Pomnik dla ubowców

Moderator: Jacek-P

Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Kup sobie puszkę i mów do mniej- spełni twoje oczekiwania jak ten forum !!!
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

"Kup sobie puszkę i mów do mniej- spełni twoje oczekiwania jak ten forum !!!"
Do mniej??? - co to znaczy?
"ten forum+ rzeczywiscie nie spelnia moich oczekiwan. Szczegolnie polinteligenccy adwersarze.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

I analfabeci!
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Nie chodzi o te błędy ,które wszyszły w efekcie pośpiechu. Widzę ,że jednak są to jedyne rzeczy, które was interesują w historii pomnika !! Dyskusje nie jest faktycznie waszy celem, lecz chęć dokładania mi bo w pośpiechu robie błędy.To ciekawa bo świadczy tylko o jednym -nie macie nic do powiedzenia na temat budowy tego pomnika, cogorsza nie interesuje was to, że są ludzie dla których ten pomnik ma sens. Macie całą tą historie w d.... tylko nie wiecie jak to "powiedzieć". Dziwię się wam bo porwaliście się na temat, którego nawet nie jesteście w stanie przemyśleć bo zapewne macie po 20 lat. Nie będę kłucił się z wami bo mnie to nie bawi a nawet smuci wszak przecież to porusza historie śmierci mojego Dziadka. Przez szacunek dla zmarłych, bo przecież o nich mieliśmy mówić chcę tą chorą dyskusje skończyć.AMEN
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Jestem ciekaw czy na tę dysputę odpowieda jedna czy aż jedna osoba czy może ten sam człowiek, który histori nie rozumie a bardzo chciałby zostać nauczycielem jęz.Polskiego ?????
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Dla Wszystkich Jezus !!!
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Skomand »

Drogi Petara!
Przeanalizowalem cala te dyskusje ponownie, i musze stwierdzic ze to Ty nie umiesz dyskutowac. Na moje historyczne argumenty odpowiadasz "pogranicz Lepera i Hitlera" albo zebym sobie kupil puszke. A ja tylko przedstawialem swoje racje. To ty zaczales wyzywac od "gowniarzy" i wciskac ze nie znam historii. A co ty wiesz o historii poza historia dziadka? Czy wiesz kto to byl "Las", "Lufa", "Zeus"? Moze slyszales o "Zygmuncie" czy "Łupaszce"? Moze wiesz co sie wydarzylo w Ostródzie 15 stycznia 1946 roku? Nie wiem czy Twoj dziadek byl porzadnym czlowiekiem czy nie. Moze zginal nieslusznie a moze slusznie. Ty tez nie wybierales swoich antenatow. Zmien ten chamski ton, to moze podyskutujemy. Masz racje mowiac - "choć nie rozumiecie nawet połowy słów". Ciezko cie zrozumiec. Skoro tak boli cie los "odrzuconych bohaterow", to moze zrob cos aby naprawiono grob Jana Chomki. To bylo chamstwo ze go zniszczono. Ale ty pewno nie wiesz kto to byl? I gdzie jest ten grob?
Demona

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Demona »

jakos nie skumalam zwiazku...
Ale tak naprawde, to dlaczego zeszliscie z tematu? klocicie sie o rzeczy, ktore sa juz przeszloscia i nie wiem, czy warto psuc sobie nerwy...
Zabili, nie zabili - trzeba z tym zyc, a nie obrzucac sie blotem. Potem nie wiadomo, o co chodzi:)
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Jeżeli nie skumałaś związku to znaczy, że nie
wiesz kto to był Chomka. Podpowiadam: w Ostródzie znajduje się ulica nazwana jego imieniem. Jeżeli Cię to zaciekawi, to poszperaj w książkach. Myślę, że warto znać historię. Ktoś kiedyś powiedział: Naród który nie zna swojej historii nie wart jest swojej przyszłości , czy jakoś tak.
Młodzi ludzie, tu naprawdę nie chodzi o jakieś kłótnie, tylko o sensowną rozmowę, bez chamstawa i wulgaryzmów. Zaczynam mieć wątpliwości czy można tak rozmawiać z przedstawicielami młodego pokolenia.
Zapewne odezwą się teraz głosy ty taki nie taki ....
Przemysław

