OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2006 18, 19, 20 SIERPNIA

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
piter
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 160
Rejestracja: 2004-01-28, 09:05:46
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2006 18, 19, 20 SIERPNIA

Post autor: piter »

OSTRÓDA REGGAE FESTIWAL 2006
Data: 18, 19, 20 SIERPNIA
Miejsce: Jednostka Wojskowa ul. Czarnieckiego, Ostróda

Ostróda Reggae Festiwal to znana i ceniona w Polsce impreza, mająca na celu prezentację tego, co w reggae najlepsze. Jest to największy festiwal tego gatunku muzyki w naszym kraju. Miejscem festiwalowych występów są stare pruskie koszary, które w latach komuny służyły Wojsku Polskiemu. Teraz nieczynne, stały się doskonałym miejscem wydarzeń kulturalnych. W latach poprzednich na festiwalu wystąpiła cała polska czołówka sceny reggae, min. Bakshish, Habakuk, Maleo Reggae Rockers, Indios Bravos, Vavamuffin, oraz goście z zagranicy, min: Twinkle Brothers, Over Proof Sound System, Love Grocer, Daddy Teacha, Nucleus Roots, Manipulators, Radikal Dub Kolektiv. Zaufanie publiczności zostało ukoronowane przyznaniem 1 miejsca w plebiscycie organizowanym przez jedyne polskie pismo reggae „Free Coulors”, w kategorii „muzyczne wydarzenie 2005 roku w Polsce”, a jego organizator Piotr „Piter” Kolaj zwyciężył w kategorii „postać 2005 roku w Polsce”.

Edycja 2006 zapowiada się bardzo wyjątkowo. Na trzech scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów z
całego świata min. Steel Pulse (JAM/GB), Culture (JAM), Yellow Umbrella (DE), Dub Incorporation (FR),
Jah Tiger (JAM).
Oczywiście nie zabraknie tam polskich wykonawców. Swoje przybycie zapowiedzieli min. Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Tumbao, Habakuk, Vavamuffin, Duberman, Wszystkie Wschody Słońca, Lion Vibrations feat. Mercedes oraz projekt pod nazwą Polish Stars, przedstawiający najlepszych polskich wokalistów młodego pokolenia, śpiewających do znanych riddimów niemieckiego producenta
Pionear-a z wytwórni Germaican Records. Nie jest to oczywiście pełna gama wykonawców, cały czas prowadzone są negocjacje z innymi artystami z Polski i zagranicy. Podobnie jak w latach poprzednich, przedpołudniowy czas będzie można spędzić w kinie festiwalowym w którym pokazane zostaną ciekawe koncerty i filmy.

Ostróda Reggae Festiwal to również pierwszy w Polsce konkurs dla zespołów grających reggae, mający na celu wybranie najlepszego. Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Ostródy, jak również sesję nagraniową w postaci nagrania singla ( 3 utwory) w studio „Radioaktywni” w Częstochowie. Realizatorem zagrań będzie Adam Celiński znany ze współpracy z Habakukiem oraz Proletaryatem. Nagrany materiał zostanie wydany przez pismo „Free Coulors” i dołączony do pierwszego numeru 2007-go roku. Jury festiwalowe to profesjonalny zespół osób od lat związanych z muzyką reggae. Przewodniczącym jury jest Pan Włodzimierz Kleszcz, znany i ceniony dziennikarz, jak również organizator koncertów i propagator muzyki reggae.

Wszystkie zespoły grające muzykę reggae i chcące wystąpić na festiwalu, proszone są o przesłanie zgłoszeń do dnia 31 maja 2006 roku. Zgłoszenie powinno zawierać min. 3 utwory w wersji audio na płycie CD, oraz historię kapeli i kontakt.

Adres:
Positive Music Promotion
ul. Mickiewicza 8/1
14-100 Ostróda

Zespołom wystepującym w konkursie organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu, zapewniają jednak nocleg i wyżywienie.

strona festiwalowa:
http://www.reggae.ostroda.pl
organizatorzy:
Positive Music Promotion: Piotr Kolaj- dyrektor artystyczny
http://www.positive.pl
Biuro Promocji Miasta: Artur Munje-dyrektor biura organizacyjnego
http://www.ostroda.pl

Zapraszamy wszystkich na tą niesamowitą imprezę, która na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. Ostróda Reggae Festiwal najlepszą propozycją na wakacje.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

ze strony

Post autor: dr Jamajczyk »

Uwaga!
W sprzedaży będą wyłącznie karnety, nie ma biletów jednodniowych.
Rezerwacja internetowa w terminie 01.07.2006-31.07.2006.Cena karnetu w rezerwacji internetowej 60 pln

