Nowe inwestycje okołokanałowe

Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

Fajnie ze w Ostródzie rusza inwestycje powiązane z uatrakcyjnieniem kanału ostródzko-elbląskiego. Szkoda tylko że nie wszyscy radni byli za tymi inwestycjami i chcieliby aby w ramach rozgrywek politycznych Ostróda cofała się.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: kaczor »

no to teraz jeszcze wziąść się za sam kanał. za odcinek Miłomłyn - Iława żeby statki mogły pływać i za śluze w Ostródzie żeby dało rade do Jabłonek.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: toledo »

Walterze, a kto nie był za tymi inwestycjami. Coś mi się wydaje, że chodziło nie o inwestycje a o sposób wydatkowania środków.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

Coś chyba się nie rozumiemy. Budżet odnosi się do projektowanych inwestycji na dany rok i sposoby inwestowania zawarte są w dokumentach dodatkowych z których wynikało ze część będzie finansowana z Unii a resztę niestety z kredytów.

Toledo jedne jest pewne że następny burmistrz nie będzie miał łatwo.
Po pierwsze miasto zostanie potężnie zadłużone
Po drugie koszty utrzymania infrastruktury która pozostanie będą większe niż dochody z nich.
Patrz narty wodne.

Oczywiście warto się nad wszystkim zastanowić, tylko trzeba zadać sobie pytanie gdzie Ostróda ma być za kilka lat. Niestety Radni PO w mieście postawili się przeciw rozwojowi, przeciw inwestycjom tak to jest odbierane w mieście. Niestety Nosek z Oldziem w tym przypadku przechytrzyli Włodka.

Niestety trzeba być głupcem żeby teraz powiedzieć mieszkańcom nie będziecie mieli amfiteatru, ulic, zamku itp. A tak byłoby gdyby budżet nie został przyjęty.

Uwierz mi jestem ostatnią osoba która rzyczy ekipie z miasta sukcesu ale to niewątpliwe jest ich sukces.
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: KRewa »

Sukces ekipy z UM jest nie mile tobie widziany, czyżbyś nie był mieszkańcem Ostródy, a może dalej - nie życzysz dobrze Ostródzie i jej mieszkańcom?
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: toledo »

Walterze, nie przegłosowanie budżetu niczym by nie groziło. Do realizacji wszedłby budżet burmistrza, czyli prowizorium stałoby się budżetem. Inna sprawa to odpowiednie propagandowe rozgrywanie kwestii głosowań, które ekipa rządząca wygrała nagłaśniając, że kto jest przeciw, ten jest przeciw inwestycjom, czyli mieszkańcom. Propagandowo działają nieźle, ale propaganda ma to do siebie, że kiedyś się wypala i wówczas okazuje się, ze król był nagi.

Szczyptę tego "marketingu" masz w wypowiedzi niejakiego kRewy, który Twój skrót myślowy natychmiast rozwinął w niby retoryczne pytanie o negatywnym wydźwięku.
Pozdrawiam
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

Toledo prowizorium może obowiązywać 3 miesiące później budżet ustala RIO.
kRewa się nie przejmuję bo daleko mu do mojego toku myslenia. :)
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: toledo »

Walterze, o tym pisałem właśnie.
pozdro.
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: KRewa »

Trzeba mieć jakikolwiek tok myślenia żeby można było kogoś zainteresować do polemizowania z nim. Jeśli gada się głupoty to trzeba się liczyć jedynie z krytyką, i nie liczyć na konstruktywną polemikę. :aniol:
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

trafiłeś w sedno KRewa tak mi przykro z twojego powodu :)
czujnik zła
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-26, 19:38:34
Gadu-Gadu: 0

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: czujnik zła »

Sukces ekipy z UM jest nie mile tobie widziany, czyżbyś nie był mieszkańcem Ostródy, a może dalej - nie życzysz dobrze Ostródzie i jej mieszkańcom?
:
aniol: Krewa -tupet to ty masz sekretarzu.Przeciętny mieszkaniec nic z tego nie bedzie miał,wy- owszem małe co nie co :) Pamietaj jednak kolego ,że wszystko co dobre ,szybko się kończy.Nawet po pierdnięciu pozostaje ślad-zapachowy w słoiczku,więc po tych" sukcesach ekipy z UM" pozostanie fetor nie do zniesienia.Typowa komunistyczna propaganda sukcesu,czegos się jednak nauczyłeś na egzekutywach.Szkoda,że dla kasy połozyłeś legitymację SLD,wspomnień czar jak komunisci musieli je zjadać :beksa:
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: dr Jamajczyk »

poniewaz nie ma kryzysu i moze zabraknac kasy to te nie małe tez sie przydadza bo ktos bedzie mial prace
KRewa
początkujący
początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 2007-02-28, 11:30:48

