Burmistrz bez absolutorium

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-04-30, 14:44:13

Rada Miejska nie udzieliła absolutorium Burmistrzowi Miasta Ostródy za 2009 rok
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jezuita » 2010-05-01, 06:35:15

...wreszcie jakiś promyk prawdy dotarł na powierzchnie ziemi...

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin » 2010-05-01, 08:47:54

30.04. Ostróda (PAP) - Radni Ostródy (warmińsko-mazurskie) nie podjęli w piątek uchwały ws. udzielenia burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za 2009 r. Zabrakło jednego głosu. Wiceburmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski ocenił zachowanie radnych jako godzące w samorządność.

Jak poinformował PAP przewodniczący rady miejskiej w Ostródzie Czesław Najmowicz (PiS), podjęcie uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za 2009 rok rekomendowała komisja rewizyjna. Pozytywnie w sprawie wykonania budżetu wypowiedziała się Regionalna Izba Obrachunkowa.

W 21-osobowej radzie miejskiej Ostródy za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych (m.in. SLD, część PiS i niezależni), od głosu wstrzymało się także 10 radnych (m.in. PO, część PiS). Jedna radna była nieobecna. Tymczasem do przyjęcia uchwały potrzebna była bezwzględna większość głosów.

Wiceburmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski (burmistrz Jan Nosewicz przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim-PAP) powiedział, że radni swą decyzją doprowadzili do sytuacji patowej. "Cześć radnych chcąc wyrazić antypatie dla mnie i prezentując stadność partyjną doprowadziła do takiej sytuacji. Rozum jest darem Boga i niekorzystanie z niego jest wielkim grzechem"- ocenił Dąbrowski. Podkreślił, że niektórzy radni nie potrafią się wznieść ponad partyjne interesy i spojrzeć na dobro i interes miasta.

Zapowiedział, że chce podjąć kroki prawne, by zmusić radnych do podjęcia uchwały absolutoryjnej.

Przewodniczący komisji budżetu i finansów Krzysztof Żynda (PO), który tak jak jego partyjni koledzy wstrzymał się od głosu, powiedział PAP, że powodem nieprzyjęci uchwały było zlekceważenie ich przez burmistrza. Jak wyjaśnił, komisje rewizyjna i finansów zaprosiły burmistrza na posiedzenie przed sesją, by zadać mu pytania dotyczące wydatków, ale do spotkania nie doszło.

Brak absolutorium dla burmistrza skutkuje przeprowadzeniem referendum w sprawie jego odwołania, jednak ten przepis ustawy o samorządzie gminnym nie ma zastosowania, gdy do końca kadencji burmistrza jest mniej niż 9 miesięcy - a tak jest w tej sytuacji. (PAP)


wychodzi słoma z butów - przytyki dla radnych którzy wstrzymali się do głosu na najniższym poziomie charakterystycznym dla tego osobnika.

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 » 2010-05-01, 13:43:45

Radni, którzy obrazili się na Burmistrza że nie przyszedł na komisje i wstrzymali się nad przyjęciem absolutorium dla Burmistrza zachowali się jak małe dzieci, co świadczy o ich małostkowości i niemetrycznemu podejściu do sprawy. Zachowanie zaś radnych z opozycji, którzy pracowali w Komisji Rewizyjnej, którzy rekomendowali przyjęcie uchwały, a potem się wstrzymali, to jest wręcz niewyobrażalna kpina z samych siebie. Ci radni chyba nie wiedzą po co zostali radnymi. Partia, partią ale trzeba mieć choć odrobinę honoru i szacunku do ciebie i swojej na pewno ciężkiej pracy w Komisji. Współczuję tym radnym z opozycji, a ich wręcz nienawiść, która nimi kieruje nie świadczy o nich dobrze . Radni PO całą kadencje tyko negują poczynania burmistrza już chyba z obowiązku jaki nakazał im pan Przewodniczący Klubu PO. Potrafią tylko rzucać kłody pod nogi tym którzy chcą, by Ostróda była ładnym miastem. Dojdzie do tego że Pan Przewodniczący PO nakaże swoich radnym szczekać, a oni to zrobią w obawie, że ich nie wystawi na listach wyborczych .

Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Maria Ewa » 2010-05-01, 19:15:56

Rozumiem Jasko56 że Twoje przemyślenia dotyczące radnych z Rady Miasta można także zastosować do radnych z Rady Powiatu - no bo dlaczego dwóch radnych (Cezary Pec i Bogusław Fijas) było przeciw absolutorium dla Zarządu Powiatu, skoro Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały absolutoryjnej a co najważniejsze Regionalna Izba Obrachunkowa sprawdziła i także zaakceptowała wykonany budżet? Jak nazwiesz tych dwóch Panów?.

No i oczywiście w Radzie Powiatu też kilka osób wstrzymało się od głosu w sprawie uchwały absolutoryjnej w tym Sekretarz Miasta Cezary Wawrzyński.

Czy oni także według Ciebie "zachowali się jak małe dzieci, co świadczy o ich małostkowości i niemetrycznemu podejściu do sprawy", zrobili "niewyobrażalną kpinę z samych siebie" , czy to może "wręcz nienawiść, która nimi kieruje nie świadczy o nich dobrze" , czy wreszcie "Potrafią tylko rzucać kłody pod nogi"

No, jasko56 jak to jest? mierzysz wszystkich samorządowców jedna miarą?

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-01, 19:27:16

Pomyliłaś wątki Mario Ewo
Ten o staroście jest tu - viewtopic.php?f=21&t=2728
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: FinChan » 2010-05-01, 20:09:22

Ale Jacku Ewa-Maria ma rację !!!
Należy do tych osób wstrzymujących przy absolutorium dodać Naczelnika Urzędu Miasta Grzegorza Sochę.
:bije: :bije: :bije:

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-01, 20:17:56

Ja nie o tym ale skoro już zaczęliście to proste pytanie, w sprawie analogii.
Czy członkowie komisji rewizyjnej powiatu zagłosowali w sprawie absolutorium za, przeciw czy jak w przypadku miasta również się wstrzymali? Czy ich głos był zgodny z wnioskiem komisji rewizyjnej w przedmiotowej sprawie?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: chochlik » 2010-05-01, 20:25:14

nie sadzę Jacku P., ze Maria Ewa pomyliła watki, bo coś jednak jest na rzeczy.

Po pierwsze.
Wilczym prawem opozycji jest np.głosowanie przeciw budżetowi i przeciw absolutorium. Tak się na przykład dzieje w Sejmie, w sejmikach wojewódzkich i absolutnej większości niższych samorządów. I nie ma nic w tym dziwnego, tym bardziej,że wnioski do budżetu składane przez opozycję, są najczęściej wycinane przez rządzących. Tak na przykład dzieje się w Ostródzie.
Po drugie.
W interesie burmistrza - nawet jak mu nie grozi w końcu kadencji referendum - jest zapewnienie sobie większości, a takie przekonywanie najczęściej odbywa się na komisjach.
Dąbrowski, chociaż dobrze liczy i doliczył się większości - stąd takie lekceważenie komisji - tym razem się przeliczył. Nieobecność pani Rutkiewicz pozbawiła go większości, a wstrzymanie się od głosu opozycji było i tak dobrą wolą, bo zlekceważona totalnie,mogła głosować przeciw absolutorium.
Po trzecie.
Nie można wymagać od opozycji miłości, tym bardziej, jeżeli samemu sieje się nienawiść. Występy urzędnika miejskiego, radnego Wawrzyńskiego na sesjach powiatu nie nastrajały pozytywnie do miasta, a przecież tak czy inaczej te dwa samorządy to w jakiś sposób naczynia połączone.Święte oburzenie to moralność Kalego - Jak kali ukraść krowę, czytaj: jak Wawrzyński ,Pec, Fijas dopieprzają rządzącym w powiecie to piknie, a jak Kalemu ukraść krowę - czytaj: jak Żynda, Stasiulewiczi i inni z opozycji dopieprzają rządzącym w mieście, to be.
Tylko ten biedny PiS siedzi okrakiem - trochę piknie, trochę be.
Po czwarte.
Nie cieszy mnie ta bezustanna wojna, bo ona nikomu korzyści nie przynosi, ale pokazuje przy okazji ciekawe rzeczy:
- opozycja w powiecie słabnie z roku na rok,miesiąca na miesiąc,a opozycja w mieście się konsoliduje
- ciekawa sytuacja jest w PiS, bo rozdźwięk między Grzesiem Kierozalskim i Panem Przewodniczącym jest coraz większy i sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie
- sprawność pijarowsaka Dąbrowskiego jest godna podziwu, ale sprawność w dyskredytowaniu Brodiuka ( świetnie przetrenowana na Zbyszku Babalskim) zdecydowanie zmalała i podejrzewam, że będzie maleć. bo powtarzane jak mantra kalumnie w świetle zaistniałych faktów już się publiczności nudzą.
Po piąte.
Już mnie ściska w dołku ze strachu, bo wybory samorządowe, to będzie istne piekło, a krew będzie się lała,że hej. Kampania prezydencka, przy tym co nas czeka, to będzie zabawa w piaskownicy
Po szóste.
Chroń nas Boże od przyjaciół - przed wrogami obronimy się sami :) :aniol:

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-01, 21:35:16

Sądzę chochliku, że nie zrozumiałeś i po raz kolejny wypisujesz dyrdymały zupełnie nie związane z tematem.
Po pierwsze
Nikt nie broni opozycji własnego głosu.
Po drugie rada miasta to nie targowisko, tu trzeba dyskutować i podejmować decyzje zgodnie z literą prawa i z jak najbardziej merytorycznym uzasadnieniem.
Po trzecie rada miasta to nie rada powiatu, więc proszę przestań ciągle pisać o radym Wawrzyńskim. Wszyscy wiemy, że nie darzysz go sympatią, ale nie oznacza to, że musimy tego ciągle wysłuchiwać.

Wracając do tematu.
Uchwała absolutoryjna ma się odnosić do wykonania budżetu to tak w kwestii formalnej. Dlatego słowa radnego Żyndy, że głos sprzeciwu był dlatego iż burmistrz nie stawił się na posiedzenie komisji jest najdelikatniej mówiąc niepoważne. Skoro radni jednym spotkaniem przekreślają rok pracy to ja dziękuję za taka merytorykę.
Kolejna sprawa to komisja rewizyjna. Troje radnych, wszyscy wnioskują o udzielenie absolutorium. W głosowaniu dwóch jest przeciw. Tak samo było w zeszłym roku o ile mnie pamięć nie myli. O czym to świadczy. Na pewno nie świadczy dobrze o tych radnych. To kolokwialnie mówiąc robienie z gęby cholewy. Co innego piszą, co innego robią.
Kto im bronił napisać, że wnioskują o nieudzielanie absolutorium. Sprawa byłaby klarowna. Tu jest jednak pies pogrzebany. Trzeba by się było z tego wytłumaczyć a uzasadnienia merytorycznego by nie znaleźli. W głosowaniu nikt nie będzie prosił o uzasadnienie. Trudno o poważne traktowanie kogoś kto w urzędowym piśmie prosi o zatwierdzenie a sam później głosuje przeciw. To już nawet nie jest śmieszne.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: chochlik » 2010-05-01, 23:22:22

gadał dziad do obrazu :)

Rozumiem twoje święte oburzenie, nawet coraz bardziej rozumiem. Rozumiem, ze można być arogantem, olewać wszystkich, którzy mają inne spojrzenie na to miasto, poniżać i deprecjonować ludzi. Bo tak wygląda wojna samorządowa po ostródzku.
I nie pieprz mi o jakimś nadrzędnym interesie, który reprezentuje Dąbrowski i Wawrzyński, bo to, co dla nich jest nadrzędnym interesem, dla innych nie jest. Dla nich nadrzędnym interesem jest hazard w Ostródzie - dla innych nie jest. Dla nich nadrzędnym interesem jest wydanie 400 bodajże tysięcy na utrzymanie toru na wodzie inni woleliby wydać te pieniądze sensowniej. Dla innych ważniejsze jest wybudowanie budynku komunalnego, niż budowa stadionu na którego utrzymanie Ostródy nie będzie stać. Nie jestem przeciwny budowie stadionu - buduje się takie ładne obiekty w Lidzbarku Warmińskim i Sępopolu, ale to są stadiony dopasowane do możliwości finansowych miast. Znaj proporcje mociumpanie. I nie pieprz mi tu głodnych kawałków, bo już za stary jestem na taką nawijkę. Nie odbieram ci prawa do obrony tego, czego obronić się nie da, ale daj sobie spokój - za młody jesteś, żeby mnie pouczać.

