UWAGA!niebezpieczne miasto!!!!!!!!!!

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

UWAGA!niebezpieczne miasto!!!!!!!!!!

Post autor: studentka »

Ostróda to bardzo niebezpieczne miasto.Doświadczyłam tego na własnej skórze w grudniu ubiegłego roku, kiedy zostałam napadnięta na ulicy Rycerskiej....Na szczęście nic mi sie nie stało, ale zostałam okradziona!!!A w sierpniu na ulicy CzARNIECKIEGO MOJą KOLEżANKE NAPADł FACET W KOMINIARCE Z NOżEM W RęKU!!!!!! aPEL DO WłADZ: ZADBAJCIE O DYżURY STRAżY MIEJSKIEJ NA ULICACH NASZEGO MIASTA(RóWNIEż NA TYCH GłóWNYCH!!!) WIECZORAMI (WłAśNIE MIęDZY 20 A 23 GRASUJE NAJWIęCEJ BANDYTóW)!!!jA NIE CZUJę SIę W oSTRóDZIE BEZPIECZNIE I BOJę SIę SAMA CHODZIć PO MIESCIE WIECZORAMI!!zAJMIJCIE SIE Tą SPRAWA BO PRZESTEPCZOSC ZDAJE SIE BYC W NASZYM MIESCIE JUZ NA PORZADKU DZIENNYM.........TO CHYBA NIENAJLEPSZA WIZYTóWKA??
zorro
początkujący
początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-01, 17:04:43

Post autor: zorro »

Są tacy co życie spotykają ich nieszczęścia. Jest na to nawet dyscyplina naukowa "witymologia".
Ja wracałem w nocy ze środy na czwartek nawalony i nikt mnie nie zaczepił. Może nie jestem atrakcyjny i nie chodzę w strinagach na wieszchu po nocach. Przesadasz albo szukasz materiału na kolejny "super" reportaż w tv4. Tam zrobili z Ostródy bandyckie miasto.
Bez histerii i szukania kolejnego tematu aby obsobaczyć miasto, na którego wizerunek pracowało paru burmistrzów, radnych i mieszkańców.
chroń mnie od przyjaciół, z wrogami dam sobie radę
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

jeśli sie prowokuje to tak. ile razy to się wracało w nocy przez jakieś zadupia. jeśli sie ujawania strach to tak jest.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Sory, ale wierzcie mi, naprawde nie trzeba nikogo prowokowac zeby takie sytuacje sie zdarzały.I nie generalizujcie,że wszystkie kobiety prowokują złodziei czy jeszcze innych typków, bo to nie prawda!!!!!Ja tez myslalam ze takie sytuacje zdarzają sie tylko w filmach dopoki sama tego nie doswiadczyłam.....No i mysle ze dopoki ktos sam na swojej skórze sie nie przekona jak to fajnie kiedy koles macha ci nożem przed oczami, to zawsze bedzie sie madrzył i dawał głupie rady innym.....
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

UWAGA!ktośTuCholerniePrzesadza!!!!!!!!!!

Post autor: wyborca »

Przesadzasz studentka i to mocno. To że ktoś został napadnięty raz czy dwa razy na przestrzeni długiego okresu czasu nie oznacza, że trzeba zaraz pisać, że mamy super niebezpieczne miasto. Wydaje mi się, że miałaś po prostu pecha. Zdarza się. Przez ponad dwadzieścia lat łażenia późną pora po różnych nawet tzw. mało bezpiecznych dzielnicach miasta nikt mnie nie napadł. Więc mam prawo uważać, że jest bezpiecznie. Oczywiście nie mówię, że nigdy nikogo nikt nie napadł w Ostródzie, bo tak nie jest. Nie popadajmy jednak w histerię.
Ostróda to zdecydowanie nie jest miasto bandytów a świadczy o tym choćby mała liczba patroli policji. Jak by było tak źle jak piszesz to jestem więcej niż przekonany, że miałabyś patrol niemal na każdej ulicy miasta.
Pewnym wyjściem na rozwiązanie problemu drobnych chuliganów byłby dobrze działający monitoring miasta. Ten obecny to raczej się nie przydaje, o czym świadczy brak reakcji w przypadku różnych zajść z udziałem wyrostków niemal pod kamerą na molo. Jak by kamer było 20-30 w Ostródzie było by mniej chuligańskich wybryków z udziałem wyrostków. Niestety to wymaga sporych nakładów finansowych, ale to już inny temat.[/img]
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

