Święta w schronisku dla zwierząt

Moderator: Jacek-P

AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Święta w schronisku dla zwierząt

Post autor: AgaM »

Czy ktoś jeszcze pamięta o tych biednych stworzeniach, które tam czekają na lepsze jutro?
One tam są nie ze swojej winy tylko naszej (nas ludzi).
DLaczego w tak dużym mieście nie ma wolontariuszy, którzy by przyszli wzięli psiaka na spacer?
Czy panuje tu az taka znieczulica? Nie wierzę.

Do rzeczy

szukam chętne osoby do wolontariatu (odpowiedzialne)
które razem ze mną postarają się choć trochę pomóc tym biednym stworzeniom
mój mail
babeki@wp.pl
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Tak jak napisała Aga, szukamy kandydatów na wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych zwierzat w Ostródzie, wierzymy, że znajdą się chętni spośród młodzieży ostródzkich szkól średnich, mile widziane są również osoby dorosłe. Schroniskowe zwierzaki potrzebują naszej pomocy, kontaktu z człowiekiem, spacerów, to dla nich nieoceniony dar!!!! Na pomoc czekają również pracownicy schroniska, oddani i bardzo wolontariatowi życzliwi. Prosimy o pomoc!!!
Wiemy, że w Ostródzie jest wielu miółośników zwierząt i wierzymy, że razem potrafimy pomóc.
Kontaktujcie się z Agą!!!
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

super pomysł! na początek proponowałbym burmistrza i wiceburmistrza żeby dali przykład dla mieszkanców miasta, tak przejść się ulicami miasta z godną kampania. To mogłoby przyjać się wśród mieszkańców Ostródy.
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Dlaczego tak do tego podchodzisz??? Polityka tu nie potrzebna, lokalne piekiełko też, tu potrzebna jest dobra wola, wolny czas i nic więcej. Nie czekajmy, aż ktoś to zrobi, bo musi czy powinien, zróbmy to sami, bo chcemy.
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Post autor: AgaM »

Te psiaki siedzą w kojcach, boksach...i nie ma kto je pogłaskać, iśc z nimi na spacer...pracownicy i tak mają tak wiele do zrobienia..że naprawdę doba to za mało
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Schronisko przeznaczone było docelowo dla ok. 170 psów, obecnie jest ich tam 300, oprócz nich koty. Brakuje praktycznie wszystkiego, budy są nieocieplane, miejsc w kojcach brak, niektóre psy trzymane są w transporterach. Potrzeba misek, ociepleń do bud, kocy, ręczników, wszystkiego, dzięki czemu zwierzęta będą mogły przetrwac zimę. Jest co robić, szukamy rąk do pracy!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Dobrze,że jesteście!!!I macie rację,że nie warto czekać i oglądać się na innych, tylko zacząć działać samemu. Spróbujcie dać ogłoszenia, np. ulotki w szkołach średnich i w gimnazjach- myśle,że wśród takiej młodzieży będzie najwięcej chętnych. I warto skontaktować się z harcerzami, oni mogą sie przydać. życze powodzenia i trzymam kciuki! :-D
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Ja nie jestem z Ostródy niestety, ale z Warmii tak. Mieszkanką Osrtódy jest Aga :-) Pomoc rzeczowa jest już organizowana przez wolontariuszy jednego z ogólnopolskich portali, bedziemy szukać domów dla psów, ogłaszać je na stronach adopcyjnych, organizowac transport do nowych domów. Potrzeba jednak kilku osób z Ostródy do pomocy. Aga sama nie da rady. Przydałby się ktoś z aparatem cyfrowym, bo potrzebne będa zdjęcia psów do ofert adopcyjnych. Prosimy, szukajcie wśród znajomych, pomóżcie!
Seaside
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-20, 00:22:34

Post autor: Seaside »

Ostródo - co tutaj tak cicho - potrzebne dobre dusze do pomocy - 300 psiaków i kotki potrzebują pieszczoty, wyprowadzenia na spacerek... czy to tak wiele????
Seaside
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-20, 00:22:34

Post autor: Seaside »

Halo Ostróda!!!!!!!!!!!!!!!!! Pomoc pilnie potrzebna!!!!!!!!!!
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Może okres świat sprawi, że więcej ludzi tu zajrzy... Prosimy o pomoc!!! Potrzeba ludzi, którzy sfotografują psy, kogoś, kto pomógłby stworzyć stronę schroniska, wolontariuszy...