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: KRewa »

W dalszym ciągu twierdzę, że kretynów nie sieją sami się rodzą. Elementy typu czujniki smrodu, jakieś qwazi pistolety (chyba strzelby starosty) i inni pseudo intelektualiści wszędzie węszą zło i spisek dążący do tego aby odebrać mieszkańcom Ostródy ostatni grosz z portfela. Powiedzcie co w zamian za to? KRONOSPAN lub jakieś inne gó..o, może fabryka urojonych marzeń o drugiej Japonii, już to przerabialiśmy, nie bądźcie obłudni. Mam znajomych którzy ustawiali na telewizorze zdjęcie pierwszego Prezydenta nowej RP, w tej chwili chętnie wydali by go na stos, na tym forum odbywa się zaoczna rozprawa inkwizycyjna w której prym wiodą (Panie Moderator proszę nie likwidować tego wpisu) przydupasy Starosty i jego poplecznicy, którym nie w smak, że w mieście bez obecności tego osobnika coś wreszcie się udaje. Nie ma wiecznych intryg z których ów osobnik słynął - jego słynna czarna aktówka (teczki nigdy się nie dorobił i nie dorobi, chyba, że ktoś sprezentuje takową na koniec jego niechlubnej kadencji) jest tego symbolem - "Proszę Państwa ja tutaj posiadam niezbite dowody na ... coś tam, coś tam ..." - na marginesie: tak się dostaje wyrok w zawiasach.
Cóż tak wielkiego sprezentował Pan Starosta MIASTU OSTRÓDA???
Wieczny temat przedwyborczy - wiadukt - to tak jakby ktoś niósł worek os na plecach i żeby nie kąsały poplecach trzeba raz na jakiś czas workiem potrząsnąć aby osy gryzły się między sobą, tak postępuje Wielce Oświecony Pan Starosta rękoma swoich sprzedajnych przydupasów w Radzie Miejskiej. Mam nadzieję (nie cichą), że głos wyborczy dobierze się im do du.y w 20010 roku i nie będziemy musieli oglądać nieogolonych i łysych głów w mediach, głów mieszających w umysłach mieszkańców.
PS.
Już kilka razy prosiłem,(ale do co poniektórych nie dociera) nie utożsamiajcie mnie z Panem SEKRETARZEM MIASTA (boli co?), nie w smak wam to, że nie tylko Czarek, Bogdan, Olgierd jest przeciw waszej ( celowo z małej litery) g....cie i zakłamaniu.
Wbrew waszym opiniom wielu jeszcze w tym MIEŚCIE ma was dosyć i czas wasz nadchodzi, pozostanie tylko forum jako swoisty rezerwat tego co było i se ne wrati.
Plujcie, powodzenia, pamiętajcie tylko aby się nie odwodnić.
Gdyby głupota (i zawiść) miały skrzydła wielu by już odleciało w ..........
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

KRewa moją intencja była rozmowa na temat inwestycji okołokanałowych a nie wylewanie pomyj nawzajem. Ja uważam te inwestycje za słuszne i kropka. Martwi mnie tylko jedno kto to wszystko utrzyma czy ktoś liczył koszty itp.

Niech każdy z was robi swoją robotę a wyborcy was ocenią. Co do Krospanu to była największą głupota jaka się przytrafiła miastu i gminie. Powstało by około 4 tys miejsc pracy w fabryce i firmach współpracujących. A chyba przedstawicielom miasta i gminy powinno zależeć na tym aby mieszkańcom żyło się lepiej.Prawda KRewa.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: toledo »

Walterze, Jego Oświeconość kRewa Nieinteligencka (bo o inteligentach pisze wyłącznie jako idiotach) nie ma nic do powiedzenia poza wyrażaniem nienawiści do starosty (widocznie musiał mu mocno na odcisk nadepnąć). Zauważ, że na swego wroga rzuca obelgi przy każdym temacie. Teraz wyraził jeszcze marzenie, żeby ci "nieogolenie i łysi" (naturalnie łysi - oczywiście) zniknęli z horyzontu. Pewnie marzy, by zastąpili ich ogoleni na łyso barczyści dresiarze pod wodzą cwanych niełinteligentów, a namiastkę owego marzenie można było zobaczyć na przekazach z awantur wokół szpitala za poprzedniej (Lipskiego) i obecnej kadencji.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Nowe inwestycje okołokanałowe

Post autor: Walter »

Właśnie toledo miałem to na myśli. wszystko kończy cię na atakach na staroście jak widac dla niektóry bez wroga nie ma życia.
Zablokowany