katharsis
Poza tym jak slysze przemowienia Moniki przed kazda nowa sztuka to mi sie noz otwiera
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

No ja myślę podobnie.
Znam większość aktorów z tej grupy, mają oni o sobie dość duże mniemanie i czują się jak gwiazdy filmowe. Przed każdą kolejną sztuką każda rozmowa z nimi równa się zaproszeniom na tę sztukę i opowiadaniu, jaka ona będzie super i kto kogo będzie grał.
A już w największy podziw wprawia mnie to, jak bardzo są oni wszyscy zapatrzeni w Monikę.Wiem, że są oni z nią na ty, ale szpanują nią jak mogą. Kiedyś słyszałam rozmowę jednej z aktorek z jakimś jej znajomym. Znajomy zapytał tę aktorkę, czy idzie w stronę swojego domu a ona do niego:Tak, poczekaj chwilę, muszę się pożegnać z naszą panią reżyser...

Normalnie wbiło mnie w glebę, BRODŁEJ se myśle normalnie...Nie pogadasz.
No ale jak im sie to podoba to niech sobie to robią, ale bez silenia się na patos, bo to grozi ośmieszeniem..
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

studentko, czy twoje sądy nie są przypadkiem troszeczkę za surowe?
To , było nie było, sa amatorzy, a ja widziałem w swoim życiu sporo aktorów zawodowych, którzy na to miano nie zasługiwali.
Oni nie są wcale tacy cieńcy, a Monika, to juz spora osobowość, chociaz trochę skromności jej nie zawadzi. :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:studentko, czy twoje sądy nie są przypadkiem troszeczkę za surowe?
Może i tak, ja już tak mam.
Po prostu mówię, co myślę.. :D
Wiem, ze oni są amatorami, tylko że oni się za takich absolutnie nie uważają i tu chyba jest problem..
Takie jest moje zdanie, tak ja to widzę. :D
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
Johnny Fontane
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 280
Rejestracja: 2007-02-22, 14:21:16
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Post autor: Johnny Fontane »

A ostatnio BMW i StuDętka tak głośno krzyczaly na innych ze "posty sobie nabijaja" i nie na temat pisza...i co teraz??? jak sie to ma do temtu??
Zmysl mi rowniez tak srednio podchodzi, wole klasyke, moze jestem zbyt ograniczony na inwencje pani Moniki... tak czy siak na pewno zasluguja na nieco bardziej konstruktywna i glebsza krytyke niz malo smaczne uszczypliwe i kąśliwe "uważki"
chcesz podobać się kobietom
twardy dla nich bądź jak beton
zapuść wąsy, z tyłu grzywę
kwiata kup, poczęstuj piwem
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Z amatorami w każdej dziedzinie jest tak samo.Jak już łykną trochę wiedzy,to wydaje im się, że wiedzą już wszystko.Dopiero rzetelne uczenie się zawodu uczy pokory.
Amatorzy wolą zdecydowanie teatr awangardowy od klasyki, bo łatwiej jest ukryć braki warsztatowe i reżysera i aktorów :)
Ale należy im się uznanie, bo chcą coś robić, bo tworzą wartość dodaną w kulturze, bo się sami rozwijają, bo w tym zapyziałym, kochanym miasteczku tworzą jasne, dobre obszary, chociażby takie, ze mamy o czym gadać. Teatr to piękno :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

sceptyk pisze:Ale należy im się uznanie, bo chcą coś robić, bo tworzą wartość dodaną w kulturze, bo się sami rozwijają, bo w tym zapyziałym, kochanym miasteczku tworzą jasne, dobre obszary, chociażby takie, ze mamy o czym gadać. Teatr to piękno :)
A z tym, to jasne, że tak. Popieram, oczywiście popieram :ok: :mrgreen: :mrgreen:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Johnny Fontane pisze:StuDętka
WOOW..
Ale żeś wymyślił słowo!!!
Długo nad tym myślałeś???
8)
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ale zaraz, o jakie biblioteki chodzi - ta w zamku - czytelnia i dzial biblioteczny raczej sa dobrze wyposazone, dostepne sa stanowiska z darmowym internetem (fakt ze przydaloby sie jeszcze kilka komputerow) moze potrzeba troche powiewiu nowosci - wiecej multimediow, no i lokalizacja - ZAMEK - jest fatalny - wejscie do biblio jak dla krasnali, niepelnosprawni to chyba po rynnie maja sie wciagac na pietro, Z tego co wiem to nowa lokalizacja biblioteki miala byc w Bialych koszarach ale burmistrz sprzedal budynki i znow lipa - LIPA PANIE.

filia biblioteki na chrobrego - pozostawiam bez komentarza.

No i Bilioteka Pedagogiczna - nie wiem czy ktos tam zaglada.

Czy jest cos jeszcze? Poza bibliotekami szkolnymi?