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 » 2010-05-02, 08:04:16

Pani Mario Ewo ja odnosiłem się do Rady Miasta , a nie do Rady Powiatu, ale jeśli radny powiatu, który zasiada w Komisji Rewizyjnej rekomendował przyjęcie absolutorium, a głosował inaczej , to też postąpił źle. Każdy może głosowa jak mu rozum i sumienie nakazuje, ale w PO tym rozumem i sumienie kieruje chyba tylko kierownictwo klubu, a reszta to marionetki i maszyny do głosowania.
Jeśli chodzi to że pieniądze przeznaczone na budowę stadionu można było przeznaczy na budownictwo mieszkaniowe, to przypominam jak głosowano nad budową mieszkań socjalnych na ul. 11 Listopada. Niektórzy chyba już zapomnieli jak pieniądze na tę budowę przeznaczyli na wymianę chodników i to przeważnie na ulicach , w których mieszkali. Tylko dzięki uporowi Burmistrz Nosewicza ten budynek powstał.

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin » 2010-05-02, 11:09:16

Jacek-P pisze: Uchwała absolutoryjna ma się odnosić do wykonania budżetu to tak w kwestii formalnej. Dlatego słowa radnego Żyndy, że głos sprzeciwu był dlatego iż burmistrz nie stawił się na posiedzenie komisji jest najdelikatniej mówiąc niepoważne.
(...) Troje radnych, wszyscy wnioskują o udzielenie absolutorium. W głosowaniu dwóch jest przeciw. Trudno o poważne traktowanie kogoś kto w urzędowym piśmie prosi o zatwierdzenie a sam później głosuje przeciw.
tylko że w tym przypadku NIKT NIE BYŁ PRZECIW

FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: FinChan » 2010-05-02, 12:15:03

Że Dąbrowski się wścieka to rozumiem, dostał po nosie, chociaż wystawia Nosewicza. Ale, że pan Moderatorze....? Dlaczego pan uważa, że opozycja, którą cały czas olewano, ma teraz popierać Dąbrowskiego? Oni nawet nie głosowali przeciwko absolutorium. Delikatni. No, już sobie wyobrażam co by się na tej sesji działo, gdyby wśrod miejskich radnych PO był ktoś tak "kulturalny" jak radny powiatowy Cezary W., zresztą sekretarz urzędu miasta, który dmucha z Dąbrowskim w jedną trąbkę. Oj, by się działo. Ciekawe, czy wówczas by się Pan odezwał. Jakoś "wyczyny" sekretarza miasta jako radnego powiatowego wcale Pana nie wzruszają.....

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-02, 12:49:07

chochlik pisze:Rozumiem twoje święte oburzenie, nawet coraz bardziej rozumiem. Rozumiem, ze można być arogantem, olewać wszystkich, którzy mają inne spojrzenie na to miasto, poniżać i deprecjonować ludzi. Bo tak wygląda wojna samorządowa po ostródzku.
Jak widać po twojej wypowiedzi nadal wielu rzeczy nie rozumiesz.
chochlik pisze:I nie pieprz mi o jakimś nadrzędnym interesie, który reprezentuje Dąbrowski i Wawrzyński, bo to, co dla nich jest nadrzędnym interesem, dla innych nie jest. Dla nich nadrzędnym interesem jest hazard w Ostródzie - dla innych nie jest. Dla nich nadrzędnym interesem jest wydanie 400 bodajże tysięcy na utrzymanie toru na wodzie inni woleliby wydać te pieniądze sensowniej. Dla innych ważniejsze jest wybudowanie budynku komunalnego, niż budowa stadionu na którego utrzymanie Ostródy nie będzie stać.
Nie pieprzę tylko piszę. Twoje ostre sformułowanie nie zmieniają nic a jedynie pokazują, że brak ci argumentów. Poza tym nie zmieniaj tematu
chochlik pisze:I nie pieprz mi tu głodnych kawałków, bo już za stary jestem na taką nawijkę. Nie odbieram ci prawa do obrony tego, czego obronić się nie da, ale daj sobie spokój - za młody jesteś, żeby mnie pouczać.
Nie odniosłeś się w ani jednym słowie do mojej wypowiedzi, unosisz się, żeby nie powiedzieć, że wpadłeś we wściekłość, jedynie półsłówka, wulgaryzmy, odniesienia do innych tematów. Typowe dla kogoś kto nie ma nic rzeczowego do powiedzenia w omawianym temacie.