Ceny karnetów do nabycia w kasie festiwalowej przed imprezą:
w piątek 18.08 - 80 pln (karnet trzydniowy)
w sobotę 19.08 - 60 pln (karnet dwudniowy)
w niedzielę 20.08 - 40 pln (karnet jednodniowy)
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

czy wiadomo cos o rekrutacji soundsystemow? na jakich zasadach i w ogole?
ale skecz
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

zasadniczo

Post autor: dr Jamajczyk »

...........to pytanie do Pitera..........
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

tak po prostu

Post autor: dr Jamajczyk »

Awatar użytkownika
Paz
początkujący
początkujący
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-17, 13:57:16

Post autor: Paz »

Steel Pulse i Yellow Umbrella :twisted: Ogień :twisted:
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Ściągnij Hymn - Ostróda Rggae Festiwal

Post autor: dr Jamajczyk »

ZA http://www.positive.pl Hymn Festiwalu
http://www.positive.pl/festiwal/muza/Re ... l%2001.mp3
http://www.positive.pl/festiwal/muza/Re ... l%2002.mp3
http://www.positive.pl/festiwal/muza/Re ... l%2003.mp3

"Nagrań dokonano w Studio "Radioaktywni" w Częstochowie.
Realizacja, produkcja, mastering: Adam Celiński
W nagraniu udział wzięli:
POSITIVE: piter-bass, gitara, el-mariachi-perkusja, borys: gitara
oraz gościnnie: brojah-voc, jarex-voc, monia-voc, mercedes-voc, marcelino-instr.klawiszowe, marek i szczepan pośpieszalscy-sekcja dęta
POSITIVE dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania utworu!"
Awatar użytkownika
Paz
początkujący
początkujący
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-17, 13:57:16

Post autor: Paz »

"Past true da - Ostróda " jest mega :twisted: czuje sie jakby R.A.P spiewal o tym malym miasteczku :-)
Awatar użytkownika
Fisher
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 208
Rejestracja: 2005-09-28, 14:30:37
Gadu-Gadu: 2295280
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Fisher »

do sciagniecia hymn festivalowy i teledysk na:

Ostróda Reggae Festiwal

Ostróda People Tonite

OstródaOnline
90% problemów z komputerem siedzi przed monitorem
Awatar użytkownika
Fisher
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 208
Rejestracja: 2005-09-28, 14:30:37
Gadu-Gadu: 2295280
Lokalizacja: Ostróda

plakat

Post autor: Fisher »

90% problemów z komputerem siedzi przed monitorem
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

szok

Post autor: dr Jamajczyk »

to jest plakat?????????????????
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

i jest

Post autor: dr Jamajczyk »

No to jednak jest plakat coż widać ja do konca nie rozumiem tych wielkich Artystów a z drugiej strony Egipski Kruk pomalowany w rasta kolory nie dokońca mi pasuje bo Egipt prześladował żydów a nie ma Rege bez żydów ale przecież większoć patrzących nie bedzie domyslać się co to za ptaszysko..........więc na pochybel faraonom
olka
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 270
Rejestracja: 2005-04-28, 10:50:00
Gadu-Gadu: 3145064
Lokalizacja: ostróda
Kontakt:

Post autor: olka »

ach to jest ptak... hmmm... no ładny
zawsze zwycięsko wychodzi z chaosu ten kto do końca walczy uczciwie ...
Awatar użytkownika
skecz
początkujący
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 2004-07-08, 00:31:04
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: skecz »

gdzie jest ten sierpien?
ale skecz
Awatar użytkownika
piter
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 160
Rejestracja: 2004-01-28, 09:05:46
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: i jest

Post autor: piter »

dr Jamajczyk pisze:No to jednak jest plakat coż widać ja do konca nie rozumiem tych wielkich Artystów a z drugiej strony Egipski Kruk pomalowany w rasta kolory nie dokońca mi pasuje bo Egipt prześladował żydów a nie ma Rege bez żydów ale przecież większoć patrzących nie bedzie domyslać się co to za ptaszysko..........więc na pochybel faraonom
ty to masz takie porównania, że chyba tylko sam je rozumiesz:) nie jest to żaden egipski kruk...nie będę ci tłumaczył co to jest, bo juz sobie wytłumaczyłeś a co lepsze starasz się wkręcić swój sposób myslenia innym a nie bardzo ci to wychodzi...miasto aż huczy, co dr jamajczyk mysli na temat palaktu:)
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Wolność oddać nie umiem

Post autor: dr Jamajczyk »