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Przemysław »

Jesteś w błędzie Petara, masz a w zasadzie miałeś, (albowiem nadal uważam, że rozmowa z tobą nie ma sensu) conajmniej dwóch adwersarzy.
Jeden z Twoich znajomych powiedział o Tobie:
Petara mówi wiele kontrowersyjnych słów, a potem sam, nie wierzy w to co powiedział. Jest to człowiek niegroźny choć mocno "pokręcony" . Myślę, że sporo w tym prawdy. Swego czasu miałem okazję rozmawiać z Tobą osobiście w obecności innych osób i podtrzymuję tą opinię. Petara, nie zmieniaj się, bądź nadal Taki Jaki Jesteś. Zobacz dzięki Tobie forum nabrało kolorytu. To nic, że mamy odmienne zdanie na temat historii, ja nie zmienię swojej opinii a Ty swojej. I gucio.
szacila
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Pomnik dla każdego !!!

Post autor: szacila »

Szanowni goście!
Waszą dyskusję z pewnością jest w stanie ożywic czat ostrodaonline. Polecam, może coś z tego wyjdzie interesującego. A tak na marginesie: mędrzec widzi w lustrze głupca, głupiec odwrotnie :-)pozdrawiam szczerze rozbawiona z samego rana :)
Awatar użytkownika
Klapaucjusz
początkujący
początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:16

Re: Pomnik dla każdego !!!

Post autor: Klapaucjusz »

A bywa ktos na tym czacie?
Klapaucjusz
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Obraziłem to bardzo przepraszam. Wiele lat byłem antykomunistą, aż pewnego dnia zrozumiałem, że to jest w pretensja do ludzi z mojej rodziny czy innych. Trzynaście lat trwa budowa nowej Polski -ciekawe, iż zapomniano o mieszkańcach. Skuteczność PZPR było wszechmocna dziś zostaje tylko mamona. Wszak wszystkie ideały o które walczyła Solidarność zostały spełnione ale to nie tamten kraj lat 80-89.
Mając 14 lat słuchałem radia "Wolna Europa" w 1991 roku zostalem radnym miasta Ostródy. Podświadomie byłem większym socalistą, niż wielu innych. Po wielu latach wiem, że cały podział na prawych czy lewych to podział na kase i inną kase. Tak naprewdę Polska jest jak taxówka. Daje każdemu żyć tylko ludzie myślą, iż jak wygra Leper czy innny gwiazdor to coś się zmieni. W Polsce tak naprawdę nie potrzeba "idoli" temu krajowi potrzeba zdrowego umysłu. Wielu ludzi nie rozumie tego co było a wydaje im się, że wystarczy niewidzialna reka kapitalizmu. Sam stałem wiele razy w kolejkach za masłem czy cukrem i naprawde nie wspominam tego miło, nawet nie chcę tego wspominać. Problem leży jednak w tym czym była Polska do roku 1989. Prawda jest taka, iż tak naprawdę nie było żadnej antyrewolucji. Od tego co stało się 13 lat temu dziś większość bardzo żałuje a druga połowa społeczeństwa mówi:"jest wreście po naszemu". Oczywiście w tej nowej Polsce , która jest od 13 lat brakuje jeszcze jasności i konsekwentnego prawa.
Nie myślę o prawie "oko za oko" po prostu ten normalny człowiek cały czas dostaje bęcki za to, że żyje a ludzie oczekują czego ??? Normalności bo to jest jest
Jego dom nie warzne jak i kiedy. Dziś ludzie chodzą do kościoła i o 12-tej głosują na Kwaśniewskiego. Czy postępują zgodnie, że swoją wiarą czy nie ?? Ocena jest tylko taka, mają do tego prawo !!!
Okazuje się, że nacjonalizm w Polsce jest większym stopniu wytworem PRL-u niż narodowośiowych tez Solidarności. Czy dla Polaków mieszkających tutaj, zło jest tym samym? Tak jak białe jest białe i koniec!! Dziś rzeczywistość kreuje pieniądz, tak naprawdę liczy się tylko on i to nie ważne kto rządzi!!! Jestem pewien jednego to co jest dziś to nie to co było wczoraj. Wiem to napewno jeżeli ktoś mówi "kiedyś było" to oszukuje wszystkich a nawet samego siebie. Świat się zmienił ale nie mówcie, że budujemy Polskę bez naszego "drzewa"historii. Bo inaczej oszukujemy samych siebie.
Anonymous

