Co wiecie o Hip-Hopie z Ostródy ?

Moderator: Jacek-P

OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Co wiecie o Hip-Hopie z Ostródy ?

Post autor: OSTRreprezentant »

Mam Pytanie czy słyszeliscie o zespołach tworzących w Ostródzie Hip-Hop ?? np. Liryka Składu Ostródzkiego, Zamkowa Blokersi Ostróda , To Co Prawdziwe, Ostródzka Elita, SOP (nie wiem czy to z Ostródy coś słyszałem ale nie jestem pewny) Jeżeli Tak to piszcie co o nich myślicie
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

LSO widziałem teledyski na youtube i nawet nawet.
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

No sa ich teledyski i to duzo ale LSO zna prawie kazdy a innych znacie ?? Oto linki do teledysków LSO wystarczy potem kliknac na inne :http://www.youtube.com/watch?v=ClRoh-f8etA
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

Ja znam jeszcze EJM ale nie wiem czy jeszcze istnieja.
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

nie wiem pierwszy raz słyszę o takim zespole. Ludzie Piszcie coś o zespołach z swojego miasta nie słyszeliście. No piszcie, trzeba wiedzieć co sie dzieje w swoim mieście a nie :D:D
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Szogunek »

Ja widziałam tylko teledyski LSO-dobrze chłopaki sobie radzą....no i teledyski rządzą! :lol:
Tomasz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 303
Rejestracja: 2004-03-23, 21:18:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tomasz »

OSTRreprezentant pisze:nie wiem pierwszy raz słyszę o takim zespole. Ludzie Piszcie coś o zespołach z swojego miasta nie słyszeliście. No piszcie, trzeba wiedzieć co sie dzieje w swoim mieście a nie :D:D
EJM (Ekipa Jednego Mikrofonu) nagrywali cos pare late temu a co robia teraz nie mam pojecia.
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

:D :D :D :D Moim zdaniem tez LSO wymiata ale dla tego tu pisze czy Ostróda zna tez inne zespoły niż LSO :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Tez znalem EJM i jej "frontmana" DŻI - chłopaki nie nagrywają już od lat, ale trzeba im oddać, że byli prekursorami tego stylu w Ostródzie i jako chyba jedyni zagrali kilka koncertów.
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

niee nie tylko oni Baleś z CMS i LSO tez dawaj koncerty w Pub w Chacie. Wiem bo byłem na 2
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Pytanie

Post autor: Jacek-P »

Obrazek

Zdjęcie zrobiłem 06-06-2006 po godz. 19 podczas kręcenia teledysku.
Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak się nazywa ten skład. Jeśli ktoś jest zorientowany proszę o informację.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
Rybson
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-02-28, 00:04:42
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Samborowo

Post autor: Rybson »

Ja widziałem tylko Dzi w akcji no i teledyski LSO na youtube troche wczesniej anizeli powstal ten topic ;)
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

te zdjęcie to jest TCP (To Co Prawdziwe) frajerski skład
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

OSTRreprezentant pisze:te zdjęcie to jest TCP (To Co Prawdziwe) frajerski skład
Dobra, więc zacznę od twojego postu OSTRreprezentant:

Po1 Rozmawiałeś z którymś z nich? Jeśli nie, to nie oceniaj!
Po2 Czy uważasz się za HipHopowca? Jeśli tak, to czy znasz całą historię tego pięknego zjawiska jakim jest HipHop!
Po3 Drażniące! Hiphop to nie muzyka, to kultura! Rap to muzyka HipHopu! Choć PONOĆ można mówić na muzykę Hiphop, potocznie.
Po4 Z chęcią bym z tobą porozmawiał na gadu o nich jeśli chcesz! [o TCP]
Po5 Także uważam, że LSO nagrywa dobry shit, ale są to słowa ludzi, którzy posiadają skromną wiedzę na temat HH. Bez urazy, jeśli się mylę to niech ktoś mnie jakoś uświadomi.

A teraz do reszty sceny ostródzkiego HipHopu:

Uważam, że HipHop w Ostródzie jest przysłoniony wielką i grubą szatą brudnych i nieprawdziwych stereotypów. Ja jako B-Boy ["breakdancer"] czuję się w pełni najprawdziwszym HipHopowcem jak i nie wielu moich przyjaciół/przyjaciółek z naszego miasta reprezentuje tak jak ja piękną stronę tej kultury. Czuję się nim, nie dlatego, że uprawiam B-Boying [czyt. "Break Dance"], tylko dlatego, że mam wiedzę i znam prekursorów HipHopu, historię i daty, a jeśli chodzi o muzykę Hiphopu, to w Ostródzie krucho z tym. Np: Stefan Frajer z ulicy XXX z Ostródy nagrywa Rap, pocichaczu, bez chęci wypuszczania tego w miasto, jedzie w swoich kawałkach o gorących ziemniakach, czy o super wygibasach i jego muzyka jest w 1000% bez przekazu, to on jest reprezentantem kultury HipHop, bo zna swoją historię, historię prawdziwych raperów, hiphopowców.