Zobaczcie, ile ludzi z Polski już pomaga, nie bądźcie obojętni.

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=36651
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

simka !!!! chciałam jak najbardziej poprzeć ten apel. Jestem wolontariuszką w naszym schronisku od 4 lat i bardzo dobrze wiem w jakiej sytuacji znajduje się nasze schronisko. Naprawdę liczy się każda pomoc !!!!
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Post autor: AgaM »

świąteczne życzenia....

czy ktoś ma jeszcze w Ostródzie serce dla tych bezdomnych sierot na czterech łapach?
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Dziewczyny,nie wiem, czy na forum ktoś się Wam zgłosi...Raczej musicie prosić o pomoc ludzi indywidualnie!!!!!Idżcie do hufca na Sienkiewicza, zapytajcie,popytajcie w szkołach...Popytajcie kolegów,poszukajcie w necie kontaktów z innymi schroniskami!!!!
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Studentko, nie wiem, czy czytałaś moje wypowiedzi, nie wszyscy jesteśmy z Ostródy, nie mamy mozliwości aby spotkać sie indywidualnie z jej mieszkańcami. Zajrzyj do wątku na dogomanii (podałam wyżej link), Aga zajmuje się wszystkim sama, wiecznie w rozjazdach, pod telefonem, koordynuje całą akcję pomocową, brak juz czasu... Może Ty mogłabyś pomóc? Z innymi schroniskami mamy kontakty, jesteśmy właśnie gronem wolontariuszy z różnych schronisk w Polsce i wolontariuszami dogomania.pl... Chcemy pomóc, ale potzrebujemy ludzi z Ostródy... Dlaczego tak trudno Was namówić???
Ze schroniska adoptowano wczoraj maleńką suczkę, która urodziła się bez gałek ocznych i odwieziono do kliniki weterynaryjnej w Olsztynie inną, bardzo chorą sukę. Adopcję i akcję pomocową przeprowadziły dwie wolontariuszki z Warszawy, które wczoraj odwiedziły Wasze schronisko i przywiozły transport darów.

lidka_park, skontaktuj się z Agą, w pierwszym poście jest podany jej mail!
Mamy juz odzew z forum miau.pl, do pomocy przy wolontariacie w ostródzkim schronisku zgłosiła się mieszkanka Olsztyna :-)

Ech... Ostródo, obudź się!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

A skąd Wy jesteście??? Chetnie bym pomogła, ale niestety obowiązki nie pozwalają... Mówię Wam, tu na forum nie znajdziecie dużego odzewu...Jak tak Wam zależy na akcji, to przyjedźcie do nas do miasta, zróbcie jakąś akcję w szkołach,najlepiej pogadajcie z ludzmi pracujacymi w ostrodzkim schronisku,moze zbierzecie sie jakąś grupą i zorganizujecie np.pogadanki w szkołach na temat wolontariatu w schronisku. Jak ludzie Was zobaczą, usłyszą " na żywo" co robicie, to szybciej sie przekonają do dołączenia do Was!!! No i serdecznie radzę skontaktować się z hufcem ostródzkim.Oni chętnie włączają się we wszelką pomoc. Siedziba hufca znajduje sie na ul. Sienkiewicza, niedaleko Kościoła Ewangelickiego.Ja tak to widzę.Pozdrawiam i życzę wytrwałości! :-D
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Jesteśmy z wielu miast i regionów Polski, wykonujemy różne zawody, jestesmy w różnym wieku, dziela nas od siebie dziesiatki kilometrów... Łaczy nas jedno - działanie na rzecz praw i poprawy warunków życia bezdomnych zwierząt. Nie możemu już przyjechać, a pomoc potrzebna jest na wczoraj...
Nie działamy tylko na tym forum, aby znaleźć pomoć i zrozumienie dla potrzeb schroniska w Waszym mieście, ale z uporem maniaka bedę o nią prosić w tym miejscu, bo wierzę, że ta osoba czy osoby odnajdą ten wątek. Jak mówią "tonący brzytwy się cvhwyta".