Z drugiej strony w czasach gdy po ksiazke siega malo obywateli - trzeba pomyslec o nowoczesnowsci i modernizacji bibliotek bo te raczej traca anachronizmem. Nie jest to wina kierownikow bibliotek ale jasnie nam panujacym wladzom
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Jest jeszcze biblioteka garnizonowa w klubie garnizonowym, ale to jest taki szit, że sie nie wypowiem w ogóle, chyba juz nawet to zamkneli i dobrze.
Do pedegogicznej uczeszcza baaardzooo wiele osób, głownie studentow, bo to jedyna przyjazna i wyposazona dla nich biblioteka u naszym w miescie. jest to super biblioteka,maja juz kompy, poszerzyli ksiegozbior, panie sa pomocne i znaja sie na rzeczy. Wszystkim polecam.
dobry ksiegozbior ma rowniez LO bazynskiego, ale jest dostepna tylko dla uczniow i absolwentow!
A zamek...Mam mieszane uczucia... Ostatnio trafiłam tam na fajna pania bibliotekarke, ktora bardzo mi pomgla w poszukiwaniach interesujacych mnie zrodel.Ale... swego czasu byla tam "bibliotekarka", która dporowadzała mnie do dzikiej furii ilekroc natykałam sie na nią..
Mojej karty szukała 10 minut, znalazła, brawooo!!!Mysle sobie, ma dziewczyna gorszy dzien...Swoja droga miała ona 20 lat i żadnego przygotowania do zawodu.Wiem, bo to siostra mojej szkolnej znaojmej.. Wiec pomyslalam sobie, ze chyba dziewczyna musi miec niezłe wtyki gdzies skoro pracuje w miejskiej bibliotece a nie ma pojecia o co trybi w tej robocie. No ale, dajmy ludziom szanse..
Poprosiłam ją, aby znalazła mi ksiązke. Spojrzała na mnie z pogarda zza biurka, wstała i poszła ze mna w strone półek z ksiazkami.Hmmmmm...zastanawiała sie z rozpacza na tarzy, gdzie moze byc ta ksiazka, ktorej potrzebuje, po czym wskazała mi reką na rząd półek z setkami ksiązek i rzekła: Chyba tu gdzieś to powinno być......

Myslalam ze jej coś powom przykrego, ale sie powstrzymałam, znalazłam ksiazke, rzuciłam jej na biurko, ona zapisała, ja wyszłam i stwierdziłam, ze coś jest nie tak...Warto by było przetrząsnąć trochę kadre naszych bibliotek i popatrzec, kto w nich pracuje i czy sie nadaje, bo takie panie, jak ta opisana to żenada na maksa.. Fakt faktem, ze ostatnio juz jej tam nie wiedziałam Amen
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Pan.Ch
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2007-05-06, 04:25:41

Post autor: Pan.Ch »

Z nowościami beletrystycznymi to raczej cieniutko. Czasopisma podobnie. Niektóre działy - w szczególności jeśli o literaturę dotyczącą kultury idzie - to jakby nie istniały, niestety.
Awatar użytkownika
garniec dziegciu
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2005-08-21, 09:57:40

Post autor: garniec dziegciu »

Poprosiłam ją, aby znalazła mi ksiązke. Spojrzała na mnie z pogarda zza biurka, wstała i poszła ze mna w strone półek z ksiazkami.Hmmmmm...zastanawiała sie z rozpacza na tarzy, gdzie moze byc ta ksiazka, ktorej potrzebuje, po czym wskazała mi reką na rząd półek z setkami ksiązek i rzekła: Chyba tu gdzieś to powinno być..
to pewnie dlatego że, jak twierdzisz, Pani Bibliotekarka studiów nie skonczyła. ale z tego co widzę, kazdy , kto jeszcze nie przebrnął piatego roku ma problemy z samodzielnym znalezieniem książki na półce. więcej wyrozumiałości dla Niej i dla siebie, Studentko
Awatar użytkownika
garniec dziegciu
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2005-08-21, 09:57:40

Post autor: garniec dziegciu »

Myslalam ze jej coś powom przykrego, ale sie powstrzymałam, znalazłam ksiazke, rzuciłam jej na biurko
oj wspaniałomyslna dziewczyno z gestem, która nie chciałaś jednak wykazać sie brakiem kultury osobistej, nieładnie rzucać książkami, nieładnie....
Awatar użytkownika
Hrywna
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2007-04-20, 23:22:06
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dzikie Pola

Post autor: Hrywna »

Jedno jest pewne:
- w tej bibliotece (jak i w każdej innej) żadnej książki nigdy nie wypożyczył starosta "Bredziuk"!
- Hospody pomyyyłuuuj !!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Czy nie sądzicie, że ten ktoś ukrywający sie pod nickiem "Hrywna", powinien jednak się leczyć? gość tylko o jednym. Dla ciekawości wszedłem w ten temat, może jednak facet nie jest tak monotematyczny i proszę - jest. Pewnie lodówkę też już kłódką opatrzył.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

toledo pisze:Czy nie sądzicie, że ten ktoś ukrywający sie pod nickiem "Hrywna", powinien jednak się leczyć? gość tylko o jednym. Dla ciekawości wszedłem w ten temat, może jednak facet nie jest tak monotematyczny i proszę - jest. Pewnie lodówkę też już kłódką opatrzył.
He he, może obsesję ma, manię, tudzież psychozą maniakalną. :twisted:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Myślę że chyba nadszedł czas aby odpowiednie organy ścigania dobrały się do skóry tego gościa co wypisuje takie brednie... gdziekolwiek nie zajrzeć facet aż kipi nienawiścią i nie trzeba być lekarzem specjalistą aby stwierdzić że ktoś tu ma hakieś chorobliwe działania
Zablokowany