petycja

Moderator: Jacek-P

Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Dokładnie tak Rybciu :-D Rewelacji obecnie oczywiście nie ma ale zawsze wolę chaotyczne rządy prawicy niż jawne okradanie państwa przez byłych funkcjonariuszy poprzedniego reżimu i twierdzę, że SLD itp. nigdy się nie zmienią nawet gdy na ich czele stanie wnuk Olejniczaka czy Napieralskiego. Twarz twarzą a stare obyczaje weszły w krew i będą przekazywane kolejnym pokoleniom czerwonoarmistów. Z komuną jest jak z zarazą, nie da się z nią walczyć, należy wybić i zastosować kwarantannę!!
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

A i jeszcze chciałem przekazać kilka miłych słów eurobezrobotnemu. Twój poziom maleje z posta na post, co z pewnością związane jest ze wzrostem frustracji z powodu własnych ułomności. Taki wyborca jak ja jakoś potrafi zarobić na utrzymanie własne i rodziny prowadząc rodzinny biznesik a Ty super wykształcony i inteligentny liberał ciągle wyładowujesz własne frustracje na forum. Wyluzuj i zacznij wreszcie myśleć o sobie bo dbanie o dobro ogółu Ci nie wychodzi. Wracając do fali emigracji zarobkowej to jeśli uważasz że winna jej jest obecna władza to złożę wniosek do odpowiedniego dziekanatu o pozbawienie Cię dyplomu bo Twój poziom myślenia analitycznego i kojarzenia faktów jest żenujący. Dane statystyczne w gospodarce, a więc to czym liberał powinien się podniecać, są na świetnym poziomie więc powodów do emigracji jest coraz mniej. Różnice w zarobkach są i jeszcze długo będą ale to nie ma związku z jakąkolwiek władzą w Polsce ekonomiczny nieuku. Jedną z głównych przyczyn emigracji jest brak przygotowania teoretycznego w szkole do działania na wolnym rynku i brak przebojowości wśród polskich absolwentów. Lepiej jechać za parobka na zmywak albo na farmę za załóżmy 1500 OJRO niż budować z mozołem dobrobyt w kraju. Niektórzy nawet nie pomyślą jakie mają możliwości w kraju tylko konformistycznie udają się do UK, podczas gdy u nas można zarobić podobne pieniądze będąc szefem a nie obywatelem trzeciej kategorii. To trudne ale warto spróbować np. angażując kapitał zaoszczędzony podczas pracy na obczyźnie ale pamiętajmy, że wyjazd to rozwiązanie tymczasowe i przejściowe. Waszą Ojczyzną jest Polska!!
eurostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 2006-07-02, 20:40:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: eurostródzianin »

Na wstępie pragnę podziękować reprezentantowi Jarek Jugend, Łysemu, za miłe słowa. Z Twojej wypowiedzi wynika, że doskonale znasz zarówno mnie, jak i zawartość mojego portfela. Nie będę Cię wyprowadzał z błędu, gdyż doskonale wiem, że tacy jak ty nie dadzą sobie wmówić, że „białe jest białe, a czarne jest czarne”;) Muszę jednak powiedzieć, że w kwestii motywów emigracji zarobkowej wykazałeś się potężną ignorancją (co w ogóle mnie zresztą nie dziwi). Badania sondażowe dowodzą, że z chwilą zawiązania obecnej koalicji wzrosła liczba osób, które zamierzają wyjechać na stałe. Dwukrotnie uczestniczyłem w realizacji takich badań (marzec 2005 i 2006) i muszę Ci powiedzieć, że odsetek osób deklarujących chęć wyjazdu na stałe z powodu obecnej sytuacji politycznej w kraju wzrósł z 23,5% w 2005 r. do 63% w 2006, czyli niemal 3-krotnie. Rozumiem, że dane statystyczne przemawiają do Ciebie w mniejszym stopniu niż bełkot brata prezydenta, bądź brata premiera, ale to jest wyłącznie Twój problem. No cóż...Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje, więc masz jeszcze jakąś nadzieję na przyszłość...
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

