Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

Znalazłem na stronie administratora Wspólnot na ul. Piastowskiej link do reportażu Radia Olsztyn.

http://www.ro.com.pl/posluchaj/dzwiek/1 ... Ostrodzie/

Myślę że mieszkańcom naszego miasta warto przedstawić co myśla o nich jego włodarze szczególnie ci ze starostwa (starosta Brodiuk i wicestarosta Połoniewicz). Proszę potraktować do dosyc poważnie ponieważ każde osiedle może być z takim czy innym problemem podobnie załatwione.
lasser
początkujący
początkujący
Posty: 77
Rejestracja: 2008-02-01, 20:41:12
Gadu-Gadu: 0

Re: Tym Panom już dziękujemy

Post autor: lasser »

Kacper-jak chcesz mieć prywatne drogi polecam budowę domku jednorodzinnego w Lubajnach,bedziesz miał jedną drogę i super sąsiadów.Poczytaj sobie trochę przepisy o drogach publicznych,potem wypisuj bzdury.A co do wypowiedzi Starostów,jedyne sensowne ,więc bedę na nich głosował.Pan naczelnik z UM-super specjalista -drogowiec-porażka.Już jest jeden specjalista od znakowania ulic,radny powiatowy z zaczesem na sztorc z żelem,to chyba ten sam zespół expertów- :beksa: .Brakuje mi jeszcze w tej audycji jednego znawcy każdego tematu,zcy z UM ,ale bidak nie ma czasu ,udaje ,że zastępuje Jasia. :D
QWERTY
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-01, 17:38:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: QWERTY »

Fakt jest taki że miło nie jest ale co ja mam powiedzieć jak mi tiry pod domem jeżdżą i cała chata lata i wszystko co stoi się trzęsie? Sciany pękają, a w nocy nie da się spać gdy taki przejedzie pod oknem? Taka sytuacja ma miejsce na ul.11 Listopda naprzeciwko GATX gdzie stan nawierzchni jest w opłakanym stanie. Jak mieszkam tu ponad 30 lat to nigdy nie było żadnego remontu nawierzchni i raczej wątpię aby ktoś się tym zainteresował. Sam nic z tym nie zdziałam a znając ludzi nie będzie chętnych aby się włączyć do tej sprawy aby coś zmienić.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: 24adamson »

biedaczki z piastowskiej pamiętajcie że jadąc do swoich mieszkań w tym waszym ekskluzywnym osiedlu jedziecie ulicami obok czyichś okien ulicami przez które też przechodzą dzieci więc co każda wspólnota czy spóldzielnia ma protestować bo na "ich ulicy"jeżdżą auta nie będące własnością mieszkańców owej wspólnoty etc.
głupota,głupotę głupotą pogania pozagradzajcie wszystkie posesje i ulice to typowe polskie podejście
o angelo merkel oderwij ten kawałek ziemi od polski pod władanie niemiec może będzie tu porządek jak przed wojną
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: kaczor »

prosze bardzo możecie zamykać dojazd do kauflanda, ale tak żebyście sami nie mogli tam wjechać ! i ten wjazd koło wydziału komunikacji też zamknijcie. nie będzie niczego !
MatrixOST
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 2009-08-29, 14:13:40
Gadu-Gadu: 1172445

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: MatrixOST »

24adamson pisze:biedaczki z piastowskiej pamiętajcie że jadąc do swoich mieszkań w tym waszym ekskluzywnym osiedlu ...
Wiesz co przypomina ten Twój tekst. Jak kiedyś chłopa zastawił mi garaż i powiedział żebym mu dał kluczyki bo on wyjedzie. By się nakręcił ale wyjedzie.. Nie po to się kupuje garaż mieszkanie żeby mieć utrudnione korzystanie z niego. A koło wydziału komunikacji jest jakiś wjazd? To nazywasz wjazdem? Przecież to jumby z budowy zostały... Pomieszkajcie to zobaczycie co się tam dzieje. I powiem więcej czasem potrafi przejechać cały zestaw ciężarówki. I co też mi powiecie że tak można?
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

Widzisz Lasser zanim komuś coś zarzucisz sprawdź fakty. Sorki polemika będzie krótka bo widać że nie interesuje cię dobro obywateli a partyjnych kolegów z Platformy Obywatelskiej.

