Mała wojna "Powiat - miasto"

Moderator: Jacek-P

sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Post autor: sprawiedliwy »

Może chodzi o walutę ale tę bardziej na wschód i to wcale nie daleki.
Anry
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-13, 09:09:30

Wybó nowej Rady Nadzorczej

Post autor: Anry »

Jak to się mogło stać,że po posiedzeniu walnego zgromadzenia Radio Olsztyn podało,że wybrano 5 -ciu członków Rady Nadzorczej,a dzisiaj na spotkaniu u Starosty powiedziano,że wybrano 3. Z tego wynika,że odbyło się jakięś drugie walne o którym nikt nie wie.
Panowie,obrońcy prawa /Toledo i inni/ zobaczycie,kto się zacznie bac Białegostoku......a zegar tyka
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Obrońcy prawa? Nie, Szanujący prawo. Tak. I wyczuwający matactrwo. Na przykład takie jak Twój ostatni post. Ploty usłyszał jeden nibyredaktor od drugiego niby redaktora z GO i bzdurę powielił. A Ty brachu puszczasz kolejną plotę o drugim(sic!) Zgromadzeniu. Tym samym stawiasz za jednym zamachem wątpliwości co do uczciwości kilku co najmniej osób z odpowiadającym karnie za zaistnienie bzdury, o której piszesz, czyli notariuszu.
Oj, Anry, Anry. Idź do spowiedzi.
Anry
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-13, 09:09:30

Post autor: Anry »

Toledo,szkoda mi Ciebie,bo nawet nie próbujesz zrozumieć intencji które mna kierują,tylko na samym początku ustawiłes mnie na jednej z barykad, ja doskonale wiem kim jesteś i jak się trchę wysilisz to zrozumiesz,że nie reprezentuję żadnej ze stron tego żałosnego przedstawienia, a i wcale tego nie ukrywam chcę pokazać / i to sobie później sprawdzisz/ do czego doprowadza chęć zemsty,bezwarunkowe ufanie przełożonemu itp.Tajemnicą poliszynela było,że po wyborze starosty szpital pójdzie na pierwszy ogień,i jak chcieliście zrealizować swoje plany to ,to był jedyny moment,obecnie kiedy nastąpił moment " sprawdzam" zaczęliście się gubić i popełniać szkolne błędy /tak jak wczoraj radny M./
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

anry, to twój pierwszy post, który nie cuchnie szambem :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Nic o mnie kolego nie wiesz i dajesz tego dowody swoim pisaniem. Podwładny? Przełożony? Ten spektakl oglądam w TVO, czytam o nim i rozmawiam ze znajomymi. Ale muszę Cie zmartwić - nie jestem jego bezpośrednim uczestnikiem. To po pierwsze.

Po drugie: zmieniłeś sposób wypowiedzi, a powodem może być diagnoza, że dotychczasowe odzywki nie dały zamierzonego efektu.

Po trzecie: jesteś na barykadzie i to wynika nie z Twoich deklaracji, ale traktowania tematu i - akurat czytelnych - intencji. Wyrażasz je zresztą w ostatnim poście (...chcę pokazać / i to sobie później sprawdzisz/ do czego doprowadza chęć zemsty,bezwarunkowe ufanie przełożonemu .) Klasyfikujesz aktualną sytuację dokładnie tak jak to czynią panowie radni z SLD i szefowie spółki: ZEMSTA. A tymczasem jest to rozbicie układu, który chciał przejąć szpital, czyli jest to ochrona interesów powiatu i jego mieszkańców. Chyba, że znasz jakieś działania p. prezes i odwołanej Rady Nadzorczej, które mogłyby wywołać ową zemstę. Musiałyby byc to działania niezgodne z prawem, a to należąłoby zgłosić stosownym organom.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

Dziwi mnie postawa lekarzy którzy są na kontraktach , którzy to roszczą sobie pretencje do Pana Starosty. Ich bezpośrednim przełożonym jest Zarząd Spółki i do Zarządu powinno składać się wszystkie zażalenia, roszczenia ,ponieważ jest to ich pracodawca.
Myślę, że tym zamieszaniem kieruje Zarząd Spółki który kieruje się swoim prywatnym interesem.
Mślę, że Ci co mają w tym interes posuną się do najbardziej drastycznych wydarzeń takich jak: - strajk głodowy, -zabarykadowanie się być może w holu Szpitala, -albo jak to robią Zieloni wejdą na drzewa wokół Szpitala.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

scenariusz bardzo prawdopodobny. Najbardziej mi sie podoba włażenie na drzewa. Kruszewski na drzewie, zeby trochę skruszał :) Znakomity pomysł :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

ja proponowałbym nawet grupowe "zamurowanie" np. w piwnicach ostródzkiego zamku albo nawet w piwnicach szpitala. Za 5 lat można by odmurowac i wtedy atrakcja dla turystów "murowana" - moja siostrę - właśnie zamurowało :lol:
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Post autor: FinChan »