RZeczywiscie, jesli sie prowokuje,to trzeba miec pretensje do siebie samego. ale JA wracałam do domu o 20 ubrana od piet po uszy bo była zima, zachowywałam sie naturalnie.CZy to jest prowokacja?Koles był dwa razy wyższy ode mnie...Starcie dziewczyna-agresywny, w dodatku pijany koleś- to na prawdę nie jest fajne.. jesli złodziej bedzie chcial cie okrasc albo pobic to zawsze znajdzie pretekst!!!!!!!!!!!!!!To niby według Was to ofiary są winne???? Sory, ale to jest zupełne niezrozumienie problemu.Nikomu nie życze bliskiego spotkania z taką sytuacją.Bez odbioru.
reggaemisiek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 181
Rejestracja: 2006-10-30, 23:49:20
Gadu-Gadu: 5410714
Kontakt:

panowie!

Post autor: reggaemisiek »

Panowie czy was przypadkiem nie pogięło? z całym szacunkiem, ale faceci to inna sprawa. Złodziejaszki napadają na kobiety bo który głupi by sie na faceta rzucił?Jeszcze by może po deklu dostał. a kobieta słabsza rzadko się broni. Pomyślcie. To że na Ciebie nie napadli wyborco nie znaczy że nie napadli na sto innych kobiet. Ty jestś mniemam facetem więc jak juz mówiłem to inna sprawa!
wyborca
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-10-19, 15:12:10

Post autor: wyborca »

Chwila. Nie wspomniałem nic o prowokacji. To po pierwsze.
Po drugie istotnie, nie jestem kobietą, ale jak ktoś będzie miał wewnętrzną potrzebę walnąć mnie w ryj to zrobi to. Co innego, że mu oddam.
Nie zmienia to faktu, że teraz obydwoje przesadzacie.
Ostróda jest bezpieczna a ty studentka miałaś zwyczajnie pecha. Podkreślam PECHA. Chyba, że leją cię w nocy na ulicy regularnie co tydzień. Ale wtedy to już nie jest przypadek ;)
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: UWAGA!ktośTuCholerniePrzesadza!!!!!!!!!!

Post autor: mmgg »

wyborca pisze: Pewnym wyjściem na rozwiązanie problemu drobnych chuliganów byłby dobrze działający monitoring miasta. Ten obecny to raczej się nie przydaje, o czym świadczy brak reakcji w przypadku różnych zajść z udziałem wyrostków niemal pod kamerą na molo. Jak by kamer było 20-30 w Ostródzie było by mniej chuligańskich wybryków z udziałem wyrostków. Niestety to wymaga sporych nakładów finansowych, ale to już inny temat.[/img]
tu zaprzeczasz sam sobie
właśnie ci drobni cwaniacy powodują że w miasteczku jest niebezpiecznie, a niedzałający monitoring powoduje tylko ich rozzuchwalenie
jeśli byś miał paru znajomych w policji to zmienił byś zdanie o tym spokojnym miasteczku
reggaemisiek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 181
Rejestracja: 2006-10-30, 23:49:20
Gadu-Gadu: 5410714
Kontakt:

mmgg bravo!!!!

Post autor: reggaemisiek »

Dokładnie! mmgg dzięki za trafną ripostę! MAsz rację co do tego, że to wyrostki sprawiają że to miasto jest niebezpieczne. To gówniarze napadają na ludzi zabierając telefony tobebki wymachując nożykiem do obierania warzyw. Pijani albo jeszcze gorzej.
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Wielkiej przestępczości w Ostródzie już nie ma ale za to ta najbardziej uciążliwa i trudna do zwalczenia owszem jest. Chodzi o drobnych złodziejaszków, cwaniaczków, dresiarzy, blokersów, koksiarzy. Sposób jest tylko jeden. Robić naloty co kilka dni wieczorkami na osiedla i temperować debili. Część po pewnym czasie się wykruszy :-D
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

w nostródzkiej napisali, że jeden kolo miał przy sobie amfę i xtazę, to niby skąd on to miał? na allegro nie kupił, w domu tego też w garnku nie ugotował. ktoś puszcza w obieg narkotyki w ostródzie a ktoś tu pisze że nie ma przestępczości? drobni koksiarze to moga sobie butapren wąchac.
ja też uważam ze wcale nie jest bezpiecznie
Awatar użytkownika
Ruda
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 2005-04-21, 19:13:26

Post autor: Ruda »

zorro pisze:(...)
Ja wracałem w nocy ze środy na czwartek nawalony i nikt mnie nie zaczepił(...)
Zaczepić czarnego.... ?
reggaemisiek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 181
Rejestracja: 2006-10-30, 23:49:20
Gadu-Gadu: 5410714
Kontakt:

...