Po pierwsze zapoznaj się z przepisami Kodeksu Drogowego bo widzę że prawko powinni zabrać ci na wstępie. W prawie istnieją pewne zasady funkcjonowania i oznaczania skrzyżowań.
Po drugie bezpieczeństwo obywateli powinno być nadrzędna sprawą przez wybieranych włodarzy.
Po trzecie droga ta nigdzie nie istnieje, nigdy nie było jej w planach więc nie rozumiem problemu z likwidacja tego skrótu.
Po czwarte ciekawy jestem co zrobi Pan starosta i miasto jak mieszkańcy zblokują prywatne chodniki i które nalezą do wspólnot, a inni mieszkańcy będą musieli chodzić właśnie ulicą aby dotrzeć do sklepu, a samochody będą wymijać ich jak tyczki na placu manewrowym.
człowieku jak nie wiesz co masz napisać to się nie odzywaj.

Jeśli chodzi o prywatny folwark to chciałbym aby ulicę poprowadzili po prywatnej działce Pana starosty. Ciekawe czy by sie nie pluł w tedy.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: kaczor »

jakie znowu prywatne chodniki ?? toć to robiło miasto.

a piesi jak najbardziej mogą chodzić tu po jezdni, obszar osiedlowy i to pierwszy może chodzić całą szerokością ulicy.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

Ale czy tej dyskusji już nie było?
viewtopic.php?f=1&t=2064&start=0
Tylko wówczas za uciążliwości obciążano urzędników miejskich. ktoś wszak opracował (ludzie podlegli burmistrzowi) i zatwierdził (Rada Miejska) takie, a nie inne rozwiązania planistyczne. Ktoś tez ustawił odpowiednie znaki i szykany, czyli tzw.leżących policjantów. Pan naczelnik Socha chwali się, że to on.

A kto wystąpił do komisji ruchu drogowego przy staroście z wnioskiem o uzgodnienie zasad organizacji ruchu z tytułu zamiaru połączenia ulicy osiedlowej (miejskiej) z powiatową (a może krajową)? Jeżeli jest to nadal droga miejska, to dlaczego miasto nie dokona reorganizacji organizacji ruchu (znowu uzyskując zatwierdzenie wspomnianej komisji) i nie zamknie przejazdu?

Tylko dziwię się dlaczego starosta Połoniewicz tak radykalnie stwierdza, że żadnych zmian nie będzie? Przeciez można ich dokonać na wniosek właściciela (zarządcy) Piastowskiej.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

temat: Droga do supermarketu

viewtopic.php?f=1&t=2064
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

kolego 24adamson wiem że ci żal d..ę ściska że nie stać cię mieszkać na tym "ekskluzywnym" osiedlu ale to nie znaczy że masz się głupota popisywać.
Mieszkańcy tego osiedla to tez obywatele miasta i powiatu na twoje nieszczęście, płaca podatki i wymagają.
Łącznik jest zrobiony na dziko i niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego nie rozumiem decyzji starosty i jego zastępcy.
Mieszkańcy osiedla chcą tylko mieć skopuj i bezpieczne miejsce do mieszkania. Nie chcą sie martwić tym że ich dziecko wychodzić wyrzucić śmieci może spotkać nieszczęście spowodowane przez któregoś z kierowców.
Przypuszczam im bliżej wyborów sprawa ta będzie stała kołkiem zarówno burmistrzowii jak i staroście. A mieszka nas tu troszke na tym osiedlu ponad 2000 tys.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: 24adamson »