Chyba nie doczekamy się takich atrakcji. Ci ludzie są silni tylko na papierze i papierem straszą. Myślę, że personel szpitala nie da sobą manipulować !!!! tym bardziej, że gdy idzie się przeciw prawu , to prawo zostaje doleko w tyle.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Tak, masz rację łatwo pisze się zarzuty na papierze gorzej z przedstawieniem faktów. Dajmy na to szpital - według prasy lokalnej aż 80 % protestuje - ale jakby to przedstawić inaczej:

Myslę, że jakby odcecidzić z tych 80% protestujących na grupę faktycznie zaangazowanych (bo kasa ucieknie) i drugich którzy idą z nimi bo ktoś mówi - "chodźmy" - "nie pójdziesz"? To jak wyglądałaby statystyka?
Lub w ten spsoób: załoga szpitala jest podzielona - 80% protestuej 20 %nie.

Jedno jest pewne - tam musi być porządek.
Awatar użytkownika
Hrywna
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2007-04-20, 23:22:06
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dzikie Pola

Post autor: Hrywna »

To wręcz Kliniczny (Białystok) przykład "Bredzenia"...
- Hospody pomyyyłuuuj !!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

bredzenie... hrywna nigdy Ci w tym nie dorównam :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Bo też Japa nie masz tego mistrzostwa:

Został sławny i teraz
musi tkwić w swoim micie:
bredzić, bredzić i bredzić....
Jego sposób na życie.
Anry
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-13, 09:09:30

do Toledo

Post autor: Anry »

Toledo ,drogi vice,przestań komentować pierdoły a zajmij sie poważnymi sprawami,w jednym z postów napisałeś ,że cała ta akcja ma zablokować przejęcie szpitala przez jakiś układ,przecież mając władze nikt nie ma szans jego przejęcia,nie ma takiej możliwości,przejęcie szpitala może nastąpić wówczas kiedy właściciel będzie chciał się pozbyc akcji szpitala i tego Twojego toku myslenia nie rozumiem,chociaż jestes z Dobra Wspolnego to musisz też pamiętać, że PiS jest póki co przeciwny prywatyzacji szpitali w tkzw. dzikiej formie czyli to kolejny dowód że sprawa przejęcia nie ma szans.
Toledo,każesz mi iść do spowiedzi ale pamiętaj ,że też samemu czasami warto uderzyć się w pierś.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Anry. Po pierwsze zostaw te domysły, bo próbując zgadnąć kim jestem, nie trafiasz nawet w obsadę tarczy. I akurat jestem za prywatyzacją ochrony zdrowia w sferze podstawowej i częściową - szpitalnej.

Co zaś do układu. Jeżeli chcesz rzeczywiście poważnie podyskutować, to przeanalizuj zdarzenia wokół szpitala od momentu utworzenia spółki, poprzez nieudaną próbe sprzedaży za marne pieniądze, do dziwnej zależności między spółką zarządzaną przez ludzi związanych z niedoszłym kupcem a właścicielem, czyli starostwem. W tym związku to zarząd spółki gra rolę właściciela, a zarząd powiatu realizuje wytyczne, aż do zgody na zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 mln złotych na dwa miesiące przed wyborami. Gdy tylko starosta chce spółke rozliczyć natychmiast ma kłopoty organizowane przez tych samych ludzi.

I na koniec te absurdalne naciski na wepchnięcie starostwa w poręcznie kredytu względnie zastaw na szpitalnych działkach. Dlaczego się tak naciska na wepchnięcie powiatu (juz zadlużonego) w kolejny dług? Dlaczego spółka nie pokazuje swoich finansów wykorzystując pozór, że ma czas do końca czerwca (co jest tylko pozorem, jako że spółki akcyjne zwyczajowo czynią to do końca marca), a jednocześnie byli członkowie zarządu powiatu robią te cyrki? Co sie stanie jeżeli ani szpital, ani starostwo nie będzie w stanie spłacić długu? Czy ktoś znowu zgłosi chęć wykupu? Pytań moze być więcej. zadaj je i spróbuj odpowiedzieć.