Post autor: reggaemisiek »

Japa kolejny raz sie z Tobą zgadzam!
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

odpowiedz dla Wyborcy!!!Z pozycji obserwatora to rzeczywiscie moze sie wydawac ze OStroda jest bezpieczna!Z pozycji osoby która zetknela sie z tym i obserwuje to miasto, wyglada to inaczej. Problem jest ewidentnie niedostrzegany przez wiekszosc mieszkanców i władze, pewnie dlatego ze ofiary niechetnie o tych sytuacjach mowią i przez to te sytuacje sa raczej nieznane dla ogółu mieszkańców.Co nie znaczy ze są to sytuaje sporadyczne, jak piszesz w duzych odstepach czasowych. Przykład chćby taki że tego samego dnia kiedy mnie napadnieto, dosłownie godzinę później koles zaatakowal dziewczyne koło przychodni.Przypadek????Pech??????Duży odstęp czasowy?????
Po tych sytuacjach zaczelam bliżej przyglądac sie Ostródzie, czy rzeczywiscie jest sie czego bac na przyszłość i stwierdziłam, ze niestey tak!!!!!Zachęcam do przespacerowania sie kilka razy o różnych porach( szczególnie po zmroku) po Ostródzie, chocby po głównych ulicach(począwszy od Rycerskiej, przez Chrobrego koło Va Banku, CZarnieckiego.....).Grupki podejrzanych typów co chwila.Nie twierdze ze oni wszyscy maja złe zamiary, ale osoba idaca sama(szczegolnie dziewczyna) i natykająca sie na taka grupe naprawde moze czuc sie zagrożona, moze czuc sie niebezpiecznie i nieswojo!!!!!!!!!
Głupie jest także to ze takie zdarzenia sa bagatelizowane przez policje czy straz miejska.Mowi sie w przypadku takich wykroczen o małej szkodliwosci społecznej.Pewnie tak jest, ale jesli taki oprych czy złodziej zorientuje sie ze jego wybryki pozostaja bez echa i jest na to przyzwolenie, no to chyba jednak nie mozemy czuc sie bezpiecznie.
Aha, i prosze mi nie zaczynac o prowokacji, bo to jest żałosne.na prawde nie kazda kobieta która jest zaatakowana przez opryha sama go prowokuje.
No i jescze jedno. Na pewno inaczej czuje sie w sytuacji napadu męzczyzna. Ma 100% wiecej mozliwosci bronienia sie. Zaatakowanej kobiecie jest bardzo trudno sie bronic i ma małe szanse na to zeby dac sobie rade sama. SZkoda ze nie spojrzałeś Wyborco na to z tej strony...To przykre.No i oprychy rzadko atakuja facetów, wiec obawiam sie ze raczej nie znasz problemu i pochopnie oceniasz ze "Przesadzam".To samo pozostawiam pod rozwagę panom którzy jako pierwsi odpoeiedzieli na moj list, niejakiemu zorro i kaczorowi.
Zachęcam do głębszego wniknięcia w problem. Boje sie ze wtedy mozesz rozczarowac sie w swoim sadzie o tym ze OStroda jest bezpieczna!!!!!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Ostróda jest takim samym miastem jak wiele innych. I tak jak w innych nie wszyscy poszkodowani zgłaszaja się na policję - bo tam zaczynaja się czuć jak sprawcy. Czy nie było prowokacji, dlaczego szłaś tą akurat drogą, czy to czasem nie twój znajomek. Słowem pytania z klatalogu wyborcy.
No i policji jest na rękę brak zgoszeń. Większość takich wieczorno-nocnych zdarzeń pozostaje nie wyjaśniona, a to bruździ statystyki pracy policji.
Ale brak zgoszeń ma też minus. Zaczyna nakręcać się spirala przekonania o bezpiecznym mieście. Policja może spać spokojnie., a obywatel woli nie wychodzić wieczorem samoptnie. Więc trzeba zgłaszać. Bo bezpieczne w Polsce byo swego czasu tylko jedno miasto: Wołomin.
kicia425
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-11, 12:52:03
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: ostróda

Post autor: kicia425 »

Czy naprawde w naszym miescie mieszkaja tak beznadziejni faceci???A moze to oni napadaja,a ze chodza ciagle nacpani to nawet nie pamietaja o tym,a Ostróda jak inne miasta w Polsce jest miastem niebezpiecznym.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

Nie,no nie generalizujmy... :-D Są i porządni! :D Ale zbiry tez niestety tu zamieszkują i działają i wcale niekoniecznie są naćpani...Tylko co z nimi zrobić??? :cry:
Zablokowany