wal sie kacper jeszcze byś się zdziwił widząc stan mojego konta(w dodatku nie latam z frankami do banku z kolejnymi ratami za własne m:) chodzi mi o to że temat ulic tego małego osiedla(może 20 tyś mieszkańców ma to osiedle co?) przerasta co nie których ludzi a ci co tam mieszkają robią afere z niczego przecież dzieci chodzą do szkół na terenie całego miasta i obok tych szkół tez jeżdża samochody i nikt nie każe zamykać ulic bo dzieci chodzą w ich pobliżu popadamy w skrajność w ostródzie jest ponad 100 wspólnot i co by było gdyby każda zablokowała ulicę przebiegającą pod jej oknami -byłby totalny paraliż gdyby osiedle było zbudowane na obrzeżach miasta to ja rozumiem ale każdy kto kupował tam mieszkanie wiedział że ten teren należy do centrum miasta tak jak i będą lokale usługowe które też zwiększą ruch na osiedlu.To chore co się wyprawia władza w tym mieście nie ma pojęcia o urbanistyce i planowaniu przestrzennym terenów miasta i wystarczy byle protest mieszkańców w imię "bezpieczeństwa" a władze bojąc się mniejszej ilości głosów w wyborach ustępuje wspólnotom ktoś kto zna historię np przedwojennej ostródy i wie jak ona wyglądała to ma świadomość że my polacy nie potrafimy organizować sobie w sposób przejrzysty terenów miejskich w niemczech nawet wąskie małe uliczki nie są wyłączane z ruchu dla widzimisie jej mieszkańców bo im więcej ulic tym mniejsze korki i ruch w mieście bo auta są porozrzucane na większej przestrzeni to chore że miasto buduje ulicę za publiczne pieniądze i ogranicza dostęp do poruszania się po niej ok można przemyśleć zamknięcie dojazdów z tego osiedla do grunwaldzkiej ale tylko jak będzie zrobiona obwodnica drogi nr 16 bo tylko jeden wyjazd przy intermarchu to za mało a jazda przez swiatła dookoła też korkuje centrum i to widać jak naturalne powinno być połączenie chrobrego z grunwaldzką poprzez piastowską przy kościele i to widać przez ilość skracających sobie tą drogą samochodów którzy zaznaczam też głosują w wyborach.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

:brawo: :prysznic: :brawo:
Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

Droga osiedlowa !!!

Post autor: Matejko »

Ale się mądrale znaleźli. No ręce opadają. Tak czytam z rodziną wasze głupoty i się płakać chce. Przecież większość tych co pokupywali te mieszkania to na kredytach ciągną. Od początku była mowa że jak tylko kaufland zrobi wjazd od grunwaldziej to droga osiedlowa od chrobrego do kauflanda będzie zamknięta. Tu chodzi o kłamstwo od samego początku. Po co taka zawiść że ludzie tam mieszkają ?. To nie jest droga osiedlowa do takiego ruchu. Ile razy trzeba się wykłócać z jaśnie państwem kierowcami że na drodze osiedlowej bezwzględne pierwszeństwo ma pieszy, to nie jeszcze ci nawrzucają. Tak nie może być. Kolejna obietnica że jak zrobią obwodnicę to może jeden z drugim łaskawie przywróci właściwy charakter tej drogi osiedlowej?? I przestańcie oszukiwać że to jest wygoda kierowców, to zwykły obłudny interes kauflandu, kto tak bardzo postarał się żeby im dobrze zrobić?? I to wbrew wcześniejszym zobowiązaniom wobec mieszkańców. Od 2 lat jesteśmy mamieni i oszukiwani. Metoda małych kroczków i na koniec okazuje się że może łaskawie jeden naczelnik z drugim w mieście co najwyżej zrobi tą drogę jednokierunkową, no kpiny jakieś. Jaka obłuda i hipokryzja. I racja tych paręset wyborców na pewno będzie zmotywowanych żeby pójść i podziękować przy urnach, ci kierowcy co teraz jeżdżą to mają to gdzieś, będzie to będzie, a nie to nie. Także proszę tu nie oszukiwać się że jest jakiś równy podział. Mam nadzieję na naszym osiedlu na jakiś sensowny protest bo tylko to dociera do tych pustych makówek.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