Re: Pomnik dla ubowców

Post autor: Anonymous »

Obraziłem to bardzo przepraszam. Wiele lat byłem antykomunistą, aż pewnego dnia zrozumiałem, że to jest w pretensja do ludzi z mojej rodziny czy innych. Trzynaście lat trwa budowa nowej Polski -ciekawe, iż zapomniano o mieszkańcach. Skuteczność PZPR było wszechmocna dziś zostaje tylko mamona. Wszak wszystkie ideały o które walczyła Solidarność zostały spełnione ale to nie tamten kraj lat 80-89.
Mając 14 lat słuchałem radia "Wolna Europa" w 1991 roku zostalem radnym miasta Ostródy. Podświadomie byłem większym socalistą, niż wielu innych. Po wielu latach wiem, że cały podział na prawych czy lewych to podział na kase i inną kase. Tak naprewdę Polska jest jak taxówka. Daje każdemu żyć tylko ludzie myślą, iż jak wygra Leper czy innny gwiazdor to coś się zmieni. W Polsce tak naprawdę nie potrzeba "idoli" temu krajowi potrzeba zdrowego umysłu. Wielu ludzi nie rozumie tego co było a wydaje im się, że wystarczy niewidzialna reka kapitalizmu. Sam stałem wiele razy w kolejkach za masłem czy cukrem i naprawde nie wspominam tego miło, nawet nie chcę tego wspominać. Problem leży jednak w tym czym była Polska do roku 1989. Prawda jest taka, iż tak naprawdę nie było żadnej antyrewolucji. Od tego co stało się 13 lat temu dziś większość bardzo żałuje a druga połowa społeczeństwa mówi:"jest wreście po naszemu". Oczywiście w tej nowej Polsce , która jest od 13 lat brakuje jeszcze jasności i konsekwentnego prawa.
Nie myślę o prawie "oko za oko" po prostu ten normalny człowiek cały czas dostaje bęcki za to, że żyje a ludzie oczekują czego ??? Normalności bo to jest jest
Jego dom nie warzne jak i kiedy. Dziś ludzie chodzą do kościoła i o 12-tej głosują na Kwaśniewskiego. Czy postępują zgodnie, że swoją wiarą czy nie ?? Ocena jest tylko taka, mają do tego prawo !!!
Okazuje się, że nacjonalizm w Polsce jest większym stopniu wytworem PRL-u niż narodowośiowych tez Solidarności. Czy dla Polaków mieszkających tutaj, zło jest tym samym? Tak jak białe jest białe i koniec!! Dziś rzeczywistość kreuje pieniądz, tak naprawdę liczy się tylko on i to nie ważne kto rządzi!!! Jestem pewien jednego to co jest dziś to nie to co było wczoraj. Wiem to napewno jeżeli ktoś mówi "kiedyś było" to oszukuje wszystkich a nawet samego siebie. Świat się zmienił ale nie mówcie, że budujemy Polskę bez naszego "drzewa"historii. Bo inaczej oszukujemy samych siebie.
Zablokowany