Święta w schronisku dla zwierząt

Moderator: Jacek-P

akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Nie zauważyłeś Jamajczyku, że ten wątek nie dotyczy zwierząt domowych???
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

chyba

Post autor: dr Jamajczyk »

nie czytałem tego dokładnie ale przyznam , że nie zauważyłem cytuje:.."Schronisko przeznaczone było docelowo dla ok. 170 psów, obecnie jest ich tam 300, oprócz nich koty. Brakuje praktycznie wszystkiego, budy są nieocieplane, miejsc w kojcach brak, niektóre psy trzymane są w transporterach. Potrzeba misek, ociepleń do bud, kocy, ręczników, wszystkiego, dzięki czemu zwierzęta będą mogły przetrwac zimę. Jest co robić, szukamy rąk do pracy!"
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Post autor: AgaM »

Jamajczyk bardzo się cieszę, że pomagasz tym ludziom :) co potrzebują...nie chcesz pomagać, nie przeszkadzaj bo pieniaczy jest juz dość w tym kraju :)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

sorrki....

Post autor: dr Jamajczyk »

Sorrki Aga M. ale nie czuje się pieniaczem a już na pewno nie jestem krajowym pieniaczem ja postrzegam świat tak jak on się sam układa widząc głodnych ludzi i widząc Panienkę z zapasionym jamnikiem a ulicy swojego miasta. Jestem raczej przyjacielem zwierząt i cieszy mnie kiedy znika z pólek sklepowych żarcie dla zwierząt ale nie koniecznie cieszy mnie fakt spadek sprzedaży chleba mówiąc potocznie. Ale oczywiście niech każdy robi co może najlepiej i Amen
W sumie z okazji nadchodzącego Nowego Roku Życzę wszystkim Najlepszego 2007 Roku !
P.S. Zagatka???

Obrazek
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!! Niech otworzy on wiele serc ludzkich na krzywde zwierzą;, niech one nie cierpią samotne, zapomniane, jako anonimowe schroniskowe mumery...
Ostróda to jednak miasto ludzi wrażliwych, dziekujemy za to!!!! Na tym forum cisza, ale na dogo pojawili się ostródzianie, którzy już zaoferowali konkretną pomoc :-)
Awatar użytkownika
Szogunek
początkujący
początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 2006-11-04, 20:44:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Szogunek »

Ja bym z chęcią się przyłączyła, ale trochę brakuje mi czasu. Jestem dojeżdżającą studentką i jedynie w weekend bym mogła na trochę zająć się jakimś pupilem. Pogadam ze znajomymi, razem będzie raźniej. Obawiam się bardziej o moją pyschę po takiej wizycie, wiem że to trochę egoistyczne podejście, ale jestem bardzo wrażliwa na takie sprawy...Wiem jak tam jest strasznie i zobaczenie tego na żywo raczej nie należy do przyjemnych. Ale nie przekonam się dopóki nie zobaczę. Ja za to namawiam ludzi do brania piesków ze schroniska a nie kupowania za grube pieniądze psów z rodowodem! Sama wszystkie zwięrzęta mam albo z ulicy albo chore które by oddali do uśpienia! Są o wiele kochańsze i dzadzą was większym szacunkiem niż te kupione. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim ludziom którzy przyłączą się do tej akcji :)
Awatar użytkownika
daga
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2007-01-06, 01:40:54

Post autor: daga »

Czy zwierzęta w schronisku są sterylizowane?
akucha
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2006-12-19, 22:10:43

Post autor: akucha »

Szogunek :-) , weekendowa pomoc to bardzo dużo!!! Nie bój się wizyty w schronisku, pierwsze spotkanie przełamuje wszystkie lody. Po nim myśli sie tylko o tym, że one tam na nas czekają, wyglądaja nas, żyja chwilą kiedy ktoś pogłaszcze, wyprowadzi na spacer, przytuli. Zaloguj się proszę na dogo, na str. 1 jest link do wątku ostródzkiego, poczytasz, co dzieje się w sprawie organizacji pomocy, jest tam już kilka osób z Ostródy, są wątki ostródzkich psów :) Zapraszamy i czekamy!!!

Daga, nie wiem, czy psy są sterylizowane... Pewnie nie, bo opieka weterynaryjna jest doraźna.
Awatar użytkownika
daga
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2007-01-06, 01:40:54

Post autor: daga »

A ktoś, z tu obecnych może mi odpowiedzieć, czy zwierzęta w schronisku są sterylizowane?
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

.sens.