No dobra cwaniaczku. Wyników badań sondażowych nie kwestionuję, choć chętnie zobaczyłbym link do owych badań i mam nadzieję, że wynik opatrzony jest solidnym komentarzem. Nie zmienia to faktu, iż stosunek do tego rodzaju sondaży mam jednoznacznie pejoratywny, a bynajmniej traktuję je z przymrużeniem oka. Nigdy nie byłem wielbicielem jakiejkolwiek partii, co uporczywie sugerujesz, ale to mało istotne. Chodzi mi o to, że sytuacja w kraju jest coraz lepsza a obecna opcja polityczna w żaden sposób nie represjonuje uczciwych obywateli.Jestem przekonany, że w badaniu wzrósł odsetek niezadowolonych z sytuacji politycznej, nie zaś skłonnych z tego powodu opuścić kraj.Tyle, że nie każdy pytany potrafi zrozumieć o co chodzi np. w ankiecie i kojarzy zupełnie coś innego. Podaj mi kilka racjonalnych powodów, dla których po zmianie władzy fala emigracji miałaby wzrosnąć. I nie stosuj argumentów typu, że nie lubię Giertycha i Leppera to wybieram się do wspaniałych włoskich obozów pracy, bo nikt racjonalnie myślący nawet gdyby pałał nienawiścią do wyżej wymienionych nie zdecydowałby się na emigrację.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Przypomnienie!!!

Post autor: Jacek-P »

Przypomnam, że temat dotyczy petycji.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Eurohipokryzja

Post autor: przekleta »

Markeciki śmieszne sklepiki

Nam marketów Stawiać w Ostródzie nie kazano
To pewnie któremuś z naszych włodarzy do głowy nasr....
Za 600 złoty niech nochal sam idzie do takiej roboty
My Ostródzianie stawiamy znak stop kanciarzom
W Urzędzie Miasta wszelkim dresiarzom
Pan Dąbrowski niech znajdzie innego głupca
co będzie chciał robić w takich marketach za gołodupca
Iść do pracy do takiego syfu na miesiąc,
zarobić na bilet i one way ticket
Czemu Gazeta pisze że "Oni" byli przeciw od początku
bez żadnego logicznego wytłumaczenia dalszego wątku
Czyli można być burmistrzem i się nie zgadzać
ale pupę wystawiać i po kryjomu na „TAK” pokazać?
Burmistrz to w lewo to w prawo krzyczał niby "Nie dla marketów" !!!! ????
a tu jak grzyby po deszczu już więcej ich od moherowych beretów
Kłamstwo kłamstwem pogania, ręka rękę myje
Z każdej draki Gazeta Burmistrza obmyje
Środki z UE że nie ma? To nic, sukces, że będą
Logika w której już tak 4 lata zrzędzą zę bedą, będą, będą.
Oj gazetko ma kochana dokąd zmierzasz w pochwalnym rymie
Burmistrz cudowny, a wszyscy inni to świnie?
Ten blask pochwalny już oczy wypala
Prawda Gazeto! w tym macie dzisiaj rywala.

Smutne ale prawdziwe. Napisano w jednym z ostatnich numerów GO wypowiedź któregoś z włodarzy o tych marketach. Że on w zasadzie jest przeciw nic nie można było zrobić. I ku mojemu zdumieniu żadnego krytycznego spojrzenia ze strony redaktorów. Żadnej próby podważenia tak oczywistych nonsensów. Żadnego komentarza zdrowego rozsądku. Do tej pory się łudziłam. Teraz już wiem.

