Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: toledo »

W piątek uroczyście otwarta została centralna sterylizatornia ostródzkiego szpitala, najnowoczesniejsza w kraju. Szpital otrzymał równocześnie certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, które to wyróżnienie ma mniej niż 10 procent z ok. 800 szpitali, a oznacza on ni mniej ni więcej tylko uzyskanie przez placówkę wysokich norm bezpiecznego leczenia. Na uroczystośc zjechał wiceminister i wielu dyrektorów szpitali z województwa. I co? Ano, nic. "Nostródzka" baknęła coś. "Rozmaitości' - też ledwie odnotowały. OstrodaOnline.pl - zmilczało.
Praktycznie tylko TVP Olsztyn zachował asię zgodnie z kanonami dziennikarstwa i podkreśliła wagę tego wydarzenia. http://ww6.tvp.pl/7244,966434,1.view
Dla lokalnych 'przekaźników" ważnieszym wydarzeniem okazał się hazradowy interes Sławomira J. i jego list z pomówieniami. Ciekawe czemu? Przecież o centralnej sterylizatorni grzmiały te same media kilka lat temu jak najęte.
Jestem ciekaw waszych opinii.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: Jacek-P »

Nie wiedziałem, a co za tym idzie, nie było mnie, gdyż miałem inne sprawy na głowie. Być może w tym przypadku wina leży w źle funkcjonującym przepływie informacji na linii instytucje -> media. Długo mógłbym o tym pisać, ale ze względu na starą znajomość nic więcej nie napiszę.
Natomiast ciebie Toledo gorąco zachęcam do podzielenia się własnymi przemyśleniami i teoriami. Komu jak komu, ale tobie ich nie brakuje.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: ALCHEMIK »

Teraz sekretarz miasta również jako radny powiatowy niech dalej głosi na sesjach, że obecny zarząd szpitala to kontynuacja poprzednich rządów. :D Jakby to była kontynuacja tamtych poczynań to ten szpital by miał takie długi jak stąd do księżyca. W tamtym okresie przynosił tylko straty, a teraz tylko zyski. Może to różnica niewielka, ale dla mnie znacząca.
Panie Ogórek oby tak dalej :brawo: :brawo:
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: toledo »

Jacek-P pisze:Nie wiedziałem, a co za tym idzie, nie było mnie, gdyż miałem inne sprawy na głowie. Być może w tym przypadku wina leży w źle funkcjonującym przepływie informacji na linii instytucje -> media. Długo mógłbym o tym pisać, ale ze względu na starą znajomość nic więcej nie napiszę.
Natomiast ciebie Toledo gorąco zachęcam do podzielenia się własnymi przemyśleniami i teoriami. Komu jak komu, ale tobie ich nie brakuje.
Panie Jacku!
Nie wiedziałem!? Nie było mnie?! Źle funkcjonujący przepływ!? Zaskoczył mnie pan i zasmucił.
Spodziewałem się raczej milczenia niż "paluszka i główki". Zwłaszcza, że Pana portalu nie wymieniam jako tego jedynego.

Nie trzeba żadnych przemyśleń czy teorii na wyjaśnienie pomijania istotnych dla ludzi i miasta informacji albo zbywania ich półsłówkami. To po prostu brak dziennikarskiej fachowości. W ostródzkim wydaniu to także echo związków emocjonalnych. Albo interesów....

Sukces rozwoju szpitala nie każdemu jest w smak. I tyle!!! A przecież to sukces Ostródy.... Chyba, że się mylę....
stasiu
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 2008-02-21, 15:11:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: stasiu »

Oj Toledo, Toledo, czepiasz sie tej gazety i czepiasz. Czy ty przypadkiem moze kiedys starales sie tam do pracy i cie olali? (i slusznie by zrobili, siedz sobie w tym starostwie) Przeciez w gazecie napisane bylo tydzien wczesniej na pierwszej stronie o sterylizatorni.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: toledo »

Oj Stasiu, Stasiu. gdzież mi się starać o pracę z taaakimi orłami dziennikarstwa jak w nostródzkiej. A w GO nie napisano, lecz zapowiedziano, czyli odfajkowano. I w ten sposób pan Stasio mógł się oburzyć. Przecież było!!!!! Nawet wcześniej niż było!!!! Prawda??? Prawda!!!!

A ja, w swej oczywistej naiwności, sądzę, że gazetka, która dwa lata temu rozpisywała się o braku inwestowania w szpital (statystycznie raz na miesiąc), mogłaby potratować to ważne wydarzenie (jedne zresztą z całej serii), które pokazuje, że koncepcja rozwoju szpitala w wykonaniu tak krytykowanych władz powiatu jest efektywna, bardziej rzeczowo.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: mmgg »

oj toledo toledo , czy przypadkiem za wizerunek starostwa nie odpowiada rzecznik prasowy tej instytucji ? przez trzy lata platformersi " jeździli " po nostródzkiej , po lokalnych tv jakie to wszystko było be , od jakiegoś czasu wszystko się zmieniło

pierwsze żale powinieneś kierować pod adresem p.Gudaczewskiego , starosta nie może chodzić od domu do domu , od redakcji do redakcji , od tego jest ten człowiek , ( jeśli Wojciech Gudaczewski zrezygnował z tej funkcji to przepraszam i kasuje swój post )
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: toledo »

oj, mmgg mmgg, a ja mam w nosie kto za co odpowiada, jedynie stwierdzam fakty medialne. W odróżnieniu od Ciebie, nie interesują mnie też platformersi, ani pisowcy czy posteseldowcy. Kiedys już to wyjaśniłem i wracać do tego nie będę. Rozróżniam ludzi nie po partyjnych barwach ale po tym co robia i kim są. A o tym kim są świadczą ich czyny.

I nie wiem czy się coś zmieniło. Nie dostrzegam.
Maria Ewa
początkujący
początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 2009-05-08, 14:45:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: Maria Ewa »

Z tego co wiem od osoby bardzo dobrze zorientowanej w przygotowaniu tego wydarzenia w szpitalu, to Gazeta Ostródzka była zaproszona do szpitala ale NIKT nie raczył zaszczycić swoją obecnością. Pewnie jak by to robił burmistrz to artykuł byłby na całą stronę.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Czemu tak cicho o kolejnym sukcesie szpitala?

Post autor: jezuita »

....ten szpital to powinien pracować zawsze na certyfikat...w ostatnim czasie (kilku lat) doświadczyłem dwóch zejść (zgonów) śmiertelnych , jak się później okazało, to po prostu brak fachowego rozpoznania przyczyny zgonu...za późno...certyfikaty na sprzed i lokal, to rozdają tylko co do lekarskiego personelu to chyba dostawa kawy była od lekkich pacjentów i koniaczek...
Zablokowany