Post autor: Tytus Andronikus »

......ludziom pomagajcie a zwierzaki najedzą się tym co ze stało spadnie .........
AgaM
początkujący
początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2006-12-19, 21:55:08

Re: .sens.

Post autor: AgaM »

Tytus Andronikus pisze:......ludziom pomagajcie a zwierzaki najedzą się tym co ze stało spadnie .........
jakoś od Twojej pomocy ludziom nie widzę najedzonych psów w schronisku...czy aby pomagasz tak jak sugerujesz innym?

smutne to człowieczeństwo, które nie widzi krzywdy braci mniejszych tylko ciągle szuka alternatyw do innej pomocy a co najdziwniejsze wcale jej nie udzielając...

czymże ludzie bardziej zasługują na pomoc niż zwierzęta?
czujesz się lepszy?
Awatar użytkownika
daga
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2007-01-06, 01:40:54

Re: .sens.

Post autor: daga »

AgaM pisze:
czymże ludzie bardziej zasługują na pomoc niż zwierzęta?
czujesz się lepszy?
Ja czuje się lepsza, a ty masz problemy natury emocjonalnej.
Opiekuj sie pieskami skoro sprawia ci to przyjemność, ale nie zachowuj sie jak rozhisteryzowana hipiska.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Kochane dziewczyny!!!Szanujcie wzajemnie swoje poglądy i nie wrzucajcie sobie na forum.Aga,musisz sie z tym pogodzic ze nie wszyscy maja podobne do Ciebie zainteresowania i nie mozesz nikogo do niczego zmuszac i oceniac ludzi na podstawie ich podejscia do problemu porzuconych zwierzat.Daga,wyluzuj,forum to nie jest miejsce na docinki słowne.A poza tym w tym poscie Aga poszukuje chętnych do współpracy, więc drodzy forumowicze, jesli nie macie niczego do zaoferowania w odpowiedzi na post Agi, to lepiej nie piszcie...Pozdrawiam.. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

AgaM nie martw się, jestem z Tobą :):):)
dimon
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2007-01-11, 20:19:15

Post autor: dimon »

Miarą człowieczeństwa jest jego stosunek do zwierząt :) nic dodac nic ująć :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

hola......hola

Post autor: Tytus Andronikus »

....MIARĄ CZŁOWIECZEŃSTWA JEST MIŁOSĆ DO BLIŻNIEGO A NIE DO PSA JEGO....
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Ludzie, dajcie spokój z tymi wygórowanymi ideami na temat,czy stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa.Forum to nie jest miejsce na takie wywody,tak myślę.. :o Nie ma sensu sobie docinać, a temat rzeczywiście jest dość kotrowersyjny, więc uważajmy zeby nam sie nie przekształcił w bezsensowną gadaninę o niczym!!!Szanujmy swoje poglądy i nie zmuszajmy nikogo do niczego.Nie ma co się oburzać na siebie,że komuś jest bliski problem zwierząt w schronisku, a komuś nie. I jedni i drudzy mają do tego pełne prawo!!! :) :) :) :)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

ich..............

Post autor: Tytus Andronikus »

Twoje gadanie, to mówienie"... nic się nie dzieje jest zajeboza...." tylko gdzie???????????
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Że niby to jest odpowiedź na mój post??? Tytus, możesz jaśniej, bo nie bardzo rozumiem Twojego wywodu... :D Rozwiń swoje rozważania.... :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

...w tym schronisku........
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

......odezwał się fachowiec... wkurzaja mnie ludzie, którzy wypowiadaja sie na jakis temat a nie maja o nim zielonego pojęcia... :zly:
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Tytus, dostało Cie się!!!! :D I jak się z tym czujesz? Walnij jakiś swój enigmatyczny tekst, niech nas tu powali......... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

pitu titu

Post autor: Tytus Andronikus »

warunki i specyfikacje schroniska określaja odrebne przepisy i kropka a wolontariat nich robi swoje i to bardzo dobrze bo przynajmie się realizuje pytanie jednak zostaje i odpowiedz na nie również czy jest tam tak jak powinno????
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

nie, nie jest tam tak jak być powinno... jednakże schronisko jest przebudowywane, w tym roku jest więcej pieniędzy na sterylizacje itp. cały czas są zmiany, co prawda powolne ale są więc nie mów że nic się nie dzieje :evil:
Awatar użytkownika
lidka_park
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-27, 19:05:53
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: lidka_park »

Co prawda nasze schronisko nie ma jeszcze swojej strony internetowej, ale kilka z nich możecie znaleść na stronce

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=36651
Zablokowany