Przeklęta 19.09.2006r.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

Brawo przekleta! Podoba mi się Twój wiersz. Takiego zakłamania jeszcze w tym mieście nie było!!!!! Ale nie spodziewaj się że prasa o której wspominasz w swoim wierszu poprawi się.
Warto przypomniec jak przed czteroma laty przedstawiała na fotografiach kandydatów do fotelu burmistrza w drugiej turze - wyprostowanego uśmiechnietego Nosa przed urną a obok fotka Babala przygarbionego zacierajacego ręce... Żenujący poziom. Ale masz rację - Prawda to jest nie tylko jej rywal ale także pogromca. Nie kupuję tej szmiry od jakiegoś czasu. Życzę tej prasie ażeby nowa władza nie dała jaj zarobić tak jak ta dotychczasowa - jakieś informatory miejskie - komu jest to potrzebne????
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Patałachy

Post autor: jaś wędrowniczek »

Hahaha, ale wy jesteście żałośni, siedzicie bezczynnie i tylko krytykować potraficie. Proszę bardzo, jak jesteście tacy mądrzy to sami zróbcie gazetę i piszcie co wam się podoba, chętnie porównam. Wielu próbowało i czym to się skończyło? Pozostawiam bez komentarza. I mordy w kubeł! :lol:
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: Przypomnienie!!!

Post autor: ryba »

moderator pisze:Przypomnam, że temat dotyczy petycji.
Jakiej petycji?

;)
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Badania sondażowe dowodzą, że z chwilą zawiązania obecnej koalicji wzrosła liczba osób, które zamierzają wyjechać na stałe.
Myślisz , że się Giertycha przestraszyli? .... i tak by wyjechali- czysta i wyrachowana kalkulacja ekonomiczna.
Znam wile osób które wyjechały i polityka nie ma tu nic do rzeczy.

No i na pewno jak się zmieni koalicja rządząca to nagle wszyscy zapragną wrócić do ojczyzny ;)
[/quote]
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Ostatnio rzadko zabieram na forum głos - ale czytając tego Jasia to można pęknać ze śmiechu. Przecież ta gazeta sama też by się nie utrzymała. Jestem tego pewien. Nie z takim poziomem tekstów. Zresztą proszę mi powiedzieć jaka jest cena ostródzkiej? Odpowiedź jest prosta - NIE MA CENY. Bo jest tylko dodatkiem. Tak jak gazeta rolnika czy reporter lub program telewizyjny. I kto tu robi gazetę? hahahaha .... beznadzieja. Tak wielu próbowało ale za własne pieniądze.
I żeby nawiązać do tematu petycji - Po ilości podpisów pod petycją widać, że mieszkańcy mają dośc takich włodarzy i takiego politycznego poziomu włączajac w to informacje. A jeśli będzie innaczej... to faktycznie lepiej z takiego kraju emigrować.
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

W jedności siła!!! A ty mojsa, gdybyś nie był takim ignorantem, to byś zasięgnął informacji na temat współczesnej historii mediów w Ostródzie. Ja w przeciwieństwie do ciebie przynajmniej trochę się tym zainteresowałem. Wiedziałbyś wtedy, że gazeta ostródzka była obecna na rynku zanim jeszcze trafiła do olsztyńskiej. A jeśli chodzi o petycję, to zgadzam się w 100 procentach z jej autorami i osobami, które sie pod nią podpisały. W innych miastach jakos sobie radzą i radni bronią miejscowych handlowców. Tak jest na przykład w 60-tysięcznej Ostrołęce, o wiele bogatszej od Ostródy. Tam kilka lat temu wpuszczono tylko jedną sieć i powstał jeden duży supermarket, czy raczej centrum handlowe w stylu naszego na Placu Jana Pawła II. Potem radni powiedzieli "stop" i tak jest do dziś. Jednak nasuwa mi się pytanie i sprawa, którą już ktos tu poruszył. Czy to nie dziwne, że temat nowego supermarketu wyszedł dopiero teraz? Przecież to się ciągnie od ponad roku. I czy to nie dziwne, że pod petycją podpisała się pani Lidia Dias, prawdopodobny kandydat na burmistrza Ostródy? Gdzie było to całe stowarzyszenie kilka miesięcy temu, gdy sprzedawano działki i jeszcze wcześniej, gdy radni uchwalali miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego?
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

nie mam nic lepszego do roboty tylko zajmować się historią jakiegoś dodatku do gazety. A jesli już, to pamietam że była związana też z jakimś tytułem z wybrzeża (wydawnictwo Arcona?). Nieistotne. Nie zmienia to bowiem ich aktualnego poziomu.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

bez urazy

Post autor: Tytus Andronikus »

