Kolejne wyróżnienie Ostródy

sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: sprawiedliwy »

Wiem, że dla wielu te wyróżnienie jest szokiem, i nie chcą się z tym pogodzić.
Już sam fakt że tego tematu nikt nie podjął na forum, nawet "moderator". Zamiast kopać się o to, kto jest bardziej winien przy błędzie w uchwalaniu LPR, może lepiej zająć się tym czym możemy sie pochwalić w Polsce.
Wiem, juz zaraz Toledo napisze, a co to za wyróżnienie, i tak to jest układ itp....
A może trzeba przyjąć, że ludzie bez uprzedzeń widzą Ostródę naprawdę jako "osobowość", wystarczy posłuchać przyjeżdżających do Ostródy na basen, kręgle, narty wodne.
A jednak jest to faktem. Ostróda została wyróżniona jako "Osobowość". A opinia kilku frustratów żyjących pierdołami nic nie zmieni.
Cóż, a my tu mamy różne "osobliwości".
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: sen »

Sprawiedliwy, jesteś niesprawiedliwy :). Trzeba być kretynem, żeby nie cieszyć się z popularności Ostródy, szczególnie gdy za popularnością stoją zdarzenia pozytywne. Nie można jednak uciekać od sytuacji, które nie są potknięciami typu "Krzyżacy pod pomnikiem Kościuszki", bo to nadaje się najwyżej do Faktu lub innego padlinożernego piśmidła, ale stanowią poważne uchybienia w stanowieniu prawa miejscowego. I to jest problem, którego nie da się zdyskontować kolejną statuetką, żeby nie wiem jak była świecąca.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: Jacek-P »

Bo jak się mawia w polityce nie ma sentymentów, trzeba dokopać. Nie ważne jak, nie ważne gdzie. Im gorzej tym lepiej. Dlatego lokalnie słyszymy tylko o dramatycznej sytuacji finansów publicznych, nietrafionych inwestycjach itd. Z zewnątrz natomiast jesteśmy chwaleni za udane inwestycje, nikt nie ma zastrzeżeń do budżetu. Komu zatem wierzyć?
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: toledo »

sprawiedliwy pisze:Wiem, że dla wielu te wyróżnienie jest szokiem, i nie chcą się z tym pogodzić. (...)
Wiem, juz zaraz Toledo napisze, a co to za wyróżnienie, i tak to jest układ itp....
(...) A opinia kilku frustratów żyjących pierdołami nic nie zmieni.
Cóż, a my tu mamy różne "osobliwości".
Każdy psycholog, panie sprawiedliwy powie ci, że nasza percepcja rzeczywistości uzależniona jest od autouwarunkowań, że oceniamy ją przez filtr własnej osobowości, że osoby postronne obdarzamy własnymi przywarami. Inaczej mówiąc im większy frustrat tym mianem tym posługuje się częściej.
Każdy tez powie ci, że nie mając argumentów (lub nie umiejąc nimi się posługiwać) człowiek sięga po środki dezawuujące polemistę: epitety i ślinotok stają się głównymi argumentami.

Każde wyróżnienie Ostródy mnie cieszy. Małe i duże. Te do największych nie należy. Ale dobrze, że mówi się moim mieście dobrze, bo negatywne informacje bolą.

Przykro mi natomiast moderatorze, że o kopaniu mówisz w kontekście wypowiedzi bardzo czesto na tym forum kopiącego sprawiedliwego. Nie widzisz, gdzie w rzeczywistości i przez kogo zasada "im gorzej tym lepiej" jest stosowana nagminnie, że nie dotrzegasz wycieczek na drugi kraniec Polski (by dokopać), nie dostrzegasz braku kultury gospodarza sesji (by pokazać "kto tu rządzi" i w tej formie "dokopać"), a za "dokopywanie" uznajesz stawianie pytań. Przykro mi.

Komu wierzyć? Zadawanie pytań w kontekście ogólnych zdarzeń jest myśleniem zdeterminowanym emocjonalnie, a nie faktograficznie. Sukces w jednej sprawie nie oznacza braku porażki w innej.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: Jacek-P »

Z drugiej strony przedstawianie przez jedną ze stron rzekomych porażek, przekrętów itd. nie oznacza automatycznie braku sukcesów na innych polach. Mówi się, że w Polsce miarą sukcesu jest liczba posiadanych wrogów. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.

