Najlepsze gminy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Najlepsze gminy

Post autor: Jacek-P »

_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Zaraz, chwileczkę. A niby dlaczego którakolwiek z gmin z naszego regionu, a tym bardziej miasto Ostróda, miałyby załapać się w tym rankingu??
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

taka gmina......

Post autor: morderator »

Miasto, to jedno ale gdzie jest Super Wójt Gminy Wiejskiej Ostróda nawet śladu po nim nie ma!
Łysy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 184
Rejestracja: 2006-02-16, 22:35:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gmina Ostróda

Post autor: Łysy »

Nie czytałem tego rankingu i kryteriów oceny ale z całą stanowczością uważam, że najlepsze są gminy nie związane z dawnymi PGR i rolnictwem. Brylują gminy położone koło wielkich miast, których mieszkańcy to co najmniej w 80% niedawni jeszcze "mieszczuchy" z wypchanymi portfelami.
Awatar użytkownika
mojsa
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 197
Rejestracja: 2004-01-04, 00:34:48

Post autor: mojsa »

Jestem pełen podziwu dla Lubawy i Iławy, że mogą się pochwalić w rankingu takim kryterium jak: pozyskane środki unijne na 1 mieszkańca (2004 - 2005)
Lubawa - 4,6 tys euro na jednego mieszkańca
Iława - 3,8 tys euro na jednego mieszkanca.
Na tym tle Ostróda wypada tragicznie (kto wie czy w nie w skali całego kraju) nie pozyskano nawet JEDNEGO EURO
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

jakość

Post autor: przekleta »

No widzisz morderator? Taka ta twoja piekna Ostróda i ludzie nią zarządzający. Ja nadal twierdzę że 5 mln zł pozyskanych przez Gminę Ostróda w odniesieniu do około 15 tyś mieszkańców to jednak jest te 5 mln zł, a nie 0 tak jak w Mieście co Morderator? Czyli cały czas ten argument do walki wyborczej w mieście że taka gminka potrafi a miasto nie, jest nadal jak najbardziej aktualny :)
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

przekleta czy wójt GMB to twoja rodzina? , tak zachwalasz przeciętnego człowieczka, bo z twojego rozumowania wynika że wójt jest debest , a ranking niesprawiedliwy.
zadam ci proste pytanie : czy jest jakiś wójt ,burmistrz gorszy od obecnych władz ostródy?
temat to :najlepsze gminy
A gdzie GMB z pozyskanymi 83euro na głowe? jeżeli kolejny przecientniak ma być burmistrzem , to ja dziękuje
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Prosta sprawa

Post autor: przekleta »

Tylko na to czekałam mmg. Zawczasu przewidziałam tak bzdurną reakcję. Byłabym szczęśliwa gdyby miasto pozyskało tyle co ta smieszna gminka. Tak cię boli że ja cały czas używam tej gminki do pokazania bezsensu w naszym mieście tak? To patrz. Najpierw poprawię twoje wyliczanki. Gminka około 16 tyś mieszkańców pozyskano około 5 mln zł. czyli 312,5 zł. na głowę tak? A teraz miasto jeśli chciało by pochwalić się taką wielkością na jednego mieszkańca no to patrz, żeby najpierw dorównać gmince to musiało by być tak :) 40 tyś. mieszkańców X 312,5 zł. Czyli tyle ile na głowę wyszło w Gmince = 12,5 mln zł. Czyli żeby dorównać gmince to miasto musiało by pozyskać 12,5 mln. zł. i to jest według ciebie wynik mierny, a co dopiero mówić żeby miasto pozyskało 20 mln albo 30 mln. Gratuluję mmg dobrego humoru. Ja używam gminki do ośmieszenia władz miasta, a ty w jakiś pokrętny sposób używasz tej samej gminki do obrony nieudolności władz tego miasta. Gratuluję poczucia humoru jeszcze raz. Żeby taki mierny wynik 12,5mln zł w mieście był osiągnięty to ja byłabym szczęśliwa może połowa sprawy związanej z problemem torów w mieście była by rozwiązana.
Awatar użytkownika
morderator
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-30, 10:22:21

Gruszki na wierzbie

Post autor: morderator »

