Plebiscyt na najlepszego samorządowca

Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Zbójców co niespełna trzy niedziele po św. Jadwidze napaść na wicekontura uczynili.
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Wina...wina...wina dajcie!

Post autor: Mały Mistrz »

Win możemy utoczyć, win Zakon nie wybacza!!!

- Nad chorążym orszańskim - mówiła dalej panna - ciąży jeszcze straszniejszy niż na księciu Bogusławie zarzut, bo pan Kmicic ofiarował się przecie na króla rękę podnieść, czego się sam książę przeląkł. Zali przypadkowy postrzał może to zmazać?... Tę rękę pozwoliłabym sobie uciąć, gdyby tego nie było... ale to było, jest i nie odstanie się więcej!
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Jesli tak, to prawdę ludziska gadają, że w komturii ostródzkiej bractw rycerskich i drużyn niedługo będzie tyle, co gwiazd zarannych na niebie, ale wspomnę jeszcze, że Zakon zapowiadał w Wilię Pańskich Narodzin decyzyję w sprawie owych zbójców ogłosić.
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: - Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!...

Post autor: Marcelina »

Co rajcy miejscy dzisiaj uchwalili?
Czy oby za miecze nie chwycili, a na potyczkach słownych poprzestali?
Anonymous

... reka reke myje ...

Post autor: Anonymous »

.. a ja rzeklbym inaczej .. oby na potyczkach slownych nie poprzestali ... a miecze oby w dloniach ich lsnily .. i na kon panowie na kon ...

ŁOSAMA
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Re: - Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!...

Post autor: Marcelina »

Ataman Babalski i jego ekipa znów złapali "punkty".
Może Zakon powinien wziąć od niego lekcje skuteczności.
Anonymous

... ano rozlam ...

Post autor: Anonymous »

... no coz zakon problemy jakowe ma ... zali to i prawda ... jeno jakoby nasi przedstawiciele jeno takie problemy mieli to chyba zyloby sie nam troszke wygodniej ...

ŁOSAMA
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Nic to...

Post autor: Mały Mistrz »

- Daruj mu, Kunonie! - rzekł Zawisza Czarny, Sulimczyk -sam mistrz ci tego nie przygani!
- ...Jakżebym ja nie miał przebaczyć - ciągnął dalej Kuno - którym jest nie tylko chrześcijaninem, ale i zakonnikiem? Przeto przebaczam mu z duszy serca jako Chrystusowy sługa i zakonnik!
- Sława mu! - huknął Powała z Taczewa.
- Ale - rzekł Krzyżak -jestem tu posłem między wami i noszę w sobie majestat całego Zakonu, który jest Chrystusowym Zakonem. Kto więc mnie jako posła ukrzywdził, ukrzywdził Zakon, a kto obraził Zakon - obraził samego Chrystusa, i takiej krzywdy ja wobec Boga i ludzi darować nie mogę -jeśli zaś prawo wasze ją daruje, niech się dowiedzą o tym wszyscy panowie chrześcijańscy.
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

"Ogrom tej władzy zachwycił Małego Księcia. Gdyby sam ją posiadł, mógłby przeżywać nie tylko czterdzieści cztery, lecz siedemdziesiąt dwa lub nawet sto, czy może wręcz dwieście zachodów słońca jednego dnia i to bez konieczności przesuwania krzesła!
A ponieważ poczuł się trochę zasmucony na wspomnienie swej opustoszałej, malutkiej planety, zebrał się na odwagę i ośmielił się poprosić Króla o przysługę:
- Chciałbym ujrzeć zachód słońca.... Czy zechciałby Pan zrobić mi przyjemność... Proszę rozkazać słońcu, aby schyliło się ku zachodowi...
- Gdybym rozkazał generałowi, żeby jak motylek przeleciał z kwiatka na kwiatek lub żeby napisał tragedię, albo przybrał postać morskiego ptaka, a on nie wykonałby otrzymanego rozkazu, który z nas ponosiłby za to winę?
- Pan - powiedział stanowczo Mały Książę.
- Zgadza się. Od każdego należy wymagać tylko tego, co może dać - kontynuował Król. - Autorytet opiera się przede wszystkim na rozsądku. Jeśli rozkażesz swojemu ludowi rzucić się do morza, sprowokujesz rewolucję. Mam prawo wymagać posłuszeństwa, gdyż moje rozkazy są rozsądne.
- A więc co z moim zachodem słońca. - przypomniał Mały Książę, który nigdy nie zapominał o raz wypowiedzianej prośbie.
- Będziesz miał swój zachód słońca. Wydam polecenie. Jednakże, zgodnie z zasadami rządzenia, poczekam na korzystniejszy moment."
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Ku rozwadze...