Bez emocji i uprzedzeń. Powodzenia
Anry
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2007-05-13, 09:09:30

do Toledo

Post autor: Anry »

Myślałem,że bardziej konkretnie odpowiesz mi na zasadnicze pytanie- w jaki sposób rada nadzorcza z zarządem mieliby przejąć szpital nie mając ani jednej akcji,ale rozumiem ,żę w tej całej sprawie są dwa alternatywne spojrzenia jedno typowo biznesowe czyli takie przy którym nie zakłada się żadnych hipotez tylko liczą się wyniki finansowe firmy i ja ku takiemu spojrzeniu się skłaniam,ale jest też drugi tkzw. przypuszczający stricte polityczny.W takim miasteczku jak Ostroda trudno jest oddzielić jedno od drugiego,poniewaz zawsze Ostróda była aktywna politycznie.To ,że nie darzę sympatią obecnego Starosty jest proste,bo jak napisałem w którymś z postów walczyłem z nim w obronie Babalskiego.Ale,to nie jest powód,że jak będzie postępował nie używając swoich starych metod działania,żebym go ustawiał na jakiejś pozycji.W Zarządzie Powiatu są dwie osoby ,które osobiście bardzo szanuje to jest "vicek" i Stasiu z Miłomłyna.Nie mam możliwości oglądania w telewizji obrad Rady, ale domyślam się ,że jest to żenada /czytając niektóre posty/A teraz do rzeczy.
Wybrano nową Radę Nadzorczą /jedną z tych osób znam bardzo dobrze/ i teraz nastąpi najważniejszy punkt tej całej akcji.Jeżeli Zarząd jako właściciel ma na uwadze dobro mieszkańców i jak piszesz Toledo rozbicie układu to Rada Nadzorcza powinna ogłosić konkurs na Prezesa i Dyrektora, bo jeżeli będzie tkzw. wskazanie to drogi Toledo w opnii ostródziaków /takie jest moje zdanie/ cała ta akcja to walka o stołki.Bo ponad wszelka watpliwość przy wskazaniu pojawi się ekipa składająca z radnego miastowego lekarza S.,były Dyurektor P,ordynator P. i inni.Nie pisze tego ani złośliwie,ani cynicznie,piszę to po to ,że jeżeli tworzy sie niezależne od środowiska zarządzanie szpitalem to robi sie to po całości. pozdrawiam
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

W polityce to jest tak, że fronty się zmieniają. Dziś Babalski z Brodiukiem raczej w tej samej drużynie grają.

Co do pytania, to takiego wprost nie zadałeś, a gdybyś go zadał, to odpowiedziałbym konkretnie: ani Rda Nadzorcza, ani p.prezes nie byli w tej grze graczami, ale raczej "narzędziami". To nie oni mogliby przejąć szpital. Prostych odpowoiedzi jednak nie ma. Są za to pytania.

Jestem również za oceną ekonomiczną. Ta zaś wymaga odsłonięcia dokumentów finansowych, czego spółka dotychczas unikała.

Sądzę, że obecna Rada Nadzorcza złożona jest rzeczywiście z fachowców. Kolejnym krokiem powinno być odwołanie zarządu i ogłoszenie konkursu. zgadzam sie. Tylko w ten sposób mozna oczyścić atmosferę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

Anry taki jesteś oblatany, a nie wiesz, że w internecie można oglądać niezły kabaret - podaję adres http://www.ostroda.24.pl z prawej strony wchodzisz w nasze produkcje i wszysko masz jak na dłoni : sesje miejskie i powiatowe. Miłego oglądania !!!!
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Post autor: cdn »

I jeszcze do Anry czyś Ty jasnowidz czy prorok !!! Skąd ta pewność, że pojawią się panowie radny miejski S., dyr. P.,itp. A skąd znasz jednego z członków nowej Rady Nadzorczej ? Rozwiń temat.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