Ostródzianinie
Wstrzymanie się od głosu jest w tym przypadku równoznaczne z nieudzieleniem poparcia, więc nie przekręcaj. U nas jak widać radni podejmują dwie przeciwstawne sobie decyzje i wszystko jest niby ok. Otóż nie jest OK. Jak widać można mówić i pisać jedno a robić drugie. To tak samo jakby radni podpisali się w uchwale i wnioskowali o budowę nowej sieci ścieżek rowerowych w mieście a później w głosowaniu byli przeciw lub się wstrzymali. Czy nie byłoby to absurdalne?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: chochlik » 2010-05-02, 13:40:49

odnosić się nie będę :)

Widzisz, jak punkt widzenia zależy od punktu odniesienia. Co dla jednych nie jest OK, dla innych jest zdecydowanie OK.A swoja drogą, jaki jest twój punkt odniesienia ? - tylko mi nie opowiadaj, żeś współczesny Stańczyk i rozdzierasz szaty nad upadkiem moralnym opozycji, niszczącej głęboko etyczne,stanowiące wzór moralności, władze naszego grodu. :D

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-02, 14:00:09

Jak zwykle rzeczowo i w temacie.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin » 2010-05-02, 14:06:28

Jacek-P pisze:
Ostródzianinie
Wstrzymanie się od głosu jest w tym przypadku równoznaczne z nieudzieleniem poparcia, więc nie przekręcaj.
Bardzo przepraszam ale jedyną osobą która przekręciła znaczenie tych słów jesteś TY.

Jeszcze raz powtórzę NIKT Z RADNYCH NIE GŁOSOWAŁ PRZECIW.

Nie ulega wątpliwości że burmistrz ma zbyt mało radnych którzy Go popierają. Rozliczcie radną która wyjechała sobie za granicę zamiast głosować ZA udzieleniem absolutorium - nie szukacie winnych tam gdzie ich nie ma. Opozycja ma prawo glosować według swojego uznania Nie głosowała Za - nie głosowała przeciw co uparcie próbujesz wmówić czytającym to forum. Radni PO, PiS i Dobra Wspólnego wstrzymali się od głosu. Takie jest ich demokratyczne prawo. Porażką burmistrza jest to że gdy tylko jedna osoba z jego otoczenia się wykruszy to już nie ma większości w Radzie. :beksa:

chochlik
gaduła
gaduła
Posty: 722
Rejestracja: 2009-01-21, 11:51:40

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: chochlik » 2010-05-02, 14:11:15

święte słowa ostródzianinie :)

Jacek P. nie po raz pierwszy usiłuje wmówić forumowiczom słynny tekst Jarosława Kaczyńskiego, ze jak coś jest czarne, to tylko nam się wydaje , i na odwrót.Ale on ma taka manierę i nic na to nie poradzisz :)

Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jezuita » 2010-05-02, 16:13:37

Brak absolutorium dla burmistrza skutkuje przeprowadzeniem referendum w sprawie jego odwołania, jednak ten przepis ustawy o samorządzie gminnym nie ma zastosowania, gdy do końca kadencji burmistrza jest mniej niż 9 miesięcy - a tak jest w tej sytuacji.

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: Jacek-P » 2010-05-02, 16:33:23

