kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: 24adamson »

http://www.bipostroda.24.pl/modules.php ... artid=5190

ciosem są ceny ale właściwie tak wysokie dla mieszkańców gminy ostróda bo § 2 daje 50% bonifikaty dla mieszkańców miasta

dla porównania poprzedni cennik:

http://www.bipostroda.24.pl/download/za ... ie_177.pdf

podwyżka ponad 100%......ale dla mieszkańców gminy bo dla mieszkańców miasta to w zasadzie podwyżka o jakieś 18%

tak sobie myślę że chyba dyrektor mabk potrzebuje więcej kasy na tak głupie i kosztowne pomysły jak koksowniki które są ujęte w cenniku do wypożyczenia a od roku nie były ani razu użyte a wydano na nie ładnych pare tysięcy choć nikt się nie zastanowił czy będą komuś potrzebne no ale cóż pewnie jest więcej takich przykładów niegospodarności

a swoją drogą to już druga interwencja miasta na brak dopłat od gminy(lub zbyt małych zdaniem dyrektorów w tym wypadku mabk i wcześniej ZKM) ze strony miasta bo niby gmina nie płaci miastu na utrzymanie cmentarzy a dużo ludzi spoza miasta chowanych jest na miejskich cmentarzach (zmarli z Lubajn,Międzylesia,Zwierzewa,St.Jabłonek,Idzbarka,Górek,Grabina,Szyldaka,Kajkowa,Morlin czyli tych miejscowości które nie mają własnego cmentarza a mieszkańcy są chowani na Cmentarzch administrowanych przez MABK)
....druga taka niekorzystna decyzja dla gminy po przejęciu fotela przez Dąbrowskiego ,Nosewicz starał się jakoś nie wojować z gminą a ja się zastanawiam co będzie dalej miasto nie ma terenów na rozbudowe lub budowę nowego cmentarza i co będzie jak gmina pokaże wtedy środkowego palca ??a Dąbrowski sam ubolewał że ostróda ma za małą powierzchnię bo tylko 14 km2 (iława 20 km2)a może lepiej byłoby współpracować z gminą i się dogadać co do poszerzenia granic miasta i żeby nie była tak wojna jak w ełku
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: ALCHEMIK »

Nikt nie ma interesu w tym, żeby powiększać granice miasta. Ludzie będąc w gminie płacą mniejsze podatki, ziemia jest tańsza, można korzystać z dopłat unijnych dla rolnictwa.
Jedyni zainteresowani to urząd miasta, bo wszystko wyprzedali i nie mają kasy. Z przyszłorocznym budżetem i długami to leżą na cycach i kwiczą :beksa:

Jeśli chodzi o chowanie na cmentarzach to przecież wszyscy użytkownicy bez względu skąd są, płacą tyle samo za kwaterę i te opłaty właśnie są przeznaczane na utrzymanie!
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: toledo »

§ 1

Ustala się następujące stawki opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych Gminy Miejskiej Ostróda



1. Opłaty za miejsca grzebalne dla aktualnego pochówku na okres 20 lat oraz odnowienia opłat za kolejne 20 lat

1) Miejsce na grób ziemny dla dziecka do lat 6 - (1,2m x 0,6m) 240zł + VAT 7% = 256,80zł

2) Miejsce pod grób ziemny pojedynczy dla osoby dorosłej - (2,0m x 1,0m) 600zł + VAT 7% = 642,00zł

3) Miejsce pod grób ziemny pionowy dla dwóch osób dorosłych - (2,0m x 1,0m) 850zł + VAT 7% = 909,50zł

4) Miejsce dla urny pojedynczej - (0,5m x 0,5m) 300zł + VAT 7% = 321,00zł

5) Miejsce pod grób murowany dla dwóch osób dorosłych -(2,75m x 1,45m) 1.950zł + VAT 7% = 2.086,50zł



2. Opłaty za rezerwację i przedłużenie rezerwacji miejsca grzebalnego dla osoby żyjącej (2,0m x 1,0)



1) za okres 5 lat 360zł + VAT 7% = 385,20zł

2) za okres 20 lat 1.440zł + VAT 7% = 1.540,80zł



3. Opłata za korzystanie z Domu Pogrzebowego /1 doba/ 100zł + VAT 7% = 107,00zł

4. Ustawienie pomnika na grobie 80zł + VAT 7% = 85,60zł

5. Opłata za wypożyczenie koksownika + koks 100zł + VAT 7% = 107,00zł



§ 2

Dla opłat określonych w §1 ust. 1 i 2 stosuje się bonifikatę w wysokości 50% ceny netto, w przypadkach gdy :

1) dysponentem grobu jest osoba zameldowana na terenie miasta Ostróda,

2) osoba chowana była zameldowana w dniu śmierci na terenie miasta Ostróda.



