Strona 1 z 1

KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-02-28, 14:10:56
autor: euroostrodzianin
Słyszałem że w mieście szerzy się korupcja i już niedługo co niektórzy usłyszą zarzuty korupcyjne, ich koleżanki i znajomi już mają postawione zarzuty korupcyjne. Czy dotrwają do następnych wyborów? mam nadzieję że niesobaczę już w wyborach osób skazanych przez sądy.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-01, 19:49:57
autor: T.P.Smith
TROOLLL

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-02, 08:14:06
autor: sprawiedliwy
Oj szerzy się i co niektórym zjadła szare komórki. Zostały białe plamy a co niektórym żółte - ale papiery.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-05, 20:41:35
autor: miś_polarny
euroostrodzianin pisze:Słyszałem że w mieście szerzy się korupcja i już niedługo co niektórzy usłyszą zarzuty korupcyjne, ich koleżanki i znajomi już mają postawione zarzuty korupcyjne. Czy dotrwają do następnych wyborów? mam nadzieję że niesobaczę już w wyborach osób skazanych przez sądy.
Poproszę jakiś dowód bo "słyszałem" brzmi z lekka starostowo... ups groteskowo.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-06, 09:45:22
autor: toledo
Misiu, czytam twoje wpisy i trzeba przyznać, że jesteś bardzo konsekwentny: nie ma w nich żadnej treści, żadnej refleksji, nawet cienia pozoru dyskusji, za to w każdym jakiś epitet pod adresem wroga nr 1 eseldowskiej ekipy w mieście i jej sponsora. Faceta, który uniemożliwił opanowanie pełnej władzy w mieście i - widocznie - realizację "biznesowych" interesików.

Czym więcej tego typu, jak twoje, wpisów - posługując się twoim określenie "groteskowych" - tym większe przekonanie, ze coś na rzeczy z tym ostródzkim układzikiem jest. Tylko pobrużdżeniem KOMUŚ kasowych planów przez ekipę powiatową PO ze starostą na czele można tłumaczyć tak duży ładunek nienawiści, którego przejawem są właśnie misia, hrywny i wędrowniczka wpisy, pełne epitetów i pomówień, pełne nienawiści. I merytorycznie całkowicie puste.

Szkoda tylko, że czasami pojawiają się też wpisy typu "słyszałem" także innych użytkowników forum, co daje asumpt "polarnemu" do komentarza (oczywiście z odpowiednią szpilką - podstawowym celem wszystkich jego wpisów), który akurat pasuje do jego postów pełnych "słyszałem". Udowadnia to zresztą otwierając kolejny temat ze "słyszałem" na stronie "powiat".

Zarzuty korupcyjne ma postawionych kilka osób w Ostródzie (darujmy sobie określanie miejsca ich pracy czy działalności) - to wiedza chodnikowa. Podobnie jest w wielu miastach. Problem w tym, że przy nieudolności naszego systemu karno-sądowniczego nie oznacza to skazania. Takie zawieszenie w próżni bez rozstrzygnięć sprzyja tylko jednemu: utrudnia likwidację czy ograniczenie korupcji (raczej zlikwidować się jej całkowicie nie da) bo ludzie wolą się nie wychylać.

Utrwaleniu przekonania "lepiej się nie wychylać" służą też ataki na tych, którzy odważyli się wychylić. A gdy się okazuje, że jeszcze wychylili się skutecznie - no to cel i jego zniszczenie staje się priorytetem.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-06, 10:50:59
autor: miś_polarny
Nie rozumiem po co się tak produkujesz? To tylko forum, które odwiedzają poza mną: ty, euroostrodzianin, ty i kilku z waszej bandy. To wszystko. Ni to ciekawe merytorycznie a tym bardziej opiniotwórcze. Daruj sobie przemowy. Zacznij organizować wiece w centrum miasta.
Nie przypisuj mnie do żadnego z układów bo jak już wcześniej wspomniałem do żadnego nie należę. Jestem po prostu zwykłym szarym mieszkańcem, nabijającym się z was poważni pseudo - politycy - za takich uważam jednostki działające na szczeblu powiatowym i niższym. Ręczę głową, że ani jeden nie zna statusu partii do której należy. Mało? A konstytucję RP? A hymn RP? Szczekanie wam wychodzi najlepiej :)

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-06, 11:26:11
autor: toledo
Misiu, nie interesuje mnie kim jesteś. Po prostu swoimi wpisami realizujesz zadania pewnej grupy ludzi, których interesy zostały naruszone. To one świadczą o twojej przynależności, a nie zaprzeczenia. Te są nie istotne.

To forum, wbrew twojej opinii, jest przeglądane przez grono ludzi, którzy sami nie uczestniczą w nim aktywnie.

Ostatnio jeden z "szarych mieszkańców" w godzinach pracy próbował utopić bojer. Ilu szarych mieszkańców mogłoby realizować swoje zachcianki w godzinach pracy i na koszt pracodawcy?

Nie pisz, że szczekanie "wychodzi Wam" najlepiej. Bzdurę epitetu najlepiej ukazuje większe skonkretyzowanie. Epitet można wówczas porównać z "epitetytowaną" wypowiedzią.