Nie będę się wdawał w kolejną dyskusje na temat wycieczek ogólnopolskich. Może ktoś kiedyś wyjaśni sprawę od początku do końca z zegarmistrzowską precyzją.

Być może nie zauważam kopania tam gdzie go zwyczajnie nie ma.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: toledo »

Tak samo jak nie zauważałes pan hrywny, misiów polarnych, etc...? Rzeczywiście kulturalni i układni forumowicze, pełni elokwentnych wypowiedzi.

pozdrawiam
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: sprawiedliwy »

Toledo napisał "Każdy psycholog, panie sprawiedliwy powie ci, że nasza percepcja rzeczywistości uzależniona jest od autouwarunkowań, że oceniamy ją przez filtr własnej osobowości, że osoby postronne obdarzamy własnymi przywarami.
Zwróć uwagę, że to TY wszędzie widzisz przekręty, matactwa, nieudaczność urzędników, mafię , układy ...., nieudolność organów ścigania ..
Może to Ciebie oganęła jak to ładnie ująłeś "percepcja rzeczywistości" a może po prostu schizofrenia ..... Ja tam swoje wiem
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: toledo »

Nie wszędzie, sprawiedliwy, nie wszędzie..... I nie będę Ci tłumaczył co znaczy określenie "ja tam swoje wiem". Powodzenia w zdobywaniu wiedzy.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejne wyróżnienie Ostródy

Post autor: toledo »

Jacek-P pisze:Z drugiej strony przedstawianie przez jedną ze stron rzekomych porażek, przekrętów itd. nie oznacza automatycznie braku sukcesów na innych polach. Mówi się, że w Polsce miarą sukcesu jest liczba posiadanych wrogów. Resztę proszę sobie dopowiedzieć.
(...) Być może nie zauważam kopania tam gdzie go zwyczajnie nie ma.
sprawiedliwy pisze:Zwróć uwagę, że to TY wszędzie widzisz przekręty, matactwa, nieudaczność urzędników, mafię , układy ...., nieudolność organów ścigania ..
Może to Ciebie oganęła jak to ładnie ująłeś "percepcja rzeczywistości" a może po prostu schizofrenia ..... Ja tam swoje wiem
Do tych dwóch wypowiedzi piękny komentarz dopisali panowie z Urzędu Miejskiego w Informatorze Miejskim nr 9 w "Gazecie Ostródzkiej". Tym razem zamiast historii kolejnego zespołu muzycznego pochwalili się przyznaniem Ostródzie Tytułu "miasta roku" w plebiscycie "Euro-Gmina, Euro-Partner". I bardzo dobrze!!! Pogratulować.

Tyle, że nie potrafili się od przekrętu powstrzymać. Oto dalej można było wyczytać, że nagrodę dostał także w kategorii zdrowie ostródzki szpital za przekształcenie w 2001 roku w spółka akcyjną????!!!! I nic tam, że ten sam autor kilka zdań wcześniej, zgodnie z prawdą, poinformował, że "organizatorzy oceniali osiągnięcia w latach 2008 i 2009".

Jak to wytłumaczyć? Schizofrenią czytającego? Pewnie tak, zwłaszcza jeżeli ten czytający dostrzega bzdurę, a dodatkowo pamięta, że to wówczas próbowano zbyć szpital za 250 tys. PLN pewnemu hazardowemu biznesmenowi, a u władzy w powiecie była opcja wydająca dzis "informator miejski".

A chichotem propagandowej abstrakcji autorów "Informatora Miejskiego" jest fakt, że członkiem Jury przyznającej Ostródzie tytuł "Miasta Roku", był tak znienawidzony w ratuszu Starosta Ostródzki. Jasne, że o tym mogli nie wspominać. Ale czy czytelnicy informatora nie mają prawa o tym wiedzieć? Mają. Zwłaszcza, że ową "informacyjną propagandę" z własnych podatków opłacają. Więc owe "przeoczenie" naprawiam.

Pozdrawiam.
Zablokowany