Dzięki Matejko za wsparcie.
Ale nie przekonasz Toledo ani tym bardziej 24adamson to działacze Platformy Obywatelskiej i nie dziwię się że bronią głupawych wypowiedzi Pana starosty a tym bardziej jego zastępcy taki to już interes tych Panów.
Co do konta 24adamson to nie denerwuj sie tak bo ci żyłka pęknie z nerwów. Ja mam w d...e twoje konto, bo kultury i rozumu ci one nie dodaje.
Zacytuje tylko Z. Gilowską "Obecnie dobry polityk Platformy to polityk szybki i giętki. Najlepiej, gdy kłamie jak z nut."
Podsumowanie rewelacyjne i adekwatne do wszystkich szczebli tej struktury.

Miasto też się tu nie popisało i zrobiło mieszkańców w niezłego wała. Burmistrz jak zwykle dużo obiecał a jak zwykle g...o zrobił.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

Kacprze, wyraźnie masz zaćmę, stąd każdego, który ma inne zdanie, wpisujesz w poczet PO. Bzdura, ale i tak się nie uświadomisz. Skoro jednak masz tak dokładną wiedzę, by "dokładać" to przejdźmy do konkretów. W odróżnieniu od Ciebie ja jestem podatny na uświadomienie i rację przyjmuję. Gdy jest. Zatem:
1. Kto jest zarządcą Piastowskiej?
2. Kto ustawia na niej znaki?
3. Kto wystąpił o zmianę organizacji ruchu z włączeniem do Grunwaldzkiej?
4. Jak zgodnie z przepisami, bez zamykania przejazdu, umożliwić ruch lokatorom Piastowskiej, a jednocześnie zabronić przejazdu nie-lokatorom?

Zamiast czytać wasze opinie i fantasmagorie, wolałbym byś mnie uświadomił faktami. Na proste pytania poproszę o proste i zwięzłe odpowiedzi. Dziękuję.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

toledo odpowiedz jest prosta i burmistrz i starosta nie popisali się wyobraźnią.
to nie chodzi o zamkniecie piastowskiej a łącznika miedzy piastowska a parkingiem co do scisłości.
widziałeś gdzieś fenomen w świecie aby główny wyjazd był na parking (gdzie policja egzekwuje przepisy ruchu drogowego).
trzeba na prawdę dużo złej woli aby nie zauważać problemu.
zwracaliśmy się do przedstawicieli PO i SLD, teraz zwrócimy się do PiS (w jednej sprawie juz pomogli naszemu osiedlu)
zobaczy co z tego wyjdzie.
FinChan
początkujący
początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 2007-05-20, 10:44:13

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: FinChan »

"zwracaliśmy się do przedstawicieli PO i SLD, teraz zwrócimy się do PiS"
Mam pytanie?
Co do tej sprawy mają PO,SLD czy PiS i PSL ?
Idźcie do burmistrza, przecież on obiecał !!!
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: 24adamson »

daleko mi do platformy baranie po prostu nie trafiłeś z tezą że mnie nie stać na ten luksus poprzez mieszkanie na tym osiedlu
a tak naprawdę to jako mieszkańcy miasta powinniśmy się cieszyć że inwestycja sfinansowana przez miasto a mianowicie budowa ulic tego osiedla (tak by mieszkańcy nie musieli chodzić po błocie) poprzez połączenie z ulicą grunwaldzką i marketem kaufland, służy mieszkańcom całego miasta a nie tylko wąskiej grupie kilkuset mieszkańców brawo dla naszej władzy oby tak dalej
dziś przy wyjeździe z chrobrego na grunwaldzką była istna ślizgawka az cud że nie doszło do wypadku a ja sobie śmigałem piastowską obok kościoła i orlika i bezpiecznie włączałem sie do ruchu w grunwaldzką
a dodam jeszcze że za połączeniem chrobrego z grunwaldzką poprzez piastowską przemawia fakt że przy niej znajdują się miejsca użytku publicznego najważniejsze to kościół (pogrzeby i wesela),orlik a i najważniejsze serwis ogumienia( zatrudniają ludzi i oferują usługi dla mieszkańców)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