...ta gazeta, to gniot...nie będę szukał przykładów, bo to jest jak szukanie drzew w lesie...
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

I po co mi to było... Polemika z wami to cofanie się w rozwoju
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

drogi jasiu
jak nie podoba Ci się dyskusja to zapraszam Cię serdecznie na forum na waszej wersji internetowej na wm-ie http://forum.wm.pl/viewforum.php?f=43&s ... 310ab95252
o jest tam z kim pogadać - największa dyskusja ma aż 12 uczestników! A srednio to tak 2-3 uczestników dyskusji.
I masz rację zniknij z tego forum bo psujesz wirtualną przestrzeń.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

sorry, pomyliłem się największa dyskusja ma 12 wpisów a uczestników było 4.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Bezczelność

Post autor: przekleta »

No Jasiu Wędrowniczku, tu twoja granica bezczelności przekroczyła wszelkie granice. Jak można bronić G.O. i innych lokalnych mediów wymownie milczących o tej petycji, używając argumentu "gdzie była wcześniej Dias, a nie teraz dopiero przed samymi wyborami". Przecież większym skandalem Jasiu Wędrowniczku jest dokładnie ta informacja i argument uwierzytelniający ten fakt, który właśnie sam podałeś mi na tacy. A mianowicie GDZIE BYŁA WCZEŚNIEJ G.O. i inne lokalne media, jak podejmowano decyzje w gronie wąskiej grupy osób - powtarzam - decyzje w gronie wąskiej grupy osób o nierobieniu niczego, żeby przeszkodzić temu bezprecedensowemu szkodliwemu działaniu uderzającemu w ogromną rzeszę ciężko pracujących mieszkańców Ostródy odnośnie nowych marketów w mieście. Jak któryś z tych "dwóch" w UM pierdnie to G.O. i inne media już dwa dni wcześniej o tym informują, tak samo jak o tych środkach z UE że będą :), a ty wciskasz jakąś ciemnotę o historii gazety usprawiedliwiając w ten sposób ich oczywistą porażająca stronniczość, która właśnie przed wyborami rośnie wykładniczo. Gazetę tworzą ludzie, którzy mają swoje poglądy polityczne i kierują się swoimi własnymi animozjami osobistymi. To są tylko ludzie, którzy albo są profesjonalni, albo poddają się swoim osobistym poglądom tłumiąc obiektywny instynkt dziennikarski. Już nawet zgodziłabym się na taki szmatławiec jak Fakt żeby u nas tylko lokalnie działał, ale walił by wszystkich po równo, czy to z lewa czy to z prawa, nie ważne czy sprawiedliwie czy nie, ale każdy miał by się na baczności, i wszelkie decyzję które podejmuje, bądź nie podejmuje, to liczył by się z tym, że mu to zostanie rzucone w twarz. A tak to sobie myślą cytując mój wcześniejszy wierszyk "Gazetka mnie obmyje", dokładnie jak to jest w przypadku tej petycji o której ludzie wiedzą tylko pokątnie. Moim zdaniem lokalne media nie upubliczniając tej petycji złamały konstytucyjne prawo o dostępie do informacji i ewidentnie poddały się ideologii skrajnie i źle pojętej poprawności politycznej. Sugeruję Pani Dias jak najszybsze rozplakatowanie tej petycji w mieście. Na dzień dzisiejszy są to naprawdę małe koszty takiej akcji. Pod spodem proponuję dopisać informację, że petycja była znana przez lokalne media od samego początku. Zwłoka w ujawnianiu jej treści wynika ze złej woli. Jakakolwiek lokalna opozycja do obecnie rządzących nie ma szans w wyborach jeśli otwarcie nie zacznie krytykować lokalnych mediów za ukrywanie faktów i stronniczość. Poza tym każdy kandydat na Burmistrza (Oprócz tego obecnego oczywiście) powinien zadeklarować jako jedno z pierwszych działań po objęciu urzędu że zrezygnuje z tej żenującej strony redagowanej przez pracowników UM ukazującej się co piątek. To powinna być silna informacja dla wyborców że rzeczywiście coś w tym Mieście jest nie tak. Coś z tymi mediami jest nie tak. Takie rzeczy trzeba unaoczniać ludziom, nie można się bać. Piszę to dla wszystkich kandydatów na Burmistrza. Na dzień dzisiejszy jest to jedyna polityczna droga do sukcesu. Ostra i ciężka po drodze walka, ale zapewniam że skuteczna. Tak trzeba.
Traf
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-03, 19:08:33