Drogi Piotrze- mam prawo do swoich poglądów i nie jest moim celem wkręcanie sposobu myślenia innym bo jestem jak wiesz człowiekiem wolnomyślicielem- uważającym za święte prawo do wolności myśli każdego człowieka. Fakt , że miasto huczy o tym co dr Jamajczyk myśli na temat plakatu jest raczej smutne i dowodzi naprawdę szukania problemów tam gdzie ich nie ma. Co do plakatu napisałem co odbieram tak a nie inaczej- oczywiście pod względem walorów artystycznych jest on pomysłowy i jak najbardziej normalny. Powiem nawet tak co kogo obchodzi jakieś zdanie ma dr Jamajczyk ani nie robiłem plakatu konkurencyjnego ani on nie płace za projekt i ani druk a to tym bardziej jest chorobliwe, że ludzie szukają tu jakiegoś problemu (wkręcania). Ja napisałem jak to odbieram i kropka do tego mam prawo jako widzi a moje egipskie skojarzenie jest tylko moje i Amen. Pozdrawiam i czekam na Festiwal.
Obrazek
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: ze strony

Post autor: ryba »

dr Jamajczyk pisze:Uwaga!
W sprzedaży będą wyłącznie karnety, nie ma biletów jednodniowych.
Rezerwacja internetowa w terminie 01.07.2006-31.07.2006.Cena karnetu w rezerwacji internetowej 60 pln

Ceny karnetów do nabycia w kasie festiwalowej przed imprezą:
w piątek 18.08 - 80 pln (karnet trzydniowy)
w sobotę 19.08 - 60 pln (karnet dwudniowy)
w niedzielę 20.08 - 40 pln (karnet jednodniowy)
Nie mam zastrzeżeń do ceny biletów. Zawsze uwazałem że to najlepsza metoda filtracji publiczności ( vide Festiwal Muzyki Dance, gdzie bileciki były po 15 pln i połowa widzów to zwykłe pospólstwo ), ale czy chociaż piwo będzie tańsze i lepszej marki?
Na poprzednich festiwalach jakos mi nie podchodziło;)
8)
lemur
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-06, 21:41:33
Gadu-Gadu: 0

Post autor: lemur »

Drodzy mieszkańcy Ostródy! [Ostródzianie?;)]

Wybieramy się na Ostróda Reggae Festiwal trzyosobową ekipą, i, nauczeni zeszłorocznymi, przykrymi doświadczeniami z festiwalowym polem namiotowym [] nastawialiśmy się, że w tym roku trzeba będzie skombinować pokój do wynajęcia. Wczoraj więc zadzwoniliśmy kilka razy do Ostródy, mając nadzieję, że znajdziemy kwaterę prywatną w promieniu jakichś 3 kilometrów od festiwalu, maksymalnie za 20 złotych na osobę za noc. Srogo się zawiedliśmy, bowiem okazało się, że albo wszystko jest już na okres festiwalu pozajmowane, albo właściciele pokojów żądają powyżej 35-40 złotych i więcej za nocleg.

Mam więc do Was, ostródzcy forumowicze, pytanie - może Wy chcielibyście przetrzymać u siebie kulturalną [;>], trzyosobową grupkę młodzieży [wszyscy - rocznik 87] spod Warszawy, albo ewentualnie znacie kogoś, kto byłby w stanie to zrobić za 15-20 złotych za noc? Nie mamy właściwie żadnych specjalnych wymagań oprócz dostępu do bieżącej wody i skrawka dachu nad głową.

Z góry dzięki za odpowiedzi i dobre serce

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Szoszana
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-05, 19:53:08

Post autor: Szoszana »

podaję gg do kontaktu 3077538
Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można...
Awatar użytkownika
Szoszana
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-05, 19:53:08

Post autor: Szoszana »

Nieaktualne.

SORRY !
Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można...
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

znajomi

Post autor: dr Jamajczyk »

na Ostródę jadą też znajomi zwyciężcy zeszłego roku http://www.tabu.band.pl/index.php?link=mp3.htm
Obrazek foto Zbawka
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Post autor: dr Jamajczyk »

POLECAM grupe z Czech,czyli UNITED FLAVOUR
http://www.unitedflavour.com/index.php?page=downloads
Obrazek
BARDZO Zajebiście grają
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

będzie dobrze

Post autor: dr Jamajczyk »

Wśród zespołów znajomych zagra również grupa DUBSKA http://dubska.nsf.pl/strony/multimedia/mp3/subway.mp3
Obrazek
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Natty Dreadlocks

Post autor: dr Jamajczyk »

NATTY DREADLOCKS (GB)to jest po prostu piekne,
stronka do ich utworów:
http://www.myspace.com/nattydreadlocks01
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

Agitator z ciebie, Jamajczyku ;)
Zablokowany