Kacper, jestes sympatykiem czy politykiem PiS? W porządku. Nie interesuje mnie to. A odpowiedzi na pytania nadal brak.
Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

Skrzyżowanie bez świateł

Post autor: Matejko »

Toledo co do 3 pierwszych pytań to nie wiem, fajnie by było jak by ktoś tu opisał całą chronologię zdarzeń kto za co odpowiedzialny jest. Co do mnie to mogę przyjąć że ktoś popełnił błąd i im szybciej go naprawi tym lepiej. Wybaczę. Ja chcę tylko żeby dla mnie i mojej rodziny była to ponownie normalna bezpieczna droga osiedlowa. Co do pytania 4 nie rozumiem o co ci chodzi. Jak kauflandu nie było to była to uliczka osiedlowa z dojazdem dookoła osiedla w jedną i drugą stronę i kto chciał to wjeżdżał i wyjeżdżał czy to lokator czy nie lokator i rozumiem że wszystko było zgodnie z prawem no bo jak by inaczej jakieś dziwactwo te twoje 4 zapytanie. Później oczywiście na czas budowy kauflandu pojawiło się coś takiego jak łącznik do grunwaldzkiej bo biedaczyska przecież nie mogli wyjeżdżać ciężarówkami na grunwaldzką, ale z solennym zapewnieniem, że jak tylko kaufland otrzyma pozwolenie na wjazd i wyjazd na grunwaldzką to wtedy już przejazd przez piastowską będzie niepotrzebny i łącznik dla samochodów zostanie zlikwidowany. No ale w myśl zasady daj palca to wezmą całą rękę, i w związku z tym ponownie zadam pytanie. Kto tak bardzo chciał zrobić dobrze kauflandowi, oczywiście na czyją „serdeczną” prośbę z kauflanda , no bo nie wątpię że była „serdeczna” bo przecież zostało olane nawet bezpieczeństwo mieszkańców osiedla i zamieniono drogę osiedlową w autostradę. Przecież tam w godzinach szczytu żeby przejść to trzeba robić szybki slalom między samochodami. Tak jak byś Toledo wyszedł ze swojego mieszkania bezpośrednio na środkowe światła przed bunkrem tylko że bez świateł. I mnie polityki proszę.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

Dzięki. Chodziło mi o uporządkowanie dyskusji. Odpowiedź na 3 pierwsze pytania może dac wyjaśnienie kto może sytuację rozwiązac, o ile jest to dziś mozliwe. Jak sam zauważyłeś, (wcześnie też o tym pisano) powodem wzmożonego ruchu jest usytuowanie w tym miejscu kauflanda, którego powstanie musiała poprzedzic zmiana planu zagospodarowania. Uchwalający plan musieli wziąc pod uwagę wzrost natężenia ruchu i koniecznośc jego rozładowania. Czyli juz na etapie planowania mozna było przewidzieć dzisiejszą sytuację. I na pewno przewidziano. Chyba, ze w mieście siedzą.... (tu powstrzymam się od określenia, bo można by je uznać za obraźliwe) Dziś ci ludzie, którzy doprowadzili do takiej sytuacji próbuja zamydlić wkurzonym mieszkańcom oczy i przerzucaja winę na swoich politycznych konkurentów. a przecież nie gdzie indziej tylko właśnie w ratuszu, ktoś komuś poszedł na rękę i po najmniejszej linii oporu umozliwił zmiany planistyczne nie uwzględniające interesów mieszkańców Piastowskiej. Nie odpowiadając wprost na pytania - odpowiedziałeś na nie.