Czy są jakieś inne fora ostródzkie, gdzie zagląda więcej mieszkańców!!!
Może strony szkół, może tam zamieścić apel...
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Post autor: AgaM »

studentka pisze:A skąd Wy jesteście??? Chetnie bym pomogła, ale niestety obowiązki nie pozwalają... Mówię Wam, tu na forum nie znajdziecie dużego odzewu...Jak tak Wam zależy na akcji, to przyjedźcie do nas do miasta, zróbcie jakąś akcję w szkołach,najlepiej pogadajcie z ludzmi pracujacymi w ostrodzkim schronisku,moze zbierzecie sie jakąś grupą i zorganizujecie np.pogadanki w szkołach na temat wolontariatu w schronisku. Jak ludzie Was zobaczą, usłyszą " na żywo" co robicie, to szybciej sie przekonają do dołączenia do Was!!! No i serdecznie radzę skontaktować się z hufcem ostródzkim.Oni chętnie włączają się we wszelką pomoc. Siedziba hufca znajduje sie na ul. Sienkiewicza, niedaleko Kościoła Ewangelickiego.Ja tak to widzę.Pozdrawiam i życzę wytrwałości! :-D
Ja jestem z Ostródy, rozmawiam z ludźmi ze schroniska, organizuję co mogę...jestem narazie sama z dorosłych wolontariuszy. Nie jestem w stanie sama wszystkiego załatwić, zrobić. Jest tu potrzebny ogrom pracy i serca. Dziękujemy za zainteresowanie.

lidka kiedy bywasz w schronisku?
może się kiedyś spotkamy?
annar
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1015
Rejestracja: 2006-11-17, 22:00:40

schronisko

Post autor: annar »

Jak szybko uwolnić psy i koty z niewoli? Może zwolnić na zawsze z podatku od psa te osoby, które wzięły zwierzaczka ze schroniska?
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Re: schronisko

Post autor: AgaM »

annar pisze:Jak szybko uwolnić psy i koty z niewoli? Może zwolnić na zawsze z podatku od psa te osoby, które wzięły zwierzaczka ze schroniska?
Tak, mamy taki pomysł i chcemy o nim rozmawiać z Urzędem.
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

Postaram się być w przyszła sobotę w schronisku. Koniecznie musimy sie spotkać :):):) nie za często bywam na necie dlatego nie złośćcie się jak długo nie będę odpisywać :P poki co życzę wszystkim przyjaciołom zwierząt oraz ich podopiecznym WESOŁYCH ŚWIĄT !!!! :lol:
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Pozdrawiam swiątecznie i noworocznie mieszkańców Ostródy odwiedzajacych to forum. Wciąż wierzę, że razem uda nam się zorganizowac pomoc dla zwierząt z ostródzkiego schroniska! Nowy Rok przynosi nowe nadzieje, znajomości, nowe szanse... I tak własnie będzię! Odpoczywajcie, nabierajcie nowych sił, bo przed nami dużo pracy!!!!
Pozdrawiam serdecznie, Joanna :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Dziewczyny, oto adresy mailowe szkol srednich ostrodzkich::

loostrod@poczta.onet.pl- liceum jana bazynskiego
slo.ostroda@wp.pl-liceum i gimnazjum salezjanskie
sekretariat@rolnik.edu.pl-szkola rolnicza
zszostroda@poczta.onet.pl-ekonomik
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Dziękujemy, będziemy pisać!!! znalazłam już adres Hufca ZHP w Ostródzie :-)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

pieski kotki i gówienka

Post autor: dr Jamajczyk »

Pieski kotki i gówienka tak musze to ocenić......dziś ludzie zdychaja z obojetności a większośc zwierząt domowych je lepiej niź ludzie żyjący w biedzie...jak by to śpiewał Krzych z zespołu DEZERTER"... i tym się różnie od małpy, że moga o tym zaśpiewać"
Zablokowany