Re: Eurohipokryzja

Post autor: Traf »

przekleta pisze:Markeciki śmieszne sklepiki

Nam marketów Stawiać w Ostródzie nie kazano(...)Przeklęta 19.09.2006r.


Sam marszałek ci ją słyszał,
własną głową zakołysał.
Zakołysał głową, uniósł brwi wysoko,
bo mu ta kapela dziwnie wpadła w oko.
Zanotował na papierze:
Są tu chóry w pegeerze...oj dana, moja dana...
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

Buehehe, śmiać mi się z was chce, jak się tak tym wszystkim przejmujecie. Mojsa, przeklęta i wam podobni, wielcy mi obrońcy uciśnionych. Taplacie sie sami we własnym g..., bo tak naprawde to właśnie was jest garstka, sfrustrowanych i niedowartościowanych patałachów, którym w życiu najzwyczajniej nie wyszło i których nikt nie słucha.
jaś wędrowniczek
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 164
Rejestracja: 2006-02-10, 07:21:45

Post autor: jaś wędrowniczek »

A ty przeklęta, skoro chcesz być taka drobiazgowa, to zapewne sprawdziłaś, że pani Dias poszła z petycją do gazety stródzkiej, prawda? Ja na pewno nie omieszkam się jej o to zapytać. Nie omieszkam również zapytać o to dziennikarzy gazety.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

hehehehe a co to za wariactwo hehehehe kto się tu tapla we własnym gó...nie? Warcholstwo jak w parlamencie. Jasiu zapytaj tych dziennikarzy. Koledzy powiedzą dla koleżanki.
Beny.S
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 2006-07-06, 00:16:18
Gadu-Gadu: 0

Post autor: Beny.S »

jaś wędrowniczek napisał: "Taplacie sie sami we własnym g..., bo tak naprawde to właśnie was jest garstka, sfrustrowanych i niedowartościowanych patałachów, którym w życiu najzwyczajniej nie wyszło i których nikt nie słucha".
Jaś napisał jeszcze wiele innych zdań. Według mnie ma lepsze i gorsze dni. Czasami ma bardzo celne myśli, ale to tylko czasami. Ostatnio zapomina, ze logiczne i grzeczne argumentowanie jest o wiele bardziej skuteczne niz wyzwiska i obrażanie adwersarzy. Moja rada - nie bierz przykladu z naszych przywódców i nie obrazaj nikogo. Jak emocje biorą górę, to proponuje Ci 10 pompeczek + 10 przysiadów + 10 głębokich oddechów i ... chwile zastanowienia. Potem siadaj chłopie do kompka i pisz bo naprawde czasami zdarza Ci się myśleć rozsądnie. Nie marnuj tego!!!
Pozdrawiam
Uwierz dopiero jak zobaczysz lub dotkniesz.
lepper
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-10-12, 09:29:24