Post autor: Mały Mistrz »

"Rzecz" nie na tym polega, aby BYŁA...
jeno na tym, aby była POSPOLITA...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

"Często zadaję sobie pytanie, jak jest możliwe, że wśród tylu polityków, często ludzi szlachetnych, dobrych ojców rodzin, uczciwych obywateli, nie znajdzie sie jeden, który wystapiłby przeciwko systemowi, który współpacuje i toleruje tych którzy, zabijają mordują, podburzają. "

Luigi Sturzo
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Zbyt gruba to chyba rura i nie pasuje do wiejskich politykow, Pani Marcelino. Wprawdzie morduja ci samorzadowcy i siebie i nas - swa tepota i ograniczeniem - ale na "mekimajchrow" nie wygladaja. Choc kto wie, co z nich przy pelni ksiezyca wylazi...?
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

Celowo wiernie przytoczylam słowa Luigi Sturzo.
To przejaskrawienie miało na celu zwrócenie uwagi odbiorcy na problem etyki poltyków w szerszym aspekcie, z możliwoscią odniesienia przy zastosowaniu odpowiedniej skali, na nasz lokalny grunt
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Piękny SEN miałem....

Post autor: Mały Mistrz »

Jak to kobieta....
Rozumie inaczej...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Co Ci się śniło...?

Post autor: Marcelina »

"Nie nalezy odrzucać punktu widzenia i pomocy kobiet mądrych i roztropnych, ktore interesują się sprawami polityki. One potrafią często dostrzec to, co może umknąć mężczyznom; ich intuicja może więcej pomoc niż rozumowanie; uczucie więcej niż doświadczenie."

Luigi Sturzo
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Sex-Mission: Imposible

Post autor: Mały Mistrz »

Trochę więcej konsekwencji.
Chyba, że jest to „konsekwencja w niekonsekwencji”...
Czemuż to cytowani są mężczyźni?

Don Luigi Sturzo była kobietą...
Antoine de Saint-Exupery była kobietą…

Ps. Nic się nie śniło. To również „cytat” z filmu...
Mieczów ci u nas dostatek...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

SEN

Post autor: Marcelina »

ad. SEN - liczyłam na Twoją spójność ......
ad. KONSEKWENCJA - patrz: temat Dyskryminacja kobiet.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Aczkolwiek tylko posrednio zostalem wywolany (Maly Mistrz uzyl mojego nicka w tytule postu) - Pani Marcelino, czyzby nalezala Pani do grona ciotek rewolucji? Nie jestem meskim szowinista, generalnie zgadzam sie, ze cos jest na rzeczy z ta walka "pci", ale - na lisosc i przede wszystkim!!! - kobiety, badzcie dla nas piekne na wiosne...
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Ciotka rewolucji

Post autor: Marcelina »

Moja wypowiedź w całości skierowana była do Małego Mistrza, a że akurat dotyczyła SNU - przypadek.


P.S. Nie jestem ciotką, a tym bardziej ciotką rewolucji, a Pan może nie jest szowinistą, ale ma "tradycyjne" zdanie na temat roli kobiety w społeczeństwie. Zapewne popiera Pan grono mężczyzn, którzy kpią z kobiet z pozycji pana i władzcy. Na szczęście dzisiaj kobiety mogą oiągać duzo więcej niż w latach wcześniejszych, ale mężczyzni czują się zagrożeni, zwłaszcza w kwestii kariery zawodowej. Próbują się bronić, ośmieszając temat. Tak więc w dalszym ciągu kobiety żyją w świecie urządzonym przez mężczyzn dla nich samych. Może mężczyzni mają dobrą wolę zmian, ale trzeba ją stale pobudzać.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

W dobijaniu sie kobiet "o swoje" nie widze absolutnie zadnego powodu do kpin, choc przyznaje sie do nieco klasycznego pogladu na porzadek swiata. Z kolei delikatna czupurnosc Pani odpowiedzi swiadczy, ze jest Pani troszke bojowniczka, no - moze ogledniej - oredowniczka sprawy. Nie widze w tym nic zlego, ale zdecydowanie wole "zapach" kobiety niz jej "pot".
Marcelina
gaduła
gaduła
Posty: 774
Rejestracja: 2004-01-04, 17:43:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Marcelina »

a która z pań lubi męski pot? Ja na pewno nie.

Mężczyźni bądźcie piękni na wiosnę! (dla nas, kobiet)
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: Jacek-P »

A ja tylko przypomnę, że temat brzmi:
Plebiscyt na najlepszego samorządowca
Obawiam się jednak, że planowany plebiscyt nie odbędzie się z powodu braku kandydatów.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

I to jest wlasnie rzeczywistosc, ta gola prawda, jak nie przymierzajac - dupa zza krzakow. Przepraszam za kolokwializm, ale rzeczywistosc jest tak siermiezna i przasna, ze delikatniejsze sformulowanie do niej nie przystaje.
Skomand
początkujący
początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:14

Plebiscyt?!?

Post autor: Skomand »

No więc czy ten plebiscyt się odbył?
Czy były jakieś kandydatury?
Awatar użytkownika
Mały Mistrz
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 378
Rejestracja: 2004-01-26, 00:52:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Osterode

Do Wielkiego Moderatora

Post autor: Mały Mistrz »

Jakże to: brak kandydatów?
Azaliż sam Konwent nie zgłosił 11, w tym 2 kobiety?

Nie zyszczy nam? Nie spuści nam?
Kyrieleison!!!
Mieczów ci u nas dostatek...
Zablokowany