anry, zblizamy się powoli do czegoś, co można już nazwać wymianą opinii.
Ujmę to tak. W plotkach jakie krążyły wokół odwołania Rady Nadzorczej przewijały się takie same nazwiska, jak ty teraz plotkujesz o zarządzie spółki.
Uspokoję cię. Doktor , jak go określasz P. nie wybiera się do tej znakomitej spółki. Założył od podstaww Pasłęku znakomity oddział rechabilitacji pozawałowej, który współpracuje z najlepszymi szpitalami w regionie.Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ilu chorych z Ostródy jeżdzi do niego się leczyć. Jest bardzo prawdopodobne, że utworzy kolejny taki oddział, ale nie w Ostródzie niestety, chociaż bardzo blisko. On już w Ostródzie przeżył swoją traumę i zapewniam cię,że ma znacznie ciekawsze rzeczy do zrobienia niż włażenie w to gniazdo szerszeni. Pozostałe osoby mają do tego taki sam stosunek jak ten znakomity lekarz. Zeby nie było polemiki, to powiem, że nie życzę ci, żebyś się przekonał jak znakomity.
Odnośnie Brodiuka. Nie sądzę,żebyś akurat ty bronił Babalskiego przed Brodiukiem. On miał znacznie poważniejszych obrońców. Nie sądzę też, żeby ci tak głęboko na sercu leżało dobro szpitala. Tu rzeczywiście mogę uznać ,że jesteś obrońcą, ale czy na pewno szpitala?
Ja tu na tym forum cały czas powtarzam. Brodiuk przestrzega prawa i ostatnią rzeczą o jaką można go posądzić, to kolesiostwo. Powiem więcej - dlatego,że przestrzega prawa i nie wsadza na stołki, tak jak to określiłeś, kolesi, cały ten układ ma wytrącane kolejne argumenty z ręki.
Sygnałem, że zmienia się jednak podejście do tematu szpitala, jest postawa Pani Szyłobryt, która w końcu przyznała, że właściciel ma prawo decydować komu chce ufać i odwołanie rady nadzorczej mieści się w granicach prawa.
Najlepiej by było,żeby nie rozsiewać plotek, tylko czekać na fakty. Musimy się w końcu nauczyć,że prawo jest po to,żeby go przestrzegać.To ,że zarządzjący szpitalem powiedzieli całemu społeczeństwu, że prawo mają gdzieś, jest wystarczającym argumentem,żeby się z tym prawem zapoznali. Dla dobra nas wszystkich.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A propos prawa. Czy strajk szpitalu nie jest czasem prowadzony z naruszeniem prawa? Jeden z lekarzy mówił mi, że przerwany został strajk w szpitalu wojewódzkim w Boiałymstoku, bo nie zachowano ustawowych procedur.
sięgnąłem po google i polecam ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowtych . http://www.tygodniksolidarnosc.com/usta ... _sp_zb.htm

Z ustawy wynika jasno, że ostródzki strajk też jest nielegalny. Po pierwsze postulaty do starosty dotarły dopiero po rozpoczęciu strajku (jak było inaczej to proszę mnie poprawić), a powinny co najmniej 14 dni przed.
Po drugie nie wyczerpano wszystkich działań przedstrajkowych (obowiązek negocjacji i mediacji) - po mediacje udano się do Centrum Zdrowia Publicznego w Olsztynie, gdy strajk już trwał.

Ale najciekawsze, że postulaty pracowników nie maja zaczepienia w sytuacji faktycznej. Starosta nigdy nie wypowiedział sie przeciw rozbudowie szpitala. Strajkujacy nie mogą naruszać uprawnień osób trzecich, a tymczasem akcja jest próbą wymuszenia takich anie innych rozwiązań finansowania inwestycji.

Absurd do kwadratu, ale jeszcze większym jest jego trwanie.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Działa się w interesie (ponoć) pacjentów - odmawiając ich leczenia.
Działa się w interesie szpitala - generujac straty, NFZ już stwierdził,, że za nie wykonane a zakontraktowane świadczenia nie zapłaci.

Ostródzki szpital jest za to jedynym w Polsce, który nie przyłączył sie do ogólnopolskiej akcji.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

Sądzę Toledo,że zdecydowana większość załogi zaczyna rozumieć, że Starostwo nie występuje przeciwko nim.
To nie jest strajk, tylko protest i nie obowiązuje tu cała procedura.
To jest ciekawe, protestują przeciwko tym, którzy mówią: nie zadłużajmy się ponad miarę (przypomnę - prawie 18 milionów), poszukajmy wspólnie pieniędzy, bo są takie możliwości, przestańcie szantażować społeczeństwo i zacznijcie współpracować.
Zauważcie,że te inwestycje w widoczny sposób nie zwiększą obrotu szpitala a spłata kredytu z zysku szpitala, w świetle zupełnie niewiarygodnych zapewnień, tak ograniczy mozliwości finansowe spółki, że obecny "dobrobyt" przy zaciskaniu pasa szybko się skończy.Chyba,że w spłacanie kredytu wrobi się Starostwo, bo chyba o to toczyła się gra.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Nie znam szczegółow. Ale ustawa mówi o rozwiązywaniu sporów pracowniczych. Określa co może być sporem i procedury, które muszą byc zastosowane. Nie ma pojęcia akcja protestacyjna, jeżeli wstrzymuje sie od wykonania obowiązku pracy. Niezależnie więc jak te działania zostaną, sa strajkiem.
Pan Kruszewski, mówił nawet o zaostrzeniu akcji, polegającym na wstrzymaniu sie od wykonania planowaych zabiegów.
Firmowac takie działania muszą związki zawodowe, aczy takie istnieją w szpitalu?
Zablokowany