Re: Eurohipokryzja

Post autor: lepper »

przekleta pisze:Markeciki śmieszne sklepiki

Nam marketów Stawiać w Ostródzie nie kazano
To pewnie któremuś z naszych włodarzy do głowy nasr....
Za 600 złoty niech nochal sam idzie do takiej roboty
My Ostródzianie stawiamy znak stop kanciarzom
W Urzędzie Miasta wszelkim dresiarzom
Pan Dąbrowski niech znajdzie innego głupca
co będzie chciał robić w takich marketach za gołodupca
Iść do pracy do takiego syfu na miesiąc,
zarobić na bilet i one way ticket
Czemu Gazeta pisze że "Oni" byli przeciw od początku
bez żadnego logicznego wytłumaczenia dalszego wątku
Czyli można być burmistrzem i się nie zgadzać
ale pupę wystawiać i po kryjomu na „TAK” pokazać?
Burmistrz to w lewo to w prawo krzyczał niby "Nie dla marketów" !!!! ????
a tu jak grzyby po deszczu już więcej ich od moherowych beretów
Kłamstwo kłamstwem pogania, ręka rękę myje
Z każdej draki Gazeta Burmistrza obmyje
Środki z UE że nie ma? To nic, sukces, że będą
Logika w której już tak 4 lata zrzędzą zę bedą, będą, będą.
Oj gazetko ma kochana dokąd zmierzasz w pochwalnym rymie
Burmistrz cudowny, a wszyscy inni to świnie?
Ten blask pochwalny już oczy wypala
Prawda Gazeto! w tym macie dzisiaj rywala.

Smutne ale prawdziwe. Napisano w jednym z ostatnich numerów GO wypowiedź któregoś z włodarzy o tych marketach. Że on w zasadzie jest przeciw nic nie można było zrobić. I ku mojemu zdumieniu żadnego krytycznego spojrzenia ze strony redaktorów. Żadnej próby podważenia tak oczywistych nonsensów. Żadnego komentarza zdrowego rozsądku. Do tej pory się łudziłam. Teraz już wiem.

Przeklęta 19.09.2006r.
Kobieto!!!Ośmieszasz się. Z taką poezją co najwyżej możesz trafić do "Karuzeli", jeżeli jeszcze jest wydawana. Powiedz prosto o co ci chodzi, bo nie wychodzi ci w ten sposób. Masz jakieś zarzuty to je sprecyzuj, a nie maltretujesz forumowiczów swoją denną poezją.
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Lepperiada

Post autor: przekleta »

Lepper. Ksywa tak denna jak jej właściciel. Ale nie o tym tutaj. O Markety się rozchodzi. O niezrobienie niczego w temacie sensownej polityki sytuowania nowych marketów w Ostródzie przez rządzących. O bezprecedensową bierność i milczenie w tym temacie lokalnych mediów. No i o skandaliczną ciszę w lokalnych mediach odnośnie niniejszej petycji o którą przecież masz Lepper do mnie pretensję, że staram się nagłośnić, bo czyż nie o taką ukrytą pretensję ci chodzi?.
A teraz do rzeczy. Mówiąc o poezji kompromitujesz w ogóle samą ideę poezji. W którym miejscu pokaż mi proszę ja pretenduję do miana pisarki poezji. Przecież to co ja piszę to są to pastisze polityczne, wulgarne i prostackie. W najprostszy sposób jaki tylko można przekazujący o co mi chodzi. Jest to najbardziej ordynarna i bezpośrednia forma ośmieszenia czegoś lub kogoś. Każdy chłop to potrafi, a ty jeszcze nie dość, że nazywasz to próbą uprawiania przeze mnie poezji to jeszcze pisząc o tym - „żebym powiedziała wprost o co mi chodzi” - (czego już w prostszy sposób nie można uczynić) dewaluujesz do zera swoją ksywkę, dla której jeszcze troszeczkę miałam sympatii. Czego tu nie rozumieć w tym prostackim tekście „Markeciki śmieszne sklepiki”? Po prostu za blisko transparentu siedzisz, który tutaj wywieszam, a który jest wielki jak te miasto. Musisz przyjąć jakiś punkt odniesienia i spojrzeć szerzej. A jak już domyślisz się jak to zrobić, to tam będzie napisane wielkimi czerwonymi literami - Burmistrz musi odejść :)
Zablokowany