Powtórzę swoje słowa, bo najwyraźniej nie zrozumiałeś. Radni opozycji wstrzymali się. Oznacza to, że nie zagłosowali za. Zatem czemu nie zagłosowali przeciw skoro i tak formalnie w tym przypadku głos "przeciw" i "wstrzymanie się" to jedno i to samo. Czyżby zbyt dosłownie wzięli sobie słowa byłego prezydenta" Nie chcem, ale muszem". Powiem ci dlaczego, bo tak jest wygodniej. Nie trzeba nic wyjaśniać a jak ktoś zapyta można się tłumaczyć tak jak ty "ja nie byłem przeciw, wstrzymałem się". To zwyczajne uciekanie od odpowiedzialności i tyle. Dorabianie do tego śmiesznych teorii tylko cię kompromituje chochliku. Twoje skrajne zapatrzenie w opozycję najwyraźniej przeszkadza ci w rzeczowej i obiektywnej ocenie faktów.
Ostródzianinie, demokracja o której wspominasz to nie tylko prawo do odrębnego zdania, to także obowiązek brania odpowiedzialności za swoje czyny ale również konieczność wytłumaczenia nam mieszkańcom, przyszłym wyborcom dlaczego podejmowane są takie a nie inne decyzje. Po raz kolejny jednak mamy przykład, że "lokalna polytyka" bierze górę na merytorycznymi uzasadnieniami.
Nie mam nic przeciw nieudzieleniu absolutorium pod warunkiem, że są ku temu argumenty. Argumenty na tyle silne, że nie można ich podważyć.
Czy radni opozycji przedstawili argumenty na tyle mocne, że uzasadniały taką decyzję. Niebawem będzie można to zobaczyć w TVO oraz na OstrodaOnline.pl.
Warto obejrzeć sesje również z powodu innych ciekawych tematów, jakie pojawiły się na sesji.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 » 2010-05-02, 17:51:17

Tego można było się spodziewać, że radni opozycyjni będą wmawiać, że się tylko wstrzymali. Dziwne że wszyscy się wstrzymali jak na zawołanie.Na pewno było to uzgodnione. Pewnie któryś z mądralińskich wpadł na ten pomysł a reszta go posłuchała, albo innego wyjścia nie miała. Mus to mus.

ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: ostrodzianin » 2010-05-02, 18:38:47

Jacek-P pisze:Powtórzę swoje słowa, bo najwyraźniej nie zrozumiałeś. Radni opozycji wstrzymali się.
przecież wcześniej napisałeś że byli przeciw.

To jak to jest?

Sam nie rozumiem co piszesz. :-)

jasko56
początkujący
początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 2010-05-01, 12:54:47
Gadu-Gadu: 0

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: jasko56 » 2010-05-02, 19:02:26

" Ostrodzianin" jesteś niereformowalny szkoda czasu by Ci tłumaczyć, masz klapki na oczach i chyba nie jesteś w stanie zrozumieć, że wstrzymanie się czy głosowanie przeciw w tym głosowaniu ma takie samo znaczenie.

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Burmistrz bez absolutorium

Post autor: toledo » 2010-05-02, 23:22:02

FinChan pisze:Że Dąbrowski się wścieka to rozumiem, dostał po nosie, chociaż wystawia Nosewicza. Ale, że pan Moderatorze....? Dlaczego pan uważa, że opozycja, którą cały czas olewano, ma teraz popierać Dąbrowskiego? Oni nawet nie głosowali przeciwko absolutorium. Delikatni. No, już sobie wyobrażam co by się na tej sesji działo, gdyby wśrod miejskich radnych PO był ktoś tak "kulturalny" jak radny powiatowy Cezary W., zresztą sekretarz urzędu miasta, który dmucha z Dąbrowskim w jedną trąbkę. Oj, by się działo. Ciekawe, czy wówczas by się Pan odezwał. Jakoś "wyczyny" sekretarza miasta jako radnego powiatowego wcale Pana nie wzruszają.....
Myślę, żeś trafił w sedno. A jak strzał w dziesiatkę to i dyskusji z tobą - jak widać - nie ma.
Opozycja, jeżeli nie wsparła budżetu przy jego uchwaleniu, a którą następnie "olewano" przy jego korektach, nie ma obowiązku głosowania za przyjęciem realizacji budżetu i udzieleniem absolutorium. Ostródzcy radni zachowali się przyzwoicie wstrzymując się od głosu.

Moderatorze, wbrew temu co piszesz istnieje różnica między głosowaniem przeciw - to wymagałoby uzasadnienia, a wstrzymaniem się od głosu - uzasadnieniem jest fakt braku poparcia samego budżetu. Chociaż w obu przypadkach burmistrz nie dostał wsparcia, to jednak przy "wstrzymaniu się" nie było negacji. Skoro budżet jest wyłącznie koalicji, to ona powinna zapewnić burmistrzowi absolutorium.

Zastępujący burmistrza p. dąbrowski zajęty juz kampanią wyborczą po prostu radę zlekceważył. Myślę, że parodiując śp. prezydenta Polski, zlekceważył także koalicję. W niezbyt fortunnym czasie ujawnił prawdziwe oblicze cynicznego politykiera.

Zablokowany