Sprytne i chyba jedyne w kraju. Znowu się wyróżniamy.
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: 24adamson »

alchemik masz trochę racji ale czy podział terenów przez władze które wprowadzały reformy administracyjne był sprawiedliwy??przecież taka ostróda nie ma terenów pod inwestycje a gminie chyba nie zależy by przyciągać inwestorów do zakładania firm.Dajmy przykład mam działkę stawiam pośrodku dom gmina to działak wokół domu a dom to miasto taki był projekt ale powiększa mi się rodzina i chciałbym powiększyć dom by zrobić dodatkowy pokój i nagle ktoś mówi mi że nie wolno dlatego dziwie się że nikt wcześniej nie pomyślał że miasta muszą się rozwijać ażeby tak było potrzebne są tereny pod inwestycje czy ten co rysował granice nie pomyślał o tym taka ostróda przed wojną była o wiele mniejsza np. o te trzy osiedla blokowisk.

zdaniem władz miasta utrzymanie cmentarza to ogromne koszty ale tak naprawde nikt nie kontroluje wydatków związanych z cmentarzami i realnych kosztów inwestycji z nimi związanych dziwi mnie decyzja przenosin chłodni w kaplicy na spokojnej z pomieszczenia do pomieszczenia za pare klocków , do tego dodam że na 3 ostródzkich cmentarzach (chrobrego ,spokojna,czarnieckiego) pracuje uwaga ....2 pracowników fizycznych!!!! to ewenement w skali kraju bo ponoć MABK nie ma kasy na większą ilość pracowników ale na biuro pełne urzędasów ma no cóż polskie realia.

kto widział cmentarze w iławie ten zobaczył że jesteśmy epokę za nimi a to jak utrzymane są cmentarze świadczy o ludziach mieszkających w danym mieście i ich kulturze.W iławie są małe śmietniki (zamiast tych stojących obrzydliwych kontenerów na ostródzkich cmentarzach),pełno alejek po których jeżdzi 6 pracowników samochodem komunalnym marki lublin nie to jak ostródzki grabarz jadący rowerem obwodnicą z cmentarza kajkowskiego na cmentarz przy ul.Spokojnej mając przywieszoną do pleców ogromną kosę spalinową do cięcia trawy ale co tam ostródzkie realia
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: mmgg »

proponuje obejrzeć 48 sesje rady miasta : około 3 godziny jej trwania jest omówiona sytuacja z gminą , warto popatrzyć
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: czarny0 »

Toledo napisał- 5. Opłata za wypożyczenie koksownika + koks 100zł + VAT 7% = 107,00zł
:D :D :D :D :D
to jest pikne!!! - to znaczy-że co? kremacja na własną rękę?? :D srrrruuu zwłoki do koksu i po robocie??
ooooooo jjaaaaa........czasami ta nowoczesność mnie przeraża :D :boje: :D

no......żebym jeszcze wiedziała jak taki koksownik wygląda
a tak to będę miała jakieś koszmary :boje:
czarny0
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2008-09-23, 17:00:52
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: czarny0 »

ejjj...... ale ja to guuuupia jestem :-D toć koksownik to taki ten mocarny, przeważnie niskawy-noooo....wiecie taki umiąskowany :D no...wiecie -ta żywa oponkowa reklama Miszlena no..no...o takim mówie.... :hmmm: no taaaak - taki silny to się do kopania nada :o Aleeee... Toledooo? 100 zeta za koks?-nie przesadzasz z lekka? a i to nielegalne chyba,co? :D :D :D :D

:-D :aniol: :aniol: :aniol:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: toledo »

:D Owa cena za koksownik jest o tyle ineteresująca, że nie uwzględnia okresu wypożyczenia. Czyli równo płacisz stówe za dzień lub za cały zimowy okres. Sorry, dla mieszkańca Ostródy 50% zniżki. To chwalebne wsparcie bezdomnych? :o :brawo: :brawo: :aniol: :aniol:
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: toledo »

Sorry. Koks bez zniżki. Ale to i tak dobra cena :D :D
24adamson
początkujący
początkujący
Posty: 83
Rejestracja: 2009-05-14, 21:13:14
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: 24adamson »

właśńie obejrzałem w vectrze ten kawałek obrad rady miasta (2:55-3:20) no i musze przyzna że argumenty Dąbrowskiego ,Bielińskiego a zwłaszcza Kierozalskiego mnie przekonały i dalej twierdze że chory jest ten podział granicą miasta z takimi miejscowościami jak kajkowo,wałdowo,międzylesie skoro mieszkańcy i tak więcej korzystają z miasta niż mieszkańcy miasta z ich infrastuktury
Awatar użytkownika
ALCHEMIK
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 483
Rejestracja: 2009-09-23, 08:55:04
Gadu-Gadu: 0

Re: kolejny cios dla mieszkańców gminy ostróda od władz miasta

Post autor: ALCHEMIK »

:-D jeśli chodzi o podostródzkie sypialnie to się zgadzam,że powinny być włączone w obręb miasta.
czarny0- niezły wywód na temat koksowników :brawo:
a odnośnie chowania to muszę sobie zapisać żeby przed śmiercią zameldować się w ostródzie, rodzina będzie miała zniżkę. :D Tylko skąd będę wiedział kiedy umrę :-(
Najwyżej po śmierci rodzina przetrzyma mnie w szafie na jeden dzień nim mnie zamelduje :P
Nurkowanie to jedyna dziedzina życia codziennego, w której osiągnięcie dna jest sukcesem.
"czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości...".
Zablokowany