To na tyle co na razie chciałbym powiedzieć!

PZDR! Zapraszam na dalszą rozmowę ===> 1568937
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

Szczerze to powiem ze w końcu znalazła sie jedna osoba która coś konkretnie napisała a co do sprawy TCP to Ci odpowiem: nie znam ich osobiście ale oglądając ich teledyski zauważyłem ze oni próbują sie podszywać jak by pod LSO a Xero boyów nikt nie lubi.Są plastikowi Dymek Specjalnie zmienia głos w piosenkach dla mnie to jest bynajmniej dziwne ;/ Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz. ELO!
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

Teraz lepiej! Podałeś w miare dobre argumenty, ale nie chcę gadać na temat ostródzkich raperów, a po LSO pojechałem troszke, bo każdy się nimi jara, tak samo jak się ludzie jarają kawałkami 50centa, czy Akon'a! Nie wiem, nie słyszałem starych nut 50centa, ale to co teraz prezentuje w teledyskach typu "Candy Shop", to jest całkowicie odbiegające moim zdaniem od kultury Hiphopu. Pokazywanie lasek, które kręcą tyłkami, lejąca się czekolada, metafory dotyczące tylko pieniędzy, dz*wek i głoszące motto "lans ponad wszystko" i "fajny fajnego lubi" naprawdę nie tyczy się HH. Komercja w dzisiejszych czasach jest na tyle ogromna, że ludzie bez niej nie potrafili by normalnie żyć, a niewiedza nie usprawiedliwia! W Ostródzie, za przeproszeniem, panuje ciemnota i wszystkie zakapturzone postacie są kojarzone z PSEUDOhiphopowcami, ale nie musimy się martwić, bo całe, polskie społeczeństwo jest zakarzone tą chorobą, chorobą stereotypów i przypadków.

...weszliśmy w czasy surrealistycznego świata, a komercha zjada wszystko co spotyka na swojej drodze!
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

właśnie :]
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
czayo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-07, 11:53:36

Post autor: czayo »

Tym którzy nie wiedzą jeszcze można wybaczyć ale tych którzy myślą, że wiedzą trzeba nawrócić i założę się o wszystko, że większość hip-hopowców bo zbyt odważnie bym napisał, że wszyscy nie ma zielonego pojęcia o tej kulturze, a jakby tak jeszcze spytać o poszczególne segmenty hip-hopu to już tragedia i koniec świata =p.
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

true...
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
OSTRreprezentant
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 2007-04-18, 10:29:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTR'óda

Post autor: OSTRreprezentant »

i co tylko tyle napisaliście ? trochę mało macie wiadomości o HH z Ostródy
Bóg dał Ci ciało teraz buduj z niego zbroje....
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

Dobry HipHop w Ostródzie reprezentują tylko:\

* BeatBoxerzy [chłopaki dają radę, szacun!]
* Writerzy [dobre wrzuty montują!]
* Bboy's/Bgirl's [także dajemy radę i co najważniejsze pokazujemy fresh&real HipHop].

Dużo tu nie ma co gadać tylko trzeba zebrać przedstawicieli powyższych grup i nawiązać kontakt z urzędem o jakąś imprezę ALA HipHop Session in da Ostróda 2007 i zacząć trafiać do ostródzkiej społeczności poprzez pokazywanie prawdziwej strony HH!!!
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
czayo
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 2006-07-07, 11:53:36

Post autor: czayo »

Niestety hip-hop w ostródzie jest upośledzony bo powinno się go jakoś zaprezentować i oswoić z nim ludzi w naszym mieście. Nie chodzi mi tu oczywiście o lans co by ktoś zaraz nie skojarzył po prostu o pokazanie naszej społeczności, że hip-hop to nie narkomani, wandale itp. bo to akurat ma z hh mało wspólnego. W całym naszym kraju przyjął się taki stereotyp i dlatego powinniśmy wyjść na przeciw tym którzy są w tym utwierdzeni i zgasić ich sztuką jaką z pewnością jest hh. Na temat ostródzkiego hh wiem mało bo mało kto się tutaj angażuje w to by jakoś to zaprezentować. W hip-hopie nauczyłem się, że nie wolno być skromnym bo cię zjedzą.
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

Jak coś to zapraszam na pokaz mojej i kolegi "czayo" ekipy, w sobotę 5 maja na placu koło fontanny przy ulicy plac 1000-lecia ;)... yoo!
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

to Wasze zamieszanie jest tak normalne ze wybacz powiem wprost NUDA
Awatar użytkownika
crAzy
początkujący
początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 2006-02-06, 01:35:44
Gadu-Gadu: 1568937
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: crAzy »

Tytus Andronikus pisze:to Wasze zamieszanie jest tak normalne ze wybacz powiem wprost NUDA
Dobrze, to może przedstaw to co Ty reprezentujesz i co wiesz o HH, a jeśli temat Ci się nie podoba, to nie rozumiem Twojego udziału w nim...! :/ lol
♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪ HЮP ♪♪♪♪♪♪♪♪♪♪
Zablokowany