Howgh - jak mawiali Indianie Karola Maya.
Matejko
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2010-01-28, 00:26:18
Gadu-Gadu: 0

Czerwona furia

Post autor: Matejko »

Dzięki za info Toledo, ale ja tak jeszcze jeden przykład, może dla innych dla dokładniejszego uświadomienia problemu, bo wiele osób uważa, że to jakieś nasze fanaberie. A przecież takiej drugiej drogi osiedlowej o charakterze autostrady nie ma w Ostródzie.
Załóżmy, że mieszkasz w bloku, który stoi dwa metry od przejścia dla pieszych przy „środkowych światłach” obok „bunkra” w Ostródzie. Kontener na śmieci jest oczywiście po drugiej stronie świateł. Samochody popierniczają jak dzikie. Masz 30 sekund na przejście, włącza się „zielone okienko” tak jak na światłach przed fiołkiem. Na plecach tachasz wór ze śmieciami, do startu start, za sobą zostawiasz w tyle jakąś staruszkę i kobietę z dzieckiem, które też wyrzucają śmieci, zielone okienko się zamyka, staruszce i kobiecie z dzieckiem chyba się nie udało, nie zdążyły. Samotnie docierasz do kontenera na śmieci, przed tobą po horyzont sznur samochodów, z których z politowaniem patrzą na ciebie kierowcy, ale jest to tylko chwilka ludzkich uczuć przebłysku, zielone okienko znowu się zamyka, a twarze kierowców nabrzmiewają furią i czerwoną wściekłością. Wracając w duchu cieszysz się że to zima, bo w lato pewnie byś się udusił od spalin. Zatrzymujesz się i czekasz na zielone okienko, z daleka w oknach widzisz patrzące na ciebie z okien bloku zatrwożone twarze. Kibicują ci, inni robią zakłady, a ty już wiesz że musi ci się udać jednym na złość, a innym żeby dodać odwagi. To Panowie i Panie Piastowska właśnie tylko, że opcja bez świateł z zamontowanymi dla picu tzw. „śpiącymi policjantami”.
Kacper
początkujący
początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 2010-01-24, 08:12:09
Gadu-Gadu: 0

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: Kacper »

Toledo nie należę i nie zamierzam należeć do żadnej partii politycznej. czy wszelkie działania społeczne muszą być szufladkowane partyjnie. Przyznaje nie lubię "Partii Oszustów". Jestem wkurzony szczególnie za wypowiedz Pana Połoniewicza wicestarosty niby chrześcijan a proszę jak bliźnim pomiata i decyduje o tym czy będzie przejazd czy kategorycznie nie.

Kolego 24adamson uważaj na słowa bo może sie to źle dla ciebie skończyć (powiedzmy skierowaniem sprawy do odpowiednich organów), rozumiem że nerwy ci puszczają ale to świadczy tylko o twoim poziomie dyskusji, nie uczyła cie mama.
Jeśli czymś cie uraziłem to sorki.

Toledo skoro jesteś tak rozeznany w temacie to dlaczego starostwo w ogóle zgodziło się na tę drogę i wprowadzone zmiany.
Uważam że problem leży po jednej i drugiej stronie a z nas mieszkańców robi się bawołów.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Kolejny cios w mieszkańców ul Piastowskiej

Post autor: toledo »

Kacprze, przez Pisatowską przejeżdżałem raz czy dwa. W temacie nie jestem rozeznany, ale w mechanizmach administracyjnych co-nieco. Nie można na wniosek odpowiedziec odmownie jeżeli nie narusza on bezpieczeństwa w ruchu na drodze, do której następuje podłączenie ruchu (wyjazd, wjazd), a organizacja ruchu jest zodna z wymogami prawa. Inicjatywa dalszych znmian też należy do zarządcy drogi (ulicy), na której wprowadzone zmiany spowodowały utrudnienia. Czyli Piastowskiej. Bo generalnie takie rozwiązanie akurat poprawiło płynność ruchu, ale utrudniuło życie mieszkańcom Piastowskiej. Pozdrawiam.
Zablokowany