Robisz swoimi wpisami dobrą robotę uświadamiającą. Pokazujesz postawę charakterystyczną dla części towarzystwa z grona władzy, do którego to grona oczywiście nie należysz przecież. Wszak tak twierdzisz.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-06, 12:21:18
autor: miś_polarny
Popadasz w paranoję... porządną.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 09:50:01
autor: sprawiedliwy
Słuchaj Toledo !!!
Prawdziwy z ciebie "nkwdzista" lub esbecki śledczy ze starych czasów. Stawiasz teorię -czyli dajcie człowieka a paragraf znajdę.
Masz 100% pewności, że Wawrzyński w tym czasie był w pracy a nie na urlopie?Tylko bądź uczciwy (przynajmniej postaraj się) - a co będzie jak okaże się że miał w tym czasie wolne? Przeprosisz?
Zapewne nie, do do tego trzeba mieć charakter - (lub jaja).
Od razu podpowiem ci, jak się okaże że był na urlopie to napisz, że cały urząd jest w układzie i sfałszowali listy obecności, od razy twoi kumple nich piszą donos (zresztą już chyba nad tym myślą) do prokuratury - a mają w tym wprawę ...
Z żeglarskim - achoj

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 13:54:14
autor: miś_polarny
Dobrze napisane. Konkretnie.

PS: Jesli ten co się kąpał jest faktycznie sekretarzem to chyba ma nawet nienormowany czas pracy tak?

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 20:26:41
autor: toledo
Sprawiedliwy, albo ci puszczają nerwy albo brak ci kultury, albo argumentów. Stąd te epitety. Rozumiem ograniczenia.

Szary obywatel na pewno "będzie na urlopie", chyba że w urzędzie obowiazuje podpisywanie listy obecności przez prominentne kierownictwo. Wówczas kłopot.

Konkretności w waszych obu wypowiedziach dotyczą wyłącznie nazwiska topielca - to wy zresztą nazwaliście tę osobę z nazwiska. Specjalnie mu taką reklamę robicie?

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 22:08:20
autor: miś_polarny
Toledo czy uważasz siebie za osobę obiektywną?

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 22:42:33
autor: sprawiedliwy
Słuchaj toledo
Przyjmij za pewnik, że jestem cham i prostak. Już taki jestem.
Ja nie muszę przedstawiać żadnych argumentów - ty stwierdziłeś że "topielec" był w tym w czasie w pracy ...
Poprzyj to argumentami - albo powiedz uczciwie (proszę spróbuj :beksa: ) "tak po prostu napisałem wg. zasady rzucę błotem to zawsze kogoś ochlapie ....
Nawet w takiej dziedzinie trzeba mieć klasę ...
Z żeglarskim - achoj .....

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 23:07:35
autor: toledo
Nie, nie jestem obiektywny. Staram się, ale nie zawsze wychodzi.

Nie wyzywam nikogo od chamów itp. Nie trzeba. Chamstwo zawsze ujawnia się samo.

Gazetka okazała się być najbardziej obiektywna: pisząc o "przygodzie komandora" i sugerując zbyteczność akcji strażaków wezwanych do nieodpowiedzialnych bojerowców. Gdyby to ktos z nielubianych przez redachtorów cos takiego uczynił.... Ju ż widzę te tytuły o nieodpowiedzialności. I głupocie, w kontekście napuszonej wypowiedzi o najlepszych warunkach.

Ba, to strażacy wg gazetki byli nieodpowiedzialni, cytuję Potem rozpoczęła się akcja strażacka. Nie obeszło się bez wpadki na kruchym lodzie. Podczas akcji maszt zaczepił o lód i bojer został uszkodzony.

Dla komandora lód był o'key, dla biednych strażaków kruchy No, proszę, powinni jeszcze zasugerować pokrycie strat przez strażaków, bo po co pchali się z pomocą, skoro supermen-komandor sam by sobie dał radę.

Zatem w kontekście wypocin redachtora jestem panie sprawiedliwy facetem bardzo obiektywnym. Chociaż na pewno okaże się, że nasz bohater był na urlopie. Już to zreszta oznajmił. I napewno był to urlop jednodniowy.

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-03-07, 23:08:23
autor: toledo
A może dwudniowy? Lepiej brzmi...

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-08-04, 19:13:19
autor: jezuita
Co wy możecie wiedzieć o korupcji w mieście .....hahahahahaha
"Międzynarodowy Fundusz na rzecz Ochrony Zwierząt (IFAW) poinformował w swoim raporcie, że po raz pierwszy w historii biznes turystycznego oglądania wielorybów przynosi większy zysk, niż biznes polowania na te zwierzęta. Autorzy raportu sugerują, aby wielorybnicy "przestawili się" na organizowanie wycieczek morskich, podczas których można oglądać przepływające ssaki. "

Re: KORUPCJA W MIEŚCIE

: 2009-08-04, 19:23:21
autor: jezuita
[foto]http://lh6.ggpht.com/klientnaszpan/SPal ... 2008cc.jpg[/foto] dobrze ze to nie władze miasta