Gruszki na wierzbie.....przesunąć należy granice Miasta Ostróda bo nie teraz w nim miejsca na inwestycje a co gorsza nie ma czym zachęcić do inwestowania. W Brodnicy miasto oddaje ziemie za przysłowiową złotówke ale po prostu ma co oddać i inwestycje są realizowane. Co do tyhc pieniędzy unijmych to trzeba mieć co z nimi zrobić a Ostródzie nie ma miejsca. Dziś miasto może tylko być w danym przypadku tylko udziałowcem na zasadzie gruntów bo nie może prowadzić działalności gosopdarczej w innym przypadku stało by sie monopolistą a to jest nie zgodne z prawem.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

czy ty przekleta umiesz czytać ze zrozumieniem? poszukaj choć jednego człowieka na forum , który jest zadowolony z obecnych władz !!!
na tle gmin lubawa i iława ( popatrz na post mojsy lubawa -4.6tys euro na głowe ),gmina ostróda to dno , a ty jak zwykle - wójt jest ok , i to mnie w twoich postach śmieszy bo przemawia przez ciebie zwykłe wazeliniarstwo i lizusostwo , twoje porównanie GMB do nosewicza to zachwyt nad przeciętnym człowieczkiem ,
poza tym twoje pisanie o gmince żeby ośmieszyć władze ostródy jest śmieszne , KAŻDY WIDZI ŻE W OSTRÓDZIE BURMISTRZ TO ZERO !!!
przekleta
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 2006-04-30, 13:35:43

Czytanie ze zrozumieniem

Post autor: przekleta »

Ale się zezłościłeś mmg. A myślałam, że to co napisał Mojsa to nikt na poważnie nie bierze, nie chciała bym obrażać Mojsy ale popełnił taaaaaaki malutki zong. Nie gniewaj się Mojsa. Natomiast ty mmg już pomijając to, że w swoim zacietrzewieniu stajesz się dzieciakiem intelektualnym, tak więc na razie tak będę cię traktowała i wytłumaczę ci wszystko jak dziecku na spokojnie bez żadnych nerwów. Ja wam tylko coś policzę, a wy sami sobie odpowiedzcie kto popełnia tutaj błędy, wybaczalne skądinąd, ale co gorsza mmg, kto te błędy z premedytacją próbuje wykorzystać uważając nas forumowiczów za ciemniaków. A więc: Lubawa 33912 mieszkańców X mmg te twoje 4,6 tyś euro na jednego mieszkańca niby pozyskanych środków z UE, nooooo to daje nam okrągłą sumkę 155 995 200,00 EURO. Śmieszne co?
Już mi się wcześniej nie chciało reagować, ale jak słyszę takiego mmg co mi zarzuca czytanie bez zrozumienia no to przepraszam bardzo przygadał kocioł garnkowi. Te numerki co podajesz mmg „4,6” w przypadku Lubawy to jest „A - tempo wzrostu wydatków majątkowych (2002 - 2005), a nie pozyskane środki i to jeszcze w EURO :) na jednego mieszkańca. Pozyskane środki unijne na jednego mieszkańca w zł polskich to jest literka B w tej tabeli i wynosi 6,5 :). A najlepsze na koniec. W kategorii A, B, czy C itp. jest wpisana punktacja, a nie jakieś kwoty. Boże wydusiłam to z siebie. Ale chce mi się śmiać przy okazji jak sobie przypomnę że mi ktoś tu zarzucał czytanie bez zrozumienia mmg co?
Aha. Bym zapomniała, 5 mln zł. pozyskane przez Gminę Ostróda stawia tą śmieszną gminkę daleko ponad możliwościami Miasta Ostródy, ale bez żadnej przesady plasuje w szeregu takich jednostek jak Lubawa, chociaż Lubawa ma budżet dwa razy większy i ponad dwa razy większą ilość mieszkańców. :)
Hanzia
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-26, 07:43:56
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Hanzia »

Ranking dotyczy gmin miejskich i miejsko-wiejskich? To po co ta debata nad wiejska gmina Ostróda? Tu chodzi tylko o miasto ;-)
Opinie rodzą się z pozorów.
Zablokowany